SACD x SHM-SACD

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

SHM SACD

Příspěvek od noaid »

Včera jsem provedl zajímavou zkoušku - srovnání klasického vydání SACD ve stereo CD i SACD vrstvě a SHM SACD, a to na několika nahrávkách rocku, jazzu i klasické hudby, šlo o ukázky spíše starších alb od Marvina Gaye (MFSL vydání), 10CC, Allman Brothers, S. Getz, L.Armstrong, M.Davis, a ještě 3 z klasiky, celkem 10 skladeb z 10ti alb.

Upozornění - netýká se to SHM-CD, ale SHM-SACD!

CD vrstva původního hybridního SACD vydání - no je to jen CD, nic extra to nebylo. Klasika. :-|

SACD vrstva původního vydání - tak to bylo už jiné kafe. Neuvěřitelný prostor, čistý, vyvážený zvuk, lahodící uším. Radost poslouchat. :thumbup:

SACD SHM japonský remaster - basy a středy v podstatě identické s původním vydáním. Ale výšky - odhadem od takových 12kHz nahoru neuvěřitelně vyhulené ekvalizérem, čímž jednak vyběhl šum, ale i všechny nesrovnalosti a chyby v původní nahrávce. Budu stručný - bylo to naprosto neposlouchatelné, začaly mne z toho bolet uši a hlava, jako by mi do uší píchaly špendlíky nebo řezaly žiletky, proběhl jsem rychle všechny nahrávky (u všech to bylo stejně hrozné kromě M.Gaye, který je v orig. trochu temnější) a poslech ukončil. Hodinu jsem pak nic nemohl pustit, než si uši odpočinuly.

Jestli ještě někdy budu mít chuť se tím zabývat, výsledek nahraji a zobrazím spektrum.
Podle mne celý "zázrak" spočívá v tom, že Japonci původní nahrávku proženou ekvalizérem a pak to prodávají za neuvěřitelné prachy. A překupníci za ještě větší. Poslouchat se to asi dá jen na aparátu, který žádné výšky nehraje. Na normálním jde o zdraví. Alespoň u těch celkem 10ti nahrávek, které jsem měl k dispozici. A kdoví, jak by se to líbilo při větší hlasitosti výškáčům.

Má někdo podobné zkušenosti?
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: SHM SACD

Příspěvek od pasul »

Vyhulené ekvalizérem je hodně zcestné a opravdu hodně mimo. Stačí si o SHM něco najít. A já mám určitou teorii, proč to tak ti Japonci dělají.
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: SHM SACD

Příspěvek od noaid »

A jakou teorii?
Máš nějaké SHM SACD? Porovnával jsi to s původním SACD?
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: SHM SACD

Příspěvek od Zdeny »

Pašul je jak tajemnej hrad v karpatech. A čím jiným by se měly upravovat - korigovat - kmit. průběhy, než EQ? Asi to nebude ten EQ, co známě z autorádí z 80. let, ale princip funkce je stejný.
A to, že jde o SHM, SACD, XRCD či cokoliv, není záruka dobrýho zvuku. je to jen o mistru zvukařovi. A ten, jak známo, podléhá určitým "tlakům" shora, co je "lépe prodejené" a co je "efektní". Toť můj - otevřený - názor a teorie.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
milan
Příspěvky: 38
Registrován: 01 led 2011 19:24

Re: SHM SACD

Příspěvek od milan »

To SHM SACD znamena : SHM SACD - Super High Material Super Audio Compact Disc. Vysokú kvalitu zvuku dosahuje formát SHM SACD kvalitou výrobných materiálov. Na výrobu priehľadnej polykarbonátovej vrstvy je požívaný vysokokvalitný polykarbonát. Ten istý typ polykarbonátu sa používa na výrobu LCD displejov. Má špičkové optické vlastnosti a umožňuje presnejší zápis digitálnych dát pri výrobe disku. Čítaciemu laseru prehrávača umožňuje presnejšie čítanie pitov na reflexnej vrstve disku.

