MASTERSOUND

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

MASTERSOUND

Příspěvek od Frogyman »

Netušíte někdo, zda a v čem jsou rozdíly u stejných CD, vydaných u MASTERSOUND, ale s jiným obalem?
Např. toto:

Stevie Ray Vaughan And Double Trouble ‎– Couldn't Stand The Weather
Obě vydání US, rok 1994, identické popisky (CD, Album, Reissue, Remastered, Limited Edition, Gold Disc).
Rozdíl jsem našel jen v popisu lebelu:
U jednoho: Epic ‎– EK 64425, Legacy ‎– EK 64425
U druhého: Epic ‎– EK 53927, Legacy ‎– EK 53927

Obrázek Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: MASTERSOUND

Příspěvek od Dasta »

Jestliže se liší jenom katalogovým číslem, bude rozdíl pouze v ambaláži kdy jedno vydali jako limitku, druhou s pozměněným obalem jako sběratelskou edici.
Rozdíl asi jako když vyjde titul v klasickém jewel boxu a jako vinyl replika, nebo v digipacku.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: MASTERSOUND

Příspěvek od Mark Levinson »

Sašo,
dle mých zkušeností je to jak píše Dasta.
Mark Levinson
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: MASTERSOUND

Příspěvek od Dasta »

Pro zajímavost lze uvést,že cd Masters Sound,ač tolik oblíbené mezi příznivci dobrého zvuku, mají většinou nižší DR než běžná vydání.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: MASTERSOUND

Příspěvek od Frogyman »

OK, děkuji. Mám od nich několik titulů a hrají vesměs velmi dobře, tak jsem se rozhodl, že doplním sbírku o další. Zarazil jsem se ale na volbě, zda malý či velký, když jsem nenašel jiný rozdíl :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: MASTERSOUND

Příspěvek od vitek »

Ty longboxy jsou žádanější... ale už bych to řešil SACDečkama..., nebo šetřil penízky na LP one-step MFSL.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: MASTERSOUND

Příspěvek od Frogyman »

Nejde mi jen o toto album, které jsem dal jako příklad. Mám od nich vyhlídnuto více titulů, které bych rád měl, přestože už všechny vlastním i na jiných nosičích, včetně všelijakých SACD/MFSL. Je to spíše o doplnění sbírky právě o jejich vydání (např. Miles Davis - KOB mám odhadem na 5 různých LP včetně MFSL 45RPM boxu, dále tak dalších 5 koutoučcích, včetně MFSL a to nepočítám těch dalších 5, co je přiloženo u LP boxu k 50. výročí. Ale od MS nemám vydání žádné. Přesto že to vyšlo 3x. :angel:
A ano, longbox je mi sympatičtější, tak půjdu do nich, když v tom jiný rozdíl není :mrgreen:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: MASTERSOUND

Příspěvek od Mark Levinson »

zabiny007 píše:Nejde mi jen o toto album, které jsem dal jako příklad. Mám od nich vyhlídnuto více titulů, které bych rád měl, přestože už všechny vlastním i na jiných nosičích, včetně všelijakých SACD/MFSL. Je to spíše o doplnění sbírky právě o jejich vydání (např. Miles Davis - KOB mám odhadem na 5 různých LP včetně MFSL 45RPM boxu, dále tak dalších 5 koutoučcích, včetně MFSL a to nepočítám těch dalších 5, co je přiloženo u LP boxu k 50. výročí. Ale od MS nemám vydání žádné. Přesto že to vyšlo 3x. :angel:
A ano, longbox je mi sympatičtější, tak půjdu do nich, když v tom jiný rozdíl není :mrgreen:
Sašo,
až se stavíš, tak poslechneme i Miles Davis - KOB od Mastersoundu, mám ho v malém vydání.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: MASTERSOUND

Příspěvek od Frogyman »

Ok, pokud bys náhodou neměl, mohu vzít SACD MFSL.
A nejspíš i long MS, protože jsem jej před chvilkou objednal z dojčlandu, kde jsem našel stav NM- za dobrou cenu...
Malé vydání máš jaké? Podle discogs vyšlo 2x. V r. 1994 jako US a v 1995 jako "Evropa"... Liší se detaily na obalu i na potisku kolečka....
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: MASTERSOUND

Příspěvek od Mark Levinson »

zabiny007 píše:Ok, pokud bys náhodou neměl, mohu vzít SACD MFSL.
A nejspíš i long MS, protože jsem jej před chvilkou objednal z dojčlandu, kde jsem našel stav NM- za dobrou cenu...
Malé vydání máš jaké? Podle discogs vyšlo 2x. V r. 1994 jako US a v 1995 jako "Evropa"... Liší se detaily na obalu i na potisku kolečka....
MFSL mám také, takže nemusíš brát. Masterdound mám CK 64403.
Mark Levinson
Odpovědět