Pozvánka na Facebook

Zajímavé internetové stránky, tipy na výhodný nákup, časopisy apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Pozvánka na Facebook

Příspěvek od zappa »

Chtěl bych vás pozvat na Facebook-Progresivní rock,je to zajímavý blok,kde můžete najít rychlou inspiraci pro poslech a rozšířit si obzory popř. se zapojit do krátkých diskuzí.
http://www.facebook.com/groups/187849254573841/
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Pozvánka na Facebook

Příspěvek od monte »

Nemohu si pomoci, ale mám v názvu Progresivní rock, neustále guláš. Kdy se název Progresivní rock, vlastně objevil ?? Mám několik knih z dřivějších dob, ale název Progresivní rock tam není.

Kterou grůpu ze 60 Let a začátku 70 let tam zařadit, vždyť vše byla květinová doba (hippies) ???? Každá skupina zpívala o svobodě a protestu.

hipi.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Pozvánka na Facebook

Příspěvek od zappa »

Mylíš se Montíku,budu ti muset dát malé školení.Momentálně se připravuji na výstavu,tak zatím čau
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Pozvánka na Facebook

Příspěvek od monte »

Osobně jsem termín progresivní rock nepoužíval. Jde mi jen o věc, jak ty skupiny zařazují a podle čeho. Jazz rock, hard rock, alternativní rock jasná věc. Mezi jazz rockem a progresivním rockem, je velmi tenká čára.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Pozvánka na Facebook

Příspěvek od tujatuja »

Josef Vlček - Rockové směry a styly:
Progresívní rock - jeden z nejvíce zavádějících termínů v rockové hudbě. Užíván od druhé pol. šedesátých let pro ambicióznější proudy rockové hudby, za začátku sedmdesátých let označoval rodící se art-rock. Název však posluchače dezorientoval, protože povyšoval tento styl na rockovou avantgardu. Proto se od tohoto názvu v tisku poloviny sedmdesátých let ustoupilo......
Odpovědět