Internetový CD shop

Zajímavé internetové stránky, tipy na výhodný nákup, časopisy apod..
Odpovědět
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Internetový CD shop

Příspěvek od tujatuja »

Po neblahých zkušenostech s nakupováním CD přes CD WOW, kdy zhruba třetina objednaných CD vůbec nedošla ani po 1,5 měsíci, hledám jiný internetový obchod se slušných výběrem především jazzové hudby. Vzhledem k novým celním bariérám pro nákupy mimo EU tento obchod by měl sídlit v Evropě. Můžete nějaký slušný obchod doporučit?
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Internetový CD shop

Příspěvek od jirie »

Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 94
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: Internetový CD shop

Příspěvek od TOM »

V CD WOW jsem asi rok nakupoval v pohodě,potom CD přestaly chodít,asi třikrát,při pátrání jsem zjistil,že v Praze je to problém s Českou poštou,neskutečnej bordel v třídírně mimoevropského zboží v Malešicích,strašně se tam krade,nabírají tam různý pochybný brigádníky ,a potom není problém,aby malá obyčejná zásilka zmizela.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Internetový CD shop

Příspěvek od jirie »

TOM píše:V CD WOW jsem asi rok nakupoval v pohodě,potom CD přestaly chodít,asi třikrát,při pátrání jsem zjistil,že v Praze je to problém s Českou poštou,neskutečnej bordel v třídírně mimoevropského zboží v Malešicích,strašně se tam krade,nabírají tam různý pochybný brigádníky ,a potom není problém,aby malá obyčejná zásilka zmizela.
Ano, já si po jistých zkušenostech ani nedovolím nechat si poslat něco nedoporučeně nebo bez EMS. Tím, že došlo k tak výrazným změnám od letošního dubna zaměstnává pošta naprosté lemply. Na poště 120 byli vždycky laxní, neboť si uvědomovali stejně jako celnící, že jsou pány situace. Chvílemi mi to připadá jako řízená kampaň proti individuálnímu dovozu.
Mimochodem Japonci mají DPH na CD 5% a my 19% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Internetový CD shop

Příspěvek od pajuna »

Mam dobrou zkusenost nakupu s cd-net a Audio3 u nas. Nakupuji v cdjapan bez problemu, v UK u TheHut,posilaji kazdy nosic zvlast, cena jednoho balicku je libra. Problem je v tom, ze dodavky jsou obycejne a najdu obvykle obalky zastrcene ve schrance kde je pristup i ostatnich sousedu (tak jako tento tyden). Nestalo se mi nikdy ale ze by se neco ztratilo.
S postou mam neg.zkusenosti zejmena, ze ne vzdy nechavaji listek o zasilce,kdz je ulozeno na poste.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Internetový CD shop

Příspěvek od tujatuja »

Osobně se domnivám, že půjde o krádeže během třídění zásilek, protože je málo pravděpodobné, že z cca 40 ks CD se jich 16 jen tak ztratí. Normálně dávám přednost nákupu v kamenném obchodě i přes vyšší ceny, ale v Bontonlandu na Václavském nám. je výběr hudby mimo hlavní proud přeci jenom omezený. Jinak děkuji za tipy a informaci.
Uživatelský avatar
pink
Příspěvky: 230
Registrován: 11 led 2011 23:10
Bydliště: Brno

Re: Internetový CD shop

Příspěvek od pink »

Audionet, Primare, Dynaudio, Kimber Kable, Crystal Cable, Isotek
Uživatelský avatar
enregistree
Příspěvky: 111
Registrován: 05 led 2011 08:42
Bydliště: Praha

Re: Internetový CD shop

Příspěvek od enregistree »

pink píše:http://www.arta.cz
Pekne, maji vinyly z ECM (Arve Henriksen – Cartography, Keith Jarret – The Koln Concert, Nik Bärtsch's RONIN – LLYRÌA)…

Vinyly a CD - pro me je dobrym zdrojem Ambient (kamenny obchod Praha – Stepanska), a hodne veci beru z eBay (nebojim se koupit pouzite).
L_u_k_a_s
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Internetový CD shop

Příspěvek od lubin »

Jak napsal Pink...

www.arta.cz velmi spolehlivý obchod s dobrým výběrem naší i zahraniční tvorby především v jazzu. Doporučuji.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Internetový CD shop

Příspěvek od Mark Levinson »

Dobrý obchod je také Audiofriend, slušný výběr. Ceny už nejsou tak příjemné, ale co se dá dělat ;).

http://www.audiofriend.cz/hudebni-nosice/
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pink
Příspěvky: 230
Registrován: 11 led 2011 23:10
Bydliště: Brno

Re: Internetový CD shop

Příspěvek od pink »

Mark Levinson píše:Dobrý obchod je také Audiofriend, slušný výběr. Ceny už nejsou tak příjemné, ale co se dá dělat ;).

http://www.audiofriend.cz/hudebni-nosice/
Ano, ceny jsou bohužel jedny z těch vyšších. Za to zkušenosti s nakupováním jsou velmi dobré :thumbup: . Doporučuji :smile:
Audionet, Primare, Dynaudio, Kimber Kable, Crystal Cable, Isotek
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Internetový CD shop

Příspěvek od pajuna »

Generalne jsou ceny vyssi, ale nasel jsem tam take nektere zname zajimave kousky levnejsi nez jinde ;)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pink
Příspěvky: 230
Registrován: 11 led 2011 23:10
Bydliště: Brno

Re: Internetový CD shop

Příspěvek od pink »

Další CD shop na Slovensku. Tady jsem ještě nekupoval.
http://www.webareal.sk/highend-eshop/es ... udba-Music
Audionet, Primare, Dynaudio, Kimber Kable, Crystal Cable, Isotek
DD

Re: Internetový CD shop

Příspěvek od DD »

za vynikajuci eshop povazujem guitarnine.com dodacia doba je extremna (bezne 1 tyzden) - okrem toho vam pribalia ucet na hodnotu nepresahujucu colny limit - vydeleny poctom objednanych cd potom za kus vychadza desiatky centov - na papieri (samozrejme som to radsej nikdy neprehanal s objednavkou nad 20cd/dvd)
dobry je aj cduniverse.com hlavne co sa sortimentu tyka, dodacia doba ale katastrofalna (1 mesiac aj viac), tovar bol ale vzdy prebalovany v malmo ( a vzdy aj dolamane krabicky) a nikdy (4x) som nic nedoplacal (ako clo dph a pod.) potom burningshed.com pre tych co mate radi tak ako ja stevena wilsona, porcupine tree... king crimson a ich derivaty + vinyl (su tam aj downloady vo flac) progrock.co.uk (nazov hovori za vsetko, nebudem zbytocne vypisovat) - vynikajuce je postovne asi 2GBP a je to za rohom :) trosku vyssie ceny aj postovne + colnica dph ale zasa vyvazene vynikajucimi vecami je abstractlogix.com ...asi som vam nenapisal nic nove, ale uvedene eshopy mam overene viacrocnymi skusenostami a mozem ich len odporucat (samozrejme je to obmedzene mojimi hudobnymi preferenciami a nemusi to byt pre kazdeho to prave orechove)

DD
Uživatelský avatar
pink
Příspěvky: 230
Registrován: 11 led 2011 23:10
Bydliště: Brno

Re: Internetový CD shop

Příspěvek od pink »

Audionet, Primare, Dynaudio, Kimber Kable, Crystal Cable, Isotek
Odpovědět