Japan CD

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Japan CD

Příspěvek od lidumil »

kodlNAD píše:lidumil: je ten korejec tutovka?
Kdyžtak se ozvi přes SZ.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Japan CD

Příspěvek od lidumil »

A co tenhle: http://www.ebay.com/itm/Japan-SS-MINI-L ... 077wt_1123 ?? True or false ???? :???:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Japan CD

Příspěvek od lidumil »

Anebo tohle: http://www.ebay.de/itm/290959723428?ssP ... 1438.l2649 podezřele nízká cena.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Sanycz
Příspěvky: 21
Registrován: 24 led 2013 20:49

Re: Japan CD

Příspěvek od Sanycz »

Rád bych zde napsal jednu svůj malý test ohledně orginálních vydání kontra Japan verze. Sám jsem nad touto problematikou hloubal a četl různé názory vcelku dlouho až jsem si řekl dost!!! Přece nemůže být takový problém sehnat orginál a pak jeho Japan verzi a taky že nebyl (test jsem udělal zhruba před rokem takže přesná vydavatelství už nevím ale to na věci nic nemění). Po debatě s profi zvukařem ČT, prodejcem CD a recenzorem CD tedy třemi pány, téměř bych řek tedy lidmi k tomu povolanými kdy jejich názor zněl kupodivu jednotně (i v případě prodejce který by měl mít zájem podporovat spíš japonské cd) tohle je mýtus nedovedem si představit jak by tohle vůbec mělo fungovat pokud se jedná o stejnou verzi CD tedy jeho stejné vydání už tak jsou trnem v oku Japonská CD kvůli jejich bonusům a že by někdo záměrně zhoršoval zvuk orginálu či naopak by se pro japonce vytvářela nová kvalitnější verze nahrávky je jaksi řekněme málo pravděpodobné, navíc firma která by si vzala na triko tuhle manipulaci by asi dosti riskovala. Připustili že by mohlo jít o jiné materiály výroby CD což by ale na zvukovou kvalitu mít vliv nemělo, ale raznice se zvukovou stopou je totožná, kromě bonusu s orginálem. Tedy názor odborníků jsem měl ale červíček furt hlodal. :ymdaydream: Tak tedy nezbylo než vše odzkušet v praxi sehnal jsem si dvě totožná CD QUEENSRYCHE-Promised Land jedno orginál tuším přímo USA druhé Japan s orginál štítkem a jednou písní navíc tímto veškeré vizuální rozlišnosti končí stejný potisk stejný buket. Pak přišlo na řadu srovnání sluchové po zhruba dvou hodinách jsem měl já a mí tři kolegové měli jasno buď jsme všichni tři hluší nebo v CD není rozdíl, pak je tu ještě možnost číslo tři že muj aparát je na zvukové rozdíly příliš slabý ale s touto verzí se taky počítá tak nastupuje na řadu PC a srovnání dat + dynamika, výsledek jak již předpokládate opět totožný. Takže ještě poslední zkouška pro jistotu a je to. Kolega s ČT si CD odnesl přímo do studia v televizi no a co myslíte..... :-ss Správně opět bez rozdílu i na profi přístrojích. Pro jistotu prošly stejnou zkouškou ale bez profi měření v televizi i má licenční CD kterých mám pár doma no a výsledek dopadl stejně pokud se jednalo o stejnou verzi vydání zvuk byl totožný s orginálem. Taky mám rád limitované edice v digi i když jsou drahé ale své oblíbence mám takto nejradši a rád si za to připlatím určitě bych si nakoupil svá oblíbená CD i v Japonských verzích ale bohužel po tomto testu již jasi mám tuto otázku vyřešenou na vlastní uši. Je mi jasné že spousta lidí tady s tím nebude souhlasit ale já to zkusil sám a na vlastní uši a oči a dal si s tím tu práci. Toto je má zkušenost s japonskými CD a tak to nejspíš i zůstane pokud mi někdo nepřinese dva stejné orginály s rozdílným zvukem. Možná by stálo za to zapátrat ve svědomí kolik z vás si dalo tu práci a udělalo podobný test či jen podlehli marketingu a fámám.....
Electrocompaniet AW250R+EMM Labs CDSA SE+WB Discovery
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Japan CD

