Loudness war

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Loudness war

Příspěvek od zappa »

EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Loudness war

Příspěvek od zappa »

Ale je to už otřepané téma,a nic se tím nezmění,konzumenti to tak chtějí. :evil:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Loudness war

Příspěvek od Teti »

Nekdy je hudba namasterovana priserne, viz album Amy Winehouse - Back to black
prebasovany skvar
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
enregistree
Příspěvky: 111
Registrován: 05 led 2011 08:42
Bydliště: Praha

Re: Loudness war

Příspěvek od enregistree »

Vazeny britsky vyslance,
ad Back to Black, bas je opravdu vytazeny, ted jsem si desku poslechl, mam ji rad. Ma to takovej spinavej zvuk.

Ale typicka ukazka komprese dynamiky to neni, zpev je zaznamenany skvele. Hudba - na urovni doprovodne kapely Franka Sinatry, vyslo to na major label (Island-Universal).

Kdyz jsem slysel desku Selah Sue, tak mi to prislo skoro jako reinkarnace hlasu AW. Hudebne ale horsi. Ted vysla nova deska - debut Dillon, jiny hlas, ale taky zajimava. (Trochu pripomina Feist).
L_u_k_a_s
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Loudness war

Příspěvek od Mirek »

Od Teti
Nekdy je hudba namasterovana priserne, viz album Amy Winehouse - Back to black
prebasovany skvar
Tak mi to jako starému "oportunistovi" nedalo a když jsem zjistil, že to CD mám ve své sbírce, tak jsem si ho hned poslechl a nazval bych výše uvedený text pouze osobním fakty nepodloženým názorem (stává se, že když je člověk mladý vidí často věci černobíle), mně to na mé sestavě jako přebasovaný škvár rozhodně nepřipadalo i když uznávám basů má nahrávka dost, ale to je u moderní hudby celkem obvyklé a rozhodně je to příjemnější poslech než některých současných ostrých nahrávek. Všiml jsem si, že nahrávka má také docela slušný prostor a rozlišení a zpěvaččin hlas je velmi dobře sejmutý.....tož tak to vidím zase já.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Loudness war

Příspěvek od MB »

B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
enregistree
Příspěvky: 111
Registrován: 05 led 2011 08:42
Bydliště: Praha

Re: Loudness war

Příspěvek od enregistree »

Tohle je zajimave, ja psal o vinylu. Teti, ty jsi poslouchal z ceho?

Vinyl ma DR10, CD ma DR5. Diky gramofonum se hudba vydava v lepsi kvalite (vetsi dynamice) - nejde o techniku: prehravac vs. gramofon, ale o pristup vydavatelu. CD je preci jen format i do auta nebo kuchynskeho boomboxu. Vinyly v aute dnes pousti malokdo (smile).
Screen shot 2011-12-21 at 8.31.19.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
L_u_k_a_s
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Loudness war

Příspěvek od MB »

S tymi LP ripmi by som bol opatrny, tazko povedat akym softom to preslo pri a po ripovani, tazko sa to porovnava s CD (zvlast ak to prešlo pluginom Re-life pre VST). Jedine uchom to porovnat trochu ide ale myslím, ze nikto z nas uchom nerozozna rozdiel medzi DR na LP a CD, kazdy format hrá proste inak, rozdiely su v hlasitosti a vždy sa pri porovnavani LP vs. CD nevyhneme točením volume. No a slepe porovnanie si doma malokto urobi tak aby bolo akceptovatelne.

Samozrejme chcem verit tomu, ze dnesne LP su lisovane z lepšieho mastru ale ta informacia by sa určite objavila na obale toho LP alebo niekde, osobne tomu moc neverim, skor mam skusenosti, ze sa LP lisuje z CD....

V každom prípade varím o tomto CD/LP Amy W. z vody, osobne som to nikdy doma nepočul. Novovydane LP som sa rozhodol ignorovat, osobne končím cca rokom 1992, novšie veci radšej na LP nekupujem.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
enregistree
Příspěvky: 111
Registrován: 05 led 2011 08:42
Bydliště: Praha

Re: Loudness war

Příspěvek od enregistree »

MB píše:S tymi LP ripmi by som bol opatrny, tazko povedat akym softom to preslo pri a po ripovani, tazko sa to porovnava s CD (zvlast ak to prešlo pluginom Re-life pre VST).
Pro me je to vypovidajici, jsou tam tri ruzne vinyly, dost mozna ripovane ruznymi lidmi a vysledek mi prijde skoro shodny (je tam maly rozdil o 1 DR u nekterych tracku).

K tomu me napada:
Tady (odkaz na DR db) je vydani CD a LP od MoFi a DR jsou stejna. To muze znamenat, ze mereni DR u vinylu muze makat, samozrejme tam figuruje lidsky faktor - spousta nastaveni v pocitaci se da udelat spatne.

Tady to nekdo pos(l)al opacnym smerem (pokud ta cislicka DR o necem vypovidaji a ja myslim, ze ano) - Nirvana Nevermind 24/96 HDtracks ma horsi dynamiku nez orig. vinyl a CD:
nn.jpg
MB píše:Jedine uchom to porovnat trochu ide ale myslím, ze nikto z nas uchom nerozozna rozdiel medzi DR na LP a CD,
Poznat rozdil DR5 a DR10 dokaze asi kazdy. DR je jen jeden izolovany faktor, jde o pristup vydavatelu k mediu jako celku, mozna tam i jine veci budou mene pekne (v masteringu CD).
MB píše:Samozrejme chcem verit tomu, ze dnesne LP su lisovane z lepšieho mastru ale ta informacia by sa určite objavila na obale toho LP alebo niekde, osobne tomu moc neverim, skor mam skusenosti, ze sa LP lisuje z CD...
Soucasne desky jsou velmi kvalitni, aspon tolik moje zkusenost. Info o masteringu na obalu nebyva, nenechme se zmast "audiofilskymi" vinyly. Jo, treba Múm maji na jednom albu uvedene, ze analogove nastroje a vokaly jsou nahrane na analog tape a je to analogove zmasterovane, ale to je vyjimka. Jinak je to krasny dvojvinyl, jehoz 4. strana neni hratelna - je na ni ilustrace (mozna byla vyryta primo do matrice), autorkou je zpevacka Kristín Anna Valtýsdóttir. Uvadeji to jako tristranny dvojvinyl, vyslo na FatCat, daaaavno.

To s tim masterem z CD - to se mi nechce verit, kdo to udelal?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
L_u_k_a_s
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Loudness war

Příspěvek od Mark Levinson »

Michale ,
díky za odkaz. Zajímavý článek, který přináší známé problémy nahrávek poslední doby, ale je to přehledně popsáno.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Loudness war

Příspěvek od Pamela »

Naštěstí i dnes někteří berou hudbu vážně.
http://dr.loudness-war.info/details.php?id=20840
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odar

Re: Loudness war

Příspěvek od Odar »

Par pozitivnych skusenosti pridam aj ja.

Bob Marley & The Wailers - Legend
Mastering was completed by Kevin Reeves at Sterling Sound NYC, using the original U.S. and U.K, album masters from the Island Records vault. The masters were played on a modified Studer A820 with Wolke Butterfly heads and converted to digital at *192khz/24bit resolution using the DCS 904 converter and Sterling’s proprietary mastering systems. As always, the most direct signal path was maintained throughout the mastering process.
https://www.hdtracks.com/index.php?file ... 0753388402
http://www.dr.loudness-war.info/index.p ... order=desc


3 albumy od Norah Jones:
Not Too Late
https://www.hdtracks.com/index.php?file ... 9946406958
Not Too Late was remastered from the original analog mix tapes in 192kHz/24 bit and 96kHz/24 bit audio.
Feels Like Home
https://www.hdtracks.com/index.php?file ... 9946405357
Feels Like Home was remastered from the original analog mix tapes in 192kHz/24bit and 96kHz/24bit audio.
Come Away with Me
Come Away with Me was remastered from the original analog mix tapes in 192kHz/24 bit, and 96kHz/24 bit audio.
https://www.hdtracks.com/index.php?file ... 9946383457
http://www.dr.loudness-war.info/index.p ... order=desc



3 albumy od Madonny:
Like a Virgin
https://www.hdtracks.com/index.php?file ... 3624951117
http://www.dr.loudness-war.info/index.p ... e+a+virgin
True Blue
https://www.hdtracks.com/index.php?file ... 3624951124
http://www.dr.loudness-war.info/index.p ... =true+blue
Madonna
https://www.hdtracks.com/index.php?file ... 3624951131
http://www.dr.loudness-war.info/index.p ... um=madonna
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Loudness war

Příspěvek od slayers »

