Lampové zesilovače

Diskuze o zesilovačích-principy zesílení, jejich třídy apod.
Odpovědět
monte

Lampové zesilovače

Příspěvek od monte »

nebo tranzistorové. Při dnešním poslechu ZZTOP, CD Tejas a Tres Hombres mne opět utvrzuje lampa. Na lampě jsem ještě ZZTOP nehrál, ale kytara je absolutní :thumbup:

Nechci tohle téma jako vražedné, jen zkušenosti hlavně z poslechu. U mého YAGIN mám možnost v podstatě čtyř zapojení. Hraji na přední vstup, který odpojí vše vzadu i potřebnou elektroniku a hraje jako dva monobloky ve třídě A. Zapojení triode 2x75W, druhá možnost ultralinear 2x35w, tuto možnost po zkouškách na Wotanech nepoužívám. Rozdíl je velmi veliký, mnoho detailů, přesnost a nezkreslené basy ^:)^ oproti zadním vstupům. Pak jen z poslechu bych napsal, lampa 2x75W vydá jako tranzistor 2x350W. Wotany jsou 4 ohm, takže jim WAT velmi chutná :lol:
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Ty jsi to zase pomotal, s tím výkonem je to přesně naopak.
Výkonová pentoda se dá zapojit také jako jen trioda a pak dá výrazně menší výkon. Většina klasických push-pull, tedy dvoučinných lampáčů má možnost přepínání koncových lamp trioda/pentoda-ultralinear. Trioda dá vždy výrazně menší výkon než pentoda, a má malebnější a měkčí zvuk.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Ano máš pravdu, nechtělo se mi jít čučet na zesilovač. Rýpavou větu sis mohl odpustit a stačilo jen upozornit na chybu :thumbdown:
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Obrázek Obrázek

Pěkný les elektronek a hřejí :thumbup: po dvou letech, ani jedna závada :thumbup:
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od anawak »

To Monte,

chapem toto vlakno tak, ze by si tu chcel prejednat tranzistor versus elektronky. Ale uz teraz mam obavy, ze je to opat nesmierne kontroverzne tema. :angel: :angel: :angel:

Za mna samozrejme davam hlas pre elektronky, ale su stroje aj tranzistorove, ktore hraju elektronkovo - takmer.
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Trošku jsem naznačil, ale velmi opatrně :lol:
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Malá vize, sice u nás jde vše pomaleji, ale do pěti let skončí většina místních hafistů na lampě :lol:. Důležité, bez KT88 ani ťuk.

http://www.youtube.com/watch?v=qc9inluSfT8

Obrázek
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od anawak »

monte píše:Malá vize, sice u nás jde vše pomaleji, ale do pěti let skončí většina místních hafistů na lampě :lol:. Důležité, bez KT88 ani ťuk.
Monte , opatrne s tymi predpovedami lebo nas tu rozcupuju... =)) =))

Ja napriklad chcem postavit este jedno stereo - tranzistorove. Asi Accuphase. Len mi chyba nan tych 130 000 Eur. Ale to sa podda... :lol: :lol: :lol:
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od eLko »

Lampa si drzi stale svoje caro. Za najlepsiu konstrukciu zvukovo sa zevraj povazuje SET Class A OTL. Jedina nevyhoda,ze to da tak 1-2 w, cize treba bedne cez 100db.
Ale samozrejme su aj push-pull class AB parne stroje. Napriklad ten AR.
Podla mna hlavny rozdiel medzi tranzistorom a lampou je vo vybere vhodnych bedni. Zatial co kvalitne spravenemu tranzistoru je v podstate jedno,do akej zataze hra,lampy su viacej nachylne na divoke impedacky a citlivost atd. Treba hladat bedne,ktore moc neklesaju dole impedancne,celkovu charakteristiku nemaju moc divoku a citlivost vacsia. Vtedy to "autocenzura" hra aj s lampami dobre. Ale stacia bedne s horsimi parametrami a uz sa to trapi a je to pocut.

