Japan CD

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Japan CD

Příspěvek od sekal »

Teď jsem ještě s lupou objevil kód IFPI i na plast. (průhledné) části středovky CD zmíněného výše.. Tak snad to bude v pořádku..
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

Na obou zmíněných CD je IFPI L244, což je dle mého nic neříkající udaj.
Spíš bych byl rád kdyby mi tedy někdo osvětlil, jak můžou být na CD dvě katalogová čísla (něco takového by to asi mělo být) které obě existují, ale každé se váže k jinému vydání.
Proč tedy na E-Bay nikdo neuvádí nějaké IFPI (které je dle některých známkou originality), ale právě zmínované označení TOCP/UICY/....a pěti čísel ?
Zajímavé že u CD u kterých věřím v pravost se udaje vždy 100% shodují, bez výjimky!
martinowsky
Asi nakupujeme ve stejném e-shopu.

Má někdo jasno v tom jak to má být? Jak můžu mít na CD označení které má být na zcela jiném CD stejného titulu ???
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

Navíc na japan cd je datum vydání o 7 let později než mám já na svém CD
http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=UICY-20111

Řekl bych že těch nesrovnalostí je až moc, na to jak jsou japonci precizní.
U.H. 3.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

Na E-Bay jsem našel CD které má UICY stejné jako můj disk na záznamové straně, bohužel pro mě je to mini lp.
http://www.ebay.com/itm/URIAH-HEEP-DEMO ... 53fae03ef0
U.H.5.JPG
U.H. 4.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

U.H. 7.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

Dire Straits podle japan cd a shodného UICY měl vyjít letos
http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=UICY-25354

Na mém CD se stejným UICY je ale datum 1996.
D.S. 5.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Japan CD

Příspěvek od pajuna »

Dle cd.japan....

http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=UICY-93730
Format CD (SHM-CD)
Release Date 2010/04/03
US$ 26.49
Cardboard sleeve (mini LP) reissue from Dire Straits featuring the high-fidelity SHM-CD format (compatible with standard CD players). Part of a nine-album Dire Straits SHM-CD Cardboard sleeve (mini LP) reissue series featuring albums "Dire Straits," "Communique," "Making Movies," "Love Over Gold," "Brothers In Arms," "Alchemy," "On Every Street," "On The Night," and "Live At The BBC."


http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=UICY-25354
Format CD (SHM-CD) Cardboard Sleeve (mini LP)
Release Date 2013/02/20
US$ 17.02
Features the high-fidelity SHM-CD format (compatible with standard CD player). Cover artwork faithfully replicates original one. Features 1996 U.K. master (Mercury). Comes with lyrics and a description. Dire Straits SHM-CD reissue series features albums "Communique," "Making Movies," "Love Over Gold," and "On Every Street."
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Japan CD

Příspěvek od sekal »

Pamela píše:Na obou zmíněných CD je IFPI L244, což je dle mého nic neříkající udaj.
Řekl bych, že se mýlíš.. Trochu jsem se poohlédl na netu a našel toto - http://cdcdcd.net/ifpi-code-of-cddvd-ma ... -sid-code/ .. IFPI kód má docela zásadní význam pro stanovení původu CD..
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Japan CD

Příspěvek od martinowsky »

Tak ono pokud někdo dělá padělek tak ten kód tam může dát jakýkoliv ne ? Jako že vyrobeno Japan, ale v jedné hale za Moskvou.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

Špatně jsem se vyjádřil, ne nic neříkající, ale nic nedokazující, jak píše martinovský. (máš SZ)
Já pokud mám na CD katalogové číslo zcela jiného vydání, které je navíc na jiných místech balení odlišné, tak mě teda IFPI vůbec neuklidnuje.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

Ocenil bych vyjádření Zappy, podle všeho do věci vidícího. Tady nejde o kdo má lepší zesák či dražší kabel, jde o to že nás fandy hudby někdo sprostě podvádí a okrádá a to mě teda pěkně sere.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Japan CD

Příspěvek od sekal »

Pamela :
Zkus se podívat na typ písma IFPI kódů na těch podezřelých CD. Tedy, zdali nevypadají např. takto - http://3.bp.blogspot.com/_vuWzYtAbiU0/S ... C_0589.JPG .. Dále zjisti, zdali je na předmětných CD viditelný i čárový kód, a jak příp. vypadá ve srovnání s těmi pravými plackami...
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

sekal
Tak jsem to prozkoumal a na obou CD jsou ty kody IFPI DVA, každý samozřejmě jiný.Tím pádem bych nějaké IFPI neřešil.
Takže výsledek pátrání je zhruba takový že je hromada věcí které nasvědčují tomu že jde o nějaké neoficiální CD.
Všechny tyto nesrovnalosti se na pravých CD nevyskytují, tudíž se právem domnívám že mě dotyčný e-shop podvedl a pod nabídkou originálních japonských CD mi zaslal padělky. Vzhledem k tomu že to byly 3 padělky ze 3 dodaných, tak se domnívám že nejde o náhodu nýbrž o umysl.
Doufám že se z vrácením peněz nebudou cukat.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Japan CD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jo jo, Pamelo, kdyz jsem se te v jinem vlakne ptal, jak jsou na tom Dire Straits v porovnani s LP (nebot ses ptal, s cim to srovnat), tak jsi odpovedel takto:

Porovnání SHM-CD vs LP
LP je daleko větší a má uprostřed menší dírku.

