Report z Hifivýletu po Japonsku

Zajímavé internetové stránky, tipy na výhodný nákup, časopisy apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Report z Hifivýletu po Japonsku

Příspěvek od Frogyman »

Rád jezdím po hifinávštěvách, protože je to vždy maximálně obohacující zážitek. Ovšem zjistil jsem, že jsem v tom docela žabař... Zde je skvělá reportáž jednoho hifivýletu party frantíků po Japonsku. Je to skvělé čtení o poslechu na různých sestavách v soukromí japonských hifistů a sběratelů... :thumbup:
Tak to bych si taky nechal líbit :angel:

Zde je krátké intro, převzaté z fóra s velice sympatickým názvem KillerDAC :lol:

Dear Hifi-friends,
just returned from “the” HiFi-trip through Japan from north to south and east to west with André Klein (you know the DIYer from Metz in France with the self-built WE15 system), Dr. Jean-Laurent Veys (the owner of the Lencoheaven-site and great EMT and vinyl-lover), and of course our unique leader and infinitely inspirational source: Jean Hiraga who indeed absolutely perfectly planned, organized and executed our marathon-trip with some twenty extraordinary systems from the last century, including nearly every brand that ever has been written about and that mostly only can be read about but not listened to…
Jean Hiraga opened exactly those doors for us in Japan which presumably for normal HiFi-visitors ever will remain closed. For half a century Jean is a very well known and highly respected man over there, and those HiFi-aficionados, that we visited, gladly had their magazines and books from Jean, dating back till the 1960ies, signed by him with autographs…


http://killerdac.com/index.php?topic=84 ... 388ec5f2d9

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Report z Hifivýletu po Japonsku

Příspěvek od Frogyman »

Myslím, že třeba hned z první návštěvy by některé místní/i sousední/ inkvizitory mohlo škrábnout. Japončík nejen že hlídá v pokoji přesnou teplotu a vlhkost pro "nejlepší zvuk", ale využívá i speciální podlahu pro nejdokonalejší odrazy. Fakt skvělé čtení s ústy dokořán... :eek:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Report z Hifivýletu po Japonsku

Příspěvek od Mark Levinson »

Skvělé! Díky.
Mark Levinson
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Report z Hifivýletu po Japonsku

Příspěvek od Ramones »

... a jak jinak, JBL Everest ^:)^
Uz bych si je mohl koupit, ale rozum mi v tom brani... necham si o nich zdat.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Report z Hifivýletu po Japonsku

Příspěvek od lachim »

zabiny

sašo, je to bomba. díky. neskutečné.
tohle je skutečně pohled do světa, který nám "hifi-blechám" zůstane forever closed.
(třeba WE známe jen z mnichova. že to má někdo doma včetně těch origo 70 kg měničů .....)
díky. díky.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Report z Hifivýletu po Japonsku

Příspěvek od Frogyman »

Já to zrovna dnes projíždím ještě jednou a neustále objevuji nové a nové zajímavosti… A musím se usmívat, jak i ti "největší exoti mezi námi" jsou v podstatě žabaři. Řešíme samostatný přívod z rozvodny na chodbě, Japonec bere šťávu přímo ze sloupu na ulici. Ti šťastnější z nás mají na gramofonu více ramínek, nebo více gramofonů a používají podle nahrávky. Japonec takto přistupuje i k CD/SACD přehrávačům či DACům, a ti nejšťastnější mají více systémů podle druhu poslouchané hudby...
Taky je mi sympatický přístup některých navštívených. Vše jen to nejlepší možné provedení, ale v kvalitě a v materiálech, odpovídající době vzniku nahrávky… Tedy žádné esoteric a MFSL, ale vše echt originál. A když byl na šelaku, tak prostě šelak…

A fascinují jsou i extrémy... jeden japončík přestaví svůj dům tím, že spojí celkem 6 místností ve dvou patrech v jednu velkou poslechovku, aby se mohly "vlny dostatečně šířit"...
Obrázek

A druhý se nebojí dát bedny "ode zdi ke zdi" do místnosti cca 12m2. Což je cca velikost kutlochu, jako má Pytel. Myslím, že vidět u něj něco takového, byl bych v šoku...
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Report z Hifivýletu po Japonsku

Příspěvek od Yngwie »

Moc zajímavé čtení. Japonsko je opravdu specifické a moc krásné. Zajímavé je jejich obliba vysoce citlivých systémů na SET lampáčích nebo naopak kisně typu JBL Paragon nebo Everest v malých místnostech ... a světe div se ono to hraje fakt perfektně.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Report z Hifivýletu po Japonsku

