Doporučené filmy

Domácí kino, DVD, Bluray, TV aneb tipy na dobrý film či koncert.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Doporučené filmy

Příspěvek od Mark Levinson »

Chtěl bych tady dát tip na film "Kámoš k pohledání" (I love you, man), který bude vysílán 27.1.2011 na HBO 2 ve 20:15 hodin. Jedná se o lehkou komedii bez nějaké umělecké hodnoty, ale pro milovníky Rush to stojí za podívanou. Ve filmu dva borci neustále hrají skladby Rush a bezmezně je obdivují, dokonce se reálně ocitneme na koncertě Rush!

Obrázek

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od Lindemann »

Tak já skusím trochu přitvrdit. :sick: Doporučím dva filmy Terryho Gilliama...jeden surrealistický kousek Johny Depp a Benicio del Toro v zůčtování s obdobím šedesatých let skulturou hippies,s hnutím proti viietnamské válce a vlivu psychesdelického "šílení ".../Kdo ze sebe učiní zvíře,zbaví se bolesti člověčenství /...Strach a hnus v Las Vegas../Fear and loathing in Las Vegas /. A ještě skvělý příběh... Král Rybář /The Fisher King /Jeff Bridges a Robin Williams... Na víkend by se hodily. Jsou to starší kousky ale možná někomu utekly. Tak napište jak se vám to líbilo... Zdravím ..Lin P.S. Jsem zvědav jestli je tady stejná krevní skupina.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od Mark Levinson »

Mark Levinson píše:Chtěl bych tady dát tip na film "Kámoš k pohledání" (I love you, man), který bude vysílán 27.1.2011 na HBO 2 ve 20:15 hodin. Jedná se o lehkou komedii bez nějaké umělecké hodnoty, ale pro milovníky Rush to stojí za podívanou. Ve filmu dva borci neustále hrají skladby Rush a bezmezně je obdivují, dokonce se reálně ocitneme na koncertě Rush!

Obrázek

Obrázek


Hodně mne pobavila hláška z filmu:
Nemohu uvěřit, že neznáš Rush!
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od Lindemann »

Je dobře že Levinson založil..Doporučené filmy!!! Film by mohl být bratrem hudby...Nebudu připmínat Fra. novou vlnu. Ita. neoralismus,České klenoty,Švědského genia,ani Americké velikány. Tak jak jsem vypíchnul Ex python..Terryho Gilliama / Life of Brian , M.P.-Holy Grail / Ještě bratry Coenovy / cokoliv /!!! A dovolil bych si upozornit na Christhopera Nolana... a to na dva kousky .Počátek ...a starší... Memento.!!! Kritici to pojmenovávají různě... Thriller a "mysterioozní..Sci -fi. Když tak mysterioozní by mohl být sám Nolan ... protože si to sám napsal, produkoval a točil..Tak koukněte na to a napište.... Zdraví Lin

ObrázekObrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od Mark Levinson »

Od bratrů Coenů se mi velmi líbí Fargo nebo Big Lebowski. Z novějších se mi líbilo taky Tahle země není pro starý, tohle mi půjčil na podívání Lindemann a musím říct, že dobré, hodně dobré. Už je tento film na seznamu filmů, které musím zakoupit.

ObrázekObrázek
Mark Levinson
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od Guliver »

Ja odporúčam až šokujúco netradičné filmy Wesa Andersona, typické okrem iného tým, že človek pochopí a vychutná film až na druhý, tretí, štvrtý,..., krát, ale potom ho môže kľudne vidieť stále dokola (aspoň ja môžem...) Vo všetkých hrá (hovorí) môj obľúbený Bill Murray.

