yahoo auctions jp - zkušenosti???

Zajímavé internetové stránky, tipy na výhodný nákup, časopisy apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

yahoo auctions jp - zkušenosti???

Příspěvek od Frogyman »

Nemáte někdo zkušenosti s nákupem na aukcích yahoo? Neexistuje jiný způsob, než vložit předem peníze na yahoo účet? A jak pak probíhá vratka, pokud nevyhraji, popř. neutratím vše?


Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: yahoo auctions jp - zkušenosti???

Příspěvek od Frogyman »

Tak jsem nakonec pro nákup na jpn yahoo zvolil prostředníka, kterých je na netu vícero, a to aleado
Funguje to tak, že účet u nich se prováže s paypal a když chci přihazovat, stáhne se z mého účtu přes paypal potřebná částka. V případě nevyhrané aukce tato částka zůstává na vašem účtu aleado do další aukce. Pokud již nemáte zájem pokračovat, popř. pokud z vyhrané aukce zůstanou na účtu aleado nějaké prostředky, stačí jim napsat žádost o vrácení a obratem jsou převedeny peníze zpět na váš paypal a následně na účet a to téměř v plné výši. U mne si strhli manipulační poplatek cca 40 JPY (tedy cca 8Kč).

Nutno ale říct, že jsem dražil celkem 8x a ani jednou jsem nebyl úspěšný. A kvůli přeplacení jiným prodejcem to bylo jen jednou. U ostatních mé příhozy byly prodejci zablokovány, což je právo každého prodejce a pro zájemce z Evropy a bez historie je hojně využíváno :-(. Takže jsem na yahoo jpn zanevřel a koupil položku přes ebay, i když za vyšší cenu...

Pokud máte někdo jiné zkušenosti, doporučení na jiného prostředníka atd, prosím, podělte se!
Díky
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: yahoo auctions jp - zkušenosti???

Příspěvek od rOn »

Mám skúsenosť s buyee.jp, tiež fungujú ako prostredník na yahoo auctions.

https://buyee.jp/yahoo/shopping

Naposledy som takto sic dražil pred tromi rokmi, ale úplne bez problémov, dokážu i "prebaliť" balíček alebo spojiť viac balíčkov dokopy pri zasielaní do európy.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: yahoo auctions jp - zkušenosti???

Příspěvek od Frogyman »

rOn
díky za super tip :thumbup:
Funguje to mnohem lépe a přehledněji než aleado a hlavně - platí se jen v případě vyhrané aukce a přímo z paypal, není tedy potřeba vkládat peníze na nějaký meziúčet. A konsolidace z různých aukcí do jednoho balíku vypadá taky velmi rozumně.

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: yahoo auctions jp - zkušenosti???

Příspěvek od Frogyman »

Tak musím potvrdit, že přes Buyee zatím vše skvěle funguje. V posledních 14 dnech jsem vydražil asi šest položek a nyní čekám, až se vše u Buyee sejde, oni to přebalí a pošlou do ČR v jednom balíku. Dám pak určitě vědět, na co to vyšlo, co clo atd...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: yahoo auctions jp - zkušenosti???

Příspěvek od Frogyman »

Tak děkuji členu rOn na nasměrování, jak v jpn nakupovat. Služba Buyee funguje perfektně. Jak jsem psal - vydražil jsem celkem 6 položek, které se hromadili u nich na skladu (bezplatně můžete hromadit 30 dní od přijeté první zásilky) a pak vše pečlivě zabalili do jednoho balíku a poslali do ČR jako EMS, takže to za pár dní leželo v celním skladě. Pak trochu komunikace s českou poštou (původně vše chtěli proclít jako autodíly) a už je vše doma. Když si uvědomím, že od mé poslední vyhrané aukce to trvalo jen 14 dní, než se ke mne vše dostalo, je to neskutečné. Zvláště, když to srovnám se zkušenostmi z nákupu na Aukro či některých eshopech...
Takže rOn - ještě jednou děkuji ^:)^
A všem ostatním aukce v jpn vřele doporučuji. :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: yahoo auctions jp - zkušenosti???

Příspěvek od ivanb_cko »

skvělé zprávy - díky
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: yahoo auctions jp - zkušenosti???

Příspěvek od terahera »

Tak to je dobré vědět,můžu tedy rozšířit svůj záběr z číny i na japonce :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět