YES - porovnání SHM-CD x SACD (miniLP 7")

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

YES - porovnání SHM-CD x SACD (miniLP 7")

Příspěvek od Mark Levinson »

Před Vánoci jsem si objednal nové vydání Japonských sedmipalcových SACD YES - Tormato a 90125. Dost lidí zajímá kvalita tohoto vydání, tak to zkusím porovnat. První věc, která mne překvapila byla velikost obalů, je to fakt velké. I když jsem věděl, že to bude 7 palcový obal, tak mne to překvapilo, je to jako vinylový singl se všemi drobnostmi jako původní vinyl. Třeba u desky Tormato jsou skladby uvedeny na zadní straně obalu v pravém horním rohu, ne běžném CD absolutně nečitelné, na tomto provedení je to čitelnější. Není to sice jako na klasickém LP, ale blíží se to. Samotné SACD je upevněné na kruhové plastové desce s trnem uprostřed na uchycení SACD, aby v obale nelítalo.
Obě věci mám ještě na velmi dobře hrajícím SHM-CD a při porovnání těchto formátů musím uznat, že SACD je dál. Opět je cítit větší klid v nahrávce bez náznaku ukřičenosti či nějaké agresivity, zřejmě to dělají jemnější výšky což platí obecně pro formát SACD. I basy jsou hlubší a lépe separované. Není to propastný rozdíl, ale slyšitelné to je.
Podtrženo a sečteno:
Nevím jestli se vyplatí přecházet z SHM-CD na SACD, když cena je téměř dvojnásobná. Kdyby jsem se nyní rozhodoval, tak bych to asi neudělal (jiná situace by byla při podobné ceně). Pokud má někdo obyčejnou verzi a shání nějakou lepší verzi a má možnost přehrávat SACD, tak je to dobrá volba. Bonusem je kvalitní, Japonský obal se všemi replikami původního vydání LP, ale to mají obě verze (SACD i SHM-CD).
Mark Levinson
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: YES - CD/SHM-CD/SACD

Příspěvek od soundgarden »

mám zopár YES midi-LP SACD 2014, presne aj ja to tak počujem, je tam viac kľudu, hladké výšky, bass ide nižšie, väčší priestor , cez slúchadla je to super :thumbup:
a čo je veľmi zaujímavé tak midi-LP SACD YES: 2014 má lepšiu dynamiku ako YES: High Vibration SACD-BOX 2013 !!!???? http://dr.loudness-war.info/album/list? ... album=sacd
asi pomohla kritika YES: High Vibration SACD-BOXU :crazy:
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: YES - CD/SHM-CD/SACD

Příspěvek od MB »

pekné červené pole :ymsick:
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: YES - CD/SHM-CD/SACD

Příspěvek od jirie »

Díky za recenzi, ale to bych fakt asi musel slyšet.
Sledoval jsem to ihned jakmile to vyšlo. Můj koment je asi někde ve vlákně YES.
Té červené je tam skutečně moc :???: Zajímalo by mě přímé srovnání Flat transfer z Blu ray a tyhle midi SACD. Nemá totiž význam porovnávat remix s remasterem SACD. Není to objektivní.
S dalšími remixy YES od S. Wilsona to zatím nevypadá dobře. Jsou tam nějaké spory kolem alba Drama. Topographic Oceans byl zmíněn jako dočasně opuštěný projekt. No, uvidíme.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: YES - CD/SHM-CD/SACD

Příspěvek od Mark Levinson »

MB píše:pekné červené pole :ymsick:
To MB
Zkus to SACD, budeš mile překvapen i když je tam trocha červené.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: YES - CD/SHM-CD/SACD

Příspěvek od zappa »

skutečně povedené, vlastním Yessongs
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: YES - CD/SHM-CD/SACD

Příspěvek od soundgarden »

Som rád, že japonci hrajú, je to asi maximum od slabých pôvodných nahrávok .... odporúčam aj tieto sacd

http://www.cdjapan.co.jp/products?term. ... lar&page=1
Odpovědět