Příspěvek od lidumil »

Odpovím Ti - já si tu práci udělal a srovnal japonské SHM-CD s německé CD Yes a zvukový rozdíl neuvěřitelný. Konkrétně "GFTO" a "CTTE" a pak jsme srovnávali u zappy "Neuschwanstein" SHM-CD a normální CD a opět velký rozdíl v dynamice a hlavně prostoru. Na vlastní ušeu. Takže jám to mám pro sebe taky definitivně vyřešené. Nechápu to, ale je to tak, a u poslechu jsme byli vždy minimálně 3 a všichni jsme se shodli.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Japan CD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Argumentovat "zvukarem z CT", kdyz tam zadni zvukari nejsou (jsou to technici, mistry zvuku si CT najima jako OSVC externe) je stejne zcestne jako ze mezi non-SHM CD a SHM-CD neni zadny zvukovy rozdil. Rozdil tam je velky, jde jen o to, zda posluchaci prijde jako zlepseni nebo zhorseni. Sanyszovi a jeho "kumpanum" lze v urcitem smeru zavidet - evidentne nejsou posluchacsky zdatni (nebo maji fyziologicky problem nebo poslechovy test provadeli na aparature nedostatecne kvality) - usetri spoustu nervu, trapeni a penez.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Japan CD

Příspěvek od Mark Levinson »

Podle podpisu ma Sanycz velmi dobrý aparát s vysokým rozlišením, takže v tom bych chybu neviděl. Spíše si myslím, že to zkoušeli na nevhodných titulech kde ten rozdím zkrátka není takový (možná žádný).
Já jsem několik porovnání také mohl udělat a konkrétně u výše jmenovaných YES je rozdíl opravdu značný. Souhlasím s tím co napsal Dieter, je na každém posluchači, aby zvážil jestli je to změna k lepšímu........
Mark Levinson
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Japan CD

Příspěvek od MB »

Ono to bude tym, ze SHM-CD je casto aj remastrovane (čítaj sk.rvene - zvlast Yes SHM-CD co mam doma), porovnavane Queensryche boli pravdepodobne oboje vydane v 1994 a oboje mali rovnaky master (USA 7243 8 30711 2 8 , JPN TOCP-8396) , teda az na bonus a najst tam rozdiel bude asi problém, ide o identický produkt. Japonský ale pridáva bonus,často krát texty aj ked v americke/europskej verzii nie su,lepšiu tlač bookletu a OBI :mrgreen: .

Inak Queesryche cca do tohoto albumu majú zvuk krásny a zároven aj muzika je skvelá.
Live -> 21.10. Praha-original bez zhrzeneho spevaka

ps: -------------------------------------------------------------------------------
Analyzed: Queensrÿche / Promised Land
--------------------------------------------------------------------------------

DR Peak RMS Duration Track
--------------------------------------------------------------------------------
DR11 -5.44 dB -20.15 dB 1:43 01-9:28 A.M.
DR8 -0.11 dB -9.63 dB 3:57 02-I Am I
DR8 -0.13 dB -8.98 dB 3:58 03-Damaged
DR9 -0.11 dB -10.58 dB 4:36 04-Out Of Mind
DR9 -0.13 dB -11.00 dB 3:30 05-Bridge
DR8 -0.12 dB -10.74 dB 7:58 06-Promised Land
DR9 -0.12 dB -10.93 dB 4:45 07-Disconnected
DR8 -0.08 dB -10.22 dB 4:15 08-Lady Jane
DR8 -0.45 dB -10.22 dB 4:22 09-My Global Mind
DR9 -0.13 dB -10.26 dB 4:19 10-One More Time
DR9 -1.11 dB -13.54 dB 4:44 11-Someone Else?
--------------------------------------------------------------------------------

Number of tracks: 11
Official DR value: DR9
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Japan CD