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Úžasný link, aj ja zaň musím poďakovať. Fakt zaujímavé pozerania a čítanie. Ten pánko čo má v malej šmikni bedne "ode zdi ke zdi" má vlastne inwall systém. Na Slovensku sú asi iba dva inwall-y v trochu väčších miestnostiach. Ďalšia zaujímavosť, vrabčie hniezdo v kábloch a alobal na koncovkách
Obrázek
alebo "zvončekový káblik" k Everestom
Obrázek
Pán Ishii má všetky steny akusticky upravené, takže rieši dôležitejšiu vec. A nebráni sa ani DIY riešeniam, napr. batériovému napájaniu DACu.
Tak ma napadlo, že tie veľké bedne v malých šmikniach budú mať ďaleko menej problémov, pretože Japonci majú ľahšie konštrukcie barákov (samozrejme nie všetkých) a "papierové steny". Tie sú z akustického pohľadu pre basy neviditeľné.
V ďalšej posluchovke má majiteľ, p. Degawa, ručne (handmade, po našom DIY) vyrobené napájacie trafá a vôbec mu nevadí že nekryté trafko je položené priamo nad CD prehrávačom. A čo rušenie?
Obrázek
Na ďalších návštevách je vidno kopec starých cárachov (čítaj starých vecí) ako zvukovody z kina, alebo elektronika z roku 1960. Ako to môže hrať? To si nevedia kúpiť niečo novšie, lepšie, kvalitnejšie??? Odpoviem si sám. A načo? Podobné zvukovody mohol každý kto navštívil mníchovskú výstavu počuť a urobiť si vlastný názor. Podľa mňa to hralo perfektne. Ale kde je ten pokrok za polstoročie?
No najviac sa mi zatiaľ páči táto fotka
Obrázek
Aktívna výhybka Accuphase a hneď vedľa Behringer za pár drobných :-)

Až si niekto myslí že tu niečo kritizujem, tak vyššie napísaný text nepochopil. Keby som mal takú možnosť, tak tiež zbúram 6 miestností a vyrobím jednu veľkú. Takto mi musí stačiť moja 12 m2 šmikňa. Čo s ňou? Asi si postavím inwall s 15 palcovými basákmi.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Report z Hifivýletu po Japonsku

Příspěvek od Frogyman »

bubuxin

Pokud jsi dobře četl tak víš, že cílem návštěvy nebylo hledat a poslouchat TOP systémy v jpn. Jeli záměrně navštívit hifi komunitu, která dává přednost "systémům z minulého století" a tyto systémy mají dotaženy do dokonalosti. A není to tím, že by neměli prachy, spíše naopak. Ceny těch systémů se určitě počítají na stovky tisíc euro. Tato komunita má totiž jinou filosofii poslechu než "běžný posluchač". Já chci slyšet nahrávku v co nejvyšší možné kvalitě a s velkým rozlišením. Oni touží slyšet nahrávku přesně tak, jak ji mohli slyšet posluchači v době jejího vzniku. Proto třeba raději Armstrong na raritním 1cm silném šelaku, než na vinylu. Takže srovnávat přístup této jpn komunity s běžným "hifistředoevropanem" je nesmysl. To jsou dva rozdílné světy. Je to super zajímavost, bylo by skvělé to naživo vidět/slyšet, ale doma bych takové horny nechtěl. (Pokud tedy nezdědím bambilióny, což je docela reálné, protože mi každý týden chodí emaily od právníků mých strýčků z Jižní Ameriky :lol:. To pak koupím obrovský statek, kde budu mít několik poslechovek a jedna z nich bude zaměřena na meziválečné bigbandy. A tam si nějakou takovou sestavu pořídím :-) )

Vrabčí hnízdo v kabelech je pro zvuk lepší, než pečlivě vyrovnané. A alobal jsem viděl i u jednoho hifisty u nás - vypadá to šíleně. Já raději o odstínění kabelu vždy poprosím Pytla. Vypadá to mnohem líp... :-)

Inwall systém jsem viděl v Bratislavě, jel jsem si k majiteli vyzvednou osobně nějaké vinyly co prodával a na poslechu jsme se domlouvali. Bohužel jsme se asi nepochopili, protože systém byl při návštěvě mimo provoz - úprava vyhýbky. Škoda. Jinak to vypadá monstrózně, jen majitel musí být pevný v kramflecích s tím, že je to definitivum a nebude nic měnit (maximálně upravovat vyhýbky).
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Report z Hifivýletu po Japonsku

Příspěvek od jupol »

Výborný zážitok, nádhera, dík... :thumbup:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Report z Hifivýletu po Japonsku

Příspěvek od lachim »

vlákno je super zajímavé.
(mě po roce donutilo přispět opět na fórum)
hodnotit jejich - těch japonců - přístup k hifi očima středoevropana bych se osobně vůbec neodvážil protože:

