Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
Uživatelský avatar
FREDDIE1
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2013 10:39

Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od FREDDIE1 »

Dobrý den! Napadlo mě založit odkaz, ve kterém by se řešila kvalita a zkušenosti, které vy, milovníci vinylových desek, máte s jednotlivými internetovými prodejci a obchody, kde se tyto nahrávky prodávají. Cílem je, aby prostřednictvím zkušeností nás všech lidé, kteří se sbíráním desek začínají, nemuseli zažít hořká zklamání díky podvodníkům, kteří se na internetu někdy objeví. Navrhuji postupně psát obchody a prodejce, se kterými máte pozitivní zkušenosti a kde se vynaložené peníze odrazí v kvalitě zboží. Na Aukru a Ebayi se objevuje mnoho subjektů. Kteří z nich nabízejí kvalitu za adekvátní cenu?
Akai GX-747, Rotel RCD-970BX, Rotel Rc-995, Toshiba SR-B22, Panasonic SA-PM30MD, Iriver E100, Koss Porta Pro
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od fox »

Já kupuji nové LP převážně ze Studia Panský Dvůr. :thumbup:
Starýma jsem vyzbrojen z ebay z dob, kdy byl dolar za patnáct a neplatilo se clo. :D
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
FREDDIE1
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2013 10:39

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od FREDDIE1 »

Pěkně foxi. :thumbup: :D Ale někdo začínat musí. The Song Remains the Same. :cool: Uvidím, jestli tohle téma někoho zaujme.
Akai GX-747, Rotel RCD-970BX, Rotel Rc-995, Toshiba SR-B22, Panasonic SA-PM30MD, Iriver E100, Koss Porta Pro
Uživatelský avatar
FREDDIE1
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2013 10:39

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od FREDDIE1 »

já chci například na Ebayi nakoupit desky od obchodu recordsale.de, na Aukru od uživatelů Norocky a Minicar. Má s nimi někdo zkušenost? Doufám, že to bude v pořádku.
Akai GX-747, Rotel RCD-970BX, Rotel Rc-995, Toshiba SR-B22, Panasonic SA-PM30MD, Iriver E100, Koss Porta Pro
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od Mamut »

Už sem u nich nakupoval několikrát. Stav odpovídal popisu zboží, se svými věcmi sem byl celkem spokojen. Z nových LP, zde zmíněný Pavel Diok sežene asi cokoliv za supr ceny. Stejně tak, mám jen výbornou zkušenost s Musicrecords a nebo i dříve bazarový Diskoduck. Tam sem sice měl nějaké výhrady s popisem prodávaného zboží, ale nakonec nebylo absolutně problém desky vyměnit a nebo vrátit peníze.
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od fox »

Od Angličanů kupuji pouze desky označené NM. EX většinou dost praskají. Pokud kupuješ u Japonců, stačí EX.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od drvoštěp »

To FREDDIE1 od nich taky kupuji a vše podle popisu.Takže plná spokojenost :thumbup:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od jirie »

Není od věci domluvit se s prodejcem mimo EEEEU, aby deklaroval nějakou lidovou cenu na zelené etiketě (nejlépe do 25 USD) a ještě přidal obligátní "Used records" :D
Nemusíme přeci vyhazovat penízky oknem. Stačí když je utrácíme za své koníčky =))
Uživatelský avatar
FREDDIE1
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2013 10:39

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od FREDDIE1 »

Foxi, ty jsi narazil na Japonce? Kde? Na Ebayi jsem našel jenom jeden obchod s Japonci. Mají tam tak 30 desek a moc se mi to nezdá. Hoď sem prosím link.
Akai GX-747, Rotel RCD-970BX, Rotel Rc-995, Toshiba SR-B22, Panasonic SA-PM30MD, Iriver E100, Koss Porta Pro
Uživatelský avatar
FREDDIE1
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2013 10:39

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od FREDDIE1 »