Příspěvek od pajuna »

Omlouvam se za muj primy subjektivni pohled, ale clanek od Sanycz mi prijde usmevny. Samozrejme ale taky nazor, takze nekritizuju.
Beru to jako zmineni jednoho porovnani, nic vic. Verim i, ze na tomto konkretnim albu nemusi byt rozdil slyset. Micmene neni mozne vydavat toto jako porovnani rekneme beznych a japonskych vydani.
Kdybych nemel srovnani mnoha desitek titulu a ruznych verzi na vicero sestavach, nechala by me tato slova chladnymi, ale bohuzel je to jinak. Zrovna tak by mnoho z nas nedavalo mnohonasobne vice penez za jine formaty, zejmena ty japonske, ale nejen ty.

Poslouchal jsem doma jednu z udajne nej jazz nahravek vsech dob, Jazz at the Pawnshop, pujcenou K2HD UDC 24 Gold a jelikoz me to nedalo, objednal jsem ji kvuli porovnani jeste v SACD. No, obe sa "slusne" ceny a kazda hraje naprosto jinak, samozrejme, jak jinak :smile: . Mam ted moznost si to pustit jeste na lampickach, tak uvidime, jak se to bude jevit tam.

Doporuceni:
porovnej alespon 5 ruznych titulu v ruznych vydanich a pak zkus udelat zaver. Nejspis ho zmenis.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Japan CD

Příspěvek od kodlNAD »

Ze stejneho duvodu jsem si porizoval par japan cd, abych vyzkousel rozdily oproti standart vydani cd. Rozdily tam sou, ale nekdy se mi zda, ze ne vzdy k lepsimu, ale to je vec nazoru a usi. A taky hlavne nemam aparat u kteryho by to byl takovy skok jakymkoliv smerem. ;)
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Japan CD

Příspěvek od Mirek »

Možná by stálo za to zapátrat ve svědomí kolik z vás si dalo tu práci a udělalo podobný test či jen podlehli marketingu a fámám.....
Tak jsem pátral ve svědomí, jak nás nabádá pisatel výše uvedené věty a vzhledem k tomu, že jsem postupně povyměnňoval celkem dost klasických CD za SHM-CD, japonské verze, XRCD, MFSL a pod. a vždy jsem měl možnost zvuk porovnat a najenom na své sestavě, musím se jenom pousmát. Co se týče posudků imaginárních (možná i vymyšlených) odborníků coby důkaz připomíná mi to tzv. odborné posudky různých "elektro-odborníků", na které se občas někdo neslyšící odvolával, že každý kabel musí přece z důvodu fyzikálních zákonů "hrát" stejně....

Docela zábavné, jak někdo dokáže vydávat svůj vlastní názor za fakta a podsouvat druhým, že podlehli marketingu a fámám ;)
Uživatelský avatar
Sanycz
Příspěvky: 21
Registrován: 24 led 2013 20:49

Re: Japan CD

Příspěvek od Sanycz »

No Mirku jasně jsem napsal hned na začátku: Rád bych zde napsal jeden svůj.... Stejně tak na konci:Tohle je má zkušenost....Takže jsem měl za to že průměrně vzdělaný člověk z toho pochopí že se jedná o můj názor a už vůbec jej někomu nevnucuji, no a jen proto že s někým nesouhlasím jej obvinit vymýšlení, tedy lži je dle mě ubohé.Nicméně tady končím jelikož nestojím o to když někde napíšu svůj byť třeba špatný či nesouhlasný názor, abych byl označován víceméně za lháře.PS: jinak se spoustou lidí souhlasím ano měl jsem otestovat víc CD atd.
Electrocompaniet AW250R+EMM Labs CDSA SE+WB Discovery
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Japan CD

Příspěvek od lidumil »

Ani se Ti nedivím, že jsi znechucen. Tady se nosí názor několika jedinců-prudičů a pokud máš jiný, který se snad "nedej příroda" snažíš prezentovat - natožpak podložený osobní zkušeností, jsi odsud "exemplárně vyobcován a exkomunikován" jejich uštěpačnými poznámkami. (DB nemusím asi zmiňovat).
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Japan CD

Příspěvek od winelover »

Chlapi neblbněte, přece vás nerozhodí pár nešikovně napsaných reakcí. Chce to trochu nadhledu!!! A pište své názory a zkušenosti dál, pořád je tu dost lidí které to zajímá a rádi si to přečtou, byť mohou mít leckdy jiný názor. A hlavně - nikdo tu není preferovaný ani utlačovaný!!! Win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Japan CD

Příspěvek od lidumil »

winelover píše:Chlapi neblbněte, přece vás nerozhodí pár nešikovně napsaných reakcí. Chce to trochu nadhledu!!! A pište své názory a zkušenosti dál, pořád je tu dost lidí které to zajímá a rádi si to přečtou, byť mohou mít leckdy jiný názor. A hlavně - nikdo tu není preferovaný ani utlačovaný!!! Win
Mě tedy rozhodně ne, ale řadu lidí ano a proto sem píše smysluplně méně a méně lidí. Škoda. Má poznámka nebyla v žádném případě na adminy, ale na uživatele. Uštěpačné poznámky od některých jedinců ... psal jsem v jiném vláknu. A klidně mě pak smaž.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Japan CD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Psal jsi v tomto vlaknu o dva posty vyse ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Japan CD

Příspěvek od lidumil »

Psal jsem i jinde, tam to smazal. Takže tak.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Japan CD

Příspěvek od Dieter Burmester »

V poradku ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Japan CD

Příspěvek od pajuna »

Tak se opet zkusime vratit zpet k tematu ;) , jmenuje se cd japan :!:

Dneska jsem dostal 4 kousky z cdjapan a prvni dve jsem poslechl, opravdu hraji moc dobre.

Obrázek
TOCP-54531

Obrázek
UCCU-1336

Obrázek
UICY-25067

Obrázek
UICY-25352
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Japan CD

Příspěvek od kodlNAD »

Mam doma cca 14 dni PF Dark side... Zatim jsem nemel moc casu to poslechnout. Hlavne se v tech remastrech trochu ztracim. :roll:
http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=TOCP-54529
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Japan CD

Příspěvek od Dieter Burmester »

kodlNAD píše:Hlavne se v tech remastrech trochu ztracim. :roll:
V cem presne? Poradime, vysvetlime ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Japan CD

Příspěvek od kodlNAD »

No, vseobecne se pokud mozno remastrum vyhybam, radeji sahnu po original nahravce. Po Dark side.. jsem sahnul proto, ze jmeno James Guthrie davalo jakz takz zaruku, ze by remastr mohl byt povedeny. A to je prave ten zadrhel, moc otazniku, zajimalo by me, jaky material mel James k dispozici. Jestli mel original pasy s jednotlivyma stopama a nebo filtroval original zazanam. A co bylo jeho zamerem, jestli nahravku zbavit sumu, ruchu a nebo uplne novy mix poplatny dnesni dobe. Pak brat v uvahu, ze po 40 letech magneticky zaznam nebude presne to prave ve smyslu kvality atd..atd... ;) Kdybych tyto informace mel, pak by se to vybiralo mnohem snaze.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Japan CD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Sehnat tyto informace=napsat dotycnemu inzenyrovi email. Ja onehda psal Stanu Rickerovi a trochu jsem nadaval na 2 LP Brothers in Arms z produkce WB. Stan mi objasnil, ze on pouze vyrezal matrici za pomoci half speed technologie. A vyrezal (z digitalu!) to, co mu poslal mistr komprimovanych masteru Bob Ludwig :thumbdown: Nicmene ani z toho nepoznas, jak to bude ve finale hrat. Takze jedinou moznosti je vypujceni/poslech daneho titulu pred koupi. Priste budu taky chytrejsi, jmena opevovanych zvukovych inzenyru nalepenych na obalu media nejsou zarukou niceho :!:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Japan CD

Příspěvek od lidumil »

