LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mirek »

Mirek, Maretti

Myslím, že máme na mysli to samé, ale každý to popisujeme po svém. Žádné měření není totiž potřeba, naše uši to slyší samy nejlépe a špatné nahrávky se odhalí samy, potom opravdu nezbývá, než sehnat kvalitnější vydání.
Tak, tak :thumbup:
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od boxer »

Díky.

Gong znám. Za blahé paměti jsem tam chodil na Bolka Polívku, a divadlo K.Heřmánka,než sehnal Adrii.

Od kolika to je je poslední otázka.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od MB »

Cca od 9:00, ja dorazim tak po 10tej...
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Pamela »

http://www.magnum.com.tw
Má někdo zkušenosti s tímto????Dobré,špatné,kvalita zvuku,zpracování......atd
Mám od nich pár CD a ted se dívám že je to nějaká čína či co?
Dám sem aspon dvě,at víte jak to vypadá v reálu.
Byl bych rád kdyby jste se podělili o zkušenosti.Cenově to třeba na AUDIO3 vychází okolo pětikila.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Pamela »

Sorry,zapomněl jsem že zdejší "highendisti" si honí péro jen u MFSL a aparátu z třetí ruky.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mark Levinson »

Pamela píše:Sorry,zapomněl jsem že zdejší "highendisti" si honí péro jen u MFSL a aparátu z třetí ruky.
Pamelo,
hold asi tady nemá nikdo zkušenosti s čínskými cedly nebo to chce více času, být jízlyvý po jednom dni je brzy :YMALIEN:.
Já když slyším, že je něco čínské, tak vždy zbystřím. Věřím, že i Čína může udělat kvalitní věc, ale bohužel 99% jejich produkce je nekvalitní, takže si za svou pověst mohou sami.
Mám dvě firemní CD fa USHER a ty jsou natočeny někde na Taiwanu (nevím přesně) a hrají naprosto úžasně. Je to taková směs různých druhů hudby, zvukově vynikající.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od pajuna »

Pamela píše: Mám od nich pár CD a ted se dívám že je to nějaká čína či co?
.
1. Myslim si, ze podle adresy a "tw" na konci lze poznat ze to je Taiwan. Samozrejme to nezarucuje misto, kde je to vyrobeno

2. Kdyz mas dve cd, proc se nepodelis o svuj nazor jak to hraje a das tim dobry signal ostatnim jestli se tim maji zabyvat ci ne, nebo potrebujes ujisteni co mas doma od jinych? Myslim, ze to doma nejspis nikdo nema, kdyz nereaguje
Pamela píše:Sorry,zapomněl jsem že zdejší "highendisti" si honí péro jen u MFSL a aparátu z třetí ruky.
3. Nevim, co se tady snazis timto predvadet

4. Firemni CD Usher jsou vynikajici jak kvalitou nahravek, zvuku, interpretace - jak pise ML

5. Neobhajuji asijskou vyrobu, ale napr. v Cine se vyrabi spousta kvalitniho zbozi, jde o to, v jakych komoditach.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Pamela »

Kluci pardon,trochu jsem včera pařil a vůbec nevím že jsem něco psal. :oops:
Myslel jsem že se s těmi CD někdo setkal,zajímalo mě jestli se to v něčem liší oproti standardnímu vydání.
Neměl jsem možnost je srovnat s evropskou verzí,ale ty od MAGNUM jsou v pohodě,kvalitní papír,krabička i potisk CD,zvuk slušný (je to big-bít)
Překvapilo mě že AUDIO3 nabízí takové volaaké čudné CD odněkud z taiwanu.
Vzpomínám si že jsem měl kdysi v ruce normální verzi HELLOWEEN a měla plastický stříbrný lesklý název kapely,ta od MAGNUM má jméno kapely takové bílé a není plastické, na CD je bonusová skladba.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od slayers »

