Prodejce z bazose TopHifi

Zajímavé internetové stránky, tipy na výhodný nákup, časopisy apod..
vintage
Příspěvky: 38
Registrován: 25 říj 2011 23:49

Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od vintage »

Zdravim, chtěl bych se zeptat zda náhodou někdo nemáte zkušenosti s prodejcem z bazose vystupující pod Nickem Top Hifi. Zaujal mi v jeho nabídce zesilovač Accuphase, ale peníze chce předem na účet, což mi vzhledem k vysoke částce přijde trošku nebezpečný. U ověřeného prodejce z ebay bych asi problém neměl, ale bazoš není ebay.
Link na prodejce je zde.
https://www.bazos.cz/hodnoceni.php?mail ... TOP%20HIFI

Dekuji
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od PítrsPraha »

Za me rozhodne ruce pryc od toho.

Uz ta uvodni samochvala mi zni dost podivne. Dalsi "zkusenosti" jsou psane uplne stejnym stylem, slohem, formou...
A pokud odmita jiny zpusob platby nez penize predem, je to uplne jasny.

Neznam ho a nemam s nim zadnou ani zprostredkovanou zkusenost. Jen za sebe pisu, jak na me jeho nabidky pusobi.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Jenyk
Příspěvky: 37
Registrován: 26 říj 2014 10:34

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od Jenyk »

Vypadá podezřele, to plně souhlasím, nicméně je-li ta nabídka zajímavá a to je, zkusil bych nějakou cestu garantované platby (advokátní úschova, bankovní záruka atp.) Chce-li si vytrvořit historii, bude spolupracovat. Nechce-li, bude hledat obezličky a pak bych to nechal ležet.
vintage
Příspěvky: 38
Registrován: 25 říj 2011 23:49

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od vintage »

PítrsPraha píše: 06 kvě 2020 19:03 Za me rozhodne ruce pryc od toho.

Uz ta uvodni samochvala mi zni dost podivne. Dalsi "zkusenosti" jsou psane uplne stejnym stylem, slohem, formou...
A pokud odmita jiny zpusob platby nez penize predem, je to uplne jasny.

Neznam ho a nemam s nim zadnou ani zprostredkovanou zkusenost. Jen za sebe pisu, jak na me jeho nabidky pusobi.
No právě ta samochvala a ty zkušenosti psané stejným stylem mě taky dost odrazují 😔
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od lubos »

Známy mi dávnejšie o ňom hovoril. Je to starší pánko z KE , ktorý je už na dôchodku a takto si privyrába.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od PavelDosko »

nabidni mu ze si pro to dojedes a uvidis co odpovi ...
neni placka, neni highend
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od dkc69 »

do toho bych asi moc nešel,přístroje nafocené krásně,ale každý v jiném prostředí - to je pro mě podezřelé.Nemluvě o ceně všech komponentů dohromady xx eur.Hodně bohatý prodejce.Třeba se pletu a dotyčnému křivdím... .Asi bych se snažil advokátní úschovu - jak tu už někdo napsal.
mám to co mám...a jsem za to rád
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od aretax »

Prečo vopred toľko nedôvery? Jasne píše, že je možné osobné dodanie a prevzatie, dokonca bezplatne. Platba na účet? Aj v tom vidím plus, predsa platba na účet sa dá urobiť aj okamžitým prevodom, prípadne hotovostným vkladom pri preberaní prístroja, teda nejedná sa o kupovanie "mačky vo vreci". Netreba pritom nosiť väčšiu hotovosť a zároveň máte trvalý doklad o zaplatení. Verím, že po dohode bude možné prístroj vyskúšať. Čo sa týka sortimentu, predsa jasne píše, že niektoré prístroje sa nachádzajú u pôvodných majiteľov. Nechcem tvrdiť, že sa jedná o 100% čistý obchod, ale niekoho vopred "odsúdiť", že je špekulant sa mi nezdá fér. Všetci sa chceme uživiť a ja nevidím žiaden problém v "bazárovom" podnikaní. Oveľa nebezpečnejší sa mi javí nákup cez E-bay, kde stačí, aby predajca poslal krabicu s tehlou. Na základe potvrdenia o odoslaní mu budú vyplatené peniaze. Potom môžete dokazovať komu chcete, čo bolo v krabici. Dopravca za obsah neručí, iba za to, že ho odovzdá nepoškodený. Ani nesúhlasí s otvorením v jeho prítomnosti - a dokazujte !!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od Dieter Burmester »

No a k tomu je prave ten PayPal :thumbup:
Dieter Burmester
vintage
Příspěvky: 38
Registrován: 25 říj 2011 23:49

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od vintage »

PayPall by byl rozhdone bezpecnejsi, ale ten jejich kurz je silenej :crazy: :smile:
Pristi tyden si budem volat tak do te doby zkusim neco vymyslet.
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od F2014 »

Nevím, jak moc jsou ony reference smyšlené, ani jak moc seriozní je onen prodejce. To není z čeho hodnotit.