Osobne sa momentalne priklanam ku kombinacii predok lampa a koniec kladivo tranzistor. Ale rad by som si este spravil doma jednu "feelingovu" zostavu s nejakym SET Class A "dvojwattakom". Nemozem zabudnut na tie carovne stredy z Almarra SET Class A 2x18w :thumbup:
A uz dlhsie sa chystam na 1experiment,kde Calypso ma 2x XLR out a 2x RCA out,ze necham tranzistor na basoch a na stredovysku skusim nejake lampy. Len skoda,ze Calypso nema variabilne nastavitelny kazdy vystup zvlast a teda tam musim pchat lampy s ovladanim hlasitosti. Takto to maju aj v Acon Ultime,len tam je to odladene. U mna cakam,ze to asi nebude lepsie,ale skusit ma to laka :angel:
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Každý má jiné chutě, já spíš jako koncové, aby se projevil co největší zvuk lampy. 2x20W určitě výběr beden jak píšeš. Nad 60W zvládne podle mne vše. Ani jednou jsem raději nevyzkoušel na plný výkon. Mám pocit, že bych mohl odrovnat Wotany a měniče by letěly vzduchem :lol:. Pak mi hodně dává i vzhled svítících lamp a večer těžce umocňuje poslech.
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od eLko »

O vykon podla mna ani tak nejde,ako o stabilitu,ked to hra do problemovych bedni. Tranzistor sa s tym vie lepsie vyrovnat.
Inac suhlasim,ze nic krajsie ako nazhaveny lampovy koncak v tme v hifi nie je ^:)^

Inac sam som mal doma zopar strojov s elektronkami.
Almarro SET class A s lampou 6C33C 2x18w ... zvuk magicky na stredoch a vyskach,bas makksi,gulaty,celkovo makky,relaxacny prejav,nie moc realny.
McIntosh Push-Pull class AB s lampou KT88 2x75w ... zvuk viac podobny tranzistoru,vsetko pevnejsie oproti Almarru.
Aesthetix Calypso Signature preamp s lampou ECC83 na vstupe a ECC88 na vystupe ... celoelektronkovy preamp,kde je krasne pocut zvuk kazdej lampy,na tube rollingu sa da vyblbnut.(skoncil som u Tesly E83CC,co je v podstate kopia legendarnej Telefunken ECC803S)
AMR CD77 s lampou ECC81 a 5687 ... najviac analogovo znejuci cdp,co som kedy pocul. Jedine mi chybal trosku vacsi "punch" na spodku a prave preto som si ho kedysi davno nekupil.
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od eLko »

Obrázek
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Elko: vidím, hodně jsi toho slyšel :thumbup: , máš něco hřejivého i doma ?? Foto je ?
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Mark Levinson »

monte píše:Elko: vidím, hodně jsi toho slyšel :thumbup: , máš něco hřejivého i doma ?? Foto je ?
Aesthetix Calypso Signature preamp
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Tony »

eLko píše:AMR CD77 s lampou ECC81 a 5687 ... najviac analogovo znejuci cdp,co som kedy pocul. Jedine mi chybal trosku vacsi "punch" na spodku a prave preto som si ho kedysi davno nekupil.
Pod toto sa podpíšem.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Guliver »

Na fórach sa pochvalne vyjadrujú o 6N30P-DR. Myslíte, že má význam do nich investovať?
Na ebay som našiel napr. tieto: http://www.ebay.ca/itm/2x-6N30P-DR-Tube ... 874wt_1141
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od zappa »