Tý vole,tos musel bejt dobře nakalenej :mrgreen: :mrgreen:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Dieter Burmester »

Japan mini-LP=preexponovane vysky ~x(
Dieter Burmester
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od sekal »

MFSL má zase zvýrazněné basy.. To máš prašť jako uhoď.. Skutečně (zvukově) neutrální nahrávky se dnes hledají jen velmi obtížně...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Dieter Burmester »

S takovym problemem jsem se u MFSL zatim nesetkal, ale u tech japonskch legracek typu SHM-cokoliv a mini LP to na vyskach reze jak pila. Jeste, ze jsem mel ty disky jen zapujcene. Pritom japonske pressy vinylu a japonske K2HD tim netrpi. Nevadi, zajimava zkusenost ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od lidumil »

Mně to teda nepřijde, že by SHM-CD měly nějak přebuzené výšky. Ve srovnání s evropskými CD neuvěřitelná dynamika, a porovnání SHM-CD a mini vynil CD je poslechově téměř identické, SHM snad o trochu lepší dynamika. Ale možná je to chyba mého HW.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od sekal »

U některých nahrávek rocku resp. metalu to projasnění i docela pomůže. Pokud bych si měl vybrat mezi nahrávkou se zvýrazněnými basy nebo výškami, beru jednoznačně ty druhé. Ty přebasované placky mě vysloveně se*ou, a to tím více, čím jsem starší.. Nejlepší jsou ale samozřejmě původní (první) vydání without clipping and equalization...
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mirek »

ale u tech japonskch legracek typu SHM-cokoliv a mini LP to na vyskach reze jak pila
Problém sestavy, nikolib SHM-CD.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Dieter Burmester »

:lol: Mirku....fakt ne :lol:
Dieter Burmester
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mirek »

Místo těch přiblbejch smajlíků se zeptej na to někoho, kdo má kvalitní sestavu - třeba Mark Levinsona....
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od pajuna »

Mirek píše:
ale u tech japonskch legracek typu SHM-cokoliv a mini LP to na vyskach reze jak pila
Problém sestavy, nikolib SHM-CD.
Nejen pro uklidneni situace bych to videl na kompromisni pohled, na zaklade mych zkusenosti.
"SHM-CD jsou vetsinou velice prezentni na vyskach a ne kazda sestava je snese, resp. vysledny zvuk je na ruznych sestavach rozdilny. Spise bych to videl tak, ze kdyz neni akustika v poradku, projevi se opravdu razantne."
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Dieter Burmester »

Akistika je v poradku. Ono to lze hlavne videt, kdyz se udela spektralni analyza ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od kodlNAD »

Ze se hned cilite. ;) Dyt to forum je o nazorech, muzu souhlasit, nesouhlasit a hlavne respektovat opacny nazor, , to je asi tak vse. Vsem nam de nakonec o spolecnou vec, aby nam z krabic lezla supr muzika, nebo ne? Ja si ted taky porizuju svoje prvni shm cd, kuli tomu, abych porovnal s tim co mam doma, co me ucho neuslysi, tak tomu neuveri. A hodne se tesim na porovnani. Hezky vecer vsem... ;)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Dieter Burmester »

Slava, konecne neco k tematu :thumbup: zde je citace jednoho mistniho clena, u ktereho vim jiste, ze slysi dobre: "kdo kupuje SHM tak je chuj co ma zahuhlany aparat a nebo ma rad hnsune detailni reprodukci" :clap: Dosel jsem prakticky ke stejnemu vysledku na trech aparaturach, dvou studiovych poslesich, v jednom masteringovem studiu a spektralni analyzou ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mark Levinson »

Pánové,
prosím bez urážek a osobního napadání [-x .
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nahodil jsem to sem proto, ze jsem mel zapujcenych 11 disku a bylo to u vsech. Ale jelikoz jsem neslysel vsechny SHM a mini LP, tak jsem se chtel dopatrat informace, zda je to zamer nebo minela. Vypada to tedy na zamer a duvod objasnil noaid v jinem vlakne, jiny clen potvrdil me zjisteni. Timto diskuzi na toto tema ukoncuji :D
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mark Levinson »

Poslední dny jsem neměl dostatek času, abych zde mohl dříve napsat své postřehy, jak mne vyzýval výše Mirek. Dnes jsem si pustil i nějaké věci pro porovnání a pouštěl jsem něco z novodobých nahrávek např. John McLaughlin - To the one (SHM-CD), aby bylo porovnání více objektivní. Nemá smysl porovnávat nahrávky s rokem původu někde kolem cca 1970, např. poslední dobou tolik diskutované vydání YES (SACD). U takto starých nahrávek (i když jsou vydány na SACD, K2HD apod.) nemůžeme očekávat kvalitu novodobých nahrávek i když je někdy neuvěřitelné co se podaří tvůrcům z takto starých věcí vydolovat a jak to skvěle hraje. V tomto ohledu mi velmi vyhovuje zvuk MFSL a to jak starších vydání, tak i současných včetně nově vydávaných SACD. Samozřejmě, že se to nedá paušalizovat, např. některá nově vydaná SACD Milese Davise nehrají tak dobře, jako již dříve vydaná SACD Patricie Barber. Za to ovšem nemohu kritizovat vydavatele nebo formát, prostě z toho co měli k dispozici už nic lepšího vyčarovat nejde. I tak jim za to děkuji. Kromě MFSL mi sedí i zvuk FIM, Mastersound, ECM, Chesky Records, Telarc a japonská vydání miniLP např. Toshiba-EMI (možná, že jsem na něco zapomněl).
Co se týče SHM-CD, tak několik kousků také vlastním a musím říct, že to co doma mám považuji za zvukově dobré. Nemůžu hodnotit všechna SHM-CD, ale těch pár kousků co mám jsem si porovnával s obyčejným vydáním a dál s běžným remasterovaným vydáním a SHM-CD mi přišlo jako nejlepší - zvuk je dynamický, plný detailů, celé spektrum je prokreslenější a je posunuto výše, v porovnání s např. MFSL je to o dost, protože MFSL je zase posunuto svým charakterem zvuku spíše níže. Také bývají SHM-CD nahrána hlasitěji, proto jejich zvuk může působit expresivně, ale rozhodně se nejedná o agresivní výšky, které řežou do uší jako žiletky.
To je moje zkušenost s SHM-CD, SHM-SACD zatím žádné nemám.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mark Levinson »

Pajuna psal ve vlákně "Co poslouchám", že si pouští Stinga na SHM-CD, patří to spíše sem do tohoto vlákna, tak se zeptám tady. Jardo, jak Ti hraje toto SHM-CD? Měl jsi možnost to porovnat s něčím, případně jaké byly rozdíly?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od pajuna »

Toto CD hraje skvele, detail, plnost, dynamika. Nemam toto konkretni jako klasicke CD abych to mohl porovnat primo.
Muj prvni poznatek s nim pred par lety byl zajimavy. Mel jsem ho u jednoho hifi kolegy a hralo tam vyborne, pak jsem ho privezl domu a bylo najednou hodne posazene nahoru, az neprijemne vysky, byl jsem z toho trochu zklamany. Kdyz jsem pozdeji vymenil zesilovac, vse bylo uz vyrazne lepsi.
Takze i tady potvrzuji, prestoze SHM az tolik nemam, ze hraji velmi dobre, ale stale si myslim, ze prezentneji na vyskach, coz muze byt pro nektere sestavy, ktere nejsou uplne na techto frekvencich vyladeny, lehkym problemem.
Ale, to muzeme zase treba naznacit, ze MFSL nemuseji znit optimalne tam, kde je zase prebasovano, ze ;) ?
Neni nad to, si tato cd vyzkouset u sebe na vlastnich sestavach a udelat si svuj zaver.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od sylvian »

