Audiodrom

Zajímavé internetové stránky, tipy na výhodný nákup, časopisy apod..
Odpovědět
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Audiodrom

Příspěvek od samcus »

Audiodrom nové stránky - http://www.audiodrom.net/ - nový systém. Jak se vám líbí ?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: audiodrom

Příspěvek od PavelDosko »

popravdě - nevím ... ta procenta jsou dost zavádějící vzhledem k ceně a zdá se mi, že bývalé recenze jsou teď zkrácené
p.s. ne úplně nativní ovládání a úvodní stránka
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: audiodrom

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ano, na novych strankach pisi o tom, ze procetli vsechny recenze, odstranili omacku a zustaly jen strohe texty "plne faktu". No nevim, to Justanovo literarni onanovani bylo na tomto webu jedine zajimave a tak nejak dokazalo zmekcit mnohdy velehloupe nazory jeho bratra ve zbrani s monogramy PW. Procentualni hodnoceni pak casto neodpovida vykrikum nadseni, kterymi jsou texty, pardon byly, prospikovany. Design webu je taktez diskutabilni, obzvlaste to uvezneni textu v leve polovine stranky. Kdyby do toho nestourali, udelali by lepe. Ale je to muj nazor a jako vzdy vam povoluji mit nazor jiny :lol:
Dieter Burmester
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: audiodrom

Příspěvek od RedBaron »

Pro mě jsou tyhle sajty, jak audiodrom, tak hifi-voice blbě udělané v tom smyslu, že třeba nejde vidět úplný výpis článků a recenzi tak, jak vycházely, chronologicky. V rámci dnešního internetu, přehledného, jednoduchého jak facka a přitom velmi funkčního, jsou to prostě podivnosti...
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: audiodrom

Příspěvek od RedBaron »

Nehledě na to, že editovat hotové kdysi vyšlé recenze, je prostě... kravina. :roll:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: audiodrom

Příspěvek od whisp »

Je to ako konzumovat steak bez stavy. Inzerenti nebudu radi...
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: audiodrom

Příspěvek od koudelka »

Blbý :thumbdown:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: audiodrom

Příspěvek od aretax »

Podľa mňa sú recenzie v Audiodrome silne tendenčné. Viacráz som čítal hodnotenie nejakého prístroja a v skutočnosti hral diametrálne odlišne. Že by v tom boli iné záujmy? Konkrétne sa zmienim o teste MC C 2500: http://www.audiodrom.net/predzesilovace ... tosh-c2500. K tomuto zosilňovaču sa viem vyjadriť zodpovedne, pretože ho mám doma a môžem povedať, že recenzia je absolútne zavádzajúca a nepravdivá. (Že by sa nedohodli s importérom?). Stačí si porovnať s recenziou v Stereophille. Pri výbere predzosilňovača som C2500 uprednostnil pred Audio Research 5 SE a aj pred PASS XP20. Hodnotil som iba zvuk bez ohľadu na cenu (cenové ponuky som mal približne rovnaké - +/- 20%. Ale jedno viem iste - s káblami Audioquest MC hrať dobre nebude.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: audiodrom

Příspěvek od whisp »

S akymi to hra dobre?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: audiodrom

Příspěvek od aretax »

Nordost Valhalla, Tyr, sieťový XLO Signature, Unlimited.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: audiodrom

Příspěvek od aretax »

Nedalo mi to, a navštívil som BIS Audio, aby som si tam ešte raz vypočul C2500 na ich zostavách, t.j. s koncom 1,2kW a s repro:
- B&W 802 D3
- Sonus Faber Il Cremonese
So všetkým hral naozaj super, mal o niečo menej detailov, ale o to väčší priestor a dynamiku. S hodnotením v teste Audiodrom ten zvuk nemal nič spoločné. V tichých pasážach hral jemne, ale pri nástupe orchestra bola dynamika ukážková. Zvuk je viac koncertný, ako audiofilský, ale to neznamená, že tam nebolo dosť detailov. Basy oproti hodnoteniu v recenzii sú mohutné, žiadne hučanie (možno im hučí miestnosť) a pomerne presné. Ako som už písal, aj menšia presnosť basov je vyvážená ich objemom, ale sú dostatočne "suché". Ide iba o to, kto aký zvuk preferuje. Prísny, audiofolský (ten nech nekupuje McIntosh), alebo mohutný, koncertný (na to je zas ideálny.
Nechcem sa zbytočne rozpisovať o C2500, ale podľa mňa je to veľmi vydarený zosilňovač, ktorý po zvukovej stránke s predchodcom C2300 nemá veľa spoločné. Hnevá ma, keď si niekto vybavuje svoje účty takým spôsobom, ako to robia v Audiodrome. Že by si dovozca, prípadne predajca nezaplatil inzerciu?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: audiodrom

Příspěvek od Dieter Burmester »

A to jsi jeste asi necetl zadnou jejich recenzi na McIntosh koncak :lol: Dle pana PW umi McIntosh jen koncaky, predzesy a zdroje na takove urovni neumi. Sto lidi, sto chuti :smile:
Dieter Burmester
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: audiodrom

Příspěvek od whisp »

Inac citat to na mobile je ciste utrpenie. Predosla verzia bola trochu chaoticka ale bola lepsia.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: audiodrom

Příspěvek od Yngwie »

:-? Hodně zvláštní volba stylu ... čekal bych příklon k mobilním verzím ... přes Drupal 8 to je jednoduše a ostatní CMS jsou v tomto taky vstřícné. Celkově spíše na efekt ... ale moc se to nepovedlo :thumbdown:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: audiodrom

Příspěvek od Yngwie »

aretax píše:Nedalo mi to, a navštívil som BIS Audio, aby som si tam ešte raz vypočul C2500 na ich zostavách, t.j. s koncom 1,2kW a s repro:
- B&W 802 D3
- Sonus Faber Il Cremonese
So všetkým hral naozaj super, mal o niečo menej detailov, ale o to väčší priestor a dynamiku. S hodnotením v teste Audiodrom ten zvuk nemal nič spoločné. V tichých pasážach hral jemne, ale pri nástupe orchestra bola dynamika ukážková. Zvuk je viac koncertný, ako audiofilský, ale to neznamená, že tam nebolo dosť detailov. Basy oproti hodnoteniu v recenzii sú mohutné, žiadne hučanie (možno im hučí miestnosť) a pomerne presné. Ako som už písal, aj menšia presnosť basov je vyvážená ich objemom, ale sú dostatočne "suché". Ide iba o to, kto aký zvuk preferuje. Prísny, audiofolský (ten nech nekupuje McIntosh), alebo mohutný, koncertný (na to je zas ideálny.
Nechcem sa zbytočne rozpisovať o C2500, ale podľa mňa je to veľmi vydarený zosilňovač, ktorý po zvukovej stránke s predchodcom C2300 nemá veľa spoločné. Hnevá ma, keď si niekto vybavuje svoje účty takým spôsobom, ako to robia v Audiodrome. Že by si dovozca, prípadne predajca nezaplatil inzerciu?
Každý recenzent má jiné uši a jiné preference, takže podobné výsledky se dají čekat. To asi není o tom, že by na Audiodromu škodili McIntoshi, protože se nepohodli nebo u nich nemají reklamu. Nedělej si iluze, že ty bannery stojí nějaké významné peníze. Většina lidí, co píše o audiu v ČR o dělá zdarma nebo skoro zdarma ... o to více pak potěší kverulantské a negativní reakce :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: audiodrom

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ten clanek jsem cetl uz drive a jedine, co si z nej pamatuji, je, ze obsahuje chyb jak maku :smile:
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: audiodrom

Příspěvek od Vlado222 »

Hodil som to sem len pre info, lebo ma to zaujalo. :angel:
Nie všetci sú odborníci ako Ty. Tak tie chyby uveď ak chceš ľuďom pomôcť aby neboli či už účelovo, alebo neúčelovo zavádzaní recenzentom. Ľudia to určite ocenia.
Ľudia by to myslím ocenili.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: audiodrom

Příspěvek od Frogyman »