Elko. :thumbup: Děkuji za tyto konkrétní postřehy,žádné obecné plácání.S tím Almarem jsi měl stejné poznatky jako já,ale hezky se poslouchal a v noci byl fakt krásný.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Guliver píše:Na fórach sa pochvalne vyjadrujú o 6N30P-DR. Myslíte, že má význam do nich investovať?
Na ebay som našiel napr. tieto: http://www.ebay.ca/itm/2x-6N30P-DR-Tube ... 874wt_1141
Gulivere dobrý odkaz a skvělé ceny. Elektronky TESLA u nás člověk nekoupí nikde, kde zmizely. Muselo jich být plné sklady. Pamatuji někdy v 98, jsem nakládal v Popradě tři kamiony lowdeck do Moskvy elektronek ?
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od eLko »

monte:
ako pise ML,foto je Aesthetix Calypso Signature. A to je aj momentalne jedina "hrejiva" masinka,co mam doma.
Ale velmi ma laka ist do lampoveho phona. Chcel by som ostat pri Nagre a ist do VPS. Citam o tom iba dobre veci :thumbup: ,ale je to docela mazec uz.

zappa:
presne. Niekedy je fajn si popocuvat takyto "feelingovy" zosik :thumbup: Videl som niekde merania toho Almarra z oscilokopu a ten tvar bolo hocico,len nie obdlznik :eek: :D a technici to odpisali podla tych merani,ze su vsetci hluchi. Ale sam si pocul,ze to je "magicke" skreslenie a aj napriek tomu,ze to nehra realne,tak na 2ej strane to skreslenie absolutne nevadi a je to prijemne :thumbup:
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Jsou u nás šikovní pánové :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Obrázek

Pěkné čtení http://www.valachnet.cz/lvanek/diy/tubeamp/index.html
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Pomaloučku začínám nakupovat lampy, pro celkovou výměnu. Něco jsem už objednal u GES, ale na KT88 se chystám spíše tady http://stores.ebay.de/classic-component ... 34.c0.m322. Obchod sleduji už přes rok a nabídka se rozšiřuje, nově TDA lampy.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od anawak »

4 kusy SVETLANA za 254 Eur je dobra cena.

EAT 4 kusy KT88 su za cca 1150 Eur

To je rozdiel ako prase. Su tie EAT elektronky ozaj tak dobre??? Ma niekto experiences?
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Dobré ráno, Vietname :lol:

Vybírat lampy je taky dilema. Lampu za třicet tisíc s klidem přenechám mírně pokročilým hifistům :lol:. Lampy TESLA, no nevím. I když jsou ceněné, ale moje zkušenosti, spíše rodičů jsou jiné. Rodiče měli lampové radio i televizi Ametyst. Pamatuji minimálně dvakrát ročně pána s kufrem lamp.
Momentálně mám objednané 4 kusy Tung-sol 6SN7 a Světlany 12AX7 taky 4 kousky. U KT88 se rozhoduji mezi Světlanami nebo Genalex. Genalex údajně vyrábí pro McIntosh.
genalex.jpg
Sice je nebudu ihned vyměňovat, myslím zbytečné. Lampy hrají třetí rok a při provozu 20 hodin týdně i víc by se dalo očekávat pády, zhoršení zvuku nebo prskání. Nejhorší je i když svítí, může být lampa vadná.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od anawak »

No tak ja teda zostanem pri lampach od ARC. Overena kvalitka....

Tie EAT lampy su dost propagovane a velmi chvalene ale zaujimave je, ze nikto kto ich chvali a poznam ho ,ich vlastne doma nema. Vraj drahe, ale myslim, ze v tom to nie je...
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Ještě jsem si raději koupil multimetr, pro nastavení voltíků a nemusel nikoho otravovat. Je velmi užitečný, aspoň vím, že mám na domovní síti stabilních 228V.