Mark Levinson píše:Poslední dny jsem neměl dostatek času, abych zde mohl dříve napsat své postřehy, jak mne vyzýval výše Mirek. Dnes jsem si pustil i nějaké věci pro porovnání a pouštěl jsem něco z novodobých nahrávek např. John McLaughlin - To the one (SHM-CD), aby bylo porovnání více objektivní. Nemá smysl porovnávat nahrávky s rokem původu někde kolem cca 1970, např. poslední dobou tolik diskutované vydání YES (SACD). U takto starých nahrávek (i když jsou vydány na SACD, K2HD apod.) nemůžeme očekávat kvalitu novodobých nahrávek i když je někdy neuvěřitelné co se podaří tvůrcům z takto starých věcí vydolovat a jak to skvěle hraje. V tomto ohledu mi velmi vyhovuje zvuk MFSL a to jak starších vydání, tak i současných včetně nově vydávaných SACD. Samozřejmě, že se to nedá paušalizovat, např. některá nově vydaná SACD Milese Davise nehrají tak dobře, jako již dříve vydaná SACD Patricie Barber. Za to ovšem nemohu kritizovat vydavatele nebo formát, prostě z toho co měli k dispozici už nic lepšího vyčarovat nejde. I tak jim za to děkuji. Kromě MFSL mi sedí i zvuk FIM, Mastersound, ECM, Chesky Records, Telarc a japonská vydání miniLP např. Toshiba-EMI (možná, že jsem na něco zapomněl).
Co se týče SHM-CD, tak několik kousků také vlastním a musím říct, že to co doma mám považuji za zvukově dobré. Nemůžu hodnotit všechna SHM-CD, ale těch pár kousků co mám jsem si porovnával s obyčejným vydáním a dál s běžným remasterovaným vydáním a SHM-CD mi přišlo jako nejlepší - zvuk je dynamický, plný detailů, celé spektrum je prokreslenější a je posunuto výše, v porovnání s např. MFSL je to o dost, protože MFSL je zase posunuto svým charakterem zvuku spíše níže. Také bývají SHM-CD nahrána hlasitěji, proto jejich zvuk může působit expresivně, ale rozhodně se nejedná o agresivní výšky, které řežou do uší jako žiletky.
To je moje zkušenost s SHM-CD, SHM-SACD zatím žádné nemám.

Musím nesouhlasně a dost silně oponovat tomuto názoru: Nahrávka MOODY BLUES "Days of Future Passed" zní z SA-CD jako by BYLA nahrána včera. ELP remasters K2HD zní úplně nejlépe z celé řady vydání v rozlišení 44.1/16 (SW Q-mix je pochopitelně ještě lepší i když v případě debutu nekompletní). Yes Catalog SHM-CD + HDCD byl remasterován Isao Kikuchim (stejně jako chystaný box High Vibration) a i když je poněkud "vpředu" je o míle lepší než práce Joe Gastwirta jemuž zase Steve Hoffmann nesahá ani po kotníčky. KING CRIMSON catalogue 1969 - 1974 + JETHRO TULL: Aqualung + TAAB dále CARAVAN: In the Land of Pink and Grey, HAWKWIND: Warrior on the Edge of Time a ZEJMÉNA PINK FLOYD: DSOTM+WYWH jsou důkazem, že HD mastering může opravdu znít velmi současně. Osobně bych se ke starším mixům těchto titulů nevracel na žádném médiu, ale nikomu neupírám jeho názor. Může být, že někdo je spokojen s tím, co má již doma a tak je to v pořádku, jen bych v tomto případě netvrdil, že nelze z pásků nahraných rychlostí 76ips nelze dobýt vše, co tam bylo před 40-45 lety uloženo. Věc se má ovšem jinak, pokud hovoříme o produkčních steropáskách pro výrobu matric vinylů.....s tímhle si neporadí žádný mistr zvuku.....o tom žádná. VIZ též tzv. remastery z Mozartea v Jungmannově ul. téhož datování.
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od sylvian »

