Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od Frogyman »

Vydavatelství Stockfish vydává výběr svých největších pecek na měděné LP desce a chce tím zahájit postupné vydávání některých nahrávek na tomto "novém formátu". Opotřebení jehly se prý není potřeba bát a zvukově má jít o absolutní TOP, protože se tím vynechají kroky z výroby, kterými dochází ke ztrátám kvality. No... rád bych to slyšel u sebe, ale kupovat to určitě nebudu...
Cena je ovšem velmi odvážná - 678 EURO za pět songů, ovšem s dopravou zdarma :-)
Informace a popis zde: https://www.stockfisch-records.de/pages ... mdp_e.html
Tracklist:
A1 Chris Jones - No Sanctuary Here
A2 Carl Cleves & Parissa Bouas - Into The Light
A3 Chris Jones - Fender Bender
A4 Ewen Carruthers - When Time Turns Around
A5 Sara K. - Step On Mine

VýstřižekA.JPG
Výstřižek.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od Quentin »

Hezké :thumbup: , ale...dle fotografie těžko soudit, začíná záznam skutečně na poloměru 146,05mm?! :-?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od Frogyman »

Píší, že deska má trochu větší rozměry než běžný vinyl, ale přehrát lze na jakémkoliv gramofonu...
Takže nejspíš je přidáno z venkovního okraje kvůli technologii výroby. Ale to je moje domněnka, možná do toho vnese světlo DB :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od YamahaMan »

Zaujímalo by ma ako majú vyriešenú oxidáciu dráźok.
Nástrek laku v nano mm asi nefunguje, ke%d%ze je tam tvrdý kontakt s hrotom prenosky... :roll:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od Frogyman »

Něco o tom píší v tom odkazu. Je tam i info, že se nesmí prát v klasických přípravcích na vinyl, protože by se poškodila ochranná vrstva a začala by deska oxidovat...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od aretax »

Už tu raz bola o úprave medi debata. Ihneď sa spustili komentáre tých "najmúdrejších". Mám na mysli eloxovanie. Je fakt, že sa eloxuje predovšetkým Al a jeho zliatiny, ale eloxovať sa dajú všetky kovy, ktoré vytvárajú oxidy. Aj pri medi sa používa eloxovanie.Ja si inú povrchovú úpravu LP, ak sa na ňu nemá naniesť iná vrstva neviem predstaviť.
Čo sa týka opotrebovania hrotu - s tým nesúhlasím. Opotrebenie musí byť niekoľko násobne vyššie, ako pri vinyle. Ak sa píše, že priemerná životnosť hrotu pri prehrávaní vinylových LP je cca 2000 prehraní, koľko potom bude pri medi? Podľa mňa (odhliadnuc od "nekresťanskej" ceny) je to absolútna blbosť. Na záver - aj meď sa dá poškrabať a nemusí to ani byť veľký problém. Zaujímavé je, že medená LP je lacnejšia, ako medený slipmatt.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od Frogyman »

Ono to totiž není měděná deska, je ocelová s nánosem mědi (resp. uvádějí high purity phosphate-copper).
Navíc jen z jedné strany (desky se budou dělat jednostranné). Alespoň nějak tak to popisují ve specifikaci
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od Dieter Burmester »

To je prostě klasický plech, do ktereho se dělá DMM mastering - proto je taky větší než vinylová deska. Už jsem to na jejich strankach viděl asi před měsícem, ale ani jsem to sem nepostoval, protože to nebude mit vyraznych prodeju. Opotřebení hrotu bude, jak píše aretax, samozřejmě větší. Potvrdí to každý, kdo někdy pracoval s DMM řezačkou. Bude to hrát parádně a bez lupanců, ale trošku ''tvrději'', než jsme zvyklí z vinylu. Odstup signálu od šumu větší než 70dB (pokud to řezali ostrým nožem a kvalita mědi bude dobrá). Ovšem každé přehrání zanechá ve stěně drážky rýhu a ta se bude jen a jen prohlubovat. A ta oxidace... to bych chtěl taky vidět, jak ta deska bude vypadat za rok :smile:
Dieter Burmester
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od Fidji99 »

Ako predmet na ohtromenie navstevy, preco nie ;-)
Vzdy jedna pesnicka - raz za mesiac, to to potom vydrzi.

