Aliexpress

Zajímavé internetové stránky, tipy na výhodný nákup, časopisy apod..
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Aliexpress

Příspěvek od aretax »

Rád by som sa podelil o nepríjemnú skúsenosť s týmto zásielkovým obchodom. Viac ráz som tu nakupoval, všetko bolo O.K. Minulý rok koncom októbra som objednal pre vnuka Lego a to 2 stavebnice. Cena bola veľmi priaznivá. Jedna stavebnica prišla bez problémov a včas. Kvalita slušná, spokojnosť. Druhá (od iného dodávateľa) však dodnes neprišla. Na moje urgencie na Aliexpress mi Číňan pokaždé oznámil číslo zásielky, pod ktorým tovar odoslal. Po overení u dopravcu (DHL) som zistil, že také číslo vôbec neexistuje. Urobil mi to 3 razy, naposledy mi odpísal pred 2 týždňami, že zásielka príde expres do 7 dní. Neprišla. Viac ráz som sa sťažoval na Aliexpress, odozva žiadna. Každá moja sťažnosť bola postúpená dodávateľovi. Aliexpress vôbec nereagoval, iba mi dookola posielajú oznámenie, že dňa 1.11.2016 bola zásielka expedovaná a tým je to pre nich uzatvorená záležitosť. Uvádzajú presne to isté číslo zásielky, ktoré mi ako prvé poslal čínsky obchodník a ktoré na DHL vôbec neevidujú. Výsledok je taký, že ak nechcem riešiť záležitosť cez medzinárodné súdy, tak som prišiel o 93€. Píšem to preto, aby som vás varoval pred týmto internetovým obchodom. Prípadné problémy Aliexpress nerieši !!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Aliexpress

Příspěvek od blesk666 »

Existuje na eliexpress tiez nico ako na ebay, ze ma kazdy predavajuci zobrazeny ratting v % (alebo inak) a uvedeny pocet zrealizivanych obchodov?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Aliexpress

Příspěvek od RedBaron »

Tak tohle bych si nenechal, každou zásilku bys měl mít na aliexpressu pojištěnou, klidně bych to šel vylepit na FB veřejně že nechají dělat podvodné transakce.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Aliexpress

Příspěvek od fox »

Pokud to byla čínská kopie, mohlo to zůstat ve šrotišti na celnici.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
AQ - Martin
Příspěvky: 37
Registrován: 06 bře 2013 08:36

Re: Aliexpress

Příspěvek od AQ - Martin »

...mí známí ze Slovenska udělali podobnou zkušenost...zabavení kopií na celnici.
Aliexpress prodává vesměs kopie Lega, povětšinou tedy musím říci velmi zdařilé, aspoň co jsem viděl. Občas nějaká chybka. Je na vkusu každého "soudruha", jestli dá číňanovi vydělat. Já na to žaludek nemám, navíc když jsou Dáni jedna z mála hračkářských firem, která alespoň část produkce vyrábí u nás. Pokud na originál nemám tak raději nic, v tomto případě.

Abychom ale zůstali v oboru: před dvěma lety jsem koupil fake box LedZep na Amazonu. Do 14 dní byly peníze zpět bez nutnosti posílat do Států krabičku s disky. Nestojí jim to za to.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Aliexpress

Příspěvek od aretax »

fox píše:Pokud to byla čínská kopie, mohlo to zůstat ve šrotišti na celnici.
1. Nie je to čínska kópia, ale originál od čínskej firmy Lepin. Objednaný model Lego nevyrába. Firma Lepin má vystavený riadny CE Certifikát na svoje výrobky.
2. Na colnici to nie je a ani nemôže byť, keď to z Číny nebolo odoslané. Písal som, že som dostal 4 rôzne čísla na DHL. Ani pod jedným číslom nie je evidovaná žiadna zásielka.
Záverom: Príspevok som napísal, aby som upozornil na praktiky Aliexpress a nie ta to, aby som dostal ponaučenie o tom, čo mám a nemám kupovať. Ak na to Martas nemá žalúdok, je to jeho vec. Fejky nekupujem zo zásady ani ja. Ale pokiaľ sa niečo v Číne vyrobí a je to kvalitné, tak nevidím dôvod to nekúpiť. Za to, že Aliexpress je neseriózny, nezodpovedá Čínska republika.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Aliexpress

Příspěvek od Dieter Burmester »

Z Aliho expresu leda tak kryci sklo na mobil v cene $2, jinak bych se uz bal. Jednou jsem si tam objednal lod na sushi v cene pres 6.000 Kc bez dopravy a dva mesice jsem pulkama cvakal dvojku drat, nez lod dorazila. Od te doby nemam nejak chut zazivat ty nervy, jestli zbozi vubec dorazi :lol:
Dieter Burmester
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Aliexpress

Příspěvek od blesk666 »

Neodpovedali ste mi na to ci ma na aliexpress predajcovia ratting a pocet predajov. Pozrel sim sa na to a vyzera to tak ale neviem ci pocet hviezdiciek je ratting. Percenta na ebay s poctom predajov su jasne voditko kde nakupovat a kde nie (stovky kusov a vyse 99% je volba skoro na istotu-ze kupovany tovar dorazi a bude zodpovedat popisu a ked nie, funguje tam vratenie penazi)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Bond 007 alias Monte

Re: Aliexpress

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Kdoví jak a kým balík poslal, zkus čajnu https://www.aftership.com/couriers/china-post a taky každé číslo není sledovací. Když něco kupuji, tak jen Ebay a zatím plná spokojenost. Naposledy redukci trysky pro wabku (pěnovač) z Dánska. Ušetřil jsem deset tisíc za profi typ. Dva týdny a byla doma.
Bond 007 alias Monte