Z toho plyne jediné - pídit se po původních vydáních, nejlépe first issue - optimálně pak first press. :D
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Japan CD

Příspěvek od martinowsky »

kodleNAD

mám tuším úplně ten stejný Dark a zvuk je perfektní
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Japan CD

Příspěvek od kodlNAD »

martinowski, diky za info, uz se tesim, az bude cas si to poslechnout. ;) Clovek se stale ma co ucit. Priste nebude od veci sem klidne napsat, ze se chystam koupit to a to a budu rad za nazory a postrehy.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Japan CD

Příspěvek od Dieter Burmester »

lidumil píše:Z toho plyne jediné - pídit se po původních vydáních, nejlépe first issue - optimálně pak first press. :D
Presvedcil jsem se nekolikrat, ze v mnoha pripadech to pravda je, v mnoha pripadech to ale pravda neni ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Japan CD

Příspěvek od lidumil »

Konkrétně co tak není?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Japan CD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak treba LP Oscar Peterson - We get requests a Muddy Watters - Folk singer od Analogue Productions jsou pro mne jak z pohledu zvuku, tak i z pohledu kvality pressu (pocet lupancu=0/4 strany, zakladni hluk drazky nejnizsi mozny) daleko lepsi nez puvodni vydani (a ze jsem si dal praci je sehnat). Shodli se na tom i jini, kteri u onoho porovnavani byli. Sice absolutni pravda neexistuje, ale ja myslim, ze to zrovna v techto pripadech takhle zkratka je.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Japan CD

Příspěvek od kodlNAD »

Mate nekdo zkusenost s timto prodejcem?
http://www.discogs.com/seller/kittertea
Ma nejaky veci co bych chtel, tak se radeji zeptam, jestli nema nekdo zkusenost. Pokud by nekdo neco chtel prioobjednat, dejete echo, rozdelime se o postovny, pokud do toho pujdu. ;)
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Japan CD

Příspěvek od soundgarden »

http://www.cdjapan.co.jp/ ake mate skusenosti, vseobecne info : dopravca , poplatky , kvalita nosicov ...
Dakujem
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Japan CD

Příspěvek od jirie »

soundgarden píše:http://www.cdjapan.co.jp/ ake mate skusenosti, vseobecne info : dopravca , poplatky , kvalita nosicov ...
Dakujem
Naprosto standardní e-shop. Kvalitu nosičů e-shop sice neovlivní, protože trend většiny labelů je dlouhodobě klesající kvalita. Někdy je dobré raději počkat na reakce posluchačstva než pak se ztrátou prodávat vyhulené remastery s loudness war.
Nákup bez problému i pro ty kdo mají naprosto elementární znalost angličtiny a platební kartu nebo PayPal účet.Při koupi tuším více jak dvou nebo snad tří a více kusů to balí do celkem bytelné krabice. Poštovné je možno vybrat podle chuti každého soudruha: od economy přes Registered až po EMS.
Jedna věc je ovšem nakoupit a druhá je zaplatit DPH a celní deklaraci. ~x(
No a to je důvod proč už na to jednoduše nějaký čas se..u
Mám jiný způsob :o)
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Japan CD

Příspěvek od Vlado222 »

kodlNAD píše:Ze stejneho duvodu jsem si porizoval par japan cd, abych vyzkousel rozdily oproti standart vydani cd. Rozdily tam sou, ale nekdy se mi zda, ze ne vzdy k lepsimu, ale to je vec nazoru a usi. A taky hlavne nemam aparat u kteryho by to byl takovy skok jakymkoliv smerem. ;)
Na tému kvality nahrávok na rôznych nosičoch a rôznych formátov doporučujem prečítať si - > http://audiodrom.cz/recenze/jak-to-vidi ... draka.html :D ;)
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Japan CD