Dieter Burmester píše:Ten clanek jsem cetl uz drive a jedine, co si z nej pamatuji, je, ze obsahuje chyb jak maku :smile:
A nebylo to nějaké aprílové vydání? Protože pokud to bylo myšleno jako odborný článek, namohu už brát vážně nic z toho, co napíší... Spíš mi to připadá jako PR z pera nějakého reklamního kreativce, po kterém nikdo neudělal odbornou korekturu... Např.:

MM je snadnější na výrobu, ale má těžší chvějku, takže není považována za tak precizní. Má ale své výhody - má vysokou výstupní impedanci >40kohmů, takže nepotřebuje phono předzesilovač, a při opotřebení si můžete chvějku s hrotem sami jednoduše vyměnit.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: audiodrom

Příspěvek od Dieter Burmester »

Prispevatele tohoto webu jsou marketeri, takze se mozna jen "zapomneli" :lol: Uvedl jsi krasny priklad :thumbup: , ale je tam toho vice. Takhle to dopadne, kdyz clanek o mechanickem zaznamu pise clovek, ktery ani nema gramofón :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: audiodrom

Příspěvek od Dieter Burmester »

@Vlado222: Nemam momentalne prilis casu zaobirat se rozborem tohoto textu a uvadet veci na pravou miru, nakonec...k tomuto ucelu byla jiz davno zrizena jista kancelar (viz Saturnin). Zaroven si myslim, ze pochopeni teto problematiky vyzaduje urcitou miru nadseni, jakou predvadi treba eficak. A tak tedy ten, kdo neni patricne nadsen, necht se tim radsi nezaobira a usetreny cas investuje treba do mereni DR vlastnenych nahravek :thumbup:
Dieter Burmester
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: audiodrom

Příspěvek od efičák »

Díky Dietere, ale nemáš pravdu s mou úrovní elektrotechniky. Mám jen nadšení a na spoustu chyb mě upozorňovali kolegové ještě na HFN a tady.

Žabiny výborně ! Já tu chybku očima jen prolétl a nezabralo mi to. :-)
Článek je v pohodě kdyby si nehrál na referenční informace z analogu, jaké píše M. Láb. Každý nemá na nočním stolku knihu Gramofon, jeho provoz a technické využití od Jozefa Pešáka.

Já ji mám v PDF, ale nic mi to není platné neuměje diferenční rovnice a slaboproud.

Myslím, že z prodeje přenosek v česku moc velké živobytí není a tohle je pokus zastoupení o popularizaci. Požádali mě také o sesmolení článku, ale já mám dostatek sebereflexe, abych takové věci nedělal, protože na to nemám.

Třeba teď by mě zajímalo, zda mám přehrávat LP eliptickým hrotem, když výrobci desek upravují nahrávky právě na zkreslení sférickým hrotem. Podle rOna je do protifáze přidané zkreslení které se přehráváním sférického hrotu odečítá.
A pak, když tam použiju Shibatu zní deska divně.
:-ss
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: audiodrom

Příspěvek od Dieter Burmester »

efičák píše:Třeba teď by mě zajímalo, zda mám přehrávat LP eliptickým hrotem, když výrobci desek upravují nahrávky právě na zkreslení sférickým hrotem. Podle rOna je do protifáze přidané zkreslení které se přehráváním sférického hrotu odečítá. A pak, když tam použiju Shibatu zní deska divně :-ss
Ja myslim, ze muzes byt naprosto v klidu. Napady s protifazi jsou uplne mimo a kdyz si cas od casu poslechnu nove riznute folie/plechy a nove vyrobene matky vznikle vsude mozne po svete, tak nemam pocit, ze by probihala nejaka kampan "za lepsi zvuk pri snimani kouli" :shock: Obzvlaste masteringove osazenstvo jmenem Showell a Pesche z kdysi kvalitu produkujiciho studia jmenem Abbey Road je toho dukazem :thumbdown: Nadale bych se tedy drzel pouzivani prenosek s temi nejlepsimi znamymi brusy hrotu :thumbup:
Dieter Burmester
Odpovědět