K připomínce aretaxe, že je přece možno zaplatit na účet poté, co Vám prodejce přiveze zboží odsobně k vyzkoušení: Byl bych velice překvapen, takovým servisem ze strany prodejce bazarového zboží, tak překvapen, že se tomu zdráhám uvěřit :smile:

Prodejce si nejspíše nechá zaplatit předem na účet, protože takových vychytralých "zájemců o koupi", kterým jde jen o otestování a ukojení vlastní zvědavosti je internet plný, a tímto jednoduchým opatřením vyfiltruje jen ty, kteří mají opravdu zájem koupit.

Nedávno jsem prodával svůj DAC přes audio-markt a byl jsem nemile překvapen, kolik různých podvodníků se mne snažilo zmanipulovat k odeslání zboží předtím, než byly peníze na účtu (jeden z nich byl následně administrátory serveru identifikován jako zloděj identity a bylo na něj na stránkách bazaru upozornění). Takže se prodejci ani trochu nedivím.

Já bych jako případný kupující peníze, o které nejsem ochoten přijít, předem neposlal nikomu, kdo nemá pro mne relevantní referenci. Kdybych moc chtěl, prodejce bych navštívil nebo k němu někoho poslal. Koneckonců, pro můj DAC si nakonec přijel kupec ze zahraničí osobně, protože nechtěl platit cizímu člověku bez reference.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Quentin

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od Quentin »

vintage píše: 07 kvě 2020 12:12 PayPall by byl rozhdone bezpecnejsi, ale ten jejich kurz je silenej :crazy: :smile:
Pristi tyden si budem volat tak do te doby zkusim neco vymyslet.
Jaký kurz myslíš?
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od aretax »

F2014 píše: 07 kvě 2020 12:15 Nevím, jak moc jsou ony reference smyšlené, ani jak moc seriozní je onen prodejce. To není z čeho hodnotit.

K připomínce aretaxe, že je přece možno zaplatit na účet poté, co Vám prodejce přiveze zboží odsobně k vyzkoušení: Byl bych velice překvapen, takovým servisem ze strany prodejce bazarového zboží, tak překvapen, že se tomu zdráhám uvěřit :smile:

Prodejce si nejspíše nechá zaplatit předem na účet, protože takových vychytralých "zájemců o koupi", kterým jde jen o otestování a ukojení vlastní zvědavosti je internet plný, a tímto jednoduchým opatřením vyfiltruje jen ty, kteří mají opravdu zájem koupit.
Nebolo by rozumnejšie spýtať sa priamo jeho? Prečo by ho mal nosiť? Keď ja niečo kupujem, rád prídem za predajcom, tovar vyskúšam a po dohode zaplatím - ako som písal, dá sa to aj cez účet, prípadne cez internet. Ani kamenný obchod nepríde za Tebou domov. Čo sa týka PayPal, vyžaduje sa síce potvrdenie prevzatia tovaru, ale v prípade nejakého podvodu trvá naozaj dlho, kým sa vrátia peniaze. Navyše sa musí riešiť "tvrdenie oproti tvrdeniu". Z ruky do ruky je najbezpečnejší spôsob predaja, hlavne ak sa jedná o nemalé sumy.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od Frogyman »

vintage píše: 07 kvě 2020 12:12 PayPall by byl rozhdone bezpecnejsi, ale ten jejich kurz je silenej :crazy: :smile:
Pristi tyden si budem volat tak do te doby zkusim neco vymyslet.
U paypal je potřeba nastavit, aby se účtovalo kurzem vydavatele karty, jinak je to pochopitelně zbytečně drahé.
A ideální je, pokud máš účet multiměnový a nakrmíš jej Eurem ze směnárny. To je nejlepší řešení. U větších nákupů to tak dělám a ušetřím dost zásadní peníze.
A poplatek, který je kolem 3,75% vždy rád zaplatím, pokud není zahrnut v ceně prodejce. Za tu jistotu mi to stojí...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vintage
Příspěvky: 38
Registrován: 25 říj 2011 23:49