Rozmenené na drobne , požitie nosiča SHM SACD, žiadnym spôsobom nezasahuje do nahrávky v štýle EQ. Ak ma človek výhrady voči nahrávke na nosiči SHM SACD, tak to nieje spôsobené použitím SHM na vyrobu SACD, ale možným sprznením remasteringu nahravky, ale tento istý (sprznený) remaster môže vyjsť aj obyčajnom CD, XRCD, SACD. Ak vyhrady, tak len voči novému remsteringu a nie voci samotnemu mediu (materialu použitého na výrobu SACD).
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SHM SACD

Příspěvek od Mark Levinson »

Milane, díky. Lépe bych to nenapsal.
Už jsem to měl sepsané, ale byl jsi rychlejší ;).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: SHM SACD

Příspěvek od noaid »

milan píše:Ak vyhrady, tak len voči novému remsteringu a nie voci samotnemu mediu
Přesně tak jsem to myslel. SHM používám jen na odlišení těch nahrávek. Je jasné, že rozdíl ve zvuku není primárně průhledností plastu (opravdu se zdá průhlednější), nebo dokonce zeleným potiskem z horní strany (není už nutné používat zelený fix).
Další argument Japonců - chybí CD vrstva - jisté opodstatnění mít teoreticky může (možná u méně kvalitních mechanik), ale už se mi nezdá zdůvodnění : "říkal to M.Levinson". To jméno je poslední dobou nějak moc používáno v marketingu různých firem. :D
K tomu jsem se ale vůbec nechtěl vyjadřovat. Pouze ke zvuku.

Včera jsem provedl pokus znovu. Opět se potvrdilo, jak velkou úlohu při vnímání hraje psychika a jak hodně zveličuje nové vjemy.
Poslechl jsem si to tentokráte více v klidu a snažil se o větší objektivitu. Rozdíly už nebyly vnímány tak ostře jako poprvé.
Remastering na SHM je jakoby více efektní a líbivější na první dojem. Nejvyšší výšky jsou zdůrazněny, takže to přináší větší jiskřivost. Mám pocit, že i mikrodynamika je větší.
Musím říct, že kdybych si měl vybrat M.Gaye, tak SHM by byla moje volba, pokud by to stálo stejně. U ostatních nahrávek ale je to problém. Jde většinou o staré věci z 50. a 60. let, nahrávky jsou poškozeny dropouty a zkreslením, a ten remastering to vytáhne ještě více na povrch. Proto to vychází jako značně nepříjemné. Bohužel nevím, jak by to vypadalo na kvalitnějších nahrávkách.

Nicméně jsem provedl další pokus. Getz/Gilberto mám i jako digi download 24/96 z HDTracks. Tak jsem z toho udělal DVD-Audio a zkoušel stejnou skladbu jak na obou SACD, tak DVD-A. Upozorňuji že nejde o srovnání formátů, ale masteringu jednotlivých verzí.
Skladba byla č.5. Corcovado (Quiet Nights Of Quiet Stars)
Za laický popis se omlouvám, já ty věci běžně nerozebírám, takže nejsem schopen to přesně odborně popsat.
Download je podstatně tišší než SACD verze. Popravdě je extrémně tichý. Běžně mám hlasitost na -30 až -35 dB, tady jsem musel zesílit na -18dB.
Hned na začátku, když začne ženský hlas, jsou velké dropouty. Ty byly na shm slyšet nejvíce.
24/96 dvd-a znělo hodně jinak než obě sacd. Mnohem více na středech, a tak, jak bych od takto staré nahrávky asi čekal. Obě sacd verze měly zvednuté basy a výšky, basa zněla mnohem dunivěji, na downloadu nebyla tak moc slyšet, ale zněla přirozeněji. Saxofon a zpěv byl také hodně jiný, což souvisí s těmi většími středy u downloadu.
Všechny tři nahrávky jsou v hires a tudíž požívají těchto výhod v hladkosti a čistotě. Přesto jsou rozdíly velké. Ale asi záleží na vkusu každého, co by si vybral. Myslím, že download má nejblíže k původní skutečnosti, zaznamenané na pásce. Je to asi obravdu původní studiový master. Na obou sacd verzích došlo k určitému "zkrášlení".
Co mne ale překvapilo, že na obou SACD verzích jsem občas slyšel zřetelné zkreslení v pravém kanále, které na downloadu z hdtracks nebylo! Možná nějaké artefakty z digi úprav při masteringu. Myslel jsem, že by to mohlo být přehrávačem, ale ne - všechna ostatní SACD, která mám, hrají perfektně.
Kdybych si měl z těch tří verzí vybrat já, tak něco mezi - download s trochu zvýšenou mikrodynamikou.
Obecně lze ale říct, že pokud člověk nemá srovnání, nebo max. s CD verzí, bude spokojen s kteroukoliv verzí.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: SHM SACD

Příspěvek od pasul »

Noaid - Zapomínáš na jednu věc. Na čem ty porovnáváš SHM a vypisuješ zde svoje závěry, není to samé, co používám například já. A zkus si najít, na čem většinou poslouchají Japonci. Poté bude podle mě mnohem jednodušší pochopit, proč to tak ti Japonci dělají.

Sbírka mých SHM CD je opravdu již hodně velká. Ale to sem nepatří a ani to nechci rozebírat. Byl jsem jednou nařčen, že jsem zbohatlík a dávám to všem dokola sežrat. Což opravdu nechci dělat.
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: SHM SACD

Příspěvek od noaid »

pasul píše:Sbírka mých SHM CD je opravdu již hodně velká.
Řeč opravdu není o SHM-CD.
Máš možnost takového srovnání jako já?
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: SHM SACD

Příspěvek od pasul »

Ano vím. SACD. A ano. Mám.
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: SHM SACD

Příspěvek od noaid »

A když teda srovnáš stejnou nahrávku na standardním SACD a její SHM SACD verzi, jaký je u tebe rozdíl? Můžeš uvést nějaký příklad konkrétní nahrávky a konkrétních rozdílů?
Co ten EmmLabs přehravá lépe, CD nebo SACD?
Myslím, že ale nemáš vůbec možnost to porovnat s downloadem - tvůj přehrávač neumí DVD-A.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: SHM SACD

Příspěvek od pasul »

Stáhnutá data jsem zkoušel přes Mediabox a ML. NO36 a přes PC - Lynx L22 - AES/EBU - Emm Labs DAC6e. S tím jsem si hrál už opravdu dávno. Z SHM-SACD se mě líbí Diana Krall - Girl in the other Room. Podle mě její nejlepší album a poprvé vydané v SACD formátu.

Porovnávání CD a SACD na Emm labs je podle mě špatně položená otázka. SACD má ve většině případů stejný zvukový posun proti CD. Je čistší a tudíž s větším důrazem na vyšší frekvence. A já si myslím, že záleží na zbytku aparátu a co posluchač upřednostňuje. Jinak to bude slyšet člověk, co poslouchá na lampách do reprosoustav jako Tanoy, WLM a jinak člověk s Focal, B@W krmených Audionetem, DPA, BVa apod.
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: SHM SACD

Příspěvek od noaid »

No já měl na mysli právě srovnat stejnou skladbu ve třech hires vydáních, tak jak jsem to udělal já. Vzájemně je porovnat a hned po sobě. Právě na tom jsou podle mne právě vidět ty různé hrátky různých zvukařů ve studiu. Jak se ty rozdíly jeví na různých aparátech. To by bylo myslím právě zajímavé.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: SHM SACD

Příspěvek od pasul »

Ano. Určitě zajímavé. Problém je, že není nikde zaručena u různých formátů zvuková stálost.(Za 14 dní to vydá někdo jiný a všechno bude jinak.) V tomto je SHM(Zvuk jejich zvukaře jak píšeš) opravdu jedno z nejlepších. U všech jejich CD (nebo i SACD) je zvukový posun proti jiným vydání ve světě skoro vždy totožný. Což ani u MFSL například není. Je třeba hledat. Bohužel.
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: SHM SACD

