Japan CD

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Japan CD

Příspěvek od Mirek »

Obrázek

Pořídil jsem si japonskou verzi E.C. Pilgrim. V porovnání s evropskou verzí CD je na japonské v dobrém smyslu všeho víc (žádná psychoakustika ;) ).
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Japan CD

Příspěvek od Zdeny »

Taky je tahle verze tak "nařvaná" ? U své "evropské" musím hlasitosat vždy dost ubrat, abych byl na podobné úrovni, jako u ostatních CD - a to ve mě budí dojem, že "něco je na této nahrávce už od počátku pšatně" :-) Včetně obsahu... Ale to už se tu kdysi řešilo.
Jinak E.C. - bez něj nedám ani ránu, ale tohle prostě BYL úlet.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Japan CD

Příspěvek od Mirek »

Od Zdeny :
Taky je tahle verze tak "nařvaná" ? U své "evropské" musím hlasitosat vždy dost ubrat, abych byl na podobné úrovni, jako u ostatních CD - a to ve mě budí dojem, že "něco je na této nahrávce už od počátku pšatně" :-) Včetně obsahu... Ale to už se tu kdysi řešilo.
Jinak E.C. - bez něj nedám ani ránu, ale tohle prostě BYL úlet.

Nevím co máš za konkrétní CD, ale moje evropská nahrávka má úplně normální hlasitost a podle mého je kvalitně nahraná a aspoň na mé sestavě zní velmi dobře. Ale slyšel jsem své původní CD na cizí sestavě, která měla problémy jej dobře zahrát - zjevným důvodem byla nižší kvalita přístrojů a hlavně nepříliš dobrá akustika poslechové místnosti. V tomto případě nahrávka vzhledem k silnější basové lince zněla velmi špatně - basy byly slité a pomalé a tím pádem CD bylo subjektivné hlasitější. Nicméně u mně tento "Japonec" zní ještě lépe.

Jak to myslíš s tím úletem E.C.? Promiň, ale mám ten dojem, že si pleteš své subjektivní pocity s fakty. I já mám E.C. velmi rád a velmi ho uznávám jako umělce i jako člověka,
zvlášt po tom, čím vším v životě prošel a u kdyby se mi to CD vůbec nelíbilo z úcty k němu bych nikdy nenepsal, že je úlet !Tohle CD zkrátka a dobře bylo šok pro některé konzervativce.

Mimochodem, mně osobně se Pilgrim velmi líbí, stejně jako "hifistům" z mého okolí. Tohle nahrávka je plná pozitivní energie (a možná i proto u někoho vyvolává negativní emoce) a její poslech je relaxační ůžesně pohodová záležitostí. Je to samořejmně něco zcela jiného než moje srdcovka č. 1 Unplugged (kterou také vlastním v japonské verzi), ale život je holt změna.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

Mám dotaz na odborníky.
Nějak se mi nezdá toto CD
Beatles.JPG
Beatles 1.JPG
Nevyčte někdo z obrázků jestli je to CD O.K.? Nikde jsem takovou verzi bočního štítku neviděl.
Na CD a bookletu je TOCP 71008, na štítku vpředu TOCP 54508, na štítku vzadu jsou TOPC obě.
Beatles 3.JPG
Byl bych rád kdyby mi někdo znalý do toho vnesl jasno.
Doufám že jsem zase nekoupil nějaké FAKE CD ~x(
Dík za každou snahu o pomoc.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

Ted jsem našel něco, co vypadá stejně.

http://www.ccmusic.com/music/cd/2620149 ... -club-band
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Japan CD

Příspěvek od jirie »

Tohle opravdu smrdí.
Výše zniňované číslo je tady:
http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=TOCP-71008
Není to ovšem mini LP podoba :!:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Japan CD

Příspěvek od zappa »

je to rusák
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

Potřeboval bych vědět na 100% jestli je to nějaké kopie. Může to někdo říct s určitostí ?
Už mě sakra nebaví každé v ČR legálně koupené CD "lustrovat" jestli to není nějaký padělek.
Co to jsme kurwa za lidi že každý chce s každým jenom vyjebat !!!!!!!!!
Sorry, nějak mě to vzalo.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Japan CD

Příspěvek od tujatuja »

zappa píše:je to rusák
A to jako kdo?
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Japan CD

Příspěvek od tujatuja »

Pamela píše:Potřeboval bych vědět na 100% jestli je to nějaké kopie. Může to někdo říct s určitostí ?
Už mě sakra nebaví každé v ČR legálně koupené CD "lustrovat" jestli to není nějaký padělek.
Co to jsme kurwa za lidi že každý chce s každým jenom vyjebat !!!!!!!!!
Sorry, nějak mě to vzalo.
Snad tě utěší výhled, že pravda a láska nakonec zvítězí ......

