ECM

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

ECM

Příspěvek od aretax »

Doteraz som považoval za jedny z najlepších jazzových nahrávok LP od nemeckej firmy ECM. Patí do o všetkých pôvodných nahrávkach. Teraz sa mi však zdá, že ich kvalita išla dole. Kúpil som niekoľko LP nahraných v súčasnosti, napr. Avishai Cohen, Gustavson, Shai Maestro, apod., nahraných v rokoch 2013 - 2019. Zďaleka nie sú tak kvalitne nahrané, ako napr. nahrávky zo 70-tych až 90-tych rokov. Aj nové vydania nahrávok z týchto rokov sú rovnako kvalitné, ako pôvodné výlisky. Nové nahrávky už nie sú tak čisté, vzdušné a detailné. Neviem, či je to iba pri uvedených tituloch, alebo je to v ECM všeobecný jav. Zaujíma ma, aké skúsenosti majú ostatní.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: ECM

Příspěvek od Mark Levinson »

Musím pochválit kvalitu vydávaných CD od fa ECM, to je opravdu etalon mezi stříbrnými kotoučky. Poslední dobou jsem nadšen z jejich SACD vydávaných v Japonsku, ale nevím jestli to lze ještě považovat za ECM?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: ECM

Příspěvek od Tony »

Povedal by som, ze pri CD-tituloch a hi-res je to presne naopak.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ECM

Příspěvek od aretax »

Mark Levinson píše: 21 zář 2022 13:55 Musím pochválit kvalitu vydávaných CD od fa ECM, to je opravdu etalon mezi stříbrnými kotoučky. Poslední dobou jsem nadšen z jejich SACD vydávaných v Japonsku, ale nevím jestli to lze ještě považovat za ECM?
Mám nejaké japonské LP od ECM, ale viac sa mi páči nemecký originál. Tie japonské sú pre mňa príliš "nacinkané". Nedávno som si kúpil nové LP od Methényho a tie sú nahrané OK. Je to asi tak, ako všade. Aj im sa podarí vydať menej vydarené LP. Z môjho pohľadu môžem konštatovať, že sú to asi najlepšie nahrané jazzové nahrávky. Mám rád aj švédske ACT, ale tie sú príliš "nabasované". Skôr by som do jednej rady s ECM dal americké GRP. Bude to asi tak, ako hovorí jeden môj kamarát: všetko, čo vyrábajú ľudia sa môže pokaziť, resp. všade sa môže stať chyba.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět