Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dasta »

Chci založit vlákno o elpíčkách, starých i nových, která jsou zajímavá jak zvukově, tak obsahem, že by stálo za to je vlastnit.Komentáře, které by vznikaly k doporučovaným titulům, by mohly být inspirací a vodítkem pro kolegy, kteří se zabývají poslechem vinylů.
U desek by se uváděly identifikační údaje, technický stav výlisku a obalu, země původu a hlavně zvuk.
Podobné vlákno je i vedle, ale pouze na nové lp.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dasta »

Czech Up vol.2 Wed Be Happy 2 lp140gr.
Vampi 178 v roce 2018, vydáno v licenci Supraphon
Koupeno v ČR HAPPY MUSIC červen 2018
Španělské nezávislé vydavatelství Munster Records vydalo na své značce Vampi tento dvoudeskový výběr prog- funku,post-beatu a jiných na svojí dobu avantgardních skladeb českých a slovenských interpretů, např.Olympic, Framus Five,The Soulmen,JazzQ, Mahagon, Beatings.....
Je zajímavé, že zrovna Munster Records, který se specializuje hlavně na vydávání peruánských garážových kapel, španělských nezávislých kapel občas čerpá i z katalogu českého Supraphonu, vlastně československého.
Vminulosti vydal např Matadors, Olympic, Plastic People..
Technický stav výlisků je na vysoké úrovni,pauzy jsou tiché, nic nepraská, neničí.
Desky jsou vloženy do gatefoldu, který je též velmi pěkně proveden, hlavně uvnitř je komentář ke každé skladbě včetně fotografie desky, že které skladba pochází.Komentáře jsou v angličtině.
Zvuk je ošetřen velmi dobře, remaster provedl Lukáš Machata,na obalu je poznámka "A Loudness Peace Master"
Jelikož se jedná o skladby z období 1969-1979,lze desku doporučit hlavně pamětníkům v mém věku (67).
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Frogyman »

Super počin, díky za navázání na sousední vlákno. Těším se na tvé tipy! :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od aretax »

Oscar Peterson: Live At The Concertgebouw
Vydal: Fondamenta, High End Musical Crafts, 1961
remastrované v edícii: Lost Recordings - Devialet
mono - excelentná zvuková kvalita
No.: 072
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od aretax »

JETHRO TULL
Dávam do pozornosti reedíciu niektorých titulov tejto skupiny - prakticky všetky tituly po War Child (vrátane) - remastrované Stevenom Wilsonom.
Sú naozaj spracované excelentne. Zvuk pôvodných vydaní je - jednoducho povedané - mizerný, a to vlastním aj niektoré 1. anglické vydania. Steven Wilson z nich urobil excelentné nahrávky, že je až ťažko uveriť, že boli nahrané pred 40. rokmi.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dasta »

Ano, remixy Stevena Wilsona jsou opravdu povedené a zvuková kvalita těchto desek je nevídaná.
Mrzí mě však grafické zpracování obalů některých titulů vůči původním vydáním.Například Aqualung, původní vydání vyšlo v gatefoldu, který byl vyroben z jemně strukturovaného tvrdého papíru, takže když jste drželi v ruce nádherně nakreslený obal, měli jste pocit, že držíte nádherně nakreslený obraz.
Strukturovaný obal má i reedice od Classic Records (JLPS9145),ta však ale nedosahuje zvukové kvality Wilsonova remixu.Obal remixu je proveden pouze na hladkém papíře běžné tvrdosti, což je škoda.
Podobný případ je titul "Heavy Horses". Německé vydání z roku78(Chrysalis 6307 622)je co týče přebalu provedeno velmi sofistikovaně.
Motiv, jak muž (patrně Ian Anderson) vede koně je proveden na světlém základu, který je též jemně strukturovaný.Světlý základ je orámovaný temně zelenou barvou, toto orámování má strukturu, která působí jako přírodní useň Toto vše zdobí reliéfní ornament ve zlaté barvě umístěny po okrajích obalu.Jméno kapely a titul je též proveden reliéfně.Obdobne je provedena i zadní strana obálky.
Remix je proveden na hladkém papíru, absence struktury a embosů, navíc provedení barev značně tmavších oproti původnímu vydání na mně působí jako by byl vyrobený na špatné barevné kopírce.
Je to svým způsobem neúcta vůči perfektní práci Stevena Wilsona i vůči fanouškům Jethro Tull.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dasta »

