Quentin Tarantino

Domácí kino, DVD, Bluray, TV aneb tipy na dobrý film či koncert.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Quentin Tarantino

Příspěvek od Mark Levinson »

Založil jsem toto vlákno pro milovníky tohoto kultovního režiséra. Začnu jednoduchou otázkou, když pominu kultovní Pulp Fiction, tak který jeho film máte nejraději?
Mně se hodně líbí Hanebný pancharti.
Mark Levinson
mumu
Příspěvky: 63
Registrován: 10 říj 2011 20:29

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od mumu »

U mňa s obrovským náskokom Reservoir Dogs....
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Mark Levinson »

mumu píše:U mňa s obrovským náskokom Reservoir Dogs....
Mumu,
Gauneři jsou výborní :thumbup:, mne mrzí, že ještě nevyšli na Bluray.
Tak jako Jackie Brown.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od lidumil »

Nespoutaný Django
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od sekal »

Nevím, co je na tomto režiséru kultovního. Z jeho filmografie je koukatelný jen titul Gauneři, a ani to není žádný zázrak. Vše ostatní jsou sra*ky..
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od šeďour »

Já mám od Tarantina nejraději film "je třeba zabít sekala" !

Tarantino patří do kategorie "kultovní" a ty s tím nic nenaděláš. Mimochodem, kultovní jsou i některý béčkový horory, nebo scifi. Bejt kultovní neznamená totéž co kvalitní.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od martinowsky »

I když mám Pulp F. Hodně rád tak jednoznačně pro mě je jedničkou Takoví normální zabijáci. Kdo dokáže veřejně ohodnotit co je sračka musí být velmi velmi velmi nadprůměrně inteligentní a vzdělaný. Já nejsem proto to nevím. Zato vím že účel filmu je za A pobavit a za B zamyslet se, informovat. Takže děkuji i srackam které mě pobavily. Každopádně psal u tohoto filmu pouze scénář, ale i tak tento film řadím k jeho produktům.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od harley44 »

Gauneri. Moje zena miluje Auto zabijak. Takovy film pro feministky. Vsechny jeho filmy jsou skvely.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od bh69 »

šeďour píše:Bejt kultovní neznamená totéž co kvalitní.
to jsi klepl hrebik do hlavicky :thumbup:
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Lindemann »

Zdravím ,Sekale ! napiš prosím Tě ,nějaké hodnotné filmy . dík
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od sekal »

Já hodnotím jako jednu z nejvíce umělecky přínosných kompletní tvorbu kultovního režiséra Zdeňka Trošky. Mnohé jeho tituly, jako např. Kameňák a Babovřesky, jsou vpravdě vrcholné kusy filmového umění, kterým pouze občanství jejich režiséra zabránilo získat Oscara a další podobná mezinárodní ocenění. Tímto tedy můžeš začít. Vzhledem k tomu, že filmografie Z. Trošky je poměrně bohatá, máš na delší dobu o hodnotnou zábavu postaráno. Tak jen směle do toho..
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od šeďour »

To seš fakt sekale tak moc mimo, nebo jenom hraješ blbýho ?

Zrovna u Trošky si se moc netrefil.Pro fanoušky, mezi který se počítám i já, patřej Troškovy Slunce, seno... mezi kultovní snímky.Je to klasika a ty, s tím nic nenaděláš.

Mimochodem...mohl by si sekale napsat, co konkrétně je na filmu Pulp Fiction špatně ?
Trochu ti pomůžu, abys věděl na co se ptám.Námět, scénář, střih, kamera, obsazení rolí, herecký výkony, režie, kostýmy, dialogy, atd.Stačí když upozorníš na jednu, dvě zásadní chyby.
Nebo ti vadí myšlenka filmu (glorifikující násilí), na první pohled chaotický střídání scén, či to, že jeden z hrdinů, kterej na konci odchází živej, uprostřed umírá ?
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od sekal »

V čem jsem se u Z. Trošky netrefil ? V Kameňáku a Babovřeskách ? Tobě se tyto 2 jeho velmi hodnotné a poučné snímky nelíbí ? Trilogie Slunce, seno, xxx se mi také líbí, neboť jak si správně poznamenal, je (kromě jiného) kultovní, a tudíž rovněž velmi cenná. V podstatě celá jeho filmografie je úžasné, vysoce umělecky celistvé a přínosné dílo.^:)^

Pokud jde o film Pulp Fiction, ten je dokonalost sama. Počínaje obsazením a konče dialogy. Zde je zbytečné cokoliv rozebírat, neboť tento snímek skutečně nemá chybu. Lze se na něj i po těch letech stále dívat a vždy tam najdete něco nového. Doporučuji..:thumbup:
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od šeďour »

Aha...takže víš houby a jenom plácáš.Nic novýho.

Popravdě, víc jsem od tebe ani nečekal.
Co můžu čekat od člověka, kterej přijde do vlákna týkajícího se Tarantina psát hlouposti o Kameňáku a spol.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od sekal »

Copak se ti zase nelíbí, milý chlapče ? Vždyť já jsem tvé velmi fundované závěry a připomínky z předchozích reakcí pouze potvrdil. Pokud jde o zmínku Kameňáku, ten jsem doporučil dle svého nejlepšího vědomí a svědomí Lindemannovi, který mě žádal o tipy na nějaké hodnotné filmy. Tudíž to nebylo samoúčelné. A znovu opakuji, že mně se Kameňák a Babovřesky líbí, stejně jako i Pulp Fiction. Jsou to všechno úžasné, velmi kreativně natočené snímky. Dívat se na ně jest vskutku požitkem..:thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Mark Levinson »

Sekale,
nech toho Trollování.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Mark Levinson »

Mark Levinson píše:
mumu píše:U mňa s obrovským náskokom Reservoir Dogs....
Mumu,
Gauneři jsou výborní :thumbup:, mne mrzí, že ještě nevyšli na Bluray.
Tak jako Jackie Brown.
Nová informace, Gauneři (Reservoir Dogs) již jsou k mání na Bluray.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Mark Levinson »

Před několika dny se v kinech začal promítat osmý film Quentina Tarantina - Osm Hrozných (The Hateful Eight). Opět se jedná o western, viděl už někdo? Co na něj říkáte?


Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od blesk666 »

ja osobne si ho urcite idem pozriet. Divoky Django stal rozhodne za to. Tarantino sa v tomto snimku posunul zas do inej roviny.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Pytell »

Minulý týden jsem viděl, klasika, bohužel uprostřed filmu už víte jak to skončí, ke konci trochu maso, ale kdo má rád tohoto rejžu , tak si přijde na své.

Sice to sem nepatří, ale doporučuji novinku film Revanant -- Zmrtvýchvstání- s diCapriem v hlavní roli -- film Vás vtáhne do děje, neskutečná příroda a jeho herecký výkon na jedničku. Tento film fakt doporučuji k shlédnutí.
Trudoy
Příspěvky: 1
Registrován: 03 zář 2015 13:39

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Trudoy »

Souhlas s Pytell - jak Osm hrozných tak Zmrtvýchvstání stojí za to vidět.

Osobní poznámka - Zmrtvýchvstání ukončilo mé vnímání DiCapria z pozice "nekoukatelný" po Titaniku a Pláži přes Krvavý diamant do pozice "oblíbený"! A to se stalo u hodně málo herců.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak jsem o víkendu shlédnul 8 Hrozných a musím říct, že se mi to velmi líbilo. Klasický Quentin Tarantino, v závěru trochu moc krve, ale to už k němu patří. Vynikající Samuel L. Jackson celý film vede a skvěle mu sekunduje krásná Jennifer Jason Leigh, která ve filmu schytá do obličeje snad úplně všechno, krev z rozstřelené lebky, zvratky otráveného Kurta Russella a ještě ji vymlátí zuby.
No hnus ala Quentin Tarantino, ale skvělé.

Na Zmrtvýchvstání se chystám, jinak plně souhlasím s Trudoy.
Mark Levinson
Charem
Příspěvky: 9
Registrován: 02 bře 2017 15:01

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Charem »

Jackie Brown, čtyři pokoje, pancharti, 8 hrozných, django,..... Krom auto zabiják miluju snad všechny.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Mark Levinson »

8 hrozných jsem dostal letos o Vánocích na Bluray, tak mi udělali velkou radost. A zrovna včera jsem to znova pouštěl a musím říct, že se mi to líbí víc a víc. Před nedávnem jsme s kolegy vedli takovou debatu o tom která z těch jeho westernovek je lepší? Jestli 8 hrozných nebo Naspoutaný Django? No a většina mne přesvědčovala, že Nespoutaný Django. Oni byli dost kategoricky přesvědčeni že je to lepší film, ale já bych to dal tak na stejnou úroveň. Oba filmy se mi moc líbí a pokud bych musel známkovat, taj Nespoutaný Django by dostal jedničku a 8 Hrozných by dostali jedna mínus.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Pavel M. »

Mark Levinson píše:Nespoutaný Django by dostal jedničku a 8 Hrozných by dostali jedna mínus.
Mám to podobně. Nedávno jsem se o "Osm hrozných" bavil s kamarádem, že má tu nevýhodu, že pokud film sleduješ podruhé, už víš, co se děje ve sklepě a to mění očekávání, predikce a rozuzlení. Jak to máš ty Viktore?

Nejčastěji si pustím Kill Billa, kde mě baví herecké výkony všech hlavních postav. A Pulp F. je snad "povinná četba" (neznamená povinně oblíbená) každého filmového fandy.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Mark Levinson »

Naprostý souhlas, lépe bych to nenapsal.
Mark Levinson
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Urbino »

Pavel M. píše:
Mark Levinson píše:Nespoutaný Django by dostal jedničku a 8 Hrozných by dostali jedna mínus.
Mám to podobně. Nedávno jsem se o "Osm hrozných" bavil s kamarádem, že má tu nevýhodu, že pokud film sleduješ podruhé, už víš, co se děje ve sklepě a to mění očekávání, predikce a rozuzlení. Jak to máš ty Viktore?