Re: Aliexpress

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Bond 007 alias Monte píše:
Bond 007 alias Monte píše:Kdoví jak a kým balík poslal, zkus čajnu https://www.aftership.com/couriers/china-post a taky každé číslo není sledovací. Když něco kupuji, tak jen Ebay a zatím plná spokojenost. Naposledy redukci trysky pro wabku (pěnovač) z Dánska. Ušetřil jsem deset tisíc za profi typ. Dva týdny a byla doma.
Zásilka dojde, pokud ji někdo neukradl ..
AQ - Martin
Příspěvky: 37
Registrován: 06 bře 2013 08:36

Re: Aliexpress

Příspěvek od AQ - Martin »

Omlouvam se za offtopic.
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Aliexpress

Příspěvek od Bína »

aretax píše:Rád by som sa podelil o nepríjemnú skúsenosť s týmto zásielkovým obchodom. Viac ráz som tu nakupoval, všetko bolo O.K. Minulý rok koncom októbra som objednal pre vnuka Lego a to 2 stavebnice. Cena bola veľmi priaznivá. Jedna stavebnica prišla bez problémov a včas. Kvalita slušná, spokojnosť. Druhá (od iného dodávateľa) však dodnes neprišla. Na moje urgencie na Aliexpress mi Číňan pokaždé oznámil číslo zásielky, pod ktorým tovar odoslal. Po overení u dopravcu (DHL) som zistil, že také číslo vôbec neexistuje. Urobil mi to 3 razy, naposledy mi odpísal pred 2 týždňami, že zásielka príde expres do 7 dní. Neprišla. Viac ráz som sa sťažoval na Aliexpress, odozva žiadna. Každá moja sťažnosť bola postúpená dodávateľovi. Aliexpress vôbec nereagoval, iba mi dookola posielajú oznámenie, že dňa 1.11.2016 bola zásielka expedovaná a tým je to pre nich uzatvorená záležitosť. Uvádzajú presne to isté číslo zásielky, ktoré mi ako prvé poslal čínsky obchodník a ktoré na DHL vôbec neevidujú. Výsledok je taký, že ak nechcem riešiť záležitosť cez medzinárodné súdy, tak som prišiel o 93€. Píšem to preto, aby som vás varoval pred týmto internetovým obchodom. Prípadné problémy Aliexpress nerieši !!!
A snaha hnat to pres banku a tedy refund primo na kartu dopadl jak?
Zaměstnanec firmy Shanling
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Aliexpress

Příspěvek od aretax »

Bez akejkoľvek odpovede. Písal som a urgoval viac ráz - výsledok = 0. Ale už na to kašlem. Naozaj sa mi nechce všetku energiu "venovať" Aliexpressu. Tento príspevok som napísal nie preto, aby som dostal rady (žiadne sa totiž dať nedajú), ale aby som varoval ostatných.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Aliexpress

Příspěvek od blesk666 »

Zaver z toho ci ponaucenie je z toho ake? Aliexpress nepouzivat? (je to tvoj zaver?) Lebo “byt ostrazity” ci “davat si pozor” sa asi moc neda, ale je to asi statistika a nevies kedy na teba vyjde ojebavac?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Aliexpress

Příspěvek od aretax »

Záver asi tento: byť opatrný, sám ho mienim používať naďalej, ale mať hornú hranicu, kedy prípadná strata "nebolí". Ja som prišiel cca o 90€. Tá strata naozaj nie je taká, aby som z toho robil aféru a naťahoval sa s niekým cez pol sveta. Iba ma zaráža tá neskutočná drzosť predajcu, ktorý sa snaží zo mňa robiť blbca a asi Slovensko považuje za "riť" sveta, kde ani pošta nechodí. Po každej reklamácii mi pošle nové číslo zásielky. Naposledy mi ho poslal včera. To už by som musel mať z Lega rodinný dom.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Aliexpress

Příspěvek od timcs »

aretax píše:Záver asi tento: byť opatrný, sám ho mienim používať naďalej, ale mať hornú hranicu, kedy prípadná strata "nebolí". Ja som prišiel cca o 90€. Tá strata naozaj nie je taká, aby som z toho robil aféru a naťahoval sa s niekým cez pol sveta. Iba ma zaráža tá neskutočná drzosť predajcu, ktorý sa snaží zo mňa robiť blbca a asi Slovensko považuje za "riť" sveta, kde ani pošta nechodí. Po každej reklamácii mi pošle nové číslo zásielky. Naposledy mi ho poslal včera. To už by som musel mať z Lega rodinný dom.
Aretax, ak sa naloguješ a prejdeš do objednávok v pravej časti obrazovky sa ti objaví okienko "Need help?". Klikni na to, následne sa ti objavia otázky ako napr Nedostal som tovar, alebo neboli mi vrátené peniaze atd. je to chat aj live chat, kde Ti ak vedia pomôžu, pripadá mi to ako taký zákaznícky servis. Potrebuješ k tomu len číslo objednávky a budú potrebovať tvoju emailovú adresu. Ja som tiež vybavoval niektorý deň, lebo mi nedošiel tovar, ale iba za 5€. Som zvedavý, mali by odpovedať do 10-15 dní. Za pokus to stojí.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Aliexpress

Příspěvek od aretax »

Stalo sa - žiadna reakcia zo strany Aliexpress. Napísal mi zas Číňan a uviedol nové číslo, pod ktorým zas odoslal tovar. Podľa mena je ten Číňan asi Arab: Abby Kelly.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Aliexpress

Příspěvek od timcs »

aretax píše:Stalo sa - žiadna reakcia zo strany Aliexpress. Napísal mi zas Číňan a uviedol nové číslo, pod ktorým zas odoslal tovar. Podľa mena je ten Číňan asi Arab: Abby Kelly.
Tak to je smola. :sad:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Odpovědět