Mimochodem nahrávka: http://www.sa-cd.net/showtitle/2348 z roku 1955 ve tříkanalu zní pořád tak současně, že hravě posadí na zadek i tyto: http://www.sa-cd.net/showtitle/1908 + http://www.sa-cd.net/showtitle/3761 + http://www.sa-cd.net/showtitle/249 (u ostatních vydání nemám srovnání ale neočekávám omračující technické a interpretační provedení, které by výrazně překročilo Reinera).
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mark Levinson »

Sylvian píše:
HDCD formát mám moc rád: Mikeš Oldfield zní furt pěkně a vydávání na SACD navíc vázne.....novější remastery nejsou HDCD a hrají hůř než ty, co HDCD jsou....v tomto formátu mám ještě méně povedené ROXY MUSIC a JONI MITHELL. King Crimson již jsem z větší části nahradil Wilsonem. Milé je, že DENONI stále umožňují u svého železa tento formát a též OPPO jej také drží.
HDCD je výborná věc, poměrně dost vydaných CD v tomto formátu, ale výrobci elektroniky už tento systém moc do svých strojů nedávají. Stále se drží kromě Denonu i Naim. Měl jsem HDCD dříve ve svém přehrávači Mark Levinson No.390S a mohu potvrdit, že CD s HDCD hrálo opravdu výborně, např. Patricia Barber-Cafe blue vydaná u FIM na zlatém HDCD byla opravdu excelentní. Současný přehrávač ML No.512 je sice SACD, ale HDCD už postrádá :sad:.
Mark Levinson
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od sylvian »

Mark Levinson píše:
Sylvian píše:
HDCD formát mám moc rád: Mikeš Oldfield zní furt pěkně a vydávání na SACD navíc vázne.....novější remastery nejsou HDCD a hrají hůř než ty, co HDCD jsou....v tomto formátu mám ještě méně povedené ROXY MUSIC a JONI MITHELL. King Crimson již jsem z větší části nahradil Wilsonem. Milé je, že DENONI stále umožňují u svého železa tento formát a též OPPO jej také drží.
HDCD je výborná věc, poměrně dost vydaných CD v tomto formátu, ale výrobci elektroniky už tento systém moc do svých strojů nedávají. Stále se drží kromě Denonu i Naim. Měl jsem HDCD dříve ve svém přehrávači Mark Levinson No.390S a mohu potvrdit, že CD s HDCD hrálo opravdu výborně, např. Patricia Barber-Cafe blue vydaná u FIM na zlatém HDCD byla opravdu excelentní. Současný přehrávač ML No.512 je sice SACD, ale HDCD už postrádá :sad:.

Esi to náhodou nebude tim, že fy Pacific Microsonics prodala sama sebe Microsoftu a ten jako jediný uděluje právo licence na tuto technologii....mimochodem OPPO ji stále drží také. We Woknech je integrována technologie HDCD jako codec. WMP rozpozná disk s kódováním HDCD a rozkóduje jej též (viz logo HDCD vlevo dole, které se zobrazí po spuštění přehrávání. Pokud má takové CD s kódováním HDCD tiché pauzy mezi jednotlivými tracky, pak HDCD logo v této pauze zhasne. Downsize této technologie spočívá v tom, že dvojnásobné zakódování způsobuje značně slyšitelné efekty různého druhu při přehrávání s expanderem HDCD, čili pokud koírujete HDCD je lepší se tomu vyhnout tím, že stvoříte image celého disku a ten se pak osmaží na prázdné médium.....OPPO umí navíc tuto preferenci vypnout, takže se přehraje normální CDDA formát bez efektů, když už se vám dostane do rukou disk z asie, kde vůbec nikdo netuší kolikrát byla data překódována. x_x
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 94
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od TOM »

pěkný článek:
Audiodrom uvádí - Cesta draka
http://www.audiodrom.cz/recenze/jak-to-vidime/448.html
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Pamela »