Obrázek Obrázek ObrázekObrázekObrázek
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od Guliver »

2 Lindeman: Nolanove Memento je skvelé. Keď sme pri tých mysterióznych filmoch mám od neho rád aj Dokonalý trik a aby som nezabudol Terryho Gilliama a jeho Imaginárium Doktora Parnassusa.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od Guliver »

Toto asi nebude odporúčanie (aspoň podľa priloženej kritiky) ale paralela s mojim nickom mi nedá:
http://www.kinema.sk/clanok.asp?id=34782

Obrázek
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
monte

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od monte »

Obrázek Obrázek

Film CADILLAC RECORDS běžel v loňském roce na HBO. Jedná se o vzniku prvního vydavatelství v Americe Check records, které založil běloch a to z Polska a vydával černošké blues vyšlé z plantáží a gaspelu.
Díval jsem se aspoň šestkrát a nikdy mne neomrzel. Film filmů Obrázek

tube: http://www.youtube.com/watch?v=4uaHXLgyGt4 :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od noaid »

Monte, díky za tip.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od Lindemann »

Zdravím Gulivera! Ještě jsem Ti chtěl připomenout filmy kde si skutečně vychutnáš Billa Murrayho a jeho civilní hraní ! Zlomené Květiny. Ztraceno v Překladu.! A co se týče Jacka Blacka mám ho spíš rád v jeho vedlejších rolích. / když mu třeba Bruce Willis ustřelí ruku v Šakalovi :crazy: /Komediím typu... Těžce zamilován nebo Pekelná ženská se nesměju... to po mě nikdo nemůže chtít.. :lol: ... tak zatím ..Lin

ObrázekObrázek
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od Guliver »

JJ úplne skvelé. Broken flowers aj Lost in translation sú skvosty. Tieto filmy som schopný pozerať donekonečna. :thumbup:
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od noaid »

monte píše: Obrázek
Tak jsem včera koukl ve fullhd a musím říct -SKVĚLÉ - kdo zná jména jako Alan Lomax, Willie Dixon, Muddy Waters atd., tak si užije pěkný děj a super hudbu.
Must see.
Ještě jednou díky.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
monte

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od monte »

Ve filmu není špatný moment, ale nejvíce se mi líbil moment jak Muddy před vydavatelstvím povídá a vy jste kdo?, čekají tam taková mladá ucha " jsme Rolling Stones z Anglie ", no tak pojďte dál. Stones přijeli na školení. Nakonec tehdejší partu bluesmenů dnes všude Rolling Stones vzpomínají a hrají hromadu jejich skladeb.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od Mark Levinson »

Mark Levinson píše:Chtěl bych tady dát tip na film "Kámoš k pohledání" (I love you, man), který bude vysílán 27.1.2011 na HBO 2 ve 20:15 hodin. Jedná se o lehkou komedii bez nějaké umělecké hodnoty, ale pro milovníky Rush to stojí za podívanou. Ve filmu dva borci neustále hrají skladby Rush a bezmezně je obdivují, dokonce se reálně ocitneme na koncertě Rush!

Obrázek

Obrázek

Kdo propásnul, tak dnes 5.2.2011 ve 20:15 hodin je to opět na HBO Comedy :o).
Mark Levinson
monte

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od monte »

Tak jsem večer zasedl a zjistil , film viděl. Jenže nikde nic lepšího nebylo, film není špatný, ale překvapila mne jedna věc. Tenkrát na koncertě nebyli RUSH, jen nějaký revivavel a jeho snoubenka se neusmívala a nakonec odešla z koncertu.
monte

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od monte »

Zabriskie Point a Pink Floyd

Skvělý film, skvělá muzika, skvěly obraz, skvělé téma.

Obrázek Obrázek

Vyšlo na DVD,Vinylu,CD a psal se rok 1970.