Už aby byla doma seřízená Toshiba SR-B22 a Tesla Nc-450. Taky bude možná Tesla Nc-470. Pan Zatloukal, bývalý pracovník Tesly tvrdí, že Tesla Toshibu přebije. Uvidím.
Akai GX-747, Rotel RCD-970BX, Rotel Rc-995, Toshiba SR-B22, Panasonic SA-PM30MD, Iriver E100, Koss Porta Pro
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od fox »

http://www.ebay.com/sch/Records-/176985 ... w=lp+japan
Dej do vyhledávače na ebay com, nebo uk lp japan a vychrlí se na tebe několik desítek tisíc desek. Jenom mít peníze.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od fox »

Já bych se dnes na staré LP vykašlal. Vychází plno desek v nových edicích s podstatně lepším zvukem. Kontaktuj Pavla Dioka-Studio Panský Dvůr. Napiš mu žánry, které posloucháš a on tě může informovat o nově vycházejících deskách.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od fox »

Vykašli se na starou Teslu. Jsou to křápy, do kterých nemá cenu už investovat. Já bych šel spiše do něčeho staršího ale kvalitního. Například. http://www.ebay.de/itm/Linn-Basik-HighE ... 43b93a22d0
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od monte »

Vykašli se na starou Teslu. Jsou to křápy, do kterých nemá cenu už investovat.
:lol: , FOX má pravdu. Je to spíš hračičkaření, jako u mne. Kdybych je neměl zapomenuté po domečcích, tak gramofon Tesla bych určitě nekupoval. Jenom nový gramec, záleží kolik máš love. I ty staré Pionnery nejsou žádná výhra, po pár letech chrastily potenciometry atd. Nakonec jsou součástky unavené, je to jen drahé sběratelství a nostalgie. Kupuj nové přístroje, abys nebyl nasra-ný :thumbup: . Lampa je lampa. Nejvíc peněz si nech hlavně pro kvalitní reprobedny, tam vše začíná.
monte

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od monte »

Máme obchody s deskami, ale taky nové ceny. Ceny šly hodně nahoru, prostě chování společností je stejné, vyrýžovat co se dá. Před pěti lety byla cena do 400,- a dvoják 520,- třeba poslední Genesis. Osobně jsem vinyl přestal kupovat, jen pár kusů za rok. Vrátil jsem se k CD, kde jsou ceny na přijatelné míře, někdy velmi výhodné. Osobně prostě odmítám dát za vinyl 750,- i víc a to nemám finanční nouzi :thumbdown: . Na hodně deskách jsem míval cenu 4-7 USD.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od lidumil »

fox píše:Já bych se dnes na staré LP vykašlal. Vychází plno desek v nových edicích s podstatně lepším zvukem. Kontaktuj Pavla Dioka-Studio Panský Dvůr. Napiš mu žánry, které posloucháš a on tě může informovat o nově vycházejících deskách.
Já bych teda nesouhlasil, protože řada nových vydání zvukově za původními vydáními dost kulhá - namátkou Kuře v hodinkách, Patti Smith..... Jiná liga jsou 180 g a z vlastní zkušenosti nejlíp hrajou UK, US, CDN a JAP vydání, NL a DE nic moc a IT, FR, ESP bída bída bída. Ale vždycky záleží na masteru, třeba Deep Purple nehrají vůbec - mám mimo jiné US Machine Head a je to jak bych měl přes bedny deku! Jinak tu nej zkušenost mám tady - http://stores.ebay.de/vinyl-garage-japo ... 4340.l2563
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od fox »

Samozřejmě, některé nové vinyly svou kvalitou pokulhávají. Ale i ta původní vydání taky nejsou nic moc. Pokud nekoupíš první press, ten ale kolikrát těžko zaplatíš. Japonské vinyly jsou drahé a navíc je čím dál dražší poštovné. Pokud jích zase koupíš víc najednou. zaplatíš clo, DPH a další poplatky. Anglické zase mnohdy v dezolátním stavu. Některé mám i třikrát, než jsem se dostal k dobré kvalitě.
Nedávno vyšly ve vynikající kvalitě Caravan, Emerson, Lake, Palmer, které byly ošetřené Stevenem Wilsonen.
Monte. Já mám rád LP, CD už méně. Proto budu kupovat i dražší vydání. Nakonec už máme plné almary a už jenom dokupujeme. :lol: Hůře jsou na tom ti, kteří teprve začínají.
Mnoho desek vychází v omezených nákladech i 100 nebo 200 ks. Na nich nikdy neztratíš. Když se podívám na jejich ceny na ebay po dvou létech, někdy se nestačím divit. Za CD dostaneš akorát pár šestek.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od lidumil »