Jinak vítej v současném světě.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

A to mi ještě nějaké SHM-CD leží v polici nerozbalené, připadám si jak malé děcko co rozbaluje "kindervajco" že co bude uvnitř?
Bohužel už jde o druhý případ, (poprvé nešlo o "japonce") ze stejného e-shopu. Až to vyřeším, tak se rozepíšu o koho jde a jak se k tomu staví.
Myslím že pokud jako prodejce budu brát CD přímo od vydavatele, případně seriozních dodavatelů, nemělo by se stát že bych prodával FAKE. Pokud to tedy nedělám záměrně!!!!!!!!
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Japan CD

Příspěvek od pajuna »

Zkus nakupovat na cd.japan a nebudes mit pochyby o puvodu. Samozrejme je mozne, ze rada pozadovanych titulu uz nebude k mani.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Japan CD

Příspěvek od Mark Levinson »

tujatuja píše:
zappa píše:je to rusák
A to jako kdo?
Myslím, že Michal měl na mysli to CD. Michal se v tomto velmi orientuje, takže může velmi kvalifikovaně poradit ohledně vydání různých CD.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Japan CD

Příspěvek od jirie »

Neřeknu nic nového, ale způsob jakým se v rusku dělají tyhle fake je naprosto šokující a nejhorší na tom je, že s tím nikdo nic nenadělá. Nemá cenu se takhle na noc rozčilovat.
Dříve než si něco koupím, tak je třeba si nastudovat tohle:
http://www.minilps.net/
Je to databáze několika tisíc titulů, kterou dávají dohromady nadšenci z celého světa a doplňují ji svými fotografiemi a komentáři.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

pajuna
Bohužel v zahraničí nakupovat neumím, i když bych rád. Nemám žádný paypal a podobné věci. V tomto (a proč to nepřiznat) jsem uplný šulin.
Jestli by se někomu chtělo, může mi polopatický návod jak nakupovat na cd.japan poslat do SZ. Vlastně jsem kdysi pár CD bral z e-bay přes nějakou cz firmu které jsem poslal odkaz, převedl peníze na učet a čekal. Co jsi pamatuju, tak vždy vše proběhlo O.K. i nějakou reklamaci vyřídili na 100%. Pohledám odkaz a zkusím jestli by to nešlo přes ně.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

Ještě bych se zeptal, kde všude můžu narazit na padělky, XRCD, MFSL, K2HD ..... Je něco co je jistota?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Japan CD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vsude
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Japan CD

Příspěvek od pajuna »

Pamela píše:pajuna
Bohužel v zahraničí nakupovat neumím, i když bych rád. Nemám žádný paypal a podobné věci. V tomto (a proč to nepřiznat) jsem uplný šulin.
Jestli by se někomu chtělo, může mi polopatický návod jak nakupovat na cd.japan poslat do SZ. Vlastně jsem kdysi pár CD bral z e-bay přes nějakou cz firmu které jsem poslal odkaz, převedl peníze na učet a čekal. Co jsi pamatuju, tak vždy vše proběhlo O.K. i nějakou reklamaci vyřídili na 100%. Pohledám odkaz a zkusím jestli by to nešlo přes ně.
Na nakup na tomto a podobnych mistech staci intuitivni inteligence a zaklady anglictiny suline :smile:.
Navod je vsude obdobny - registrace - zadani osobnich udaju jako jmeno, adresa - vybrat si zbozi - dat do kosiku - potvrdit - a cekat az to prijde. Pro nakup na cdjapan nepouzivam zadny paypal, ale beznou platebni kartu, tot vse. Ja tam nakupuju stale mene, protoze spousta zajimavych titulu je bohuzel dlouhodobe vyprodana. Treba tam ale sezenes to co se libi tobe.
V pripade potizi napis nebo zavolej :-c
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Japan CD

Příspěvek od jirie »

Můj osobní tip je japonský prodejce na e-Bay se 100% feedbackem.

Poštovné je mnohem nižší než u netového obchodu a navíc se mnohdy vyhnu zbytečným poplatkům za deklaraci a 22% kalouskovné. Raději zaplatím bakšiš Japonci než bych podporoval okrádání ...............

Obecně je dobré kupovat věci těsně po vydání, kdy je jejich cena nejnižší.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Japan CD

Příspěvek od sekal »

Pamela : Mohl bys zveřejnit jméno onoho tuzem. e-shopu, který ti dodal předmětné fake CD ? Budeš ho reklamovat ?
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

sekal
Reklamovat to určitě budu, už jsem jim včera psal,zatím se neozvali, no beru že je léto a víkend, uvidíme zítra. Až to vyřeším, tak se samozřejmě pochlubím kde tak dobře nakupuju, neb to beru jako svinárnu.
Jinak všem dík za snahu a reakce.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Japan CD

Příspěvek od jirie »

No a tyhlety provozovatele e-shopu bych asi rovnou zavřel do kriminálu:

http://www.cdminilp.com/index.php

Jeden šmejd vedle druhého :evil: :evil: :evil:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Japan CD

Příspěvek od sekal »

Odkud ti ha-j-zlíci asi jsou ? (Rusko ?)
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Japan CD

Příspěvek od jirie »

Před dvěma dny jsem jim napsal krátký mail s dotazem. Zatím žádná odpověď.
V kontaktech mají jen elektronický formulář. Každá solidní firma napíše alespoň krátký úvod o sobě.
Tohle je typický pirátský přístup.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Japan CD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja mam navrh :oops:

Co kdyby nekdo znaly teto problematiky strucne sepsal, na co si davat pozor, ceho si vsimat atd? Urcite by to spouste zajemcum pomohlo ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

Dieter Burmester
No já bych to taky uvítal, možná bych přidal nějakou "tabulku" FAKE prodejců na E-BAY.
Už se mi ozvali, prý se to stává maximálně jednou za 10 let. :lol:
Až budu mít love napíšu víc.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Japan CD

Příspěvek od jirie »

Dieter Burmester píše:Ja mam navrh :oops:

Co kdyby nekdo znaly teto problematiky strucne sepsal, na co si davat pozor, ceho si vsimat atd? Urcite by to spouste zajemcum pomohlo ;)
Jedna z prvních známek toho, že je to fake je cena. Šmejdi je prodávají způsobem "BUY IT NOW" tedy bez přihazování cca do 20 USD.

Většina Šmejdů pochází z ruska nebo jeho bývalých pobaltských satelitů. Jsou ovšem případy i z Finska a co hůř i z USA a Kanady !!!!

Další znak šmejdů je slovní popis: "This is a factory pressed silver miniature LP style CD in paper sleeve
(not a CD-R or homemade copy)" Není tam většinou ani zmínka o Japan mini LP.

Většinou si to nechávají platit přes CCNOW.

Pokud je na inzerátu foto disku je to další plus pro případného kupce. Šmejdi totiž nedokážou být ani zdaleka tak precizní v provední potisků CD. Mnohdy jsou tam i vyloženě textové výpadky. Třeba originální vydání Supertramp na SHM-CD měla jen stříbřité disky a jako přílohu číslované repliky skutečných vinylových etiket. Šmejdi to obešli napatláním etikety na CD.

Ještě jedna věc je pro mne naprosto nepochopitelná, a to je téměř 100% feedback. To mi hlava nebere, jak tohle někdo nepozná a dá mu pozitiv :???:

Na závěr bych připojil jen namátkový seznam několika Šmejdů:

http://myworld.ebay.com/vshest?_trksid=p2047675.l2559

Tohle je např. američan !!!
http://myworld.ebay.com/polinamusic?_tr ... 7675.l2559

http://myworld.ebay.com/redjewelmonitor ... 7675.l2559

http://myworld.ebay.com/igoigoster?_trk ... 7675.l2559

Myslím si, že tohle fórum by klidně mohlo sloužit k tomu, aby se mohl potenciální zájemce poradit dříve než se stane obětí prodejců šmejdů.
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Japan CD

Příspěvek od kodlNAD »

ja jsem objednal jedno cd u tohodle typka, tak sem zvedavej, co dorazi. ;)

http://www.ebay.de/sch/m.html?_from=&_n ... =100&rt=nc
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: Japan CD

Příspěvek od sylvian »

kodlNAD píše:ja jsem objednal jedno cd u tohodle typka, tak sem zvedavej, co dorazi. ;)

http://www.ebay.de/sch/m.html?_from=&_n ... =100&rt=nc
Španělsko, Portugalsko, Řecko i ostatní Balkán se bouhužel připojily ke šmejdům z ruska a ukrajiny, takže jediná rada je kupovat přímo v Japonsku....tam to vyjde na 100% ikdyž Kalouskovna na to napaří clo+DPH..........jediná cesta je kupvat od osvědčených prodejců a v kamenných krámech (kterých pohříchu dost ubylo - a asi ještě ubude).
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 94
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: Japan CD

Příspěvek od TOM »

sylvian píše:
kodlNAD píše:ja jsem objednal jedno cd u tohodle typka, tak sem zvedavej, co dorazi. ;)

http://www.ebay.de/sch/m.html?_from=&_n ... =100&rt=nc
Španělsko, Portugalsko, Řecko i ostatní Balkán se bouhužel připojily ke šmejdům z ruska a ukrajiny, takže jediná rada je kupovat přímo v Japonsku....tam to vyjde na 100% ikdyž Kalouskovna na to napaří clo+DPH..........jediná cesta je kupvat od osvědčených prodejců a v kamenných krámech (kterých pohříchu dost ubylo - a asi ještě ubude).
Velmi,spolehlivý,i když ne zrovna nejlevnější je tady soused:
http://www.jpc.de/
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Japan CD

Příspěvek od jirie »

JPC je také jistota, ale většinu starších věcí už neseženou, protože je to jednoduše u distributora v Japan rozebrané. Cena odpovídá ceně, kterou za to dáme u nás včetně deklarace a kalousovného a ještě navíc tu je poštovné z DE. Podle mého zbytečná oklika. A navíc jejich péče při zabalení CD je naprosto neněmecká!!! Od té doby už od nich nic neberu :evil:
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

Vypadá to nějak divně,rozbalil jsem další dva "japonce" a zase nesrovnalosti. Třeba URIAH HEEP, japonský booklet, papírový štítek, přední potisk CD všude stejný UICY-20111, UICY na středu CD (ze záznamové strany) UICY-94724 !!!
Musí se čísla vždy shodovat ? Poradí někdo na 100%
Pokud to jsou FAKE, tak to vypadá že zmíněný e-shop to k nám tahá ve velkém.
Dík za každou reakci.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

Další je Dire Straits: Love Over Gold.
UICY-25354 na potisku přední strany CD
UICY-93730 na středovce ze záznamové strany.
Obě UICY existují,bohužel pro mě asi nemají být na na jednom CD.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Japan CD

Příspěvek od martinowsky »

Kouknu doma na tech par japoncu a pak napisu jestli se u mne cisla shoduji. Je tu ale plno lidi co maji kvanta japoncu tak snad to taky prezkoumaji a poradi.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Japan CD

Příspěvek od winelover »

Tady si to prohlídni. Tak to má vypadat v originále. Porovnej a uvidíš.
http://www.minilps.net/dire-straits/lov ... ver#bigpic
U Dire Straits vidím všude UICY-93730.

UICY-94724 je správně - Demons and Wizards - obrázky na výše uvedených stránkách nejsou.
Nikdy jsem se ale u originálních CD nesetkal s tím, že by na disku a obalu nebo OBI byla jiná ID.
win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

Právě že na ostatních japoncích jsou čísla na celém disku shodná.
Připadá mi to ale velmi divné když na CD v plastové krabičce je číslo které zadám do googlu a vyhodí mi to mini lp verzi !!!
Takhle to asi být nemá, no počkám jestli se vyjádří znalci, tímto je zároven prosím o posouzení situace a předem děkuji.
U.H. 1.JPG
U.H. 2.JPG
D.S. 2.JPG
D.S.1.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Japan CD

Příspěvek od sekal »

Já jsem si teď v rychlosti prohlédl několik jap. CD ze své audiotéky a rozdíl mezi čísly na přední straně nosiče a na jeho středu (na straně opačné) jsem zjistil pouze v jednom případě. Jde o kompilaci S. Vaie - The 7Th Song, kde číslo na zázn. straně je naprosto odlišné od čísla uvedeného na (tradičních) zbývajících místech vydání. Toto číslo se mi nepodařilo najít nikde na netu, nicméně vzhledem k tomu, že na středovce je též uveden znak IFPI L277, tak mě to příliš nevzrušuje..:cool:
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

Znak IFPI L277 je co ? že jsi klidný.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Japan CD

Příspěvek od sekal »

http://www.ifpi.org/content/section_about/services.html
(http://www.ifpi.cz/cns-ifpi/cinnost-cns-ifpi/)

Jsem založením spíše pesimista, nicméně v pochybuji, že by v mém případě šlo o padělek.. To by tam ten znak byl jen ztěží...
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Japan CD

Příspěvek od martinowsky »

Kody IFPI jsou u mě na všech japoncích. Jinač kody uvnitř disku a vně jsou kolikrát odlišné a to pro mě i u disků s naprosto nejlepším zvukm jaké jsem měl možnost porovnat. Takže teď babo raď.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Odpovědět