Obrázek
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od aretax »

Práve teraz som riešil dilemu lampy - tranzistory. Čo sa týka koncov, tam mám tranzistory Jeff Rowland 501 a nie je čo riešiť. CD mám lampový Cayin CDT 17A a tiež nie je čo riešiť. Je to "čistokrvný Číňan", ale zvukovo som nič lepšie nepočul v cene do cca 8000 €. Teraz som práve doriešil dilemu predzosilovačov: AR REF 3 versus Jeff Rowland Synergy s phono Cadenza. Phono patrí medzi absolútnu špičku. Medz predzosilovačmi AR a JR sú rozdiely, ale ťažko povedať, ktorý hrá pre mňa lepšie. AR je vzdušnejší a živší, JR zas dynamickejší, presnejší, ale viac analytický. Mám platne, kde tranzistorák hrá lepšie, ako elektrónkový a naopak. Obidva stroje sú v približne rovnakej cenovej hladine. Rozhodol som sa pre AR, ale ... Tie rozdiely sú asi 2-3 cm na 100 cm stupnici. Aj farba zvuku je veľmi podobná.
Tým som chcel povedať len toľko, že sa absolútne nedá povedať, či zvoliť tranzistory, alebo elektrónky. Niekedy sú rozdiely nepatrné, niekedy v prospech jedného, inokedy druhého. Je to asi len a len o tom, čo sa komu viac páči.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Hříchy mládí, začátky Noble Audio

Noble Audio - Arkánum

Obrázek
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od martinowsky »

Je to náhodou moc velký krasavec. :thumbup: Ty elektronky jsou strašně sexy. Škoda že jsem nikdy neměl tu čest.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od anawak »

aretax píše:Práve teraz som riešil dilemu lampy - tranzistory. Čo sa týka koncov, tam mám tranzistory Jeff Rowland 501 a nie je čo riešiť. CD mám lampový Cayin CDT 17A a tiež nie je čo riešiť. Je to "čistokrvný Číňan", ale zvukovo som nič lepšie nepočul v cene do cca 8000 €. Teraz som práve doriešil dilemu predzosilovačov: AR REF 3 versus Jeff Rowland Synergy s phono Cadenza. Phono patrí medzi absolútnu špičku. Medz predzosilovačmi AR a JR sú rozdiely, ale ťažko povedať, ktorý hrá pre mňa lepšie. AR je vzdušnejší a živší, JR zas dynamickejší, presnejší, ale viac analytický. Mám platne, kde tranzistorák hrá lepšie, ako elektrónkový a naopak. Obidva stroje sú v približne rovnakej cenovej hladine. Rozhodol som sa pre AR, ale ... Tie rozdiely sú asi 2-3 cm na 100 cm stupnici. Aj farba zvuku je veľmi podobná.
Tým som chcel povedať len toľko, že sa absolútne nedá povedať, či zvoliť tranzistory, alebo elektrónky. Niekedy sú rozdiely nepatrné, niekedy v prospech jedného, inokedy druhého. Je to asi len a len o tom, čo sa komu viac páči.
Pred cca rokom som porovnaval ARC REF 5 s JR Criterion. Kdesi na HN som o tom aj cosi napisal. Pocity a zazitky boli podobne ako pises ty pri svojom porovnavani REf 3ky.
Criterion so svojou cenovkou 20 000 Eur bol vsak o takmer 8000 drahsi ako REF 5. A zvukovo boli velmi podobne. Takze si myslim, ze lampovy predok je LAMPOVY PREDOK. A tranzistor ho soce vie dohnat alebo sa mu vyrovnat, avsak za vyssiu cenu.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od anawak »

TO N.A.

Nebud zbytocne skromny. Je to prekrasny kus.... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od aretax »

Spomínal si Criterion - ja som testoval Synergy, je to predchádzajúci model ako Criterion. Tam bola cena 8600 € a phono Cadence 6800 €. AR REF 3 bola cena 11000 € a phono PASS (vyrobil p. Kraut) 2000 €. Keď to spočítame, tak cena je v tomto prípade prakticky zhodná (hovorím o cene nových prístrojov). Musíme to však počítať spolu s phono predzosilovačom, lebo, ako vieš, napäťová časť je pri JR zvlášť a je spoločná pre obidva zosilovače.
Zaujímavé je, že JR po 24 hodinách v sieti sa skutočne fantasticky rozohral a pri porovnávaní včera večer bol zvukovo prakticky zhodný s AR. Niektoré aspekty boli v prospech JR - bol presnejší a dynamickejší, avšak mierne analytický, niektoré v prospech AR - vzdušnejší, možno lepší priestor. Tie rozdiely boli však tak malé, že bez porovnávania by som ich možno ani nepostrehol. Navyše phono predzosilovač JR Cadence je naozaj super. Obidva stroje veľmi dobre ladia s monoblokmi JR 501. Je to naozaj dilema, pretože ešte aj farba zvuku je zhodná.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Dobré ráno, Vietname :lol:

Nastavení napětí pro elektronky. Ještě jsem neměřil, tak mám dotaz. Nastavit s nasazenými elektronkami nebo bez. Myslím bez, ale nevím.

Dotaz spíše pro profíka, děkuji.
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od eLko »

monte

myslis ako bias? Vzdy s nasadenymi elektronkami v zosiku a musis najst tie vstupy pre voltmeter a hodnoty doladujes potenciometrom na zosiku. Alebo niektore zosiky maju cely voltmeter integrovany (vid unison research nove modely)

aretax
v tejto cenovej hladine to je uz cisto na subjektivnych pocitoch a preferenciach.Fatalne chyby vo zvuku sa tu hladaju uz tazko. Tak ako ty si si zvolil REF3,niekto iny by zvolil JR
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Ano bias (nastavení), dík :cool: nebyl jsem si jistý :thumbup: ono se vlastně každá elektronka chová jinak. V prospektu nic není, jen kolik voltů.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od aretax »

eLko píše:monte

aretax
v tejto cenovej hladine to je uz cisto na subjektivnych pocitoch a preferenciach.Fatalne chyby vo zvuku sa tu hladaju uz tazko. Tak ako ty si si zvolil REF3,niekto iny by zvolil JR
Súhlasím, ja sám som totiž ešte nič definitívne nezvolil. Stále sú oba kusy doma a stále medzi nimi váham. Raz je to REF 3, potom pri inej nahrávke JR. JR po 24 hodinách zapojenia do siete hral výrazne lepšie, ako pri prvom skúšaní. Takže - uvidíme. Ale obidva sú naozaj super.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Obrázek
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Mark Levinson »

N.A.,
perfektní =)) :clap: =))
Mark Levinson
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Mark Levinson píše:N.A.,
perfektní =)) :clap: =))
Dobré ráno, Vietname :lol:

:lol: Nedovedu si představit možnost, vybírat ze tří dveří a všude na světě narazím jen na jednoho odborníka :lol: hifi by dopadlo jako TESLA :lol:

Obrázek

Tady další :thumbup: pěkný článek http://www.instrumento.cz/clanky-clanek ... lasky.html
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Sice nerad přetahuji články autorů, ale tento odstavec se mi velmi líbí.

V některých případech se však kytaristům zdá zkreslení lampových zesilovačů příliš malé. Případně jsou spokojeni sice se zkreslením, které aparát poskytuje, ale toto zkreslení je dosaženo při vysoké hlasitosti zesilovače, což nemusí být to, co kytarista požaduje. Taktéž může být zvuk některých lampových aparátů v rychlých pasážích (metalové styly) jaksi "uprděný". V těchto případech "dokrmují" kytaristé svoje lampové aparáty pomocí krabiček. Jednou z nejznámějších je kupříkladu Tubescreamer, ale existují jich mraky. Bohužel jejich použitím se dynamika aparátu snižuje. Proto existují i zkreslovače, které rovněž obsahují elektronky. Elektronky můžeme najít i v některých dalších kytarových efektech - mnohdy tyto efekty simulují nebo připomínají vintage aparáty.

Nakonec zkreslení, dává u rockové muziky hodně. Nevědomky jsem si vybral své hifi s kterým jsem velmi spokojen. Jako s přenoskou Goldring. Šel jsem za starým zvukem, který se dobře poslouchá a neomrzí. Pravděpodobně to nefunguje, třeba u klasiky, jazzu, ale u blues zas na sto procent.
Odpovědět