Obrázek :clap: :clap: :clap:
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od noaid »

Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od Lindemann »

Zdravím. Od 7.2. Vychází filmová kolekce...Woody Allen v edici časopisu Respekt ! Každé ponděí nový film.Je jich myslím dvacet.Nejsou tam všechny "pecky " ale ty známé věci tam jsou. www.woodyallen.cz Lin.
monte

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od monte »

The Social Network , film mne fascinoval, kdo se zajímá o síť, programování a je super. :thumbup:

Obrázek

Každá doba má své vizionáře, kteří za sebou ve stopách své geniality zanechají pozměněný svět , ale málokdy k tomu dojde bez boje o to, co se přesně událo, a kdo byl přítomen okamžiku zrození změn. Ve filmu The Social Network divákům režisér David Fincher a scenárista Aaron Sorkin umožňují nahlédnout do okamžiků, kdy vznikal Facebook, nejrevolučnější sociální fenomén nového století.
monte

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od monte »

Za chvíli začíná na Barandově film Vlastní krev. Nevím jestli jsem ho viděl, ale doufám, že bude skvělý jako herecké obsazení.

Obrázek


On - Arlis Sweeney vede tak jednoduchý a neměnný život, jako jsou jeho rodné pláně západního Texasu. Obchoduje s prodejními automaty, táhne od města k městu, od jedné milenky k druhé.
Ona - Kay Davis je na silnici také jako doma. Utíká z nevydařeného manželství, ale neví vlastně kam, jedno však ví jistě - kdekoliv je to pro ni lepší, než tam kde zatím byla.
Osud oba svádí dohromady a dává jim šanci na budoucnost, dokud se nevynoří postava z minulosti - Arlisův otec - a neprobudí hlubokou a temnou vzpomínku jako hrob: rodinou historii psanou krví.
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od noaid »

Asi před rokem dvěma běžel na ČT krásný film Stand by me (Stůj při mně), ještě jej mám z té doby někde nahraný. Teď jsem si jej vychutnal konečně na blu-ray.
Film o klukovském přátelství dle předlohy Stephena Kinga, se spoustou hudby z konce 50.let, hlavní motiv viz název. Taková americká adaptace "Bylo nás čtyři".
Krásně zahráno. Potěší klukovskou duši. Tenhle určitě nesmažu. ;)

http://www.csfd.cz/film/7626-stuj-pri-mne/
http://www.imdb.com/title/tt0092005/

http://www.youtube.com/watch?v=FX--7gFH ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=FUVnfaA-kpI

Autor předlohy, Stephen King, považuje tento film za nejzdařilejší převedení jeho díla na plátno.
Obrázek
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
davidsound

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od davidsound »

Hezkej film, videl jsem, mohu doporucit.
monte

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od monte »

Dnes vyrážím do kina na 3D RIO i s vnoučaty. http://www.youtube.com/watch?v=IIlHcrf2jXk :D :D :D
monte

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od monte »

Včera jsem se skvěle bavil, samba, Rio a papoušci. Ale taky, od 24.4 v kinech U2 a v 3D http://www.u23dmovie.com/
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od Steve »

Faunův labyrint (Mystery/drama/fantasy, Spain 2006)
Tak tohleto mě dostalo jako v poslední době máloco a chvilku mi trvalo, než jsem ten konec rozdýchal. Po všech stránkách NÁDHERA.Brilantní. Doporučuji. :thumbup:
http://www.csfd.cz/film/221638-faunuv-labyrint/
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od Mark Levinson »

Včera jsem konečně viděl film Občanský průkaz, hořká komedie z období normalizace. Film zachycuje partu kluků v době kdy dokončují ZDŠ a zrovna při oficiálním předávání OP až po odchod na vojnu, kdy se zdá jediným východiskem "modrá knížka". Velmi realisticky natočený film kde se prolíná několik epizod, jež pokrývají značnou část pojmů spojovaných s normalizací (rifle, tuzex, bony, Plastici, emigrace a nenáviděný tesil…).
Film se jeví jako normální česká tvorba posledních let, ale myslím, že tohleto dílo se povedlo a je to nejlepší česká komedie od dob Pelíšků. Velmi dobré herecké výkony Kopty, Macháčka, Gaislerové i neherců, úžasné ztvárnění tehdejší doby. Skvěle dokresleno hudbou Black Sabbath, Led Zeppelin, Rolling Stones, Pink Floyd a dalšími.
Po skončení filmu zůstane jen mrazení a husí kůže.... :!:


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od noaid »

