Lampové zesilovače

Diskuze o zesilovačích-principy zesílení, jejich třídy apod.
Odpovědět
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Bať, bať a ta muzikálnost :thumbup: :thumbup: :thumbup:
midgae
Příspěvky: 2
Registrován: 17 črc 2012 16:13

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od midgae »

Monte,
koukám, že v Hadexu ještě ty JJ KT88 stále mají. Psal jsi, žes je objednal, máš nějaké poznatky, můžeš je doporučit ?
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Lampy jsou vynikající, nemá smysl přemýšlet. V podstatě jsou pokračování výrobků Tesla.
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Tady je dlouho klid, MEIXING MINGDA, má novinky http://www.china-hifi-audio.com/meixing ... =3a&page=1

Meixing-MC368-B-01.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od aretax »

Pom dizajnovej stránke naozaj super. Verím že aj po zvukovej. Už viac ráz ma Číňania príjemne prekvapili. Počul som zosilňovače Cayin, sám mám doma CD prehrávač Cayin CD 17 s ruskými elektrónkami. Zvuk je naozaj perfektný a cena prijateľná. V teste Stereophill dostal 115 bodov!! A môžem potvrdiť, že oprávnene. Keď niekto ku mne príde a pustím mu niečo, najprv je zvukom nadšený. Až keď poviem, že je to Číňan, tak zvädne. No, predsudky. V testoch zvukovo porazil viaceré CD prehrávače zvučných mien a podstatne drahších. Kvalita vypracovania je naozaj excelentná - viď testy. Sám som ho porovnával napr. s Elektrocompaniet, Meridian, California Audio Labs, a ostal u mňa Čiňan. Podľa mňa Číňania už sú vo vývoji elektrónkových prístrojov absolútna jednička. A čo sa týka ostatného - aj tam už významne zasahujú (Aurum Cantus, Cayin, Vincent - pôvodom Čína, pôvodne sa začal vyrábať na linke pre Audio Research asi v r. 1994...).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od zappa »

EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

KT90 nejsou běžně v prodeji, dají se osadit na patice místo KT88 :thumbup:
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

aretax píše:Pom dizajnovej stránke naozaj super. Verím že aj po zvukovej. Už viac ráz ma Číňania príjemne prekvapili. Počul som zosilňovače Cayin, sám mám doma CD prehrávač Cayin CD 17 s ruskými elektrónkami. Zvuk je naozaj perfektný a cena prijateľná. V teste Stereophill dostal 115 bodov!! A môžem potvrdiť, že oprávnene. Keď niekto ku mne príde a pustím mu niečo, najprv je zvukom nadšený. Až keď poviem, že je to Číňan, tak zvädne. No, predsudky. V testoch zvukovo porazil viaceré CD prehrávače zvučných mien a podstatne drahších. Kvalita vypracovania je naozaj excelentná - viď testy. Sám som ho porovnával napr. s Elektrocompaniet, Meridian, California Audio Labs, a ostal u mňa Čiňan. Podľa mňa Číňania už sú vo vývoji elektrónkových prístrojov absolútna jednička. A čo sa týka ostatného - aj tam už významne zasahujú (Aurum Cantus, Cayin, Vincent - pôvodom Čína, pôvodne sa začal vyrábať na linke pre Audio Research asi v r. 1994...).

Tenhle vývoj, trh se nesmí v žádném případě podcenit. Různé nepodložené posměšky, se nevyplatí. Historie kultur je příkladná. Dnes je USA, možná na pomyslném žebříčku, ale za pár let může být na dně, jako zánik super civilizace Inku. Výrobky z Činy extremně stoupají, hifi je jen okrajová blbost. Viděli jste stavbu odpruženého metra v Šangaji ???? Smog?, jen rozptylové podmínky jako v Ostravě.

Chcete být miliardář, stačí uvést na trh prcgumu z naši vísky !!!!
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

Hej Monte. Nechceš založit Svaz čínského přátelství ? Něco podobného si ještě pamatuji. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Osobně Číně fandím, politický režim mne nezajímá, spíš technický pokrok. Režimy se mění a nic nezmění, ale pracovití lidé ano. V podstatě ke změnám v Číně došlo taky před 20 roky a porovnávat je zajímavá věc. Tento odkaz mi poslal jeden internetová kamarád přes video. Jsou i jiné fora :lol: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... zptCa3zSik
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od zappa »

spojení nové technologie z tou starou ;)
http://kenrockwell.com/audio/namm/2012/ ... CF6747.jpgObrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

