Pablo records

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Pablo records

Příspěvek od Frogyman »

Obrázek

Dnes jsem měl skoro celý den klid na poslech a došlo mi, že se zde nikde nepíše o tomto nenápadném vydavatelství, které bych doporučil všem milovníkům jazzu a vinylu. Většina desek se vyznačuje tím, že obaly jsou absolutně nenápadné, vytvořené z nekvalitní ČB zrnité fotky, takže vypadají jak nějaké neoficiální pirátské kopie. A přitom jsou to zvukově i hudebně většinou skvělé desky. Zásluhu na tom má určitě zakladatel Norman Granz (mimochodem - významný manažer jazzových hvězd kalibru Ella Fitzgerald, Oscar Peterson, Joe Pass, ale i zakladatel dalších labelů typu Vervue, MGM atd), který zval do studia své "ovečky" a přátele a často je nechal volně hrát.
Navíc je u tohoto vydavatelství skvělé, že se desky dají pořídit v původním vydání za velmi nízký peníz. Když kouknete třeba na discogs, tak většinu produkce ve stavu desky M- (obal většinou VG+) najdete v cenách od 1 do cca 10 Euro...

Dnes jsem strávil skoro dvě hodiny s touto skvělou nahrávkou:

The Alternate Blues
Dizzy Gillespie + Freddie Hubbard + Clark Terry + Oscar Peterson + Joe Pass + Bobby Durham + Ray Brown
https://www.discogs.com/Dizzy-Gillespie ... se/3646579
https://youtu.be/hAtNjA52UBQ

Tři hvězdní trumpetisté s hvězdným doprovodem. Fakt paráda! :thumbup:
Největší zajímavostí je pro mne první strana, která je věnována jednomu hudebnímu motivu, který nahráli 4x za sebou, pokaždé s jinou aranží. Taková muzika mne neskutečně baví, protože ukazuje kouzlo jazzu a improvizace v celé své kráse.
Jen škoda, že v několika místech trpí nahrávka pre echem, do tichých a klidných pasáží je s vteřinovým předstihem slyšet, že za chvilku nastoupí dost razantně trubka.. Zkoušel jsem nahrávku přehrát i s jinou přenoskou (2Mblack), která tento neduh minimalizovala, ale za cenu úbytku informací. Takže jsem zůstal u A95 a pak ještě jednou s Miyajima Kansui. Přes to vše za mne super deska a vřele doporučuji! :thumbup:

Obrázek
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět