1001 alb která musíte slyšet, než umřete

Knihy o hudbě a filmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

1001 alb která musíte slyšet, než umřete

Příspěvek od Mark Levinson »

Dám tady tip na výbornou knihu "1001 alb která musíte slyšet, než umřete", kterou napsal Robert Dimery. Předmluvu má Michael Lydon, zakládající redaktor časopisu Rolling Stone.
Tato kniha nabízí přehled nejlepších alb všech dob. Nahrávky popsané v knize obsahují přes půl století skvělé hudby od zrodu rock'n'rollu v padesátých letech až k technickým a elektronickým inovacím první dekády nového tisíciletí. Tento nepostradatelný průvodce nabízí detailní rozbory od devadesáti předních hudebních publicistů z celého světa. Texty doprovází více než devět stovek ikonických obrázků kapel, interpretů a obalů desek.
2019-09-06 09.42.07.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: 1001 alb která musíte slyšet, než umřete

Příspěvek od Pecuch »

Moc pěkná kniha do které se stále vracím.... Díky za tip!!! :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: 1001 alb která musíte slyšet, než umřete

Příspěvek od Mark Levinson »

Pecuch píše:Moc pěkná kniha do které se stále vracím.... Díky za tip!!! :thumbup:

Jsem rád, že alespoň jeden člověk tuto knihu zná. Vždycky si říkám, kdyby to mělo jen jednomu člověku pomoct, tak to má smysl.
Taky se ke knize stále vracím, vždy když narazím na něco a potřebuji si to ujasnit šáhnu po knize a už listuju. Existuje i podobná kniha o filmu s názvem "1001 filmů, které musíte vidět než zemřete" (nevím jestli jsem ten název napsal správně).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: 1001 alb která musíte slyšet, než umřete

Příspěvek od fox »

Objednáno u Ježíška. :D
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: 1001 alb která musíte slyšet, než umřete

Příspěvek od sekal »

Já bych uvítal, pokud by něco podobného vyšlo výhradně se zaměřením na klasickou hudbu.. Popík a rock už mě tak moc nebere..
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: 1001 alb která musíte slyšet, než umřete

Příspěvek od Patmann »

Jé,tak to je něco pro mně,musím taky napsat Ježíškovi :-)
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 94
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: 1001 alb která musíte slyšet, než umřete

Příspěvek od TOM »

to Sekal
Já bych uvítal, pokud by něco podobného vyšlo výhradně se zaměřením na klasickou hudbu.. Popík a rock už mě tak moc nebere..
to bych ti doporučoval toto:
Obrázek
Je to od amerického hudebního publicisty,popisuje hudbu od konce 19.století,začíná to Wágnerem,vše zasazujedo kontextu historického dění,i zpětně jeho vliv na skladatele.Zajímavá je i poslední třetina knihy,poválečné období,zejména 50.léta a pozdějc a to vzájemné ovliňování skladatelů klasické
a rockové hudby.
Z našich skladatelů se tam dost mluví o Dvořákovi(který si jako jeden z prvních začal všímat jazzu a jazzové motivy použil v klasice -Novosvětská)
a Janáčkovi.
Seznam doporučených CD
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: 1001 alb která musíte slyšet, než umřete

Příspěvek od zappa »

V té knize mne překvapilo zahrnutí alba Egon Bondy od Plastic People,dle mého si to kapela zasloužila.Také mne překvapilo,že tu chybí některé dost důležitá alba,ale jinak je to velmi povedená kniha,jsem s ní velmi spokojený.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: 1001 alb která musíte slyšet, než umřete

Příspěvek od Kokin »

Nenašel jsem tam zmínku o raných Marillion nebo o Dead Can Dance. Jinak povedená kniha.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Odpovědět