DR - Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

DR - Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Dostaly se mi do ruky dvě Japonské vydání CD Dave Mason- Alone Together 1970.
První je klasický papeersleve z roku 2006
Obrázek
Druhé je SHM z roku 2010
Obrázek

První skladba vypadá takhle:
Obrázek Obrázek


Čtvrtá skladba:
ObrázekObrázek

Důvod proč jsem si tyto dvě vydání půjčil byl má zvědavost na posouzení běžného a SHM provedení placky. Pro kontrolu, že se jedná o stejný vydání co se záznamu 1 a 0 týká jsem provedl měření a to přineslo tento velmi zajímavý výsledek. Poloviční dynamický rozsah ze silným ořezáním u vydání z roku 2006 a překvapivě neořezaný a se zřejmě původní plnou dynamikou u čerstvého vydání na placce SHM z roku 2010.
Mam v plánu sehnat a podrobit zkoumání ještě další běžné a SHM vydání abych mohl ohodnotit přínos SHM materiálu nosiče při totožném záznamu. O svá zjištění se tady podělím.
Nedozvěděl jsem se o kolik lépe může znít SHM placka ale zjištění, že novější vydání může být nepoznamenáno, nebo jen velmi málo fenoménem boje o co nejvyšší hlasitost není vůbec k zahození, co říkáte?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Příspěvek od Mark Levinson »

To je potěšující zpráva, nevím jestli se to dá brát paušálně na všechny nově vydané japonské CD (SHM-CD). Taky jsem se už setkal s mnoha dobře nahranými SHM-CD. Jsem zvědav na další porovnání nebo další zkušenosti.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Příspěvek od pasul »

Toto je určitě dobrá zpráva. Tomu DR přikládám velkou důležitost. Pokud už to DR bude malé, tak nahrávku již nezachrání nic. Je to špatné. Osobně mě ale také zajímá zvukové spektrum. U SHM je zvukové spektrum většinou posunuté k dominantním vyšším frekvencím nad zbytkem spektra. Snaží se nahrávku pročistit a odstranit šum. Hifisti samozřejmě dělají soudy na svých systémech. A teď záleží, jaký zvukový charakter mají ty naše systémy. Někomu tato nahrávka vyhoví víc, někomu méně. Ale s tím jak většinou lidi posuzují rozdíly např. mezi SHM/MFSL si lze odvodit, jak na tom kdo je.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Příspěvek od zappa »

NA.Toto je opravdu zapotřebí.Rád bych věděl z technického hlediska, zda je SHM přínos nebo degradace zvuku.Mnohdy člověk do ruky dostane jen nějaký nový remaster na SHm a to pak neříká nic o kvalitě vlastního SHM materiálu.Já už většinu SHM prodal,ale jestli to bylo díky špatným remasterům nebo typickému ostřejšímu zvuku SHM,to nevím.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Příspěvek od zappa »

Mohli byste sem napsat tipy na dobrře znějící SHM tituly?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Příspěvek od Mark Levinson »

Já mohu říct, že mi hraje výborně Supertramp Brekfast in America a Crime of the century. Vydáno na miniLP SHM-CD a srovnání s obyčejnou a remasterovanou verzi. Obě přehrálo toto nové japonské vydání.
Ovšem obě desky vyšly i u Mobile fidelity sound lab a bohužel s těmi jsem to neměl možnost porovnat. To by mne zajímalo jak by toto srovnání dopadlo....

Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Příspěvek od Mark Levinson »

zappa píše:Mohli byste sem napsat tipy na dobrře znějící SHM tituly?

Michale,
další zdařilý titul na SHM-CD je Anderson/Bruford/Wakeman/Howe. Tato deska hraje oproti obyčejné verzi, kterou jsem měl, podstatně lépe. Navíc jsem tuto desku sehnal v Audio3 za nějakých 240,-Kč.
No nekup to za ty prachy.

Obrázek
Mark Levinson
davidsound

Re: Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Příspěvek od davidsound »

Tuhle mam taky, ale v klasickem vydani :mrgreen:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Příspěvek od zappa »

Viktore vem tato cd na návštěvu ke mně,můžeme to porovnat zde na pořádné sestavě. :lol: Mne se zdají Camel SHM velmi podařené.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Příspěvek od MB »

Dostali sa mi do ruky dve vydania Whitesnake - Slip Of the Tongue,

1.japonske SHM-CD http://www.minilps.net/whitesnake/slip- ... uicy-93465

http://audio3.cz/goods.asp?gid=1180733# za 1234Kč!!!!
http://dr.loudness-war.info/details.php?id=7319

Obrázek

2. normalne vydanie z 1990 EMI - http://audio3.cz/goods.asp?gid=61732# za 167Kč...
http://dr.loudness-war.info/details.php?id=4132

Obrázek


SHM-CD ma DR6 a klasicke vydanie D13!!!! Nevidim dovod kupovat SHM-CD za take strasne peniaze, inak zvuk je na SHM-CD vyslovene nechutny....to klasicke vydanie som nemeral ja , nechcelo sa mi to tam pridavat, ked uz tam bolo, ale teraz pozeram, ze je z lossy, mne to davalo tie same vysledky a zvuk je krasny, cisty, ziadne sykavky a hlavne rozoznam jednotlive bicie, u SHM-CD by vlastne bubenik nemusel mat viac ako 1 prechod a kopak....zbytocny luxus nie je to totizto vobec pocut....
Normalne kupujem japonske LP a japonske CD ale toto je fakt omyl, este aj remaster pri prilezitosti 20-teho vyrocia albumu je asi na tom lepsie.
http://dr.loudness-war.info/details.php?id=4128 .

Viem, ze DR neni jediny parameter, ale toto je bohuzial pocut aj u mna, kde HW nema s nazvom tohto fora nic spolocne....
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Příspěvek od Mark Levinson »

Jak píše MB, tak je vidět, že SHM-CD/SHM-SACD není automaticky zárukou kvality zvuku a je třeba vybírat a zkoušet. DR určitě není jediný důležitý parametr, ale je to indikátor jak to asi bude vypadat.
MB myslím, že HW je naprosto v pohodě, protože zmršená nahrávka zůstane zmršenou nahrávkou ;).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Obrázek

Dostalo se mi do ruky YES- Close to the edge SHM, má dynamiku jen okolo 6 a je takto ořezané-skladba 3. :thumbdown:

Obrázek

Kdeže je parádní dynamický rozsah právě SHM vydání CD Dave Mason- Alone Together 1970 s kterým jsem toto vlákno začal.
SHM tedy není vůbec záruka použití dobrého mastru či renasteru!
Stále se snažím sehnat SHM a vydání na běžné placce se stejným záznamem abych mohl posoudit pouze rozdíl speciálního SHM materiálu použitého pro vlastní placku.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Příspěvek od MB »

To Yes je tu...

http://dr.loudness-war.info/details.php?id=4006

mam ho tiez doma...bohuzial
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Japonec
Obrázek
První skladba DR 10
Obrázek


SHM
Obrázek
První skladba DR 8
Obrázek

Byť je SHM vydání se sníženou dynamikou jen o dva decibely a podle grafu má jen málo ořezané transienty poslechově je to znát a zvukově se jeví méně přirozeně, a ani eventuelní přínos díky lepší vrstvě plastu SHM nezachrání zhoršení které přinesl zásah zvukového „mistra“ který upravoval data pro toto vydání.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

DR

Příspěvek od Fous »

Ahoj,nevím jestli to tady někdo zmiňoval, v německém STEREU začali u testovaný CD psát také DR.Docela zajímavý nápad,např poslední Kate Bush DR 13. Zdravím Fous
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: DR

Příspěvek od Mark Levinson »

Fousi,
díky, ještě se tady o německém Stereu nemluvilo. Pokud je to u novinek uvedeno, tak se to snažím také u desek uvádět např. v sekci "Co právě vyšlo", ale nebývá to uvedeno u všech nově vyšlých desek. Toto je celkem zajímavé téma, protože na DR se dost liší názory.

(Edit by ML)
Byl jsem upozorněn, že na stejné téma tady již vlákno máme, tak jsem příspěvek Fouse sloučil.
Mark Levinson
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

DR

Příspěvek od Mirek »

Uvádím jednu zajímavou tabulku Obrázek
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: DR

Příspěvek od Maretti »

Jo jo, docela mě překvapuje, že věhlasnost a globální popularita kapel je většinou nepřímo úměrná s velikostí DR jejich nahrávek :shh:

U kvalitní nahrávky jsou podle mě důležité dva parapetry:
-- samo o sobě kvalitní master (tak jak to ten zvukař celé namíchal)
-- a snaha udržet vysoký DR na CD

Pak je výsledek 100%.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: DR

Příspěvek od Mirek »

Byl jsem líný přeložit průvodní text, myslel jsem si, že je to dostatečně zřejmé - tabulka, ale ukazuje, že u různých žánrů pro kvalitní poslech je dostačující různé DR. Nemá to nic společného s jednotlivými kapelami. Jen na okraj, ne vždy vysoké DR znamená automaticky skvělou nahrávku.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: DR

Příspěvek od boxer »

PŘEČÍST !!!!

ZDE
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: DR

Příspěvek od Mirek »

Boxere, četl jsem to již dávno i bez tvých vykřičníků....no a ?
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: DR

Příspěvek od boxer »

Tak četl. No a?

Já tu tvoji tabulku taky dávno znám a co?
Uživatelský avatar
enregistree
Příspěvky: 111
Registrován: 05 led 2011 08:42
Bydliště: Praha

Re: DR

Příspěvek od enregistree »

boxer píše:PŘEČÍST !!!!