Ako kuriozitka - ulozene zavakuovane v skle a pekne nasvietene ....
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od vitek »

No a když už to ohraješ, tak to můžeš nechat na gramofonu jako pěkný měděný slipmat...
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od YamahaMan »

Keď to čítam, tak ma napadá jedna vec.
Je známe, že pri klasickom vinyle sa viac opotrebováva médium a pri "šelaku" viac ihla.
Aj v dnešnej dobe dostať špeciálne prenosky /stylusy/ na šelakové platne.
Čo tak použiť na skúšku takýto headshell...? ...napr. s OM78
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

aretax píše: 17 čer 2020 15:13 ...Aj pri medi sa používa eloxovanie.
Veľmi zaujímavé, prosím o odkaz na nejakú firmu čo to robí. Mám veľký záujem to využiť. Mne sa žiaľ nepodarilo nič nájsť.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od Frogyman »

Dieter Burmester píše: 17 čer 2020 16:02 To je prostě klasický plech, do ktereho se dělá DMM mastering - proto je taky větší než vinylová deska.
Máš prosím představu, jak může být taková deska vysoká a kolik cca váží? Přemýšlel jsem, zda bude nutné u takové desky vždy upravovat VTA a taky co udělá váha s odpruženými gramofony - viz např. můj ORACLE. Jakmile chci vyzkoušet nějaký jiný clamp než originál (stačí cca 0,5kg váhy), nebo když chci zkusit bronz slipmat (cca 0,8kg), tak je potřeba přenastavit odpružení gramofonu, aby vše fungovalo tak jak má...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
RZD
Příspěvky: 3
Registrován: 11 črc 2018 17:28

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od RZD »

Aretax
Ad eloxování mědi - to by mě také velice zajímalo, rád si rozšířím své (zřejmě omezené) obzory.
Též prosím o nějaký odkaz, předem děkuji.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od aretax »

Bubuxin-KILBRU power píše: 19 čer 2020 10:02
aretax píše: 17 čer 2020 15:13 ...Aj pri medi sa používa eloxovanie.
Veľmi zaujímavé, prosím o odkaz na nejakú firmu čo to robí. Mám veľký záujem to využiť. Mne sa žiaľ nepodarilo nič nájsť.
Eloxovanie všeobecne robí Výskumný ústav zváračský v Bratislave. S akými materiálmi robia, to neviem. Treba sa opýtať. V Hornbachu sú napr. bežne dostupné eloxované medené vypínače. Možno tam bude uvedený aj výrobca. V n iektorom vlákne bola o eloxovaní aj dosť ostrá debata, tam som aj uviedol literatúru, ktorá pojednáva o tejto problematike. Boli tam uvedené aj materiály a konkrétne tam bolo spomenutý aj fakt, že sa dajú eloxovať všetky materiály, ktoré vytvárajú oxidy (Eloxovanie je forma oxidácie v mikrónovej vrstve). Už sa mi to nechce hľadať. Fakto je, že sa eloxuje predovšetkým AL a jeho zliatiny. Ja sa tomu osobne nevenujem, iba som uviedol, čo som zistil.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od Halíř »

Vnesu do toho ždibec světla. Eloxování je technologický postup preoxidace vztažený k jednomu jedinému materiálu a tím je hliník. S žádným jiným kovem podobný postup nefunguje, neboť pro takový způsob ochrany (el. proud + kyseliny + další přídavné chemikálie) nemají ostatní kovy požadované vlastnosti, tedy by byly takové postupy neúspěšné. Měď oxiduje též, pochopitelně, jenže k její ochraně, preoxidaci, dochází již při její "výrobě" - zušlechťování. Přitom sice dojde k její reakci s kyselinou, avšak bez použití elektřiny. Tudíž o eloxaci nemůže být řeči. Eloxační postup a jeho uplatnění na materiál jako takový je prostě jedinečný. Přirovnal bych to k naší zabíjačce. I v jiných zemích zabíjejí kdejaká zvířata za účelem přípravy několika specifických dobrot, ale o zabíjačku prostě nejde. Eloxace a zabíjačka, to je prostě hliník a prasátko :ympeace: .
RZD
Příspěvky: 3
Registrován: 11 črc 2018 17:28

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od RZD »

aretax píše: 19 čer 2020 15:46 ...V Hornbachu sú napr. bežne dostupné eloxované medené vypínače. Možno tam bude uvedený aj výrobca...
Ale to není eloxovaná měď, ale patinovaná (úprava chemickou formou), popř. nástřik (barva) v odstínu ala měď.
Shodou okolností mám doma troubu, v.d., digestoř a několik svítidel v mědi, proto o tom něco vím a zajímá mě to.
Ani jedno nemá s eloxem nic společného!!!
Já se ptal právě proto, že skutečné eloxování jsem svého času intenzivně řešil (právě na gramo součástky) a několik výrobců mi potvrdilo, že měď se eloxovat nedá.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od dvader »

Spekulace ohledně hmotnosti:
Pokud by tato deska byla stejně silná jako standardní 180g vinyly, tak by mohla mít cca 1 kg...

