Inklinace

Zajímavé internetové stránky, tipy na výhodný nákup, časopisy apod..
Odpovědět
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Inklinace

Příspěvek od Peer »

Nevím, pánové, jestli jste si všimli zajímavých stránek našeho člena PetraJ.
Stojí to za přečtení a zamyšlení.
Doufám, že se autor nebude zlobit, že jsem to tady takto vypíchl.
http://www.inklinace.cz/index.html
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Inklinace

Příspěvek od pasul »

Teda dalo mě to zabrat. Ale přečetl jsem to celé. To studium filosofie jde tedy hodně znát. S autorem jsem si dost psal ohledně sluchátek a poslechu na ně. A probírali jsme i přehrávače. Osobně bych určitě neměl tolik energie sepsat a udělat takové stránky. Takže klobouk dolů. :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Inklinace

Příspěvek od Mark Levinson »

Peere díky,
já tyto stránky znám a četl jsem je již dříve. S Petrem jsme komunikovali i ohledně poslechu muziky a o sluchátkové sestavě, kterou vlastní. Dobře, že jsi to sem dal.
Mark Levinson
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Inklinace

Příspěvek od PetrJ »

Peer píše:Doufám, že se autor nebude zlobit, že jsem to tady takto vypíchl.
http://www.inklinace.cz/index.html
Určitě ne, Petře. Přeci jen směle doufám, že můj pokus o shrnutí zkušeností, které jsem získal v posledních letech, by mohl být alespoň pro někoho prospěšný nebo inspirující.

Peerovi, Pasulovi, Markovi Levinsonovi, ale i dalším členům našich českých fór (David, Noaid, Jazzik, Knopi, Jersey) určitě dlužím poděkování. Atmosféra na fórech byla pro mě někdy odrazující, ale v soukromých zprávách, které z tohoto důvodu poslední dobou preferuji, jsem se setkal jen s přátelskou ochotou poradit a podělit se o své zkušenosti.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

High-end (téměř) pro každého

Příspěvek od Mark Levinson »

Představím zde odborníka na sluchátkový poslech a člena našeho fóra Petra Janoška, který je i externí spolupracovník redakce Hi-fi Voice.
Obrázek
Po dnešní komunikaci s Petrem jsem se dozvěděl, že došlo ke změnám na jeho internetových stránkách. I proto musím opět vyzvednout jejich kvalitu a dám sem odkaz na kapitolu, která krásně popisuje jak se dostat High endu za relativně "rozumnou" cenu: http://www.inklinace.cz/high.html
Špičkové sluchátkové řešení je vhodné i pro lidi s malým bytem nebo bez možnosti správného ustavení stereo sestavy alespoň v obýváku. Velká škoda, že Petr ještě nezaložil vlastní vlákno, které by bylo beze sporu přínosem a možná cestou pro mnohé tápající hifisty.
Na jeho stránkách je mnoho zajímavých článků např. o soustředěném poslechu ("Poslouchejme soustředěně") nebo o vkusu posluchačů hudby ("Vlastní vkus").
Mark Levinson
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: High-end (téměř) pro každého

Příspěvek od PetrJ »

Mark Levinson píše:Představím zde odborníka na sluchátkový poslech a člena našeho fóra Petra Janoška, který je i externí spolupracovník redakce Hi-fi Voice. Po dnešní komunikaci s Petrem jsem se dozvěděl, že došlo ke změnám na jeho internetových stránkách.
Ahoj Viktore, jen musím poznamenat, že jsem spíš člověk, který má sluchátkový poslech na high-endové úrovni opravdu rád, než sluchátkový odborník. Ze sluchátkového světa jsem slyšel, na rozdíl od mnoha jiných audiofilů, jen nepatrný zlomek výrobků; a mapovat jej ani nikdy nebylo mým cílem.
Změna na mých stránkách se týká pouze přepsaného úvodu. Ten předchozí, nepříliš povedený, byl jakýmsi nouzovým řešením; dosud mi scházel čas a potřebná inspirace.
A na mé vlastní vlákno snad také jednou dojde...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Inklinace

Příspěvek od Mark Levinson »

Petře,
jsi zbytečně skromný :clap:.
Pokud bych potřeboval radu ohledně sluchátek, tak bych se určitě obrátil na Tebe.
Mark Levinson
Odpovědět