Studie: Piráti jsou nejlepší hudební zákazníci

Zajímavé internetové stránky, tipy na výhodný nákup, časopisy apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Studie: Piráti jsou nejlepší hudební zákazníci

Příspěvek od Teti »

Myslite si ze je to pravda? Tedy alespon u me to tak funguje. Stahnu si album ve Flac nebo mp3 a kdyz se me libi, tak i zakoupim. Takhle uz jsem nakoupil spoustu hudby.

http://www.zive.cz/bleskovky/studie-pir ... gn=RSSfeed
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
DD

Re: Studie: Piráti jsou nejlepší hudební zákazníci

Příspěvek od DD »

s tym mozem jedine suhlasit - resp.tusil som to o sebe uz davno :)
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Studie: Piráti jsou nejlepší hudební zákazníci

Příspěvek od Patmann »

...za sebe-přesně tak,mám sice kapely,které už nemusím ani naposlouchat a hned,když něco vydají,kupuji CD,nebo lépe vinyl,ale je spousta kapel,o kterých člověk uvažuje,nebo je zná méně a pak je nejlepší stáhnout např. ve Flac,poposlouchat a pak se uvidí,taky nepatřím k těm,co se jim něco líbí a stáhnou si to,prostě stáhnu,poslechnu,pokud mne to zaujme,koupím originál,nejde mi při tom ani tak o to,že bych pak měl pozorovat rozdíly,mezi flac-originál apod,ale prostě rád podpořím kapelu,která se mi líbí i přesto,že vím,kolik dostanou distributoři a kolik člověk,který vše podniknul pro to,aby ta či která deska vznikla to beru,jak to je a mám radost z originálu doma...
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Odar

Re: Studie: Piráti jsou nejlepší hudební zákazníci

Příspěvek od Odar »

Patmann píše:radost z originálu doma...
Dnes je nutne medzi original pocitat uz aj originalny FLAC ;)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Studie: Piráti jsou nejlepší hudební zákazníci

Příspěvek od Dieter Burmester »

Stejný proces jako u Tetiho probíhá i u mne :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Studie: Piráti jsou nejlepší hudební zákazníci

Příspěvek od Teti »

Samozrejme ja bych za Flac penize nikdy nevyhodil. Pri soucasne cenove politice je to naprosta silenost - 600 kc za hi res? Vzdy kupuji CD (potom ripnu do pocitace) nebo LP. :thumbup:
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Studie: Piráti jsou nejlepší hudební zákazníci

Příspěvek od Dieter Burmester »

Já jenom LP, když není možnost LP, tak s křivým ksichtem v digitální podobě :crazy:
Dieter Burmester
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Studie: Piráti jsou nejlepší hudební zákazníci

Příspěvek od tujatuja »

Je pravda, že kupující by měl mít vždy možnost si v klidu celé album poslechnout před uvažovanou koupí.
Já se rozhoduji o koupi obvykle po poslechu krátkých ukázek na amazonu nebo allmusic, ale to prostě nestačí k tomu, abych mohl posoudit, zda mi deska za koupi stojí nebo ne. Takže občas bývám zklamán po přehrání celého alba. :mad:
Odar

Re: Studie: Piráti jsou nejlepší hudební zákazníci

Příspěvek od Odar »

Teti --> A kde kupujes albumy, ktore na CD nevysli, ale iba v HiRes?
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Studie: Piráti jsou nejlepší hudební zákazníci

Příspěvek od winelover »

Teti píše:Samozrejme ja bych za Flac penize nikdy nevyhodil. Pri soucasne cenove politice je to naprosta silenost - 600 kc za hi res? Vzdy kupuji CD (potom ripnu do pocitace) nebo LP. :thumbup:
Teti, tomuhle názoru nerozumím. Proč si myslíš, že koupit si flac jsou vyhozené peníze? Máš s tím nějaké negativní zkušenosti?
Rozumím tomu u LP, analog je analog, ale u digi formátů?
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Odar

Re: Studie: Piráti jsou nejlepší hudební zákazníci

Příspěvek od Odar »

Ja tomu z Tetiho prispevku rozumiem tak, ze mu je luto dat peniaze za nieco, co nema booklet, krabicku, ktoru si moze zberatel dat do policky / vitrinky. Tymto vacsina ludi, ktori kupuju CD argumentuju. Svojim sposobom ich rozumiem, ma to cosi do seba.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Studie: Piráti jsou nejlepší hudební zákazníci

Příspěvek od Teti »

Odar píše:Ja tomu z Tetiho prispevku rozumiem tak, ze mu je luto dat peniaze za nieco, co nema booklet, krabicku, ktoru si moze zberatel dat do policky / vitrinky. Tymto vacsina ludi, ktori kupuju CD argumentuju. Svojim sposobom ich rozumiem, ma to cosi do seba.
Presne tak. Hele jak nemam nic proti flacu, nebo celkove proti digitalu, ale prijde me docela nehorazne chtit po lidech stejne penize za CD nebo za download. Do ceny se totiz vubec nepromitne usetretrena distribuce. Kdyby stalo album ve flacu treba 100 Kc,tak o tom vubec nepremyslim a je mi to jedno, ale opravdu plnou palbu za to davat nebudu. Take argumentace ze je nutne si priplatit za vyssi kvalitu je blbost, naklady na disribuci nejsou zase o tolik vyssi aby ospravedlnovali cenu treba dvojnasobnou.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Odpovědět