KT120 TUNG-SOL

$(KGrHqEOKowE3HGei87cBN7p,Y04tQ~~_12.jpg
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... rRro4KGWXM

Údajně hrají špičkově na vyšší oktávě. KT 90 podle prospektu mohu nasadit, tady nevím. Spíš ne, asi by byl potřebný hasičák.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od lubin »

KT 120 používají AR namísto starých KT88. Prý delší životnost a dobrá na spodcích....
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od pajuna »

monte píše:Osobně Číně fandím, politický režim mne nezajímá, spíš technický pokrok.......
Nejvetsi pokrok v Cine spatruji jednoznacne v procesu lisovani, ten je nazadrzitelny =)) , zvlaste pak z pohledu bezpecnosti je zrejmy!

http://www.youtube.com/watch?v=oMOBqRVDOYQ
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Humor máš, možná jsme jim lis prodali před 40 lety, dnes neumíme vyrobit ani ty kastroly. Zajeď se podívat do Prahy k Singerovi, najdeš lisy ještě z dob Uherska. Jsme totálně ve sra-čkách, možná vyrábíme odrazky na kola a kutáme suroviny. Nejvýšší technologie u nás, zašroubovat šroubek do výrobku made germany :lol:. Západní Evropa se nám chechtá v jednom kuse a neví ani kde je Česká republika. Myslí si, že jsme Poláci. Víš kolik vynálezů z Číny je kolem nás, třeba komorová loď, oni ji stavěli už ve 14 století. Na jednom mrakodrapu jsem zahlédl Boston Treepod. Názor nikomu neberu, spíš mne štve česká malost a neúcta k lidem, jako takovým https://www.youtube.com/watch?feature=p ... IcL9aXpOYE
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od pajuna »

Monte,
ta ukazka byla vazne spise vtip ;) , i kdyz na jistych mistech v Cine to tak asi vypada.
Jsou tam velike rozdily. Komunikuji s Cinou poslednich 10 let a jejich schopnosti v urcitych oblastech jsou pomerne na vysoke urovni, takze u me to neni tak "Co je Cinske, je spatne", jako u mnohych jinych
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od tujatuja »

Monte má bohužel naprosto pravdu. Čína jde jako samostatný stát nezadržitelně nahoru, z naší země se stala za 20 let podřadná kolonie - montovna a odpadkový koš pro věci, které se už na Západě nenosí. A nejhorší na tom je skutečnost, že většina lidí si to ani neuvědomuje. x_x
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od lubin »

Kluci, toto už jistě nepatří do lampových zesíků....
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Dlouhá životnost lampy (30000) hodin je způsobená snížením napětí elektronek asi na 4,9-5,2 V. Pokud máte přesné a pevné nastavení, žádný problém.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od zappa »

David Manley mluví ve Stereophile o KT90eh :
But we've got an excellent tube here. The KT90 will be our staple tube. We also use a Russian KT66, which is not identical to a KT66 but it's very close. It's a very robust and well-made tube. We're really excited about this KT90. We've had them on test for nearly three months, and at cruel voltages—50% higher than we normally use. We've tried to break them and we can't. That's going to be an astonishing tube. We're not worried about the demise of tubes. We've got plenty and are getting plenty from wonderful sources. Sadly, though, they're not American sources.
Kurna potřebuji nějaký zdroj pro koupi těchto elektronek,pokud něco najdete tady v EVROPĚ dejte vědět.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Trochu :lol: Yaqin - MC 110B, made in china, přirovnal bych ho k Jawa 500 http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 5yd8angZbM, otec ji měl, než začal stavět dům, bylo mi asi pět let a již jsem čuchal vůni benzínu. Já měl Jawu 350, nejraději jezdila na pána :lol: Holt u Harley se zatím učili :thumbup:

Rozsah 10 Hz - 80000 Hz

Obrázek
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od zappa »

Montíku.Nádherný. :thumbup: A co toto,focení ze včerejška.


Dnes mi přišla odpověd z GES:
Dobrý den,

při odběru 20ks KT90EH Vám mohu nabídnout cenu 1440Kč/ks; případné párování je za 45Kč/ks.

Ceny jsou uvedeny s DPH.

Dodací termín cca 4 týdny.

Platba proformafaktura.





