Roger Waters - kvalita SACD

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od Mark Levinson »

Před nějakým časem jsem pořídil SACD mé oblíbené desky Amused to death od Analogue Production (CAPP 468761 SA). Hudebně i zvukově je to výborné a rád se vracím k tomuto SACD. Včera jsem měl možnost držet v ruce Japonské vydání téhož SACD (SICP-10115), bohužel jsem neměl možnost zvukového porovnání, ale opticky vypadá vše identicky včetně velikosti knihového obalu a popisů kromě OBI.
Proto se chci zeptat jestli někdo neměl možnost zvukového porovnání? Je mezi těmito SACD zvukový rozdíl?
Mark Levinson
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od soundgarden »

Mám Japonca SICP 10115 SACD COLUMBIA a ten zvuk je vynikajúci analógový teplý, hladké výšký, ohromné hlboké bassy a priestor je neskutočný Cvrčky sú všade :thumbup: Ja odporúčam Japonca má aj lepšiu cenu !!!
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od fox »

Mám taky Japonce. Oproti CD stejného vydání větší prostor. Myslím, že SACD prodávané v Evropě, je taky made in Japan, aspoň prodejci to inzerují.
Cena je v Japonsku nižší, ale to se ti musí podařit projít přes celnici bez DPH a cla. Mě to stálo bez koruny 400 Kč. :mad:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od soundgarden »

Je zaujímavé, že v EU sa predáva Japonec a pritom v USA a Európe to vyšlo pre 6 mesiacmi a v japonsku až 10.2. ??? Na Slovensku DPH sa platí na 22€ a clo nad 150€ japonci majú aj zľavy a bonusy.... mňa RW vyšiel na 20€!!!
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od fox »

Ještě musíš započítat poplatek České poště za vyřízení na celnici. :sad:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od Mark Levinson »

Mně vůbec nejde o cenu a samozřejmě, že to Analogue Production (CAPP 468761 SA) také hraje výborně a o proti CD (mám miniLP japan) je to ohromný posun ve všech aspektech, ale jako vlastníka tohoto vydání mne zajímá jestli to Japonci neudělali ještě lépe. Tak jako vlastníky japonské verze by mohlo zajímat jestli to Analogue Production není uděláno lépe?
Možná je to totožná nahrávka a potom je lepší koupit japonskou verzi, protože je levnější. Třeba cena na stránkách jpc.de je:
Analogue Production (CAPP 468761 SA) - 44,99 €
Columbia Sony Japan (SICP 10115) - 35,99 €
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nahravka je to totozna vzdy, na mysli jsi mel asi mastering. Ja jen, aby to nebylo matouci pro mene zkusene ctenare :angel:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od Mark Levinson »

Dieter Burmester píše:Nahravka je to totozna vzdy, na mysli jsi mel asi mastering. Ja jen, aby to nebylo matouci pro mene zkusene ctenare :angel:
Jasně, tak jsem to myslel.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od Mark Levinson »

Ještě mne napadla jedna věc, možná je to opravdu totožné SACD.
Majitelé Japonské verze máte napsáno vzadu na bukletu "Mixed by James Guthrie"?
Mark Levinson
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od soundgarden »

Producent by Patrick Leonard and Roger Waters
Mixed by James Guthrie

vydavateľ má na niekoľko rokov autorská práva aj na obal preto sú na celom svete rovnaké obaly, obi je na celu zadnú stranu all Japan a či aj nosič rovnakej kvalite ???

dole je ešte : Sony Music Labels Inc. Stereo DSD recording 16.2.3 (15.8.25) Y X je to dátum vydania v Japonsku a Oficiálne
keby to boli totožné nosiče, prečo v Japonsku to vydali až o 6 mesiacov ???

..... ale Japonec je určite Lepší :thumbup: :clap:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od fox »

Japonci neměli ještě natištěné OBI. :lol:
Japonec je určitě lepší !!! Měl bys ho vyměnit, Viktore. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od MB »

soundgarden píše:Je zaujímavé, že v EU sa predáva Japonec a pritom v USA a Európe to vyšlo pre 6 mesiacmi a v japonsku až 10.2. ??? Na Slovensku DPH sa platí na 22€ a clo nad 150€ japonci majú aj zľavy a bonusy.... mňa RW vyšiel na 20€!!!
https://www.discogs.com/Roger-Waters-Am ... se/7307234

Disc made in Austria

to asi nebude japonec
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od soundgarden »

Presne tak, Sony má závod v Austrií
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak to vypadá, že se jedná o naprosto totožné SACD (Japan i Evropa). Japonci budou mít jen jiný obal než Evropská verze.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od MB »

Akurat,že japonec nemá disk Made in Austria.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od Mark Levinson »

MB píše:Akurat,že japonec nemá disk Made in Austria.
MB,
tak to jsem špatně pochopil, myslel jsem, že mluvíš o svém SACD.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od MB »

Ospravedlňujem sa za nedorozumenie, mám pocit, že SICP 10115 na discogse ešte ani nie je a ja fakt nemám čas ho tam pridávať.

Inak dlho som mal referenčnú nahrávku The Wall UDCD 2-537 ( https://www.discogs.com/Pink-Floyd-The- ... ase/406432 ), ale budem to musieť asi prehodnotiť hlavne keď mám doma Amused To Death (ver.2015) ako oba formáty tj. SACD aj LP . A vďaka QSoundu aj pre sluchátka.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od MB »

Obrázek
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od Mark Levinson »

MB, netřeba se omlouvat.
Mám stejné vydání The Wall jako Ty a zatím jsem to lépe neslyšel. Měl jsem i miniLP Japan od Toshiby, které je také velmi zdařilé, ale MFSL je asi nejlepší. Pokud by The Wall vyšla na SACD, tak jako Roger Waters, tak to by asi bylo zajímavé.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od MB »

Tak v podstate SACD The Wall tak nejak očakávam, máme tu už od roku 2003 vcelku použiteľné SACD DSOTM, od 2011 výborné SACD WYWH. To by vychádzalo tak na 2019 2SACD The Wall. :mrgreen:
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od jirie »

:mrgreen: Docela obdivuji Tvůj optimismus, ale doufám, že než The wall vyjde na SACD nebo MCh nebudu úplně hluchý.
Jinak s tou referencí souhlasím. Čím méně příležitostí k poslechu hudby, tím častěji tam dávám The Wall MFSL :thumbup:
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od noaid »

The Wall už dávno měl vyjít, tak před 3 léty. Bohužel se pak zjistilo, že originální pásky jsou ve velmi špatném stavu, odpadávající kousky magnetické vrstvy apod. Takže se to zrušilo. Jestli se to nějak dál řeší, to už netuším.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Roger Waters - kvalita SACD

Příspěvek od jirie »

noaid píše:The Wall už dávno měl vyjít, tak před 3 léty. Bohužel se pak zjistilo, že originální pásky jsou ve velmi špatném stavu, odpadávající kousky magnetické vrstvy apod. Takže se to zrušilo. Jestli se to nějak dál řeší, to už netuším.
Také jsem to kdysi četl. Ochránci přírody to asi neradi uslyší, ale právě v době kdy se The Wall natáčela začaly se používat pásky, které měly magnetickou vrstvu nalepenou nějakým novým lepidlem, ve kterém byl nahrazen velrybí tuk nějakou syntetickou látkou. Greenpeace tak asi stojí za zkázou masterů Tha Wall!!!
Odpovědět