1. takový předválečný systém WE bude stát 50.000 euro a více. k tomu pak další hračky za 50.000 euro... v mnichově jsem zaslechl něco jako "200.000 euro za komplet"
1a. zná někdo z fóra někoho, kdo by si koupil sestavu za 100.000 Euro a nechtěl od ní absolutní universálnost ? tedy aby zvládla všechny žánry na 1***.
je úžasné, že ti pánové mají sestavy za "mega" na specifickou hudbu. nepožadují universálnost na vše a ještě je nazajímá nijak vzhled!
(bylo by zajímavé, co by si mezi sebou řekli třeba o zvuku Novosvětské z Esoteric SACD u mě.)
2. neznám opravdu nikoho, kdo by si tohle ultra hnusné monstrum chtěl/mohl dát do poslechovky
3. každou výstavu podobné monstrum WE poslouchám v Mnichově. neumím si představit (ani v divokém snu) si na tom pouštět Pražský výběr, Homolovou. slyšel jsem tam třeba Dire Straits .... s domácím poslechem neslučitelné + body 1+2.
4. osobně jsem mohl slyšet v Číně několik podobně "vyladěných" sestav. Ultra drahé komponenty na "zvonkových drátech/pes s OBI". top vyladěné poslechové místnosti. žádný z těch systémů se mě osobně zvukově nelíbil. klasické neduhy. lavor, agresivní výšky...
5. co dělat, když si nechám teoreticky dokonale řešení "in-wall" vestavět a po předání / za rok / se mi zvuk nebude líbit ?
ten jakoby "inwall" japonce na fotce lze alespoň lehce změnit, kombinovat. ale zase zřejmě pro nás platí bod 2.

poznámka k dokreslení:
na každé výstavě poslouchám hornové systémy Avantgarde Acoustic. podobný princip. pokaždé kroutím hlavou, jak tohle může někdo poslouchat a ještě za to dát 10ky tisíc Euro. "nádražní rozhlas" bych doma poslouchat nechtěl. vzhled Avant Ac je naopak dokonalý. každý jejich model je ozdobou každého interiéru. což je pravý opak WE a na fotce viděného "harampádí".
:-)
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Report z Hifivýletu po Japonsku

Příspěvek od PavelDosko »

neco velmi podobneho jsem si pri prochazeni toho vlakna myslel
neni placka, neni highend
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Report z Hifivýletu po Japonsku

Příspěvek od matori »

Lachim - :thumbup: , přesné a výstižné
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Report z Hifivýletu po Japonsku

Příspěvek od ivanb_cko »

mě ty sestavy baví - jak píše Lachim, jsem jistě jedním z těch, který by většinu těch skříní doma nechtěl. Taky moc nechápu, že na jedné straně mají nějaký komponent hodně drahej a k tomu druhý za pár "šupů" (viz Accuphase výhybka vs Behringer) nebo neadekvátní kombinace viz "zvonkový drát". Na druhou stranu se kucí japonští baví a s tím je i vidět, že řeší dle mého názoru zajímavější technické věci než s prominutím barvu konektoru...
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Report z Hifivýletu po Japonsku

Příspěvek od efičák »

Díky za vlákno, Sašo.

Cíl má každý jiný a nejhorší je, že se může měnit, neb cesta je cíl a slepých ramen je bezpočet.
Dostat k sobě domů čirou sonickou flétnu, rafinovaný a komplikovaný klavír či bohatý akordeon je skoro nemožné, zvláště když máte zkušenost s vlastní hrou a návštěvou koncertů.

Když to vezmeme od podlahy, od té doby co se upustilo od čistě mechanického přehrávání šelakových desek jehlou zesílenou troubou, máme problém.
Edison či Tesla?

Není to asijské pábení s historickou technikou návratem k základům bez komplikací?
Výsledkem desítek let hledání pomocí skoro neomezených prostředků je, že majitel je spokojen a dosáhne maxima podnětů pro své centrum blaženosti, který bývá narušen návštěvou jinak slyšícího kolegy a odsouzením jeho názoru, jak to má "správně" hrát. :mrgreen:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Report z Hifivýletu po Japonsku

Příspěvek od Frogyman »

Trochu OT, ale nedá mi to :angel:
Jak jsem viděl tento inzerát, vzpomněl jsem si na jpn...
Ebay - 39.800 EURO https://ebay.us/I3tjA1

Obrázek
Obrázek
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Report z Hifivýletu po Japonsku

Příspěvek od lachim »

zabiny
tohle už jsou vážně extravagance pro echt-bohaté hifisty. nebo znáš někho, kdo by si tohle za 40t euro v 2hnd koupil?
k tomu lampáč za dalších 30 ...
(zrovna jeden takový jsem viděl jako prototyp minulý týden)

:-)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Report z Hifivýletu po Japonsku

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nevim proc, ale pripomina mi to Adelu, ktera jeste nevecerela :lol:
Dieter Burmester
Odpovědět