Bozi mlyny melou :cool:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

Dieter Burmester
Omlouvám se ti, správná odpověd měla znít:
Porovnání FAKE SHM-CD vs LP.
LP je daleko větší a má uprostřed menší dírku.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

Dieter Burmester
Jako by z tvého příspěvku byla maličko cítit radost že jsem naletěl. No je to v pořádku jsi-li správný Čech, ale já tady onanuji mimo jiné i kvůli tobě, abys věděl že nejen na e-bay jsou lumpové kteří prodávají padělky, ale že i zavedené české e-shopy ti klidně dodají fake CD.
Jinak CD odeslána zpět, po vrácení peněz napíšu zbytek story.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Japan CD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Odhadl jsi to naprosto spravne. Kvuli mne ale nemusis, ja tyto legracky kupovat nehodlam. Ledaze byste mi nekdo konecne prozradili, co vas na tech japonskych plackach tak vzrusuje :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Japan CD

Příspěvek od pajuna »

Dieter Burmester píše:...............Ledaze byste mi nekdo konecne prozradili, co vas na tech japonskych plackach tak vzrusuje :lol:
Nevim sice o cem tady dokola placate, ale prozradim verejne jake mam ja obcasne vzruseni z Japonskych CD. Necham chvili napeti,...nevlastnim jich tolik abych se vzrusoval jejich prohlizenim a busenim se v hrudnik, co vse jsem si mohl dovolit, ale par jich mam. Ackoli maji nektere dalsi exklusivity...mam je proto, protoze jedine co me na nich opravdu pritahuje - ZVUK :!:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Japan CD

Příspěvek od kodlNAD »

Me zajima jedna vec, porovnavate kody atd... Ale mozna jsem to prehledl, ty cd o kterych si myslite a nebo vite, ze jsou padelky, jak hrajou? Je slyset, ze hrajou nejak jinak, nez by jste cekal?
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Japan CD

Příspěvek od pajuna »

Ja jsem to uz zminil zde a take na dotazy v SZ, ja osobne kupuji japonska CD pouze na http://www.cdjapan.co.jp/. Obcas jsem koupil par kousku od lidi zde na foru, ktere znam. Nikdy jsem nezapochyboval o pravosti disku, takze zadnou zkusenost s fake nemam.
Abych rekl pravdu, nikdy jsem po zadnych cislech nepatral, ale kdyz uz tady ta lehka hysterie nastala, tak jsem si jich par prohledl a zjistil jsem, ze cisla se shoduji s cisly udavanymi prodejcem, ne vzdy jsopu ale vsechna na predni a zadni strane CD. To, kde vsude nejaka cisla byt maji ci ne, opravdu nevim.
Musim sdelit, ze ta CD z Japan, ktera mam ja doma, jsou zvukove naprosta spicka!

Kdyz uz jsme se tady dostali k tomuto tematu, rad bych pozadal o nazor a zkusenost i dalsi zkusenejsi?
Co Viktore, Petre5, Pinku, Zappo, ...?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Japan CD

Příspěvek od martinowsky »

Po rozpoutaní téhlé debaty jsem si dal taky práci a snažil se prolustrovat moje japonská CD. Zvukově i provedením jsou naprosto v pohodě. U jednoho CD - Sting jsou nějaké nesrovnalosti a moc jsem toho nenašel. Zvukově je si myslím super. Ještě jsem volal Jirkovi "jirie" který je velký fanda do japonských CD. A jelikož odjížděl zrovna na dovolenou tak mi slíbil, že po návratu se podělí o své zkušenosti. Myslím, že nějaká davová paranoja by vzniknout nemusela, ale pokud se prokáže, že nějaký prodejce vědomě prodává falzifikáty, tak by se to všichni měli dozvědět.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Japan CD

Příspěvek od sekal »

Dieter Burmester píše:..Ledaze byste mi nekdo konecne prozradili, co vas na tech japonskych plackach tak vzrusuje..:lol:
Pravděpodobně to stejné, co tebe na XRCD a K2HD..:mrgreen:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Japan CD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Kdyby ty SHM srandy hraly jako K2HD, tak bych to zcela jiste chapal :lol:
Dieter Burmester
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: Japan CD

Příspěvek od sylvian »

Dieter Burmester píše:Kdyby ty SHM srandy hraly jako K2HD, tak bych to zcela jiste chapal :lol:

Ehm, trochu nerozumim te disputaci o Japonských CD, at již se jedná o XRCD (mam 2 tituly) K2HD (mam komplet ELP) a SHM-CD (mam komplet YES). Všechny jsou ve specifikaci ISO 9660 (Red Book CD) tj. v rozlišení 16 bitů při vzorkovací frekvenci 44.1 kHz. Podle všech dnešních standardů se jedná o NÍZKÉ ROZLIŠENÍ. Nicméně:

Rozhodující pro RBCD je ZPŮSOB výroby matrice a nasledně jejích descendentů (kopíí). TO má podstatný vliv na přesnost záznamu nul a jedniček a použitý materiál má samosebou podstatný vliv na opakované čtení záznamu. NENÍ pravda, že SHM je sranda nebo marketingový tah na blbce. Pokud se nejedná o FAKE, tak rozdíl oproti stejnému obsahu z jiné technologie je slyšitelný, a to hlavně díky přesnosti zápisu i následného přesného čtení. Ale to pochopitelně vyžaduje analytický hardware, který to umožní porovnat. Vše ostatní je pavěda nebo alchymie, která nemá mnoho společného se skutečností.


Dalším podstatným faktorem je jitter a tom se popsaly stohy stran, takže to nebudu opakovat zrovna zde, protože se jedná o obecný probém, náležícído jiného vlákna.

Kdo se někdy zabýval ripováním záznamu z CD pomocí k tomu určeného prosi-sw, tak ví o čem je řeč. Kontrola (i vícenásobná) přečtených dat proti originálu byla více než nutností. Materiál užitý Japonci a jejich způsob výroby výše zmíněné problémy minimalizuje, čili investice do Japonců má smysl - sice malý, ale přesto pro některé z nás významný.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Japan CD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Existuje nejaky "dukaz", ktery by "dokazal" pozitivni vliv materialu uzivany japonskymi soudruhy?
Dieter Burmester
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: Japan CD

Příspěvek od sylvian »

dukaz v jake formě????

Barry Diament k tomu říká toto:

Like most topics in audio, there will always be arguments - usually from folks who haven't heard what they're arguing about. Too bad about all the posturing, isn't it?

Anyway, back to the topic at hand: My experience has been quite different.
There are a few SHM (and HQCD) samplers out there that include one SHM and one regular CD, both from the same mastering session. When I first auditioned one of these, before verifying both were the same mastering, I was quite sure they had different EQ, so basic was the difference in the sound of the trumpet, cymbals and piano in Miles' "'Round Midnight".

I was actually pretty shocked to find that after extracting files from both discs onto the computer's hard drive, I could null them against each other, 100%, to the sample - indicating to me a single source for both discs (i.e. the same CD master). Once extracted to hard drive, both sounded identical too. But they sound *very* different when played in a CD transport or player.

That last isn't an unusual experience for me. I've been saying since the first CDs I mastered in 1983 that CDs from different pressing plants (and often different lines within the same plant) all sound different from each other and none sounds indistinguishable from the CD master. This has always been true in my experience, regardless of the transport or player used. Even with the best CD pressings in my experience, there is always a little bit of loss and with most pressings, there is a considerable loss of focus and fine detail. The losses all go away with proper extraction to hard drive but they are still present when the discs are spun in a transport or player.

What I've heard from disc processes like SHM and HQCD is that the replicated discs - if played via a transport or player - are better at providing the sound of the masters from which they are made. When the mastering is the same and listening will occur from a computer's hard drive, there is no advantage to the better manufactured discs. But when a transport or player will be used, in my view, there is a definite advantage to the better discs, that at times can be not at all subtle.
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: Japan CD

Příspěvek od sylvian »

Jinak subjektivních důkazů mám dost - leží u mne doma, ale problém je v tom, že si domu nikoho nezvu....přeci jen vím, v jaké zemi jsem se rozhodl žít. :cool:
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Japan CD

Příspěvek od tujatuja »

kodlNAD píše:Me zajima jedna vec, porovnavate kody atd... Ale mozna jsem to prehledl, ty cd o kterych si myslite a nebo vite, ze jsou padelky, jak hrajou? Je slyset, ze hrajou nejak jinak, nez by jste cekal?
Toto je naprosto správný dotaz. Divím se, že kvalita CD je zjišťována luštěním kódů namísto poslechu :roll:
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: Japan CD

Příspěvek od sylvian »

Právě proto jsem si udělal čas a provnával tyto dvě konkrétní nahrávky v jejich celistvosti:

YES :Close to the Edge SHM-CD versus CD - obe ze stejneho masteru Joe Gastwirta v MASTERDISK (zaměřil jsem se tentokrát na místa 9:25 a 16:30)
ROLLING STONES: "Worried about you" SHM-CD versus CD (z ALBA TATTO YOU) obe ze stejného Calbiho masteru ve STERLING SOUND

U YES je překvapivě mnoho detailu správně posazený lead-vokál a pevný bas. :clap:
U RS je celkově lepší prostor a lepší separace nástrojů. \:D/

Oboje též vyšlo na SACD - ale to nelze srovnávat (CD versus DSD vždy prohrává). Hoffmanna navíc odmítám - i s celou jeho filozofií....
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Japan CD

Příspěvek od Dieter Burmester »

V pohode, sylviane, ja bych k tobe nesel.
Dieter Burmester
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: Japan CD

Příspěvek od sylvian »

Jsem rad, že sdílíme podobné pocity. Nápodobně :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Japan CD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Rado se stalo :mrgreen:
Dieter Burmester
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Japan CD

Příspěvek od sekal »

To je škoda.. Mohli jste si, při poslechu nahrávek japon. provenience, zahrát třebas nějakou pěknou stolní hru, chlapci..:mrgreen:
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Japan CD

Příspěvek od kodlNAD »

sylvian píše:
kodlNAD píše:ja jsem objednal jedno cd u tohodle typka, tak sem zvedavej, co dorazi. ;)

http://www.ebay.de/sch/m.html?_from=&_n ... =100&rt=nc
Španělsko, Portugalsko, Řecko i ostatní Balkán se bouhužel připojily ke šmejdům z ruska a ukrajiny, takže jediná rada je kupovat přímo v Japonsku....tam to vyjde na 100% ikdyž Kalouskovna na to napaří clo+DPH..........jediná cesta je kupvat od osvědčených prodejců a v kamenných krámech (kterých pohříchu dost ubylo - a asi ještě ubude).
Presne jak pises, prisel falesnej shit. Sypu si popel na hlavu. ~x(
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Japan CD

Příspěvek od kodlNAD »

kodlNAD píše:
sylvian píše:
kodlNAD píše:ja jsem objednal jedno cd u tohodle typka, tak sem zvedavej, co dorazi. ;)

http://www.ebay.de/sch/m.html?_from=&_n ... =100&rt=nc
Španělsko, Portugalsko, Řecko i ostatní Balkán se bouhužel připojily ke šmejdům z ruska a ukrajiny, takže jediná rada je kupovat přímo v Japonsku....tam to vyjde na 100% ikdyž Kalouskovna na to napaří clo+DPH..........jediná cesta je kupvat od osvědčených prodejců a v kamenných krámech (kterých pohříchu dost ubylo - a asi ještě ubude).
Presne jak pises, prisel falesnej shit. Sypu si popel na hlavu. ~x(
Tak ted cumim na cd a kody a podle kodu je to origo. IFPI L275 PUS-1380 1. Podle potisku bych rek jasna levarna, jedine, ze by uz umeli ojebat i kody primo na nosici. Tak ted fakt nevim.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

No já jsem měl na svých "origoš" CD kody IFPI pro jistotu dva (každý jiný, pochopitelně), asi abych si mohl vybrat. IFPI bych neřešil, už kvůli zmíněnému.
Může mi prosím dotyčná komunita říct, zdali se někomu stalo že japonské CD zakoupené z nějakého originálního japan shopu mělo rozdílné označení (TOCP/UICY...) na spodní straně CD a na nějakém místě na obalu ?????
Prodejce mi tvrdí že CD (dle mého fake) prý nakupoval přímo z japonska. Kromě výše zminovaných CD mi čísla na všech ostatních japoncích sedí a připadá mi to celkem logické.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Japan CD

Příspěvek od tujatuja »

Záhada vyřešena: Japonci si nechávají vyrábět CD v jedné hale za Moskvou! :lol:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Japan CD

Příspěvek od sekal »

Pokud by byl zvuk. obsah nahrávky z Moskvy (kvalitativně) identický s originálem z Tokya, tak by mě to až tak moc nevzrušovalo..:cool:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Japan CD

Příspěvek od Dieter Burmester »

No ale ten pocit... :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Japan CD

Příspěvek od Pamela »

sekal
To si asi děláš kozy že? Může vůbec někdo soudný prohlásit že mu nevadí když za svoje peníze,které dá za originál dostane padělek ?????
Připouštím ale že jsem divný a bazíruji na naprostých prkotinách, třeba aby japonské CD byly z japonska.
Odpovědět