Příspěvek od noaid »

S odstupem času je pro mne nejdůležitější zjištění, že obě SACD verze obsahovaly na určitých místech výrazné zkreslení, něco na způsob limitace, ale při relativně nízké úrovni. Přesně si už teď ale nepamatuji místa.
Pokud někdo má SACD Getz/Gilberto, mohl by k tomu něco říct? Zkusit to u sebe? Zdá se mi zvláštní, že by to někdo takto pustil ven. U downloadu jsem si ničeho takového nevšiml, ten byl čistý.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: SHM SACD

Příspěvek od vitek »

Nedělal někdo srovnání Dire Straits Love Over Gold SHM-SACD s verzí SHM-CD. Myslím, že nikdo jiný SACD nevydal, tak mám trochu strach do toho jít - za ty prachy...

Předem dík za odpověď.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SHM SACD

Příspěvek od Mark Levinson »

vitek píše:Nedělal někdo srovnání Dire Straits Love Over Gold SHM-SACD s verzí SHM-CD. Myslím, že nikdo jiný SACD nevydal, tak mám trochu strach do toho jít - za ty prachy...

Předem dík za odpověď.
Ahoj Vítku,
tu SHM-CD verzi mám, tak pokud by byla třeba k porovnání budeš vítán. Docela rád bych toto porovnání taky slyšel ;).
Hned jsem si to musel pustit a jsem úplně mimo jak to hraje. Ta 512 je neskutečná, nestačím se divit co z toho SHM-CD leze (pouštím poprvé).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

SACD x SHM-SACD

Příspěvek od Mark Levinson »

Poslední dobou stále více narážím na nově vydávaná SHM-SACD, ale jejich cena je většinou hodně vysoká. Ve většině případů dvojnásobná (někdy i trojnásobná) oproti dříve vydaným běžným SACD. Jak víme, tak SHM je jen kvalitnější polykarbonát, který sám o sobě s nahrávkou tolik změn neudělá.
Nemá někdo zkušenost s porovnáním totožné nahrávky na SACD a SHM-SACD? Je tam takový zvukový rozdíl?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Dieter Burmester »

Takove porovnani by vyzadovalo totozny master, coz se nekdy obtizne zjistuje. Bez toho to podle mne neni prilis relevantni.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mark Levinson »

Dieter Burmester píše:Takove porovnani by vyzadovalo totozny master, coz se nekdy obtizne zjistuje. Bez toho to podle mne neni prilis relevantni.
To jsme se špatně pochopili, mně jde spíše o porovnání stejné hudby na SACD x SHM-SACD. Jestli je to opravdu o tolik zvukově lepší o kolik je rozdíl v ceně. A jestli je to vůbec lepší, možná je to zvukově stejné. Teď pomijím podružné věci jako kvalita obalu apod., jde čistě o zvukovou kvalitu. Zkrátka jestli to stojí za ty peníze?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Dieter Burmester »

V tom pripade si ale stale musim trvat na vyse napsanem ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Dieter Burmester »

Neboli...totozny master musi byt preklopen na SACD i na SHM SACD. Kdyz bude SACD od MFSL s originalem masterem z pasku a SHM SACD od nekoho jineho s remasterovanym masterem ci zkratka jinym a odlisnym od toho, ktery pouzilo MFSL, tak porovnavame dve nahravky, nikoli vliv polykarbonatu na vysledek.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mark Levinson »

Ano tomu rozumím. To by bylo samozřejmě správné porovnání, ale jak píšeš výše, bylo by to obtížné. Zajímá mne spíše praktická zkušenost, vynechejme teď MFSL, protože to je kvalita jaksi jiné dimenze. Mně jde o to jestli má doma někdo SACD nějaké konkrétní nahrávky a nyní si nově koupil tutéž nahrávku na SHM-SACD a jaké z toho má dojmy.
Protože dát za SACD 20-30,- € (a to i od MFSL) nebo 60,- € za SHM-SACD je dost velký rozdíl.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SACD x SHM-SACD

Příspěvek od Dieter Burmester »

V tomto ja slouzit nemohu, mne SACD nejak neohromilo :silent:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: SACD x SHM-SACD

Příspěvek od noaid »

Už se to tady jednou někde zhusta probíralo.