Poštovné je problém, vinyl za 4 dolary, poštovné 11 :-(, ale většinou se dá domluvit že deklaruje cenu i s poštovným do 30 dolarů. Samozřejmě je pak problém, pokud se zásilka ztratí :-( Anglické vinyly koupené v poslední době mám ve velmi dobrém stavu, ale pečlivě volím prodejce, mám pár vyzkoušených. A cena LP se neustále drží. První presy se někdy dají pořídit za řekněme "docela přijatelnou cenu" je to o štěstí a taky o času hledat.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
monte

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od monte »

Foxi, vinyl je dočasná móda a za deset let se opět vrátí třeba disc nebo jiný formát. Kupování hudby elektronicky a uložení na disc je totálně bezcenná věc :thumbdown:. Uvidíme časem, jestli se dožijem :lol: co bude. Někdy v roce 1999 jsem koupil 150 desek v super stavu od sběratele po 40,- a byl rád za tu cenu. Dnes se tluču do hlavy, proč jsem nekoupil všechno co měl. Třeba kompletní Zeppelin, říkal jsem si proč, mám na CD. Byl to kluk, který se vrátil z USA a vše kupoval jako horké novinky :thumbup:
Uživatelský avatar
FREDDIE1
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2013 10:39

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od FREDDIE1 »

Dívám se dívám. Těch Japonců je na Ebay opravdu hodně. Třeba moji milovaní Queen tam mají desky 4-5 verzí jednoho alba. Všechny jsou deklarovány jako NM. Kterou si vybrat opravdu nevím. A tak je to skoro u každého alba.
Akai GX-747, Rotel RCD-970BX, Rotel Rc-995, Toshiba SR-B22, Panasonic SA-PM30MD, Iriver E100, Koss Porta Pro
Uživatelský avatar
FREDDIE1
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2013 10:39

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od FREDDIE1 »

To poštovné je taky věc. Ale těch poštovných je tam několik druhů. Od 4 do 18 dolarů. Jaký je v tom rozdíl? Cenově to jsou opravdu skoky.
Akai GX-747, Rotel RCD-970BX, Rotel Rc-995, Toshiba SR-B22, Panasonic SA-PM30MD, Iriver E100, Koss Porta Pro
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od fox »

To nejlevnější poštovné je obyčejný dopis. Může jít i dva měsíce. Většinou však dva až tři týdny Je riskantnější. Ale neměl jsem s tím velký problém. V počátku jsem musel zdrbat pošťačku, protože nechala desky opřené o barák. Řekla, že je to dopis a nevešel se do schránky. Kráva si vůbec neuvědomila, že to šlo přes půl zeměkoule a nakonec se může ztratit v cílové stanici. Nakonec mi je nechávali na poště a já jsem si je chodil jednou týdně vyzvedávat. Z počátku jich chodilo i patnáct týdně.
Ta drahá pošta je doporučená. Pošťák ti ji doručí oproti podpisu, někdy dojde i do tří dnů, v průměru do týdne.
Pokud má někdo rád King Crimson, vychází postupně na vinylu. Kvalita je perfektni, lepší než na japonských LP. Jsou z dílny SW. Umí je sehnat i Pavel Diok. Při větších odběrech má v průměru na desku levnější poštovné. https://www.burningshed.com/store/kingcrimson/
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od aretax »

