Kouření zhoršuje sluch

Zajímavé internetové stránky, tipy na výhodný nákup, časopisy apod..
efičák

Kouření zhoršuje sluch

Příspěvekod efičák » stř 11. dub 2018 13:16:35

http://www.asahi.com/ajw/articles/AJ201804020062.html

V ostravském Parníku byl před mnoha lety vynikající klávesák Milese Davise, tak sem se těšil na živák. Šílená hlasitost a hustý, zakouřený vzduch mě přišla šílená. Ale lidi se tvářili, že je to supr.
No a ono to je jinak. Hodně špatně.

Ačkoli nikotin sám, má i příznivé vlastnosti, píšou o krátkodobé paměti, krevním cukru a lepším zvládání stresu, může podle japonců poškozovat buňky vnitřního ucha.
Kde jinde, než na našem fóru upozornit na možnost zlepšení vysokých a nízkých frekvencí do 5 let od vysazení zlozvyku.

Takže namísto nákladných kvalitnějších aparatur, stačí abstinovat. A ještě ušetříte. :smile:

jirie

Re: Kouření zhoršuje sluch

Příspěvekod jirie » stř 11. dub 2018 13:50:53

To se mi zdá jako kravina.
Nikdy jsem nekouřil, ale když manželka křičí:"Vypni to!!!", Tak stejně neslyším :lol:

valderon

Příspěvekod valderon » stř 11. dub 2018 17:01:01

To na Kubě jsou hluší potom všichni, protože tam nekouří jen ve chvíli, kdy chtějí něco říct :lol:
I kdyby to tak bylo, otázka, co pasivní kouření...
A možná to tak i je. Ale jak moc to člověka ohluší? Znám tolik lidí v důchodu co jsou celý život aktivní v muzice, hulí, chlastali(jí) a pořád slyší velmi dobře. Tak nevím.

Fidas

Příspěvekod Fidas » stř 11. dub 2018 18:37:51

Že kouření, hlavně nikotin, zužuje cévy je jasné. Tím pádem nedochází k dobrému prokrvení a okysličení sluchového aparátu. Naopak po dobrém milování se celé tělo prokrví a tím pádem potom slyšíme lépe ... :thumbup:
Tidal ... Aurender N100, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr NA, signálové kabel Sroll

aretax

Příspěvekod aretax » stř 11. dub 2018 18:39:51

Fajčenie, alkohol, káva, ženy - všetko škodí. Ale na čo potom umrieme, keď sa všetkého zriekneme? A myslel niekto aj na skutočnosť, že cigarety majú filter a pri dnešnom zamorení ovzdušia si cigaretou filtrujeme vzduch? Nefajčiari budú nosiť plynové masky, fajčiarom stačí cigareta. :lol:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.

efičák

Příspěvekod efičák » stř 11. dub 2018 19:39:23

V japonské studii došli k závěru, že kouření omezuje vnímání nízkých a vysokých tónů.
Střední nejdůležitější kmitočty asi zůstanou a k tomu připočítejme, že se kuřák naučí částečně eliminovat ztráty tréningem a frekvence si domýšlet.
Proto i 90 letí staříci z Buena Vista Social Clubu schopni podat dobré výkony.

Proto vychutnávejte své humidorované doutníky, lulky, žvýkaný tabák, náplasti a tablety. Zůstávám u svého kokainu pro chudé - cukru a kofeinu.

Nejvíc mě rozhodilo, když na vinařském kurzu spojeném s složením organoleptických zkoušek, což je rozlišit 10 stupňů sladkého, hořkého, kyselého, slaného, barev a chuti glutamátu, exceloval kolega, silný kuřák.
Ačkoli mu jazyk pokrýval soubor chemikálií, dokázal bezchybně zkoušku složit.
A dokonce, dík tréningu přesvědčivě rozlišoval odrůdy vín bez viněty. Mozek je ten hlavní.

Odpouštím Vám dotčeným, věnujte se zálibám všem ať libým či zhoubným.

Obrázek

Obrázek

svartenatt

Příspěvekod svartenatt » stř 11. dub 2018 20:08:29

Kouření je zdravotně rizikový faktor, to nelze zpochybnit. Nejen plíce a uši trpí, ale třeba u vypjaté hudební pasáže při kvalitní reprodukci může u kuřáka vyvolat infarkt.
Je ale druhá stránka. Třeba zrovna jazz mi připadá jako styl požitkářů, kteří si večer pustí desku se sklenkou v ruce a poklidně stoupajícím oparem.

Bond 007 alias Monte

Příspěvekod Bond 007 alias Monte » stř 11. dub 2018 20:15:14

Efíku, v Ostravě nepotřebuješ už ani kyslík, dýcháš jen dusík :lol: :lol: , tak co řešíš :lol:

fox

Příspěvekod fox » čtv 12. dub 2018 8:56:58

Nekouřím, nepiju, nesouložím. Beru lano a jdu se do rybníka zastřelit. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Red Wine Audio,Leben300,Tannoy Stirlig+ST100,Acoustic Revive,WBT a plno dalších ptákovin.

Kocmeister-Kabelguru

Příspěvekod Kocmeister-Kabelguru » čtv 12. dub 2018 14:58:13

Kouření netušim, nemám zkušenost s touto činností, ale alkohol zhoršuje zvuk nehorázně. Zajímavé je, že pivo a víno odlišným způsobem. Každopádně se subjektivně posouvá k více středovému zvuku tím jak jsou ořezávány okraje pásem.
Bowers & Wilkins 801 Matrix SII, Sennheiser HD800

pajuna
Administrátor

Příspěvekod pajuna » čtv 12. dub 2018 15:44:20

Hulil jsem v historii dlouho, pak prestal... :thumbdown:
Piti mi vzdy chutnalo, ale jen velmi dobre a v mensi mire...v tom pokracuji po vecerech s vinkem :thumbup:
Zensky mam rad porad, jsou moc fajn, ale nesmi moc mluvit...daji se kombinovat s bodem 2 :-@
Muzika - je to jednoznacne, tu vnimam stejne dobře, obvykle nezklame, pouze po vetsim psychickem ci fyzickem vypeti, které muze byt zpusobeno i bodem 3 =))
1. Jadis DA88S MkII(KT120),McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,JMR Cantabile Sign,Pro-ject Debut III ES

PítrsPraha

Příspěvekod PítrsPraha » čtv 12. dub 2018 15:44:34

Všechno záleří na míře, četnosti, individuální náchylnosti k tomu či onomu a hromadě dalších okolností. Je kuřák a kuřák - ve svém nejbližším okolí mám dva krásné protikladné příklady:

45letý muž s výraznou nadváhou, nikdy nesportoval, jí tučnou slanou stravu plnou prázdné energie bez živin. Denně bere 4 prášky na tlak, srdce a jánevím co. Kouří 5-10 cigaret denně. Kornatějí mu cévy, má nemocné srdce a plíce.

A jiný muž, 65 let. Kouří krabičku denně. Často ale běhá, jezdí na kole, v zimě lyžuje, hraje hokej. Uběhne maraton. V jídelníčku převládá zelenina, jí hodně kvalitního masa, nepřejídá se. Říká, že kouření je jeho jediná neřest. Je zdravý jako řípa a ten o 20 let mladší příbuzný je proti němu fyzicky naprostá troska.

A s alkoholem při poslechu: mě osobně jedna či dvě pomalu vypité sklenky dobrého pití (whiska, kvalitní rum) uvolní. Spadne ze mě shon uběhlého dne a hudbu si mnohem líp užiju. Tzn. slyším ji lépe, víc se do ní ponořím. V opilosti je to samozřejmě jinak, ale o tom nepíšu.

Zpět na “E-shopy, Odkazy, Časopisy”