MARILLION "MISPLACED CHILDHOOD" 1 lp 140gr
EMI Records EJ 24 0340 1 MRL2 v roce 1985 Velká Británie
Koupeno v roce 85, burza Praha ve stavu nového kusu(zapečetěná)

Píši o této desce, protože její zvuková kvalita nebyla nikdy na žádném nosiči překonána.Anglické signatuře zvuku se nevyrovnané ani japonské vydání LP(EMI EMS81728), které také vlastním a vyznačuje se světlejšími projevem, takže hudba ztrácí na atmosféře.
Vzhledem častějšího pořádaní burz LP jak u nás, tak např. ve Vídni, lze tento titul občas objevit, ale většinou v německé nebo holandské verzi.Holandskou verzi jsem neslyšel, ale německá hraje velmi pěkně.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od koudelka »

Dasta píše:MARILLION "MISPLACED CHILDHOOD" 1 lp 140gr
EMI Records EJ 24 0340 1 MRL2 v roce 1985 Velká Británie
Koupeno v roce 85, burza Praha ve stavu nového kusu(zapečetěná)

Píši o této desce, protože její zvuková kvalita nebyla nikdy na žádném nosiči překonána.Anglické signatuře zvuku se nevyrovnané ani japonské vydání LP(EMI EMS81728), které také vlastním a vyznačuje se světlejšími projevem, takže hudba ztrácí na atmosféře.
Vzhledem častějšího pořádaní burz LP jak u nás, tak např. ve Vídni, lze tento titul občas objevit, ale většinou v německé nebo holandské verzi.Holandskou verzi jsem neslyšel, ale německá hraje velmi pěkně.
Tak jsem nelenil a vyhledal a mám přesně tuto :)

a k tomu Fugazi EMC 29 00851
Scripr For... 1C 064-07-715
Clutching... EMD 1002
Real To Reel EG 26 0303 1

Zvuk starých Marillion jsem měl vždy rád.
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od koudelka »

MILES DAVIS IN CONCERT / MY FUNNY VALENTINE

Miles Davis
George Coleman
Herbie Hancock
Ron Carter
Tony Williams

Pro mne jedna z NEJ pecek od Davise
CBS/Sony Records SONP 50098
Nahrávka z Lincoln centra New York, 12. 02. 1964, pro milovníky zvuku trubky je to za odměnu :)
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dasta »

Koudelka,
Mám též rád Marillion, hlavně Fishovu éru.Marillion s novým zpěvákem, to je pro mně už jiná kapela, ne že by byla špatná, ale kvality desek s Fishem nedosahuje ani jedna.
Já mám s Fishem ještě tato LP:
Script For A Jester's Test Capitol Records ST-12269(USA) 83
Fugazi EMI Records EMC 29 00851(GB)84
Fugazi EMI Records 1C 064 2400851(Německo) 84
Fugazi EMI Records VEMC 29 00851( EU)2012
Misplaced Childhood- uvedeno výše
Clutching At Straws EMI 064 24 0785 1 DMM(Německo)87
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dasta »

Dasta píše:Koudelka,
Mám též rád Marillion, hlavně Fishovu éru.Marillion s novým zpěvákem, to je pro mně už jiná kapela, ne že by byla špatná, ale kvality desek s Fishem nedosahuje ani jedna.
Já mám s Fishem ještě tato LP:
Script For A Jester's Tears Capitol Records ST-12269(USA) 83
Fugazi EMI Records EMC 29 00851(GB)84
Fugazi EMI Records 1C 064 2400851(Německo) 84
Fugazi EMI Records VEMC 29 00851( EU)2012
Misplaced Childhood- uvedeno výše
Clutching At Straws EMI 064 24 0785 1 DMM(Německo)87
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dasta »

RICK PARFITT "OVER AND OUT" 1lp180gr
Vydal Edel Germany na značce e.a.r. music v roce 2018
Koupeno v ČR dárek k svátku