Tak nám Klaus podepsal zákon proti hlasité reklamě, teď by mohl následovat proti hlasité nahrávce :mrgreen: .
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Loudness war

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zas abych ty reklamy michal jinak :crazy: Vyrobci limiteru nebudou mit co zrat :lol: Ale jinak je norma R128 fajn :thumbup:
Dieter Burmester
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: Loudness war

Příspěvek od drvoštěp »

Až bude Klaus v reklamě na lyže tak se hlasitost zase zvýší :o)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Loudness war

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tezko, technicky nemozne.
Dieter Burmester
foxal
Příspěvky: 17
Registrován: 11 dub 2012 08:43

Re: Loudness war

Příspěvek od foxal »

monte

Re: Loudness war

Příspěvek od monte »

foxal píše:jen pro zajimavost :-)
http://www.stereophile.com/content/winn ... dness-wars
Třemi slovy: velká americká huba. Už před dobrými deseti roky jsem si hrál v počítači se zvukem. Jen jako hlupák a amatér! Co je potřeba, dobrá zvukovka (myslím vynikající), sluchátka a dobrý software, třeba Cubase. Nakonec ho koupili amíci. Kolikrát mi vrtá hlavou, kde na vše neustále berou doláče!! S takovým programem jako byl Cubase překopete vše a do detailu. Vysvětlovat odstranění šumu a tisíce dalších možných filtru by dalo na několik dnů. prostě remaster si můžete udělat i doma :thumbup: .
monte

Re: Loudness war

Příspěvek od monte »

Obrázek

Další audioton, koupený od ??

Obrázek
bertram

Re: Loudness war

Příspěvek od bertram »

:thumbup:
A každý zme zvukár :lol: Tak to aj všetko je.
monte

Re: Loudness war

Příspěvek od monte »

Samozřejmě zas tak jednoduché to není. Je potřeba mnoho jiných krabiček, které stojí pěkné peníze. Největší zásluhu mají programátoři, ty programy nevznikly za týden. Jednou jsem četl článek o vzniku Steibergu i mnoho zvukařů se na něm podílelo. Dnes jsou zas lepší možnosti, ale už se o tyto věci nezajímám, tak nevím. Nakonec je divné, perfektní studia a dokáží kdeco zmršit. Naše nová domácí produkce je dost dobrá. Nedávno jsem koupil Martu Kubišovou na sedmi CD, ty vykopávky hrají a pěkně. Když si doma nahrajete do počítače starý vinyl, máte na týdny o zábavu postaráno.
bertram

Re: Loudness war

Příspěvek od bertram »

keď to berem s humorom , tak aj na prehrávanie nosičov , treba vela krabičiek :lol: A nie je krabička ako krabička.
Krabička s lampou je iná ako krabičky bez lampášikov.

Na pocit z nahrávky sú naozaj lepšie elektrónkové krabičky. Napr. nahrávka Metallica - Death Magnetic , ktorá je zvukovo
katastrofálna , počúval som na komponentoch od fy CANOR a repro Focal Electra Be 1027. Naozaj som si to užil. Doma som to
už nevedel dopočúvať a zaradil som to na koniec radu , kde zablúdim tak raz za rok. ;)
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Loudness war

Příspěvek od Pamela »

Colorado.jpg

Official DR value: DR13

Banditi.jpg

Official DR value: DR4

Velmi smutné. Spíš tragédie.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
bertram

Re: Loudness war

Příspěvek od bertram »

Nahrávky Kabátou sú už dlhodobo tragédiou. Zaujímavé , že ich zvukár-nahrávač za ten zvuk dostáva ceny :thumbdown:
slimak
Příspěvky: 31
Registrován: 23 pro 2012 19:13

Re: Loudness war

Příspěvek od slimak »

Myslíš zlatú visačku, aby dobre visel :-)
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Loudness war

Příspěvek od Pamela »

Co mám jako platící zákazník udělat proto abych za své love dostal aspon standardní kvalitu ???
KABÁT je "mrtvej Homolka" už na ně seru!!!
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Loudness war

Příspěvek od Dieter Burmester »

Koupis cd, nahodis do ProTools, pouzijes kvalitni multipasmovy expander, "zvetsis" si dynamiku na DR16, vyexportujes, vypalis a je to :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
radimecek13
Příspěvky: 36
Registrován: 17 pro 2011 19:35
Bydliště: Liberec

Re: Loudness war

Příspěvek od radimecek13 »

no,jo kolik cd letělo do koše,když jsem koupil lepší sluchátka a postavil dispre....současní zvukaři jsou pra...ta,kteří by neměli mít povolen vstup do studia :cry:
Cambridge Audio Azur 540C -vdh mcd 300 mk III hybrid-Hypa 300SE - Beyerdynamic DT 880 600 ohm,Fostex TH -7B
Colorfly C3 - Fiio E12-Fischer Audio DBA-02 mk II,hisoundaudio live
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Loudness war

Příspěvek od Dieter Burmester »

Neplest, prosim, zvukare s prasaty delajici "mastering" ;) Jinak plati: cim lepsi hifi mas, tim mene muziky na nem vydrzis poslouchat :lol:
Dieter Burmester
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Loudness war

Příspěvek od martinowsky »

Kabáty jsem poslouchall když ještě zpívali vulgárně :D to znamená první 2-3 alba. Pak jsem si ještě nějaká alba pořídil, ale s velkým zklamáním. Pak to šlo k ledu. Úplně jsem ztratil přehled o této skupině a sympatie už vůbec. Od pár známých jsem později slyšel, že jejich koncerty jsou super šou. Z toho jsem byl hotový když jsem si představil jak hrávali tak v roce 93. Jaká to hrůza musí být teď když slyším jejich písničky v rádiu a i při mizerném zvuku místních rozhalosových stanic jasně poznám, že se zvukem kapely Kabát není něco v pořádku a hraje to jak z p r d e l e . A to rádio poslouchám jen v autě. Je to totální bída a zvukuvě si troufám tvrdit suvereně nejhorší kapela v ČR. Mají můj obdiv za to kolik let se drží a že dokázali změnit styl a tím zapůsobit i na mladší generace a masu tuctových posluchačů. Ovšem zvuk je bohužel totálně v "autocenzura". Na tak bohatou a propagovanou kapelu je to HNUS.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: Loudness war

Příspěvek od drvoštěp »

Taky až potkám Krulicha tak mu to dám sežrat.Kytáry za desítky tisíc a zvuk na nosičích v "autocenzura"...
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Loudness war

Příspěvek od tujatuja »

Dieter Burmester píše:Neplest, prosim, zvukare s prasaty delajici "mastering" ;) Jinak plati: cim lepsi hifi mas, tim mene muziky na nem vydrzis poslouchat :lol:
Svatá pravda :thumbup:
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Loudness war

Příspěvek od Pamela »

Asi to nepatří přesně tady, ale je vidět že i dnes vychází poctivě udělané CD.
Loni jsem čekal až to vyjde (jelikož mám i "dvojku" ve 2-diskové verzi), pak jsem na to zapomněl a až ted na narozeniny jsem to znova "objevil"
Zvuk nevím, rozbalím až na narozeniny, ale provedení luxus ! Formát A-5.
Cena: cca 350kč
http://www.musicrecords.cz/catalogue/hu ... ram=person
V dnešní době, kdy se snaží každý všechno ojebat, je to velmi milé překvapení za cenu standardního CD.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Loudness war

Příspěvek od lidumil »

Vypadá to pěkně, je jen otázka, jak to bude hrát ve srovnání třeba s původním vydáním, nebo vydáním "Late Extra", Mně ty dnešní remastery přijdou blbě udělaný :-(
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Loudness war

Příspěvek od MB »

B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Loudness war

Příspěvek od lidumil »

No vida, jsme u toho.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Odar

Re: Loudness war

Příspěvek od Odar »

Dalsi odstrasujuci priklad Lana Del Rey - Born to Die ~x(
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Loudness war

Příspěvek od Pamela »

p-67082-nahled.jpg
Official DR value: DR4
Je to k.u.r.v.a možné? Plné huby keců o zvuku, nahrávání, kvalitě, 300kč chcou a DR-4 ???? :thumbdown:
Běžte do P.R.D.E.L.E. s takovým hnojem !!!!
Nechtěl jsem být sprostý, ale copak se to k.u.r.v.a dá?
Potom se blbečci divte že prodej CD klesá.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Loudness war

Příspěvek od Kokin »

Pamela
U kapel podobného typu (Chinaski, Kryštof - nic proti nim) se není čemu divit. Je to masovka dělaná do autoradií a mp3 playerů. Ale DR4 je fakt prasárna.

Mě v poslední době namíchlo zase tohle.

Fermata - Live V Klube Za Zrkadlom. DR7
Obrázek
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Odpovědět