Jaká je životnost CD

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Jaká je životnost CD

Příspěvek od PGH »

Spousta lidi se začatkem 90 let zbavovalo LP a dneska se k nim vraci, proč asi. Fyzicky nosič ma něco do sebe, u CD SACD to bude za par let podobné. Stahnout na HDD a třeba přehravat ale neprodavat! A co takové knižky, to je parada si jen tak listovat ne jak u e-knihy. Nikdy za takove nic nedam ani korunu ale neco co mužu fyzicky vlastnit ano za to už jsem utratil spoustu peněz. Nikomu nic nevnucuji ale tak to prostě je.
Uživatelský avatar
Mastervoice
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2012 11:53
Bydliště: Severní Morava okr.Karviná

Re: Jaká je životnost CD

Příspěvek od Mastervoice »

ale jistě že...tištěná knížka se může číst při petrolejce třeba, proto je občas kupuji, není to láce ale hodnota trvalá, hudebních titulů mám asi dvacet, encyklopedie rock & pop, biografie kapel jako Sabbath, Sweet, Slade, AC/DC nebo Rolling Stones a Purple či Zeppelin
když selžou všechny pokusy je načase otevřít návod k použití
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Jaká je životnost CD

Příspěvek od PGH »

Muj nazor je že to je taktika hudebnich firem aby zase mohli prodavat stokrat prodané. A ruku na srdce taky kolik lidi si ty flacy kupuje, jen hrstka většina stahuje zadarmo. Ja si flac stahnu taky ale vždy si hudbu koupim pokud je skvělá, když ne tak ji časem smažu. A s tou petrolejkou je to fakt hloupe. Jestli maš 20 knižek to je dost malo, ja mám s manželkou dohromady asi 1000.
Uživatelský avatar
Mastervoice
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2012 11:53
Bydliště: Severní Morava okr.Karviná

Re: Jaká je životnost CD

Příspěvek od Mastervoice »

jsem navýsost spokojen s tím co mám, bezhlavě neutrácím, 1000 knih bych nepřečetl do konce života, kvantita není vždy kvalita asi tak
když selžou všechny pokusy je načase otevřít návod k použití
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Jaká je životnost CD

Příspěvek od PGH »

To neni bezhlave utraceni, čast knih mam po rodičich, ja kupuji asi 1 knihu do měsice a tak nějak ji i přečtu. S hudbou to mam tak že koupim asi 5 CD do měsice.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaká je životnost CD

Příspěvek od Mark Levinson »

Dneska jsem procházel sbírku CD/SACD (vše originál, pálenky mne nezajímají) a hledal jsem nejstarší kousky. Není to tak jednoduché, protože mnohé nosiče jsem vyměnil za novější remasterované vydání. I když jsou to staré nahrávky, tak byly nově vydány a jsou tím pádem mnohem mladší. Přesto mám několik kousků starých kolem 30 let a dnes jsem je podrobil optické kontrole a zrovna je přehrávám a je to absolutně bez problému a to jak opticky, tak i hudebně.
Mark Levinson
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Jaká je životnost CD

Příspěvek od adrian »

Mozem potvrdit,mam tiez cd z 1987,Belinda Carlise Heaven On Earth,Spin Doctors (1992),Seal(1991) a ziadne znamky staroby nenesu.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Mastervoice
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2012 11:53
Bydliště: Severní Morava okr.Karviná

Re: Jaká je životnost CD

Příspěvek od Mastervoice »

Tu jsem narazil v HyperAlbertu na akční CD-R AGFA photo, dříve známá značka dnes polozapomenuta tak jsem si cvičně pálnul Glenn Hughes - Resonate (2016) no počkáme, uvidíme uslyšíme za 100 let či se vyrovná zn.Verbatim... :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
když selžou všechny pokusy je načase otevřít návod k použití
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Jaká je životnost CD

Příspěvek od RedBaron »

Zrovna tohle je neuvěřitelně doprasená nahrávka, dynamická komprese až daleko za ořez špiček :silent:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: Jaká je životnost CD

Příspěvek od svartenatt »

svartenatt píše:Mám toto CD: https://www.discogs.com/Joy-Division-Cl ... se/1690385, koupeno 2002. Skladováno jako ostatní, mezi kterými jsou i mnohem starší, ve skříni mimo prach a vlhkost.
Ty starší jsem naripoval bez chyby i Nero CD-DVD Speed při testu chybovosti čtení nenašel problém, chybovost 0.
Ovšem toto album už při přehrávání spíše chrastí, naripovat nelze a v Neru 56% chybovost.
Pár let hrálo dobře, ale po delší době zdegenerovalo. Nemá žádné škrábance, je jako nové.
Takže nejspíš špatný materiál při výrobě nebo koroze při skladování před koupí.
Kdysi jsem toto napsal a musím uvést, kde byla skutečná chyba. Stará mechanika Samsung měla problém s tímto jediným CD, nová LiteOn iHAS124 přečetla a naripovala CD bez chyby.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
Oldear

Re: Jaká je životnost CD

Příspěvek od Oldear »

Dovolím si to trochu oživit se svou zkušeností.
CD player mám od roku 1983 a první CD vydané v roce 1982. Jsou to známá CD klasiky od Nippon Columbia. I dnes hrajou naprosto bezchybně. CD mám klasicky v polici na stěně, ale nejde na ně přímý sluneční svit. Z těch několika tisíc CD co vlastním, byl problém jen s jedním ( tedy co jsem zjistil, protože jsou takové, které jsem roky nehrál ) a to popík Chris De Burgh - High On Emotion, které hrálo přerušovaně. Je to CD s reflexní vrstvou až ke kraji a ta zřejmě začala oxidovat. Naštěstí to ještě přelouskla BD mechanika v PC a šla udělat záloha. Takové CD se již nevyrábějí a vždy je tam nyní ještě na okraji polykarbonát, aby se vzduch nedostal na ten např. hliník.
Odpovědět