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od vintage »

zabiny007 píše: 07 kvě 2020 12:55
vintage píše: 07 kvě 2020 12:12 PayPall by byl rozhdone bezpecnejsi, ale ten jejich kurz je silenej :crazy: :smile:
Pristi tyden si budem volat tak do te doby zkusim neco vymyslet.
U paypal je potřeba nastavit, aby se účtovalo kurzem vydavatele karty, jinak je to pochopitelně zbytečně drahé.
A ideální je, pokud máš účet multiměnový a nakrmíš jej Eurem ze směnárny. To je nejlepší řešení. U větších nákupů to tak dělám a ušetřím dost zásadní peníze.
A poplatek, který je kolem 3,75% vždy rád zaplatím, pokud není zahrnut v ceně prodejce. Za tu jistotu mi to stojí...
Diky moc, to je pro me nova informace :thumbup:
vintage
Příspěvky: 38
Registrován: 25 říj 2011 23:49

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od vintage »

japex píše: 07 kvě 2020 12:40
vintage píše: 07 kvě 2020 12:12 PayPall by byl rozhdone bezpecnejsi, ale ten jejich kurz je silenej :crazy: :smile:
Pristi tyden si budem volat tak do te doby zkusim neco vymyslet.
Jaký kurz myslíš?
Prevod z CZK na EURO
Quentin

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od Quentin »

Aha...tak nesmíš být při placení zbrklý a nastavit si to podle svého :thumbup:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od jirie »

Podle mých zkušeností /obecných/ je mnohem lepší vážit cestu na východ Slovenska a osobně si přístroj prověřit a zaplatit na místě.
Handrkovat se pak v případě pochybností o správném fungování přístorje na dálku jsou vždycky jen zbytečné nervy i finanční ztráta za poštovné apod.
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od dkc69 »

Čtu zde reakce (Aretax) a je mi kapku stydno,třeba dotyčnému prodejci fakt křivdím.Nicméně peníze z ručky do ručky jsou optimální,nemluvě o možnosti osobního vyzkoušení přístroje.
mám to co mám...a jsem za to rád
blesk666
Příspěvky: 1315
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od blesk666 »

pred par rokmi som s nim komunikoval, mal v inzercii vtedy bedne o ktore som mal zaujem. Bolo treba ale zaplatit plnu ciastku s tym ze mi ich dovezie zo zahranicia- nedalo sa dohodnut ist ich osobne prevziat a zaplatit na mieste. Tak som sa na to vykaslal, taketo veci nekupujem bez toho aby som ich osobne videl a este za ponu ciastku a bez toho aby bola aspon nejaka oficialna zmluva...
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od aretax »

blesk666 píše: 07 kvě 2020 21:19 pred par rokmi som s nim komunikoval, mal v inzercii vtedy bedne o ktore som mal zaujem. Bolo treba ale zaplatit plnu ciastku s tym ze mi ich dovezie zo zahranicia- nedalo sa dohodnut ist ich osobne prevziat a zaplatit na mieste. Tak som sa na to vykaslal, taketo veci nekupujem bez toho aby som ich osobne videl a este za ponu ciastku a bez toho aby bola aspon nejaka oficialna zmluva...
:thumbup: osobná skúsenosť je najlepšia.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
TOP HIFi
Příspěvky: 18
Registrován: 07 kvě 2020 19:01

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od TOP HIFi »

Páni HIFIsti, kľudne ma preberajte, ja mám jasne napísané ako fungujem skúste to pomaly prečítať, komu sa nepáči tomu sa nepáči, ved kúpiť sa dá aj inde..., ja mám v Česku desiatky spokojných zákazníkov (to slovo nerád používam) a môžem povedať, že aj veľa HIFIkamarátov s ktorými som sa zoznámil cez moje "HIFIpriekupnícsvtvo" :)) a rád sa s nimi aj stretávam, pokecám a dáme si aj pivčo, HIFI pre mňa nie je všetko je môj koníček... :thumbup:

s pozdravom a úctou TOP HIFI
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od aretax »

Buďte bez obáv, kľudne si Vás budeme preberať....Pre väčšinu z nás je hifi koníčkom.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
J@nik

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od J@nik »

Neviem ci to je len mnou ale kus inak to mohol napisat. Nepredava paradajky na trhu :mrgreen:
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od jimmi »

Zaujímavé je :shock: že na Slovenskom Bazosi nepredáva. :cool:

"ja mám v Česku desiatky spokojných zákazníkov (to slovo nerád používam)"

:angel:
TOP HIFi
Příspěvky: 18
Registrován: 07 kvě 2020 19:01

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od TOP HIFi »

Áno, nerád používam slovo ZÁKAZNÍK, nepochopili ste...???, a na slovenkom Bazoši preto neinzerujem lebo už som raz písal..., že domová stránka Bazoš je v Česku a každý slovák chodí na český Bazoš a každý čech na slovenský, takže prečo by som spravoval, obnovoval dve stránky, kupujúcich mám tak na 50/50% z Čiech a zo Slovenska ale aj z iných štátov ...

To je môj posledný prispevok tu a ak niekto má ešte nejaké otázky, pochybností tak kľudne mi môže zavolať alebo len prezvoniť a zavolám späť...
Rád si dám pivo aj s mojími neprajníkmi, čo keď sa skamarátime a niečo aj kúpite odo mňa :))

S pozdravom TOP HIFI
J@nik

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od J@nik »

Haha drz sa a vsecko dobre :thumbup:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od whisp »

Blackberry tipujem
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od aretax »

Si vedľa.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od whisp »

Nevadi skusil som :lol:
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od jimmi »

whisp :roll:
lubos píše: 06 kvě 2020 21:45 Známy mi dávnejšie o ňom hovoril. Je to starší pánko z KE , ktorý je už na dôchodku a takto si privyrába.
:clap:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od whisp »

Ani eurojackpot nevysiel...
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od jupol »

Cca pred 5-6 rokmi, možno aj viac som predával najvyšší rad kazeťáku (neuvediem značku) a bol som týmto človekom oslovený, že má kupca a že mi pridá 50€ ak ho uprednostním. Neskôr som sa dozvedel, že rozposielal viacerým moje fotky s kazeťákom, samozrejme bez môjho vedomia. Takto som ho vlastne nechtiac prichytil, zdá sa mi, že je to priekupník...
Oslovuje predávajúceho, zrejme asi aj v zahraničí, vypýta si foto a takto "predáva" prístroje, ktoré nevlastní. Podobne ako napr. väčšina realitných spoločností.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od PítrsPraha »

Takze precejen podvodnik.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od aretax »

A v čom podvádza? Predsa každý bazár používa ten istý spôsob predaja, dokonca aj renomovaný predajcovia predávajú aj to, čo nemajú na sklade - tovar objednávajú. Aj realitné spoločnosti sú podvodníci? Napíš, prosím ťa, v čom vidíš ten podvod. Pokiaľ si prístroj objednáš, on Ti ho dodá za dohodnutú cenu a v stave, o ktorom Ťa informoval - ja v tom žiaden podvod nevidím. Je to forma jeho obživy a zabezpečiť si takto "virtuálny" sklad dá tiež hodne zabrať. Nie je problém, aby si si to vyskúšal. Navyše aj on nesie určité riziko - nevie, v akom stave mu prístroj predajú a môže na ňom aj prerobiť. Je veľmi jednoduché niekoho obviniť. Opýtaj sa sám seba, či by si vôbec dokázal zabezpečiť si živobytie podobným spôsobom. Mne Tvoja reakcia pripadá, ako keď u nás v dedinskej krčme sedia "odborníci na všetko", závidia podnikateľom, trieskajú do stola a vykrikujú: " To sa im žije! Keby mne dal niekto milión, ja by som im ukázal..." (ale iba dovtedy, pokiaľ by ho nerozhádzal).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od PítrsPraha »

Nemusim ti nic vysvetlovat, uvadim to jako svuj nazor. Mne takovy jednani rozhodne neprijde koser, nabizet cizi zbozi bez vedomi majitele. I v kontextu ostatni sebeprezentace pana a smyslenych recenzi to na me nepusobi dobre a dal bych ruce pryc. Zvlast kdyz se to same da koupit naprimo od majitele.

Jestli realitky nabizeji byty a domy bez vedomi majitele nevim, nemam o tom zadna fakta. Z tech par konktaktu s realitkama, co jsem za zivot mel, jsem se s tim nesetkal.
Bazary to, pokud vim, nedelaji vubec.