Mám nějaké totožné nahrávky různých stylů jak ve verzi původního SACD, tak SHM-SACD, odhaduji tak kolem 10-20 (x2), originál, ne pálené. Takže mám docela přesné srovnání.

Rozdíl není v typu plastu, to je jen marketingová zástěrka, rozdíl je v jinak digitálně zpracované nahrávce. Tak trochu podvod.
SHM SACD, které už někdy vyšlo jako SACD, vzniká tak, že se vezme původní SACD (u těch, které nevyšly, se vezme kdoví co), vyhodí se z toho multikanál a CD vrstva, zbylá stereoverze se prožene ekvalizérem pro zdůraznění výšek a kdoví čím ještě, a tato ořezaná a upravená verze se pak za $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ prodá. Jinými slovy kvantitativně méně muziky za více peněz, ale lidé to tak chtějí.

Zvukový rozdíl samozřejmě je, protože jde o upravenou nahrávku, jestli k lepšímu, záleží na vkusu. Komu hrají slabě výškáče, tak se to může zdát lepší, jinému přesně naopak.
Někdo tady vyslovil dříve názor, že to tak je proto, aby se nahrávka přizpůsobila vkusu japonských zákazníků, používajících převážně elektronky. Je to možné a i pravděpodobné.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SACD x SHM-SACD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Super, diky :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SACD x SHM-SACD

Příspěvek od zappa »

Noaid.Prosím tě můžeš zveřejnit,které tituly,vypíchni alespon některé ty známější.To by bylo super.Druhá věc,jak to víš,že to není tím jiným materiálem?Máš to nějak potvrzené?Jinak s tebou musím souhlasit,nové formáty neznamená obecně lepší zvuk.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SACD x SHM-SACD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pokud neni rozdil v matrosi, pak nevim, proc to oznacuji SHM - Super High Material :shock:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SACD x SHM-SACD

Příspěvek od Mark Levinson »

Noaide, díky za Tvou praktickou zkušenost.
Mark Levinson
monte

Re: SACD x SHM-SACD

Příspěvek od monte »

Formát WAV a není co řešit :thumbup: , takže problém je ve vydavateli, studiu, ne formátu. Co se mi líbí, tak MFSL starých nahrávek ze 60-70 let.

Obrázek
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: SACD x SHM-SACD

Příspěvek od noaid »

Rozdíl v materiálu je, plast se zdá průhlednější, zelený potisk, ale vliv na zvuk to nemá, stejný rozdíl ve zvuku je i u pálenky na DVD-RW ;) . Rozdíl je v jiném masteru.

SHM není nový formát, jen jiný marketingový plast. Kdyby to byl nový formát, musel by na to být i jiný přehrávač. je třeba si ujasnit názvosloví.

Zappa si asi myslí, že kecám :-) Porovnával jsem kdysi tyto skladby:
Marvin Gaye - Mercy Mercy Me
10cc - I'm not in love
Wishbone Ash - Sometime World
Allman Bros. Band - Stormy Monday
Stan Getz,Joao Gilberto - Corcovado
E.Fitzgerald,L.Armstrong - They Cant Take That Away From Me
Miles Davis - Oleo
Sonny Rollins - St. Thomas
Brahms - Ein deutsches Requiem
Berlioz - Symphonie fantastique
Stravinsky - Le Sacre du printemps
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SACD x SHM-SACD

Příspěvek od zappa »

Noaid.Dík.Moje podezření je zcela odváto. :thumbup: M usím přiznat,že mne překvapilo,že vlastníš originály. :oops:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: SACD x SHM-SACD

Příspěvek od noaid »