fox píše:Já bych se dnes na staré LP vykašlal. Vychází plno desek v nových edicích s podstatně lepším zvukem. Kontaktuj Pavla Dioka-Studio Panský Dvůr. Napiš mu žánry, které posloucháš a on tě může informovat o nově vycházejících deskách.
Pôvodné vydania hrajú väčšinou podstatne lepšie, rocková hudba z anglických a amerických vydaní, jazz je absolútne najlepšie nahraný na ECM - Nemecko, vážna hudba Decca a DG. Nové vydania LP sú dobre len tie, ktoré sú vydané z originálnych záznamov a nie z digitálnych, napr. od Speaker Corners, ECM, Decca, G, Blue Note...Tie, čo sú z digitálnych záznamov, napr. Music on vinyl väčšinou za veľa nestoja. Napr. nové platne Pink Floyd, Dire Straits za veľa nestoja, pôvodné vydania sú oveľa lepšie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
FREDDIE1
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2013 10:39

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od FREDDIE1 »

Já chci začít budovat nejdřív sbírku kapel, které jsou pro mě top, takže Queen, Led Zeppelin a Rainbow. Vybírám na Ebayi od paradiserecords1986 a vinyl.garage.japon, ale ty ceny, to je pálka. NM od 29 dolarů, průměrně 35-39 dolarů a od 13 dolarů dodání. To je průměrně 1 000 kč za desku. Achjo. Nejdražší desku, kterou mám, je Rainbow On Stage Made in UK 1977 za 700 kč. Ale stav tak Ex-. Nové desky jsou často poznamenány Loudness War (např. moje Kuře v Hodinkách) a menší kvalitou zpracování. Nekupuju. Mám jenom to Kuře a Toto IV od Music On Vinyl.
Akai GX-747, Rotel RCD-970BX, Rotel Rc-995, Toshiba SR-B22, Panasonic SA-PM30MD, Iriver E100, Koss Porta Pro
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od Mamut »

Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od Mamut »

To relativně jde :smile: Před nějakou dobou se prodával za asi 3.500,- Osobně sem ho kupoval v době, kdy vyšel a dal za něj něco kolem 60kč :D
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od aretax »

Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od lidumil »

FREDDIE1 píše:Já chci začít budovat nejdřív sbírku kapel, které jsou pro mě top, takže Queen, Led Zeppelin a Rainbow. Vybírám na Ebayi od paradiserecords1986 a vinyl.garage.japon, ale ty ceny, to je pálka. NM od 29 dolarů, průměrně 35-39 dolarů a od 13 dolarů dodání. To je průměrně 1 000 kč za desku. Achjo. Nejdražší desku, kterou mám, je Rainbow On Stage Made in UK 1977 za 700 kč. Ale stav tak Ex-. Nové desky jsou často poznamenány Loudness War (např. moje Kuře v Hodinkách) a menší kvalitou zpracování. Nekupuju. Mám jenom to Kuře a Toto IV od Music On Vinyl.
Já vybírám mezi aukcemi a mám strop. Teď třeba Beatles Rubber Soul za 5$, Genesis ... and then... za 5$, Yes ... Close za 13,5$, Springsteen ... Born to run 8$. Samozřejmě pokud uvažuješ o případném prodeji, tak se vždycky líp prodá s OBI, pokud to beru pro sebe, na OBI nějak zásadně nelpím. Hlavně je pořeba se podívat na vydavatele, už několikrát jsem u vinil.garage natrefil na FR nebo D LP a to nechci. Od něj jen US nebo JPN vydání.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
FREDDIE1
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2013 10:39

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od FREDDIE1 »

No jo, ale za takové ceny není deska skoro nikdy NM nebo EX. Raději si připlatím, než poslouchat praskot a lupance. Mluvím o rocku, klasika se shání mnohem levněji.
Akai GX-747, Rotel RCD-970BX, Rotel Rc-995, Toshiba SR-B22, Panasonic SA-PM30MD, Iriver E100, Koss Porta Pro
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od aretax »

Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od lidumil »

Nekupuji jiné než NM a EX+, hledej a najdeš ...
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Internetové obchody a prodejci, nabízející vinyly...

Příspěvek od soundgarden »

S obchodom http://www.dvdbest.sk/lp som nad mieru spokojný, chlapci vedia všetko zohnať a dá sa s nimi dohodnúť aj na cene, vrelo odporúčam !!!
Odpovědět