Otazka, jestli bych se tak ja umel uzivit, je manipulativni a uplne irelevantni.
Stejne jako priklad s hospodou, protoze primo ani neprimo nepisu nic o zavisti ani nicem jinem z tveho prikladu.
Naposledy upravil(a) PítrsPraha dne 14 kvě 2020 21:17, celkem upraveno 1 x.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
blesk666
Příspěvky: 1315
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od blesk666 »

osobne toto uz vidim trochu na hrane. Pred nejakou dobou som kupoval Sony ST SA5ES Champagne. Boli dva v ponuke v CR/SR, na oba som volal a dohodol sa ze ich pridem pozriet a vyberem tu lepsiu ponuku. Bol som dohodnuty na cas a miesto cca 100km cesty. Ked som prisiel na miesto volam a prvy predavajuci povedal ze “syn si to rozmyslel ze si tuner necha” (dovtedy hovril o tunery ze ho ma on a. ie sn, ale to je detajl). Tak som siel dalej pozret druheho predavajuceho. Jemu som zmienil ze som mal este jednu ponuku cca 20km od neho. Skontrolovali sme tel cislo a zistili ze prvy predavajuci sa pokusal predat ten isty tuner aby ho vlastnil akurat predpokladal ze ukeca majitela aspon na nejaku zlavu a tym padom ho bude schopny predat za cenu co ho mal v inzercii skutocny majite a este na nom nieco zarobit. Tymto sposobom ma vsak vyslovene oklamal lebo som meral zbytocnu cestu. Skutocny predavajuci mi o tomto
predavajucom povedal ze si takto uz viac krat privyrobil, ale ze par ludi takto uz aj natiahol.
Fotky pouzil uplne z ineho inzeratu ktory sa predal uz cca 2mes predtym.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od PítrsPraha »

Ano, presne to mam na mysli.

Pokud by dotycny pan volal prodavajicimu, rekl mu, ze jej bude za tu a tu provizi zastupovat a nabizet jeho vyrobek svemu okruhu zajemcu a prodavajici by s tim souhlasil, je to okej. Tak podnikaji realitky a bazary.

Koser a podvodne je uz jen to, ze takovy podvodnik vydava cizi fotky za sve a vystupuje jako majitel / prodavajici, kdyz zbozi neni jeho.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od YamahaMan »

Chlapci, riešite tu nesmrteľnosť chrústa.
Ak niečo chcem, mám možnosť sa slobodne rozhodnúť či to kúpim cez uvedeného pána /priekupníka/ za cenu X+Y alebo si dám tú námahu a budem venovať pár desiatok hodín a telefonátov a kúpim to priamo od predávajúceho za cenu X.
Samozrejme, že príliš nízke ceny sú podozrivé a môžu pri takomto jednaní vzbudiť podozrenie ale pochybujem, že uvedený pán ponúkal niečo bez vedomia pôvodného vlastníka - toto je jedíný sporný moment, ktorý by sa dal pomenovať "podvodný".
Ale ak to ponúka s ich vedomím, je to v poriadku /ako ste písali, systém realitného predaja/.
Osobne by som si s ním dohodol videochat, kde by mi ukázal funkčný prístroj.
Následne by som mu cez PayPal poslal na úcet dohodnutú sumu ako zálohu /s možnosťou konfirmácie platby pri úspešnom obchode/.
Pricestoval by som osobne k uvedenému pánovi a po "totálnom" odskúšaní na mieste vyplatil zvyšok v "keši" a uvolnil platbu zálohy.
Je to férové jednanie z oboch strán a keby s tým nesúhlasil, obchod by som neriešil.
blesk666
Příspěvky: 1315
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Prodejce z bazose TopHifi

Příspěvek od blesk666 »

Milan ty si to tusim cele necital.
1. V mojom pripade pozadoval plnu sumu a tovar bol “niekde” v zahranici a cize vidiet ho nazivo alebo cez videochat nebolo realne a ist ponho osobne tiez nie a taktiez pozadovana bola plna suma a nie zaloha
2.Ak niekto nejaky tovar vydava za “svoj” alebo jeho fotky a nema k nemu v danej chvili ziadny vztah (napr mandatnu zmluvu s vlastnikom o mandatnom zastupeni), je to klamstvo, resp z hladiska prava podvod.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Odpovědět