Nejčastěji si pustím Kill Billa, kde mě baví herecké výkony všech hlavních postav. A Pulp F. je snad "povinná četba" (neznamená povinně oblíbená) každého filmového fandy.
:thumbup: :clap:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Mark Levinson »

Před pár dna si odbyl v kinech premiéru nový film Quentina Tarantina s názvem Tenkrát v Hollywoodu (Once Upon a Time in Hollywood). Hodnocení filmu na CSFD je 83%, což je velmi slušné. Moc jsem se na film těšil a do kina se teprve chystám.
Viděl už to někdo? Jaké jsou první dojmy?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od YamahaMan »

Videl som /asi 2 dni späť/ v TV reláciu o ntáčaní tohoto nového filmu.
Boli tam zaujímavé rozhovory s Tarantinom, DiCapriom a Pitt-om.
Vyzerá to zaujímavo.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Jirka33 »

Od soumraku do úsvitu :thumbup:
201504140609_from-dusk-till-dawn-1996-2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Pavel M. »

Mark Levinson píše: 18 srp 2019 11:16 Před pár dna si odbyl v kinech premiéru nový film Quentina Tarantina ...
Viděl už to někdo?
Já jsem si zatím jen koupil lístek. Protože nejraději chodím na ideální místo (IMAX, 7 řada, sedadlo 17 :mrgreen: ), počkám si na tuto středu.
Tak jestli to neuvidíš dříve, dám vědět. Ale už teď jsem si téměř jist, že si film velmi, velmi užiju, protože je Tarantino génius (viz nejen jeho IQ) a každý další film je lépe vybroušen... jako klenot.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Mark Levinson »

Pavel M. píše: 18 srp 2019 15:31
Mark Levinson píše: 18 srp 2019 11:16 Před pár dna si odbyl v kinech premiéru nový film Quentina Tarantina ...
Viděl už to někdo?
Já jsem si zatím jen koupil lístek. Protože nejraději chodím na ideální místo (IMAX, 7 řada, sedadlo 17 :mrgreen: ), počkám si na tuto středu.
Tak jestli to neuvidíš dříve, dám vědět. Ale už teď jsem si téměř jist, že si film velmi, velmi užiju, protože je Tarantino génius (viz nejen jeho IQ) a každý další film je lépe vybroušen... jako klenot.
Tak potom dej vědět jak se Ti to líbilo. Já se do kina nedostanu dřív jak začátkem září.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Pavel M. »

Řekl bych to asi takhle: Poslední film od Tarantina - zdá se, není pro mě.
Abych nevyzrazoval nic bližšího (film je vystavěn z velké části na závěrečné pointě/rozuzlení), tak kromě opravdu špičkových hereckých výkonů DiCapria a Pitta jsem se u filmu zkrátka nebavil. Z Tarantinovo produkce pro sebe řadím tento snímek na 7-8 místo. Ale netřeba zoufat. Na Čsfd má film 82%, takže mnoha divákům to sedlo lépe. O podrobnostech se rád pobavím, až to více z vás shlédne.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od RedBaron »

Mně to taky silně minulo, rozvláčné téměř nic. Daleko víc jsem se bavil u dobově velmi podobně zasazeného snímku "Správní chlapi" s dvojicí Crowe a Gosling.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Mark Levinson »

Tenkrát v Holywoodu, viděl jsem konečně a musím říct, že na první dojem, čekal jsem asi víc. Asi už od Quentina chceme automaticky stále lepší filmy a ono to jaksi pořád nejde. Je to jako se všemi jeho filmy, chce to s odstupem času shlédnout znovu a uvidíme.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Mark Levinson »

Dobrá zpráva pro milovníky DK, novinka Quentina Tarantina s názvem Tenkrát v Hollywoodu (Once Upon a Time in Hollywood) vychází 4.12.2019 na Bluray.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Mark Levinson »

Dnes jsem obdržel Bluray film Tenkrát v Hollwoodu (Once upon a time in Hollwood), devátý film Quentina Tarantina. Ideální čas na filmy, počasí mizérie i ta karanténa tomu nahrává. Film jsem samozřejmě viděl v kině, ale těším se jak si to vychutnám doma v klidu.
2020-03-22 12.48.51.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od marks »

Tak nevím , poslední film od QT jsem neviděl , ale včera jsem jsi pustil na Netflixu Nespoutaný Django a ani jsem to nedíval .
Připadá mě to takové utahané , ukecané , prostě mě tyto poslední jeho filmy nesedí .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Quentin Tarantino

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak pro mne je Nespoutaný Django celkem pecka film a s chutí se k němu vracím. Tento nový film "Tenkrát v Hollywoodu" ještě nechci hodnoti neb jsem ho viděl pouze jednou v kině, takže se celkem těším na shlédnutí v domácích podmínkách.
Mark Levinson
Odpovědět