Můžu tě ujistit, že počet mých originálních CD, SACD, DVDA, BD-A celkem je blízký počtu tvých CD :-). Z toho originálních SACD,DVDA a BD-audio je celkem asi 150 kousků.
Porovnávat mohu i stejná vydání na SACD a BD.
Jinak uvedené nahrávky mám koupeny právě pro to porovnání, protože mne to zajímalo, a k tomu srovnávacímu účelu byly vydány.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SACD x SHM-SACD

Příspěvek od zappa »

Tak to klobouk dolů. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SACD x SHM-SACD

Příspěvek od Mark Levinson »

Jen malá úvaha ohledně SHM polykarbonátu. Problém je, že nelze reálně vyhodnotit přínos tohoto materiálu na zvuk, protože všechny SHM-CD/SACD jsou i nově remastrovány. Při porovnání totožných nahrávek na CD/SACD a SHM-CD/SACD nevíme kolik se na změně zvuk podílí nový mastering a kolik SHM polykarbonát.
To ale nic nemění na tom, že dřívější vydání CD/SACD může být zvukově lepší než nově vydaná SHM-CD/SACD.
Mark Levinson
davidsound

Re: SACD x SHM-SACD

Příspěvek od davidsound »

Pokud tam je neco prováděno s masteringem tak to muže byt klidne i horší. Nikde neni zaručené ze novy remaster je lepší nez předchozí jak uz v mnoha pripadech byvalo zvykem.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SACD x SHM-SACD

Příspěvek od Mark Levinson »

Po čase se vracím k tomuto tématu, přivedlo mne k tomu pozitivní zkušenost s SHM-SACD. Nějaký čas mám doma SHM-SACD Stanley Clark Band featuring Hiromi a musím konstatovat, že to hraje velmi dobře. Bohužel nemám možnost porovnat stejnou nahrávku na běžném CD nebo SACD, ale toto vydání hraje opravdu výborně. Ovšem cena je dost vysoká.

Obrázek
Mark Levinson
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: SACD x SHM-SACD

Příspěvek od soundgarden »

http://www.ebay.com/itm/2014-BOX-DIRE-S ... 1054709684

Konečne to došlo :thumbup: musím pochvaliť luxusné balenie, box ako XRCD, iba na prvé počutie, ak to porovnám z vydaním z roku 2005 SACD vertigo 9871498 tak u Dire Straits SACD SHM UIGY-9547 je Hlasitosť trochu nižšia, ale hlavne Dynamika o niečo lepšia a je tam aj o niečo lepší priestor a aj detail... pritom 20th anniversary edition je skvelá doska !! Japonci píšu, že pri nahrávaní použili UK original analog tape !!! ... u skladby : ride across the river je ten priestor neskutočný !!!! u skladby : the mans´s too strong to iste, zvuk sa pekne roztiahol do do šírky je ho plná izba a nástup gitary ma doslova posadil na .... kresla ^:)^ !!
dúfam, že sa čoskoro niekto podelí o prve dojmi, ja dávam : (*) (*) (*) (*) (*)
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SACD x SHM-SACD

Příspěvek od Mark Levinson »

To vydání Dire Straits - Brothers in arms SACD Vertigo 9871498 mám také a musím souhlasit, že je to vynikající vydání. Je to výborná i CD vrstva, vlastně jsem toto CD koupil na doporučení p. Paculy a měl naprostou pravdu, že lépe hrající CD vrstvu neslyšel, je dokonce v HDCD což ani není nikde uvedeno na obalu. Můj předešlý player ML 390S si přímo chrochtal blahem při HDCD. Nyní jsem hrál i SACD vrstvu, která je také výborná, ale objevilo se SACD vydání MFSL UDSACD2099, tak jsem jej zakoupil a jak jsem předpokládal, vydání MFSL je naprosto dokonalé a je to prostě dál než vydání Vertigo.
Bylo by zajímavé porovnat to s japonským vydání SHM-SACD UIGY-9547, to jsem ještě neslyšel.
Mark Levinson
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: SACD x SHM-SACD

Příspěvek od soundgarden »

Zaujímavý komentár : http://www.sa-cd.net/showtitle/9332 :thumbup:
Odpovědět