Desku otevírá skladba"Twinnkletoes"s hutným soundem a velkým hitovým potenciálem. V této písni hraje na kytaru jako host Brian May.
Druhá skladba jsou klasičtí Status Quo jak z první poloviny sedmdesátých let.Skladba by přesně zapadla na desku "On The Level"z roku75.Jako host zde hraje současný basový kytarista SQ John"Rhino" Edwards.
Třetí track je nádherná píseň ve středním tempu s krásně změlým vokálem, tutový hit.
Čtvrtá skladba jako by přišla na návštěvu z nějakého alba Toma Pettyho, nebo Traveling Wilburys-zvonivé kytary, sound jak od Jeffa Lynna.
Stranu uzavírá boogie jak vyšitý, vícehlasý zpěv evokuje,že skladbu hrají SQ.
Druhou stranu otevírá píseň, kterou složil Rick sám. Jedná se o píseň ve středním tempu, v nástrojovém zastoupení je piano, housle,viola, cello.
Kdyby tuto skladbu nazpíval F. Mercury, nebo G. Michael, jednalo by se beze sporu o světový hit.
Další track je jásavá skladba, jakou by mohla mít ve svém repertoáru kdejaká US, nebo canadská AOR kapela.Její svěží sound ji předurčuje k tomu, aby ji FM rádia vysílala pro hospodyňky při žehlení.
Další skladba opět staří SQ, jako host bývalý basák SQ Alan Lancaster, kytary evokují jižanský sound.
Čtvrtá skladba druhé strany je klasický rokec, jak od ELO, který vždy hrají jako poslední skladbu na svých deskách.
Poslední skladba je klasický sound , jak z desky "Blue ForYou".
SQ jak vyšitý, čistá krása.

Technický stav výlisku a obalu je na nejvyšší úrovni, desku lze bez výhrady doporučit.Zvuk též výborný, vzhledem k žánru nadprůměrný, dali si opravdu záležet
Desku po úmrtí Ricka na Vánoce 2016 dokončil jeho syn.
Pro staré rokery přímo povinnost vlastnit.Doporučuji.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od koudelka »

Burton/Corea/Metheny/Haynes/Holland - Like Minds, 2LP

Vydáno u Pure Audiophile Records, 2003, PA 003 (2) Limited Edition

Obal, výlisek, ale hlavně zvuk a hudba naprosto luxusní, doporučuji nákup :)

Obrázek
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dasta »

RUSH "PRESTO". 1lp 180gr
Atlantic Anthem R1 83 736 USA v roce 2015
Koupeno v ČR HAPPY MUSIC 2015
Řadová deska z roku 89 je spolu s řadovkami "Roll The Bones", (91),"Counterparts"(93) a "Test For Echo"(95) jednou z posledních desek Rush jejich druhého období, které počalo deskou" Power Windows"(85).
Období před "Power Windows" bylo úspěšnější, vzpomeňme majstrsticky jako např."Farewel to Kings,"Hemispheres,"Permanent Waves, Moving Pictures"....S odstupem času lze hodnotit " Presto" jako velice povedenou záležitost, kterou lze úspěšně poměřit i s tituly z předešlého období.
Verze z roku 2015 je zvukově velice zdařilá, má lepší, plnější zvuk než původní vydání z roku 89.Vypadá to, že právě na toto se při reedici zaměřili a reedice se opravdu povedla.Určitě bude ozdobou ve sbírce každého fanouška Rush.
Po technické stránce je výlisek i obal v naprostém pořádku, lze vřele doporučit.
PS.
Po"Test For Echo" nastalo další období, které začalo zvukově velmi nepovedenou deskou"VaporTrails"( 2002),kterou nechala kapela na žádost fanoušků přemixovat a v roce 2013 vyšla znova s poznámkou Gedyho Lee na obalu desky, že každá píseň z této desky dostala nový život.Dlužno podotknout, že remix je povedený.
Po vydání alba s cover verzemi"Feedback"(2004),dvojalba"Snakes And Arows" (2007)je v roce 2012 vydáno velmi rozporuplné album "Clockwork Angels",
o rok později vychází koncertní verze této desky.
Rush je pro mně jednou z nejlepších světových kapel, každé jejich album přijímám s radostí.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od aretax »

