Reference Discs

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Reference Discs

Příspěvek od soundgarden »

Reference Discs : http://www.soundstage.com/referencedisc ... ediscs.htm , http://audiophilereview.com/sacddvd-aud ... print.html
podeľme sa priatelia o svoje skúsenosti s Referenciou ...
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Reference Discs

Příspěvek od soundgarden »

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Reference Discs

Příspěvek od Mark Levinson »

Některé CD/SACD mám doma a musím souhlasit, že po zvukové stránce je to reference. V prvním odkazu je uvedena deska Rogera Waterse - Amused To Death, Columbia CK 47127, Format: CD.
Toto se mi nezdá jako reference. Možná to nové vydání na SACD, to bych zařadil do žebříčku reference raději.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Reference Discs

Příspěvek od fox »

Viktore. Amused To Death je určitě referenční díky prostorovému zvuku Q sound. S takovým prostorem jsem se u jiné stereo nahrávky ještě nesetkal. Mám i původní verzi na CD Japan a ta je taky zdařilá.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Reference Discs

Příspěvek od Fox_25 »

Já mám mezi referencí alba od Yanna Tiersena, zejména Le Phare, Tabarly, OST Good Bye Lenin plus něco z Amélie z Mortnmantru.

Co se týká prostoru, Amused to Death nemá nejlepší podání prostoru. Le Phare a Good Bye Lenin jej v tomto ohledu poráží. Pro mě jsou referenční protože je mám dost naposlouchané a znám je téměř nazpaměť. Ale co je důležitější, jsou tam použity nástroje které znám a mohu si na ně zahrát.
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Reference Discs

Příspěvek od soundgarden »

Odpovědět