Bohemian Rhapsody

Domácí kino, DVD, Bluray, TV aneb tipy na dobrý film či koncert.
Odpovědět
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Bohemian Rhapsody

Příspěvek od soundgarden »

Životopisny film o legende Queen a Freddie Mercury ...
je to zážitok pre každého a hlavne fanúšikov Queen ...
https://www.csfd.cz/film/300902-bohemia ... komentare/
Bohemian_Rhapsody_poster.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
IvoBohumin
Příspěvky: 10
Registrován: 28 úno 2017 06:40

Re: Bohemian Rhapsody

Příspěvek od IvoBohumin »

Opravdu mistrovský kousek, skvělý obraz, zvuk - D Atmos -, velké plátno, skvělé zpracování, hodně emocí...jeden z N E J hudebních filmů, co jsem kdy viděl...potlesk v kině na závěr svědčí o mnohém...opravdu to stojí za / nejedno / shlédnutí...
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Bohemian Rhapsody

Příspěvek od soundgarden »

soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Bohemian Rhapsody

Příspěvek od soundgarden »

https://youtu.be/A22oy8dFjqc Live Aid Wembley 13.7.1985 Queen ^:)^
Aveo
Příspěvky: 29
Registrován: 11 srp 2012 18:17

Re: Bohemian Rhapsody

Příspěvek od Aveo »

Bol to pre mňa vynikajúci zážitok vidieť tento film.Doporučujem každému fanúšikovy kvalitnej hudby. :thumbup:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Bohemian Rhapsody

Příspěvek od Pytell »

Tak včera jsem s velitelkou byl na tomto filmu -- recenze nelhají -- super film, hudba,zvuk, skvělé výkony herců -- užili jsme si to dokonale. Doporučuji k shlédnutí.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Bohemian Rhapsody

Příspěvek od PavelDosko »

dtto, kdyz uz na to pujdete zkuste sal s dolby Atmos.
neni placka, neni highend
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Bohemian Rhapsody

Příspěvek od tm.watch »

Viděl jsem včera v Ostravě v sále s Dolby Atmos. Potvrzuji dokonalý zážitek a to nejsem Queen-fan.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Bohemian Rhapsody

Příspěvek od Urbino »

tm.watch píše:Viděl jsem včera v Ostravě v sále s Dolby Atmos. Potvrzuji dokonalý zážitek a to nejsem Queen-fan.
Ja byl ze zvedavosti dnes. Musim potvrdit, ze je to povedena zalezitost. Ani ja nejsem skalni fanda Queen, timto filmem jsem se posunul k jejich muzice blize.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Bohemian Rhapsody

Příspěvek od Frogyman »

Tak jsem TO včera konečně viděl. Film pěkný, herecké výkony skvělé a vizuální podoba herců neskutečná. Ale že bych to hodnotil jako jeden z TOP filmů všech dob? To asi ne.
Každopádně - je nutné film opravdu vnímat jen jako oslavu Queen a volnou inspiraci jejich příběhem, než jako faktografický či životopisný příběh. Na to tam těch "zkratek" bylo až moc... Trochu mi přijde, jako když přijde do kin film podle nějaké skvělé knížky. Více je zpravidla nadšen ten, kdo ji nečetl.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Bohemian Rhapsody

Příspěvek od PGH »

Taky jsem to viděl, není to špatné ale taky žádná jednička. Mě i spoustě mých známých se vic líbí film o Doors s Val Kilmerem to je moje jednička.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Bohemian Rhapsody

Příspěvek od Mark Levinson »

Také jsem to včera shlédnul a musím říct, ač nejsem fanda Queen jako tm.watch, že je to opravdu dobře uděláno. I když jsem si v průběhu filmu říkal proč nenatočí film např. o Pink Floyd nebo Led Zeppelin apod., tak byly místa kde člověku naskočí husí kůže. Fakt dobře zpracováno a hlavní postava musela hodně studovat pohyby a gesta Mercuryho, líbilo se to i manželce.
P.S. souhlas s PGH, Doors je ještě lepší. Mám doma na Bluray.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Bohemian Rhapsody

Příspěvek od Frogyman »

Dá se předpokládat, že na vlně úspěchu Bohemian Rhapsody se budou chtít svést další producenti a tvůrci, takže se určitě nějakého obdobného filmu dočkáme. Bude to jen o ochotě se domluvit na právech, což např. třeba zrovna u PF nejspíš neklapne.
Ale "těšit" se už můžeme např. na Eltona Johna v Rocketman (2019) :lol:

https://youtu.be/84bnDw9MnrQ
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Bohemian Rhapsody

Příspěvek od Ramones »

Jinak, to naskakování "husí kůže" je zapříčiněno hlavně dynamikou zvuku v těchto kinosálech a působí na mě při jakékoliv hudební (i doprovodné) složce a tak podobně i při ruchových, dynamických zvucích.
B.R. má úspěch hlavně ve všeobecné oblibě skupiny, respektive povědomí ohledně Mercuryho i mezi lidmi, kteří poslouchají takové běsy jako Impuls, Čas a doma třeba žádné jejich nahrávky doposud neměli.
Film jsem samozřejmě viděl. Sál byl překvapivě poloprázdný, místo přesně uprostřed proti plátnu, takže zážitek dobrý ... ale stačilo 1x.
Nejsem sběratel Queen i když nějakých 6 CD někde v regále mám. Samostatná tvorba F.M. mě nezaujala.
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Bohemian Rhapsody

Příspěvek od funkyman »

ako som pisal aj na csfd...top zvuk, hudba, herec ...ale co spravili s dejom a scenarom-ako od kardashianovcov..pekne obrazky zo zivota rockovej skupiny v obdobi 70-80 rokov.. a miesto naozajstneho nepodliezania kalkulu pekneho obrazu top umelca a jeho besov /ano Doors je super priklad/ . tu mame cierno biely filmik bez umelecko narocnej a pravdivej tvare cloveka pre celu rodinu /vratane deticiek a psika/..velka skoda ...moj pohlad
....music is my sanctuary,music is my life....
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Bohemian Rhapsody

Příspěvek od Halíř »

Na filmu se musi predevsim vydelat prachy zpatky pro produkci,jinak uz by se priste nenatocilo nic. Tenhle film slavi uspech(navstevnost) prave proto,ze neni zameren pouze na nejuzsi fanclub skupiny,nybrz je zajimavy pro velmi sirokou verejnost. S absolutnimi fakty bych si hlavu nelamal,od toho je dokument.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Bohemian Rhapsody

Příspěvek od dr.fish »

Ano, film byl pro tu nejširší možnou veřejnost. Hodně zajímavá by mohla být verze, kde by hrál Freddieho Saša Baron Cohen.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Bond 007 alias Monte

Re: Bohemian Rhapsody

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

zabiny007 píše: 23 pro 2018 10:30 Tak jsem TO včera konečně viděl. Film pěkný, herecké výkony skvělé a vizuální podoba herců neskutečná. Ale že bych to hodnotil jako jeden z TOP filmů všech dob? To asi ne.
Každopádně - je nutné film opravdu vnímat jen jako oslavu Queen a volnou inspiraci jejich příběhem, než jako faktografický či životopisný příběh. Na to tam těch "zkratek" bylo až moc... Trochu mi přijde, jako když přijde do kin film podle nějaké skvělé knížky. Více je zpravidla nadšen ten, kdo ji nečetl.

Přesně stejný pocit jsem měl taky. Po shlédnutí jsem hodinu seděl a nevěděl si rady, kam s filmem.
Odpovědět