Dasta píše:Podobný případ je titul "Heavy Horses". Německé vydání z roku78(Chrysalis 6307 622)je co týče přebalu provedeno velmi sofistikovaně.
Motiv, jak muž (patrně Ian Anderson) vede koně je proveden na světlém základu, který je též jemně strukturovaný.Světlý základ je orámovaný temně zelenou barvou, toto orámování má strukturu, která působí jako přírodní useň Toto vše zdobí reliéfní ornament ve zlaté barvě umístěny po okrajích obalu.Jméno kapely a titul je též proveden reliéfně.Obdobne je provedena i zadní strana obálky.
Remix je proveden na hladkém papíru, absence struktury a embosů, navíc provedení barev značně tmavších oproti původnímu vydání na mně působí jako by byl vyrobený na špatné barevné kopírce.
Je to svým způsobem neúcta vůči perfektní práci Stevena Wilsona i vůči fanouškům Jethro Tull.
To nemecké vydanie nepoznám. Mám pôvodné anglické vydanie a obal je s výnimkou matného papiera zhodný s vydaním od Wilsona. Žiadna štruktúra orámovania, aj farebnosť je skoro zhodná. Tebou opísanému nemeckému vydaniu sa vôbec nepribližuje.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dasta »

Aretax,
je to možné, já zase neznám anglické vydaní.Německá pečlivost a důslednost se projevovala i v tomto, zpracování jejich obalů co se týká grafického zpracování v sedmdesátých a osmdesátých letech, bylo na vysoké úrovni.
Lakované obálky jejich gatefoldů na burzách byly tehdy upřednostňovány před jinými.
Anglické desky, jakkoliv zvukově zpracované výborně, nekladlo se na zpracování obalů takový důraz.
Pojedeš li někdy okolo, obalu Ti ukážu, eventuálně pošli adresu a já Ti titul pošlu k zapůjčení, můžeš potom porovnat i zvukový rozdíl.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od lidumil »

Co se týče JT a HH, tak Dastou zmiňovaný plastický obal mělo, pokud je mi známo, z UK vydání pouze první z roku 1978 a to ještě ne všechny verze.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od RedBaron »

Tak si dej nádhernej Wilsonův remix do nádhernýho původního obalu a máš vystaráno :cool:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dasta »

Red, Baron,
titul, který vychází na lp je ucelené dílo, jehož nedílnou součástí je i obal a to jak vnější, tak vnitřní.Z tohoto důvodu, nemůžu vložit nádherný Wilsonův remix do nádherného obalu německého vydání z doby vzniku titulu, toto by žádný sběratel a člověk, který na LP vyrostl neudělal, protože to by byla onanie, asi taková, jako bych napsal na svůj cd player Vincent nápis Mark Levinson a odůvodňoval bych to tím, že z dálky se mu podobá.
Věřím, že někomu, kdo se věnuje poslechu z PC nebo poslouchá ze streameru, je jedno, z které verze se mu objeví obrázek obalu na displeji smartphonu, nebo tabletu.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dasta »

OZZY OSBOURNE "NO MORE TEARS". 1lp 120gr.
Vydal Epic v roce 1991 EPC467859 1 made in Holland
Koupeno burza Vídeň v roce 2015 ve stavu NM.

Desky z první poloviny devadesátých let se hodně těžko shání, protože vycházely v hodně malých nákladech, navíc v hodně případech nebyly distributorem ani deklarovány, jejích prodej byl zanedbatelný, navíc veškerý marketing byl založen na propagaci cd.Například se dlouho nevědělo, že titul od Rolling Stones "Voodoo Lounge" z roku 94 vyšel též na LP.
Toto je případ i tohoto titulu od Ozzyho.Jelikož zatím oproti jeho jiným titulům nevyšel v reedici, drží se jeho cena poměrně vysoko(kolem80 euro)
Jedná se o jedno z jeho nejlepších alb v jeho sólové dráze, nebál bych se říci nejlepší vůbec.
Zvukově velmi zdařilá věc, obsahově též bez chyby,tento titul je top záležitost.
LP se bude zřejmě těžko shánět, lze též proto doporučit i první vydáni na cd z roku 91(EPC467859-2), výborný zvuk.V žádném případě nelze ke koupi doporučit cd z roku 2002 Epic 502047 2.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dasta »