Příspěvek od lidumil »

jirie píše:Při koupi tuším více jak dvou nebo snad tří a více kusů to balí do celkem bytelné krabice. Poštovné je možno vybrat podle chuti každého soudruha: od economy přes Registered až po EMS. Jedna věc je ovšem zakoupit a druhá je zaplatit DPH a celní deklaraci.
Mám zkušenost, že bytelně balí i jedno CD. A rozhodně se vyplatí koupit i jen jedno CD při poštovném 5 $. Tím si ušetříš DPH a clo.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Japan CD

Příspěvek od soundgarden »

Ja milujem Slovenskú Colnú Správu 32€ a hlavne Japan SHM-CD, konečne došiel balík :thumbup: mám asi 2 tucty Japoncov Pink Floyd, Genesis, Queen ... ale Dire Straits SHM-CD On Every Street UICY-25355 hraje na mojich Aurum Catus V3M Neskutočne SUPER ... ten priestor, čistota,detail, dynamika oproti remastru z roku 1996 je to o 33% LEPŠIE :crazy: :clap: a žiadna ostrosť ako tu niekto spomínal ... došli 7ks idem počúvať a počúvať ...
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Japan CD

Příspěvek od soundgarden »

Nové vydania Dire Dtraits : http://www.cdjapan.co.jp/product/UICY-75939 a Dr. : http://dr.loudness-war.info/album/view/61579
http://www.cdjapan.co.jp/product/UICY-75769 a Dr. : http://dr.loudness-war.info/album/view/61578 Vám s plnou vážnosťou odporúčam Japonci použili originálne analógové pásy pri výrobe nosičov : Features the high-fidelity SHM-CD format (compatible with standard CD player) and the mastering that is used for its Platinum SHM-CD edition. Features HR (High Resolution) cutting. Mini LP with obi replica. Comes with lyrics and a description. HR cutting from the DSD master which was newly flat transferred from UK original analogue master tapes in 2013 !!!
23.4.2014 vychádza Brothers In Arms [Cardboard Sleeve (mini LP)] [SHM-SACD] [Limited Release]
Dire Straits a asi to bude menšia Bomba :thumbup:
a dobrý je aj album Deep Purple: Machine Head SACD : WPCR-14166 Japan Premium Sound 4 943674 108886
Ja už definitívne končím s EU CD za tú cenu sa to nedá porovnať s Japan CD a SACD
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Japan CD

Příspěvek od lidumil »

Tyhle - http://www.cdjapan.co.jp/product/UICY-75939 - mám a zvukově i provedením BOMBA!
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Japan CD

Příspěvek od jirie »

Sakra chlapi, jak je možné, že mi to uniklo 3:-O

Věděl jsem, že nějaké Dire Straits vycházejí, ale předpokládal jsem, že je to jen jedna z mnoha reedic, jak už to v Japonsku chodívá.
Pomalu se některé věci do značné míry devalvují neustálým novým a novým vydáváním.
Není mnoho věcí, které si drží status raritek stejně jako vydání MFSL, které vychází jen jednou za století :sad:
bertram

Re: Japan CD

Příspěvek od bertram »

Jirie , nič neuniklo

japonci stále niečo vydávajú a zrovna tieto vydania mám doma. Nemyslím si , že je to nejaká zvuková BOMBA.Nedávno
vyšlo niekolko zberatelských verzií DS vo verzii SHM-CD platinum. Nie je to nič iné , ako vylepšený booklet klasického SHM-CD,
o ktorom sa tu píše.

Napr. Dire Straits - Lover Over Gold

verzia platinum SHM-CD - UICY 40029 , dnu vložené ,
SHM-CD - UICY 75939

Je to stále o tom istom , menia sa booklety , názory a ceny Tým DR by som moc neveril , všetko je to len otázka štatistiky a
toho ako ju niekto prezentuje.
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Japan CD

Příspěvek od soundgarden »

Dnes v Košiciach Audio, Video a Domáce kino 2014 na bednach : Legacy Audio Focus SE nové Dire Straits http://www.cdjapan.co.jp/product/UICY-75939 to bol zážitok a tiež to hralo úžasne na Sonus Faber: Amati Futura + McIntosh 2xMC1.2KV :thumbup: :thumbup:
Odpovědět