Nevím kam to napsat, tak zkusím tady.
Dnes mi došly dvě CD koupené z inzerátu a na spodní straně obou CD je pouze :
"manufactured by optimal media production"
a číslo :
"AA12234-01" na druhém CD je "A389189-01"
Jelikož se mi k tomu nepodařilo nic moc najít a CD s takovým nápisem jsem doma nenašel, jsem z toho trošku nesvůj.
Neví někdo o co by mohlo jít.
Jestli je to zase nějaký "fakáč" tak mě asi jebne :evil:
Dík za reakce.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Pamela »

Dík za rychlou reakci.
Taky jsem našel ten odkaz, spíš mě zarazilo že jsem tak označené CD ještě neviděl.
Pokud by někdo věděl vo co de, byl bych rád za osvětlení.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Pamela »

Trochu jsem koukal na ty stránky a snad to bude O.K.
Takhle to vypadá:
L-129094-1370706071-9438.jpeg
Obrázek z netu, číslo jiné.
Nějaká omáčka z monteho odkazu.

Copyright (c) – Napalm Records Handels GmbH
Phonographic Copyright (p) – Napalm Records Handels GmbH
Published By – Iron Avantgarde Publishing
Pressed By – Optimal Media Production – AA12234
Recorded At – Fusão Studios
Recorded At – Viuhahtaja Studios
Mixed At – Studio 57 (2)
Mastered At – Studio 57

Made in Germany.
All songs by Revolution Renaissance / Iron Avantgarde Publishing.
© + ℗ 2010 Napalm Records Handels GmbH.
Barcode and Other Identifiers
Barcode: 8 85470 00132 6
Matrix / Runout: AA12234-01 manufactured by optimal media production
Mastering SID Code: IFPI L573
Rights Society: Austro Mechana
Label Code: LC 11368



Všechny ty udaje sedí, takže snad O.K.
Jen mě zarazilo že jsem se ještě s takovým CD nesetkal, máte někdo něco takového doma?
Možná už mi z toho trochu hrabe.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mark Levinson »

Jen mě zarazilo že jsem se ještě s takovým CD nesetkal, máte někdo něco takového doma?
Možná už mi z toho trochu hrabe.
Pamelo nehrabe!
Já jsem to taky ještě nikdy neviděl.
Mark Levinson
monte

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od monte »

Myslím něco mám, ale kdo zná ve světě Supraphon, Panton, krom východu skoro nikdo.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Pamela »

Jedno z CD je toto:
THEJETHROTULL-ChristmasAlbum1.jpg
THEJETHROTULL-ChristmasAlbum2.jpg
THEJETHROTULL-ChristmasAlbum3.jpg
Tohle by mohl někdo mít, můžete prosím kouknout jak vypadá vaše spodní strana CD?
Případně jestli se podle fotek liší s jinou verzí?
Dík.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Pamela »

Asi jsem definitivně skončil s kupováním CD přes inzeráty bez osobního předání.
Na inzerát jsem sice koupil jen pár CD, ale vše nějaké mrdky nebo fake.(netýká se čekých hifi for)
Jediná výjimka byl "pink" Tam bylo naopak vše naprosto super!
Dnes jsem po delší době zavítal do TNT a měl tam celkem dost vinylů i japonce. Pokud někdo z Ostravských "kolotočářů" náhodou neví, měl by zajít určitě zkontrolovat :thumbup: No ale to je asi všeobecně známo.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj Pamelo,
tak jsem zjistil, že tohle CD taky mám a vypadá to naprosto stejně jako u Tebe.
2013-12-13 15.39.23.jpg
2013-12-13 15.39.37.jpg
2013-12-13 15.39.52.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Odpovědět