FLEETWOO MAC "RUMOURS" 2lp 180gr 45r.p.m
Reprise 517787-1v roce2011, vydáno v USA
Koupeno v ČR HAPPY MUSIC 2018

Nejproslulejší album skupiny, vydané v audiofilské verzi, na pětačtyřicítku rychlost, rozdělené na dvě lp, tři strany po třech trackách, poslední strana obsahuje tracky dva.
Zvuková kvalita je na nejvyšší úrovni, oproti původnímu vydání je více rozšířenější s lepším prostorem, hlavně hloubka scény je podána výborně.
Nižší středy dodávají reprodukci drajv, stredovýškové pásmo je též podáno lépe než na původním vydání.
Zvuková kvalita by se dala přirovnat k vydání Dire Straits "Brothers In Arms" od Mobile Fidelity(též 45r.p.m.)
Technická stránka výlisků je též provedena bezchybně, obal proveden na klasickém tvrdém papíře, tak jak vycházely US desky v sedmdesátých letech, čistý motiv s embosovaným názvem kapely obal ještě více pozvedne.
Desku lze jednoznačně doporučit, jak pro obsahovou část, tak pro bezchybnou vynikající reprodukci.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dasta »

SUPERTRAMP "EVEN IN THE QUIETEST MOMENTS...." 120gr 1lp
A+M Records 394 634-1 vydáno v Německu 1985(reedice)
Koupeno na burze v Praze ve stavu nehraného kusů.

Řadová deska kapely z roku 77 patří ještě vedle titulu "Crime Of The Century"z roku 74 k nejlepším počinům Supertramp za dobu jejich kariéry vůbec, ne li nejlepší, sám to nevím.
Progrocková deska s propracovanými skladbami, až avantgardní, tolik odlišná od jejich nejznámějšího titulu"Breakfast In America".
Opravdová lahůdka umocněná krásným obalem s motivem zasněženého klavíru v horách.
Stojí za to sehnat, bývá k vidění na burzách a bazarech.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od lidumil »

Black Sabbath - Black Sabbath - Japan - NEMS ‎– SP18-5010 - Repress, koupeno na Ebayi - jako NM. Deska po vyprání absolutně tichá nezi skladbami, bez šumu a praskání. Nádherný, hluboký, měkký, nedunící bas, středů přiměřeně, výšky necinkají, nejsou agresivní, ponurá titulní Black Sabbath má tu správnou atmosféru, Ozzyho zpěv naléhavý, Iommiho kytara zpívá, poměrně dost detailů. Hráno Denon DL 110, ještě zkusím Ortodon 2M Bronze, ale čekám spíš horší prezentaci.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dasta »

SUPERTRAMP "BREAKFAST IN AMERICA" 1lp 120gr.
Vydal: A+M Records AMP 6034 Made In Japan/Alfa Records, INC.
Vydáno v roce 1979.
Japonské vydání notoricky známého titulu je zvukově velmi povedené, s nádhernou hloubkou scény, nástroje a vokál jsou velmi čitelné, spektrální vyvážení je bez chyby, záznam je hodně dynamický, takže hudba nádherně dýchá a bezchybné stredovýškové pásmo umožňuje slyšet každý detail.
Spodní pásmo je též velmi dobře podané, zkrátka radost poslouchat.
Porovnal jsem toto japonské vydání z roku 79 s americkým vydáním z roku 2008(A+M 750 21 3708-1).
Přestože americký výlisek není špatný, japonské verzi alba se nevyrovná, hlavně v jemnosti podání nástrojů, čitelnosti zpěvu a podání výšek.
V dohledné době má vinyl vyjít na MoFi,(prvně vyšel u MFSL v roce 82) SaCd už vyšlo, tak jsem zvědavý jaké bude.Předpokládám, že výborné.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dasta »

AG FLEK "... DOHRÁLA HUDBA" 1lp140gr.
Vydal Supraphon v roce 1988 kat.čislo 11 0457-1 311H
Jedná z nejlepších desek, která u Supraphonu vyšla před revolucí, zvukově srovnatelná pouze s Marsyas(Kousek přízně)82.
Všichni muzikanti naprosto excelují, ze zpěvu Vlasty Redla,Ivo Viktorina a Karla Markytána stojí chlupy na rukou a běhá mráz po zádech.
Smysluplné texty, vynikající instrumentace a špičkový zpěv dělá z této desky nadčasovou záležitost světové úrovně.Zvukově je deska pojatá tak, že se může i po třiceti letech dávat za příklad.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od PavelDosko »

ad AG Flek ... kdysi asi moje nejhranejsi deska ... v novejsi dobe vzpominka kdy jsme sli se zenou do studia CRo Olomouc na zive prenaseny koncert AG Fleku, zena s nechuti ze jdem na folk (rada ma vaznou muziku) a ted si AG Flek a konkretne z teto desky Carpe Diem nebo Ve vysokych horach rada poslechne
neni placka, neni highend
AQ - Martin
Příspěvky: 37
Registrován: 06 bře 2013 08:36

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od AQ - Martin »

Zdravím nadšence folkrocku. Mám jak AG Flek, tak Marsyas hrozně rád. Ke zmíněným nahrávkám: měl jste možnost porovnat LP AG Flek s pozdějším CD vydáním? Já mám jen to CD, zvuk se mi zdá nad průměrem toho žánru v té nepřející době, člověka jen mrzí, že to nenatočili později u Ivoše ve studiu, jako například Tramtáryji nebo nahrávky Buty. Naopak Kousek přízně mi přijde velmi odbytý, nebavím se o tehdy tradičně blbě nahrávaných elektrických nástrojích, ale přijde mi tedy hrozný i zvuk akustických kytar, buď měli na ho..nástroje, nebo zvukaře. Nebo obojí. Jinak ta hudba je nádherná a miluju to. Výrazně líp mým uším zní pozdější Jen tak. Tam už jsou ty kytary tak, jak je mám rád:-)
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Frogyman »

Já mám nejraději u AG Flek první desku "Blázni..." (možná i proto, že to byla jedna z první desek, kterou jsem si koupil) a hned za ní "Dohrála hudba". Zvukově je ale jako reference považována Tramtárie, která mne hudebně až tak nebaví. Tedy hlavně otravný plechový bubínek.
Srovnání s CD nemám, vše vlastním na vinylu...
Co ale mohu rozhodně doporučit je DVD Koncert. To je fakt paráda, i když "jen" ve stereo... To by nemělo nikomu ve sbírce chybět.

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dasta »

..." Dohrála hudba"mám pouze na elpíčku, "Blázni umírají nadvakrát"zase jenom na cd, ale hraje velmi pěkně, jak trefně napsal Martas- nad průměrem žánru.Nemohu tedy porovnat, ale myslím, že bude vše v pořádku.
U Marsyas můžeš mít dílčí výtky ke zvuku kytar, vše je věc názoru, já ji považuji za zvukově nadprůměrnou, zvláště v podmínkách tehdejší doby a srovnáním s tehdejší produkcí lp, které u Supraphonu vycházely.
Titul "Kousek přízně" zvukově obstojí i ve srovnání se západní produkcí tehdejší doby.
Tyto desky se vyjímaly v záplavě všelijakých M. Davidů a jiných normalizačních hvězdiček jako perly.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od PavelDosko »

Martas :

mel (mam jeste ale uz ne gramofon...) AG Flek na LP i CD (FLAC z vlastnich CD, bo CD player uz taky nemam :razz: ), nej zvuk z CD AG Fleku ma AG Flek a Hradišťan z roku 1994.
foobar2000 1.3.13 / Dynamic Range Meter 1.1.1
log date: 2018-08-14 14:59:05

--------------------------------------------------------------------------------
Analyzed: AG Flek a Hradistan / AG Flek a Hradistan
--------------------------------------------------------------------------------

DR Peak RMS Duration Track
--------------------------------------------------------------------------------
DR14 0.00 dB -17.71 dB 3:34 01-Huslicky
DR10 0.00 dB -15.98 dB 5:46 02-Vandrovali Hudci
DR15 -0.03 dB -18.76 dB 3:06 03-Vracaja Sa Dom
DR11 0.00 dB -15.30 dB 3:45 04-U Mamenky V Dome
DR10 0.00 dB -14.81 dB 5:12 05-Zlutava
DR17 0.00 dB -21.15 dB 3:15 06-Topol
DR16 0.00 dB -18.40 dB 1:57 07-Holubek A Holubicka
DR12 0.00 dB -18.25 dB 4:49 08-Becva
DR11 -0.24 dB -17.12 dB 2:26 09-Gajdosek
DR11 0.00 dB -15.21 dB 3:01 10-Vlastovenka
DR12 0.00 dB -16.67 dB 2:55 11-Prisel Cas
DR10 0.00 dB -15.72 dB 5:28 12-Smrti
DR13 0.00 dB -19.47 dB 1:42 13-Vrba [Poselstvi Narodum]
--------------------------------------------------------------------------------

Number of tracks: 13
Official DR value: DR13

Samplerate: 44100 Hz
Channels: 2
Bits per sample: 16
Bitrate: 699 kbps
Codec: FLAC
neni placka, neni highend
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dasta »

QUEEN "INNUENDO" 1lp 120gr.
Vydáno: Parlophone PCSD 115 Velká Británie v roce 1991, první vydání
Koupeno od anglického prodejce, stav NM+

Poslední řadovka s Freddiem je obsahově bohatá na nápady jako jejich desky ze sedmdesátých let.Deskám z osmdesátých let se vzdaluje o parník, kromě
"The Game", která je také vynikající i když trochu poplatná americkému soundu.
Zvukově nelze nic vytknout,deska je posazená více do světla, takže perfektně vynikne třeba hra na španělku , na kterou v úvodní skladbě hraje Steve Howe.
Nahrávky jsou dynamické, díky světlejšímu podání tranzienty na vás přímo vystřelují, hudba vás vtáhne a baví.
Porovnal jsem tuto desku s evropským vydáním z roku 2009 (Parlophone 50999-2 679871 3:UK QUEEN LP 14) 1 lp 180gr.
Toto vydání, tak jak je téměř zvykem u všech reedic vydaných po roce 2000 má temnější charakter, takže při poslechu na vás žádné transientní špičky nevystřelují. Vše je jakoby decentní, učesané, možná to bude tím, že remaster nebude tak dynamický, jako původní vydání.
Kdo však rád temnější podání zvuku, nebo má hodně živou sestavu, toto vydání uvítá.
Ještě jsem porovnal obě vydání s původním cd(Parlophone 795887-2 1991)
Záznam je identický s deskou z roku 91, hraje též velmi solidně.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Oldear

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Oldear »

Včera jsem točil několik LP a za zmínku snad stojí 2.

EUROPE : https://www.discogs.com/Europe-The-Fina ... se/7198344

Je to známá deska z 80., kterou mám už z doby prvního vydání na CD, ale již delší dobu jsem ji neposlouchal. Toto nově koupené LP docela překvalilo precizností a kvalitou záznamu, vše perfektně vyváženo a úchvatný je ten nástup "spodku" hned na první skladbě. Vynikající poslech, kdo tento rockpopík poslouchá, tak vřele doporučuji.

Dále hrálo 2LP URIAH HEEP - Definitive Anthology, je to letošní novinka: https://www.discogs.com/Uriah-Heep-Your ... e/12588601

Pro mně srdcaře UH zklamání. Výběr dobrý, ale zvuk se nepovedl - bohužel. Je to jedno, mám všechny řadovky na LP i CD a Look At Yourself na SACD.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od valderon »

Black Sabbath - PARANOID, vlastním tuto verzi LP:
https://www.discogs.com/Black-Sabbath-P ... se/8019499
Musím říct, že srovnání mám pouze s cd, pokud se jedná o studiovku. Pro mě lepší LP, čistý a dynamický zvuk, pořád si přesto zachovává onu prijemnost poslouchání. Co mě ale velmi překvapilo, je bonusové LP! Zajímavé verze, většinou instrumentální. Zvuk je výborný, a ty bubny! Jen vůbec neumím pochopit, např. WAR PIGS na bonus LP je instrumentální, přesto je na začátku velmi slabě slyšet hlas Ozzyho. Buď to si jen tak ve studiu broukal a bylo to zachyceno, nebo ten hlas potom utlumili, aby z toho byla instrumentálka...? Máte to taky někdo doma?
Ještě jedna perlička bonus LP. Papírový obal (rukáv) má potisk ve Španělském jazyce, přestože je to vydání USA.
Prostě výborná muzika s výborným zvukem a v perfektním vydáním včetně zajímavého bonus LP, co víc si přát
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od aretax »