Hustota železa je daná, ale u vinyly se udává docela velké rozmezí - když jsem vzal průměr z jedné z tabulek na netu, vyšel mi poměr mezi železem a vinylem cca 5,7.
Nicméně to je jen spekulace, tato deska může být klidně tenčí. Dokud na webu hmotnost neuvedou, nebudeme mít jasno.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od aretax »

RZD píše: 19 čer 2020 18:06
aretax píše: 19 čer 2020 15:46 ...V Hornbachu sú napr. bežne dostupné eloxované medené vypínače. Možno tam bude uvedený aj výrobca...
Ale to není eloxovaná měď, ale patinovaná (úprava chemickou formou), popř. nástřik (barva) v odstínu ala měď.
Shodou okolností mám doma troubu, v.d., digestoř a několik svítidel v mědi, proto o tom něco vím a zajímá mě to.
Ani jedno nemá s eloxem nic společného!!!
Já se ptal právě proto, že skutečné eloxování jsem svého času intenzivně řešil (právě na gramo součástky) a několik výrobců mi potvrdilo, že měď se eloxovat nedá.
Prosím Ťa, aká je tá patinovaná úprava chemickou formou? Zaujímalo by ma to. Čo sa týka eloxovnie medi a iných kovov, na niektorom fóre už táto téma bola dopodrobna rozobraná a aj som tam uverejnil článok, kde boli spomenuté materiály vhodné na eloxovanie. Bola tam aj meď. Mne sa ho už hľadať nechce, kto má záujem, nech si ho nájde. Pre mňa táto téma skončila.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od Halíř »

Šikovně's to napsal, trošku mi to připomíná Zemana, taky ten článek od Peroutky (Hitler je gentleman) četl, ale najdi ho, viď. :lol: Naštěstí v tomto případě nehrozí, že by tě ta měď, cos jí poslal do eloxační lázně, dala k soudu.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od Dieter Burmester »

zabiny007 píše: 19 čer 2020 10:50
Dieter Burmester píše: 17 čer 2020 16:02 To je prostě klasický plech, do ktereho se dělá DMM mastering - proto je taky větší než vinylová deska.
Máš prosím představu, jak může být taková deska vysoká a kolik cca váží? Přemýšlel jsem, zda bude nutné u takové desky vždy upravovat VTA a taky co udělá váha s odpruženými gramofony - viz např. můj ORACLE. Jakmile chci vyzkoušet nějaký jiný clamp než originál (stačí cca 0,5kg váhy), nebo když chci zkusit bronz slipmat (cca 0,8kg), tak je potřeba přenastavit odpružení gramofonu, aby vše fungovalo tak jak má...
S tou vyskou to je ruzne, protoze na to neexistuje norma. Nekdo si nechava vyrobit ocelovou podlozku vysky dle sveho pozadavku, a pak si na to galvanicky nanese medenou vrstvu o mocnosti cca 100 um ve sve galvance. Ale taky staci, aby galvanizer nechal plech v lazni o pet minut dele, a mas z toho 110 um. No a nekdo kupuje hotove plechy (ocel + med - vyrabi to treba Pyral), ale kolik to meri a vazi nevim. Rozhodne to je ale tezsi nez vinyl a to o dost, takze serizovani gramofonu se nevyhnes.
Dieter Burmester
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

aretax: Tebe stačí plesnúť nejakú blbosť a hotovo, nech si každý kto neverí zisťuje.
Oxid hliníka, Al2O3, je biely a vytvára súvislú homogénnu vrstvu. Oxid medi, CuO, je čierny. Takže eloxovaný povrch by mal takú farbu. A na rozdiel Al2O3 nie je stály. Eloxovanie by podľa teba bolo možné použiť aj na železo, však vytvára oxidy. Žiaľ súvislú vrstvu vytvorí iba FeO, ktorý sa ďalej kamaráti s kyslíkom za vzniku Fe2O3 a ďalej Fe3O4. Tie už súvislú vrstvu netvoria a odlupujú sa z podkladu.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od Mark Levinson »

Doufám, že to opět nesklouzne do žabomyší války o eloxování. Kdo je tady odborník na eloxování.....ždibec světla do toho vnesl Halíř, srozumitelně i pro laiky. Ani to v tomto vlákně není podstatné aneb jde zase jen o to jak plivnout na soka ve skrytu anonymity interfernetu.
Mark Levinson
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od whisp »

https://linetec.com/specialty-finishes/ ... 20finishes.