S pozdravem



Jaromír Čmolík, GES-ELECTRONICS
Kopie - DSC_2717.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Taky krásné Zappíku :thumbup: , ale co to bílé světlo ? Já raději baculky KT88 :lol:, prostě musí mít 90-60-90 :lol:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od zappa »

KT88 svítí krásně,taky je mám rád.Viděno na Almarro před 2 lety.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Jak brouzdám na Ebay, narazil jsem na bednu elektronek Tesla 100 x ECF82 , nejvíc mne zaujala cena :thumbup: , dnes prodává za 320 EUR 100 ks.

Obrázek
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Máte doma někdo tuto klasiku ? Tetka je trochu z ruky, byl bych zvědavý na zapojení dva monobloky. Teti, jaký je vlastně, zvuk, kvalita, šum lampy atd.

McIntosh MA 275.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Pecuch »

Sákryš tento mcintosh je teď na hifi bazaru! (no vlastně dlouho)... Bližší seznámení by mi taky vůbec nevadilo...snad se někdo ozve a popíše, jak to teda topí ;)
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od zappa »

Můj původní záměr bylpořídit si něco podobného a držet si Srolla jako hlavní a toto jako druhý zesilovač,no pak jsem to přehodnotil,radši jednu věc,ale pořádnou. :thumbup: Myslím si,že tento kousek stojí za to,je to legenda. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

Bral bych ho. Hrál bych na něj hlavně v zimě. V poslechovce mám přímotopy, tím pádem by to vyšlo nastejno. Při vytápění bych mohl poslouchat muziku. :lol:
Ale teď vážně. Má ho Teti a moc si jej pochvaluje. Kdybych měl peníze, to bych zase neměl novou poslechovku, určitě bych o něm uvažoval.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Takovou mikrovlnku jste ještě neviděli :thumbup: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 3Dirsheln0
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Tady si prodejce váží zákazníka Intosh http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... zZYQ_9MGck člověk by i pustil korunu :clap: , bez akustiky to prostě nejde http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... yXMrN-OKFI
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Pěkné holky , plnoštíhlé :lol: . Chtěl jsem jich koupit před rokem, ale kde ?

Obrázek

http://frank.pocnet.net/sheets/084/k/KT88.pdf
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

YAQIN MC 110-B, že je made China, tak za to se vůbec nestydím. Zatím jsem nenašel lampu symetrická konstrukce, zapojení jako dva monobloky. Neustále mne láká Intosh 275, ale polepším si ???

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od zappa »

Monte.To by mne také zajímalo.Ten tvůj čínan vypadá dobře.Genalex asi neber,jsou dle některých dost poruchové.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Lampa je choulostivé zboží, hlavně na dopravu. Měl jsem třeba zesilovací Harmonix, pozlacené, jenže po půl roce začala jedna prskat. Záruka 90 dnů, prostě to tak musíme brát. Naštěstí jich nemám tolik, ale celkem jsou dnes lampy spolehlivé. S JJ jsem velmi spokojen a taky s Tung Sol. Zase hledat a zkoušet nové a nové, myslím nemá velký smysl. Když třeba máš už kvalitní baculku a myslet si, že nová Světlana bude daleko lepší, ne nebude. Chci si jen koupit pro případ, že chcípne lampa úplně, ať nemusím zapojovat tranzistor a čekat třeba měsíc. U nás moc obchodů není, tak jen asi z venku. Dnes by mi u rocku lampová kytara už chyběla jako svi-ně :lol: . Čong není žádná super zesilovací značka a nikdy nebude, ale na moje podmínky místnosti se trefil. Kdyby to byl šunt, už by byl v popelnici. Jsou malinko slyšet trafa, ale konečný zvuk vše vynahradí.
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Ještě Zappo, lampy máš pod krytem ? Jestli jde kryt oddělat, tak raději ho dát pryč. Vidět lampičky je In :thumbup: a až budou v létě třicítky, mohl bys přehřít.


Obrázek
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od zappa »

Tady můžeš koupit,tento set je určen pro moje 2301,ale mají i quady :http://www.ebay.com/itm/200903357345?ss ... 1423.l2649 Cena je opravdu výborná.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Tento obchod už chvilku sleduji http://stores.ebay.com/classiccomponents, myslím je v Německu a tak případné problémy se dají asi slušně řešit. Z USA se vše prodražuje na dopravě, dnes i clo atd. Mám i pocit, že americké obchody nedávají odpočet DPH podle mezinárodních úmluv. Prostě kašlou na to :thumbdown: .
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Zajímalo by mne, co by se stalo, kdybych tyto nasadil http://www.ebay.com/itm/KT120-TUNG-SOL- ... 157wt_1399, jestli by čong vyhořel nebo ne. Otázka spíš pro konstruktéry.
Odpovědět