Renaissance:
Renaissance, Tour of the Cards, Sheherezade, - 1. anglické vydanie BTM, 1. americké SIRE - kvalita zvuku mizerná.
Teraz vyšli nové remastre vydané firmou Repertoir a sú excelentné - môžu sa porovnávať s remastrami od Wilsona.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Oldear

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Oldear »

Dovezl jsem si z Německa několik LP a zatím jsem stačil "sjet" toto: https://www.jpc.de/jpcng/poprock/detail ... um/8759363

Remasterováno v Abbey Road Studios s Half-Speed-Mastering, 180g Vinyl

Vřele doporučuji, hraje to jak má a zvuk přímo excelentní, bez chyby, či slyšitelného lupnutí, či šumu.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dasta »

SUPERTRAMP "BREAKFAST IN AMERICA" 1 LP 180gr.
Vydal Mobile Fidelity Sound Lab jako Special Numbered Edition v roce 2017
MFSL 1-471 Made In USA.
Koupeno v roce 2018 Import.
Šesté album skupiny z roku 1979, které je snad v její tvorbě nejprodávanější je již podruhé vydané na prestižním labelu Mobile Fidelity.Poprvé v roce 1982, podruhé v 2017, v prodeji však až letos.
Oproti původnímu vydání u labelu A+M v roce 79,kdy byl obal jednoduchý, letošní vydání MoFi je v gatefoldu z velmi kvalitního tvrdého papíru, tak jak dříve desky v sedmdesátých letech, když byl obal rozevírací vycházely.
Výlisek jako takový je velmi kvalitní, hudba vychází z tichého pozadí, pauzy a zaváděcí a koncové drážky jsou tiché.
Nahrávka je povedená,. zvuk je poplatný firemní filozofii, kdy je velmi pečlivě zpracováno pásmo nižších středů. Celek proto působí hutnějším soundem, ale horní pásmo je též prokreslené velmi dobře a prostor je bezkonkurenčně nejlepší ze všech verzí, které jsem měl na lp k dispozici.
Desku jsem porovnal s japonským vydáním z roku 79 a americkou reedicí z roku 2008.
Japonská deska je nahrána ve světlejším spektru, prostor též výborný, na MoFi však nedosahuje, přestože celkový dojem z reprodukce je též velmi dobrý.
Přestože se nejedná o audiofilní edici, ale běžné vydání, dá se hovořit o vysokém nadprůměru.
Americký výlisek není tak světlý jako japonský, báze je sevřenější, oproti MoFi se jeví určitá komprese nahrávky.
Letošní edice Supertramp na Mobile Fidelity je velmi povedená a lze vřele doporučit ke koupi a poslechu. Luxusní záležitost.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dieter Burmester »

A uz jste nekdo zmerili u tohoto vinylu DR? :smile:
Dieter Burmester
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dasta »

Po svátcích budu dělat vinyl rip, tak to změřím
Jelikož cd stopa letošního vydání SaCd má DR-12db, dá se předpokládat, že LP bude mít zřejmě DR-13 db.
Vydání lp MFSL z roku82 má DR-13db.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od lidumil »

Dasta píše:SUPERTRAMP "BREAKFAST IN AMERICA" 1 LP 180gr.
Vydal Mobile Fidelity Sound Lab jako Special Numbered Edition v roce 2017
MFSL 1-471 Made In USA.
Oproti původnímu vydání u labelu A+M v roce 79,kdy byl obal jednoduchý, letošní vydání MoFi je v gatefoldu z velmi kvalitního tvrdého papíru, tak jak dříve desky v sedmdesátých letech, když byl obal rozevírací vycházely.
Ale původní vydání nebylo rozevírací.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Elpíčka, která za to stojí, stará i nová

Příspěvek od Dasta »

Vždyť píšu, že vydání z roku79 mělo jednoduchý obal.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Odpovědět