Dufam ze to staci. 10 sekund google. Neviem o tom ani hovno ale asi by si niektori jedinci pred kopnutim do niekoho ineho mali najskor spravit domace ulohy. A ked si myslite ze sa nieco neda tak sa pozrite do historie vzdy da najde niekto kto nevie ze sa to neda.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od whisp »

Zoznam kovov ktore je mozne anodizovat priamo https://www.micralox.com/technology/wha ... -anodized/
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od Halíř »

Ten první případ není eloxování mědi, to by prostě opravdu nedávalo smysl a stále tvrdím, že to nejde. Jedná se o eloxování hliníku mědí, tedy opačný postup. Vzhledem k odkazu druhému se musím zjevně omluvit, neboť jsem tedy žil v temnotě. Postupy neznám, o eloxování jiných kovů než Al slyším prvně.
"Aj múdry schybí" v praxi :silent: .
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od aretax »

Bubuxin-KILBRU power píše: 20 čer 2020 09:27 aretax: Tebe stačí plesnúť nejakú blbosť a hotovo, nech si každý kto neverí zisťuje.
Oxid hliníka, Al2O3, je biely a vytvára súvislú homogénnu vrstvu. Oxid medi, CuO, je čierny. Takže eloxovaný povrch by mal takú farbu. A na rozdiel Al2O3 nie je stály. Eloxovanie by podľa teba bolo možné použiť aj na železo, však vytvára oxidy. Žiaľ súvislú vrstvu vytvorí iba FeO, ktorý sa ďalej kamaráti s kyslíkom za vzniku Fe2O3 a ďalej Fe3O4. Tie už súvislú vrstvu netvoria a odlupujú sa z podkladu.
Že by sa jednalo o vlákno o eloxovaní, aby bolo treba všetko podrobne vysvetľovať? Kto chce si nájde, kto nie tak rýpe.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od aretax »

Halíř píše: 20 čer 2020 14:44 Ten první případ není eloxování mědi, to by prostě opravdu nedávalo smysl a stále tvrdím, že to nejde. Jedná se o eloxování hliníku mědí, tedy opačný postup. Vzhledem k odkazu druhému se musím zjevně omluvit, neboť jsem tedy žil v temnotě. Postupy neznám, o eloxování jiných kovů než Al slyším prvně.
"Aj múdry schybí" v praxi :silent: .
Aj ja sa ospravedňujem. Aj ja som sa poučil, že nie je potrebné rozdávať "rozumy". Žiaľ, nie prvý raz, ale dúfam, že posledný.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

aretax píše: 20 čer 2020 16:23 Že by sa jednalo o vlákno o eloxovaní, aby bolo treba všetko podrobne vysvetľovať? Kto chce si nájde, kto nie tak rýpe.
Jasné, tu sme na Highendfóre, tu stačí mať pocit.
píše:Aj ja sa ospravedňujem. Aj ja som sa poučil, že nie je potrebné rozdávať "rozumy".
Ja nie, v druhom odkaze (kovy čo sa dajú eloxovať) meď nie je.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od aretax »

Nechceš si ísť liečiť komplexy na susedné fórum? Máte tam super rubriku: "Úroveň Hifinázory.cz", ktorej charakter presne vystihuje úroveň jej prispievateľov...Určite budeš mať úspech, všetci Ti budú tľapkať a pochopia aj Tvoje problémy.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Měděná LP deska Stockfish DMM-Dubplate

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Aké komplexy? To že sa ohradím keď niekto trepe hlúposti? Nie, zostanem. Chcem byť pri tom keď sa Ti podarí eloxovať meď. Nikomu zatiaľ sa to nepodarilo, asi preto lebo nemajú správne pocity. O Tvojich pocitoch však nepochybujem, podarí sa Ti to.
Odpovědět