Možná to už někde proběhlo, ale včera se mi docela líbil film Zvláštní vztahy, zajímavý pohled do zákulisí té úplně nejvyšší politiky a vztahu Bila Clintona a Tonyho Blaira během pro oba velmi "divokého" období.
Film nejde příliš do hloubky vztahů, spíše ukazuje běžně nepozorované vlastnosti a soukromý život těchto politiků.

http://www.csfd.cz/film/268528-zvlastni-vztahy/
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
monte

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od monte »

Obrázek
[/quote]

Večer se podívám, jenže v každém kraji bylo vše jinak. Nemám rád emigranty, utíkali jen kvůli penězům. Mnohokrát jsem mohl zdrhnout, dokonce v USA mám rodinu, ale tady jsem se narodil a žil a chodil na burzu. Náhodou dnes vše beru jako dobrá zábava mladých let. V dnešní době je všeho dostatek a člověk je spíše znuděný. Minulý týden jsem kupoval barvu na dřevo (lazuru) a zjišťuji, mohu si vybrat mezi hobby a profi :lol:, nakonec raději náš výrobek ze Starého Města. :thumbup:
davidsound

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od davidsound »

monte píše:
Nemám rád emigranty:
Ach jo
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od pasul »

davidhighend - To jsou prdy do hlavy co? Myšlenkové pochody opět a zase odešly někam na Mars.

Monte - Ty se prvně podívej na ten film a poté vykládej nějaké takové bláboly. Evidentně jsi neměl žádné problémy a ta doba se ti líbila. Chybí už jen klasické: "Zlatí komunisti". To ale neznamená, že někdo neměl daleko větší problémy - viz ten film.

Mě tato doba lízla jen trochu. Ale ve frontě na mandarinky a kapra jsem taky stál. Poctivě jsme se střídali co 1 hodinku před jednotou. Ale můj otec je ročník 1941. A ten když začne vykládat, tak to je opravdu masakr. Je to přesně jako v tom filmu.
monte

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od monte »

:lol: :lol: :lol: , ještě chybí třetí, když jsi stál řadu na mandarinky je to tvoje hloupost , já jezdil v dvanácti válcovém Fordu. :lol: :lol: :lol: Nakonec banány a mandarinky pro mne nebyly zas tak důležité, spíše revolta proti komunismu a nakonec mám velmi, velmi čisté svědomí.
davidsound

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od davidsound »

Prdy do hlavy, presne jak rika Pasul. Ach jo...
monte

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od monte »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Vy dva se znemožňujete sami :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od Mark Levinson »

Chlapi,
přece se nebudete hádat k vůli politice. Tady je to hlavně o filmu, byť to do politiky trochu spadá. Spíš by mne zajímalo kdo tento film viděl a jak se líbil? To může taky dost napovědět.
Mark Levinson
monte

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od monte »

Film má u mne pět :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:, jenže mnoho reakcí na fóru asi Viktore nebude. Chvílemi mi proběhl život před očima i rok 1974 sedl skoro přesně. Tento film je na hodiny někde u piva, sklenky vína. Moje spolužačka pracuje u filmu a napadají mne různé věci. Nejvíce mne pobavilo policejní okénko (snad jich měli všude stejné :lol: ) a rozhovor se zaručeným kamarádem s průkazem VB. Jednou při návratu z Maďarska mi v Piešťanech vykradli auto a já nahlásil i ztrátu pasu. Pak jsme deset let při cestách do Jugoslavie jezdili na tyto ztracené, platné pasy po celé Evropě. :thumbup:
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Doporučené filmy

Příspěvek od paul »

ML - Viktore,já ten film také před pár dny viděl a zanechal ve mě podobné pocity.Jak si připíjeli s pozdravem na Black Sabbath mě něco připomíná,ale to už je naštěstí hodně dávno a doufám,že už za náma. ;) I když tady člověk nikdy neví,co se zvrtne.Prostě film Občanský průkaz se mi velmi líbil. :thumbup:
Odpovědět