YES - CD/SHM-CD/SACD

Vše o kvalitě nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Mark Levinson
Administrátor

YES - CD/SHM-CD/SACD

Příspěvekod Mark Levinson » ned 17. led 2016 12:29:00

Před Vánoci jsem si objednal nové vydání Japonských sedmipalcových SACD YES - Tormato a 90125. Dost lidí zajímá kvalita tohoto vydání, tak to zkusím porovnat. První věc, která mne překvapila byla velikost obalů, je to fakt velké. I když jsem věděl, že to bude 7 palcový obal, tak mne to překvapilo, je to jako vinylový singl se všemi drobnostmi jako původní vinyl. Třeba u desky Tormato jsou skladby uvedeny na zadní straně obalu v pravém horním rohu, ne běžném CD absolutně nečitelné, na tomto provedení je to čitelnější. Není to sice jako na klasickém LP, ale blíží se to. Samotné SACD je upevněné na kruhové plastové desce s trnem uprostřed na uchycení SACD, aby v obale nelítalo.
Obě věci mám ještě na velmi dobře hrajícím SHM-CD a při porovnání těchto formátů musím uznat, že SACD je dál. Opět je cítit větší klid v nahrávce bez náznaku ukřičenosti či nějaké agresivity, zřejmě to dělají jemnější výšky což platí obecně pro formát SACD. I basy jsou hlubší a lépe separované. Není to propastný rozdíl, ale slyšitelné to je.
Podtrženo a sečteno:
Nevím jestli se vyplatí přecházet z SHM-CD na SACD, když cena je téměř dvojnásobná. Kdyby jsem se nyní rozhodoval, tak bych to asi neudělal (jiná situace by byla při podobné ceně). Pokud má někdo obyčejnou verzi a shání nějakou lepší verzi a má možnost přehrávat SACD, tak je to dobrá volba. Bonusem je kvalitní, Japonský obal se všemi replikami původního vydání LP, ale to mají obě verze (SACD i SHM-CD).
Mark Levinson

soundgarden

Re: YES - CD/SHM-CD/SACD

Příspěvekod soundgarden » ned 17. led 2016 16:28:45

mám zopár YES midi-LP SACD 2014, presne aj ja to tak počujem, je tam viac kľudu, hladké výšky, bass ide nižšie, väčší priestor , cez slúchadla je to super :thumbup:
a čo je veľmi zaujímavé tak midi-LP SACD YES: 2014 má lepšiu dynamiku ako YES: High Vibration SACD-BOX 2013 !!!???? http://dr.loudness-war.info/album/list? ... album=sacd
asi pomohla kritika YES: High Vibration SACD-BOXU :crazy:

MB

Příspěvekod MB » ned 17. led 2016 16:39:19

pekné červené pole :ymsick:
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE

jirie

Příspěvekod jirie » ned 17. led 2016 20:33:12

Díky za recenzi, ale to bych fakt asi musel slyšet.
Sledoval jsem to ihned jakmile to vyšlo. Můj koment je asi někde ve vlákně YES.
Té červené je tam skutečně moc :???: Zajímalo by mě přímé srovnání Flat transfer z Blu ray a tyhle midi SACD. Nemá totiž význam porovnávat remix s remasterem SACD. Není to objektivní.
S dalšími remixy YES od S. Wilsona to zatím nevypadá dobře. Jsou tam nějaké spory kolem alba Drama. Topographic Oceans byl zmíněn jako dočasně opuštěný projekt. No, uvidíme.

Mark Levinson
Administrátor

Příspěvekod Mark Levinson » úte 26. dub 2016 16:15:31

MB píše:pekné červené pole :ymsick:

To MB
Zkus to SACD, budeš mile překvapen i když je tam trocha červené.
Mark Levinson

zappa

Příspěvekod zappa » úte 26. dub 2016 23:44:04

skutečně povedené, vlastním Yessongs
Tannoy Westminster Royal + monobloky Manley REF250 + MCINTOSH MCD1100 + JADIS pre JPS8 + 2X Harmonix HS-101GP XLR + 3X Harmonix Studio master sítový kabel + stolek Quadraspire reference

soundgarden

Příspěvekod soundgarden » čtv 28. dub 2016 21:15:56

Som rád, že japonci hrajú, je to asi maximum od slabých pôvodných nahrávok .... odporúčam aj tieto sacd

http://www.cdjapan.co.jp/products?term. ... lar&page=1

Zpět na “Nosiče-nahrávky a jejich kvalita”