ZDE
Ty texty jsou dva - puvodni "Cesta…", asi rok stary a druhy uplne cerstvy "Navrat…". Ten druhy text je dost k nicemu.
IMHO nejsou to jen zvukari a labely, jsou to casto muzikanti, kteri chteji, aby furt neco hralo. Dosahnou toho tim, jak skladbu zaranzuji a zahraji a pak tim, jak se to zmasteruje.

Staci si poslechnout debut Faith No More, prvni ctyri desky Leonarda Cohena, stare desky Red Hot Chili Peppers (Mother's Milk a starsi), a porovnat s temi novymi od stejnych hudebniku. Na tech starych jakoby neco chybi nebo tam hraje mene nastroju najednou. A to muze byt lepsi. Vybavuje se otrepana fraze o tichu mezi notami. Ten Cohen - krasna vyjimka je dvojvinyl - zivak z 2011 Songs From The Road.
L_u_k_a_s
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: DR

Příspěvek od boxer »

Proč je k ničemu?

Ukazuje naprosto přesně,proč k tomu dochází. Píší tam přesně,to co ty píšeš .....IMHO nejsou to jen zvukari .... a vysvětlují to.
Uživatelský avatar
enregistree
Příspěvky: 111
Registrován: 05 led 2011 08:42
Bydliště: Praha

Re: DR

Příspěvek od enregistree »

boxer píše:Proč je k ničemu?

Ukazuje naprosto přesně,proč k tomu dochází. Píší tam přesně,to co ty píšeš .....IMHO nejsou to jen zvukari .... a vysvětlují to.
Cituji:
Nejlepší cestou, jak se vypořádat s Loudness War, by byla její neexistence.

A anotace:
Pokud většina nahrané hudby nevyužívá dynamického rozsahu, jaký jí digitální média nabízejí, jaký má smysl vyvíjet a rozšiřovat novější a kvalitnější hudební formáty...?

To je tam napsane dvakrat. Lepe to clovek pochopi, kdyz si na konci precte, ze se jedna o bakalarskou praci.
L_u_k_a_s
bertram

Re: Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Příspěvek od bertram »

Ja by som to troška zmenil, rokmi sa nám zhoršuje kvalita vydaných CD. Mám mnoho CD vydaných okolo roku 1990 aj
staršie.Sú zvukovo velmi dobré a súčasné vydania CD sa im nemôžu zvukovo rovnať.Teraz tu bol jeden názor , ktorý ma vedie k tomu,
že čo je lacné nemôže byť dobré a nemá zmysel o tom robiť nejakú debatu.
Ja si myslím , že je to len jeden velký obchod s nahrávkami .Teraz sa vydáva mnoho starých nahrávok na CD a LP z archívu vo vysokéj
kvalite v krásnom balení.Mnoho krát sme sklamaný , vysolíme mnoho prašul a sme sklamaný aj s tohoto vydania. Inokedy kúpime niečo , čo
nás zaujme vo výpredaji a čumíme aký zvuk sa na nás valí s CD za 5 EUR. AJ vydania od MFSL okolo r. 1990 , boli lepšie , ako nám teraz
ponúkajú.Nielen vydaním , ale aj zvukom.

CD formát je dostatočne dobrý na to , aby nám sprostredkoval kvalitný zvukový pôžitok. Netreba vymýšlať nič svetoborné, len treba chcieť a
nevidieť za všetkým komerciu.
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Příspěvek od kodlNAD »

Zdravim, toto je velmi potesujici zprava! :thumbup:

http://www.theverge.com/2013/8/28/46679 ... tion-marks
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Příspěvek od soundgarden »

http://www.ebay.de/itm/SUPERTRAMP-Break ... 1421064310

Fandom Supertram odporúčam http://www.cdjapan.co.jp/product/UICY-75936 nové vydanie 2013 z pôvodných analógových pásov : http://dr.loudness-war.info/album/view/63552 mám iba remaster z 2010 roku EU a Japan je lepší v dynamike, v priestore, väčšie rozlíšenie ... (*) (*) (*) (*) vyšlo aj SACD - SHM , ale už beznádejne vypredané :sad: , ale aj Platinum - SHM, nemá niekto Platinový nosič Japonci vo veľkom s tým začali ( ako to hraje ) ?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Příspěvek od zappa »

mám Queen A night at the opera Platinum SHM ,prodávám to 800kč,dal jsem za to s poštovnám 1050,2x hrané,nechceš vyzkoušet?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Příspěvek od soundgarden »

Ako hrajú tie Platinum-SHM ??? nechvália ich ľudia ? Zappa ako ti hrajú Japonci máš veľmi kvalitné Stereo ??? :thumbup:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zvuková a dynamická kvalita různých vydání téhož CD

Příspěvek od zappa »

Slyšel jsem Dire Straits/Love over gold platinum a to bylo výborné,Queen je pro mne až příliš nacinkané,někomu se to může tak líbit,možná by to bylpřínos pro méně rozlišovací aparát nebo pro nějaký lampový měkčí zvuk .
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět