GENESIS - Selling England by the Pound

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

GENESIS - Selling England by the Pound

Příspěvek od Mark Levinson »

Prosím o radu, která verze je nejlépe hrající?
Genesis - Selling England by the Pound
Mark Levinson
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: GENESIS - Selling England by the Pound

Příspěvek od paul »

-mám tu verzi 2008-remastered and remix a je dle mého nejlepší,co jsem měl a od nich slyšel.
-dle mého se tyto remastery povedly hodně dobře ;) :clap:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GENESIS - Selling England by the Pound

Příspěvek od Mark Levinson »

Paule,
díky moc za info., to je ta verze s DVD jako bonus? Nebo se jedná o tu velkou krabici vydaných po úsecích, teď nevím jak to je myslím 1976-1982 atd., to je ono? Nikdo jiný tuhle desku neposlouchá?
Mark Levinson
monte

Re: GENESIS - Selling England by the Pound

Příspěvek od monte »

Jen na vinylu, nepomohu .......................... Genesis mám komlet :thumbup:
lynxtwo
Příspěvky: 25
Registrován: 22 úno 2011 19:06

Re: GENESIS - Selling England by the Pound

Příspěvek od lynxtwo »

ano, je to ta krabice Genesis Complete Box Set 1970-1975
http://en.wikipedia.org/wiki/Genesis_1970%E2%80%931975
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: GENESIS - Selling England by the Pound

Příspěvek od jirie »

Pokud se budeme bavit o CD vydáních, jedna z nejlepších verzí jsou Japan remastery z roku 1999. Všechny počáteční evropská vydání jsou velmi zašuměná a vzbuzují dojem, jakoby je vyráběli přímo z vinylu.
Pro konečné rozhodování bude asi nejlépe si Japan remaster porovnat s novými remixy Nicka Davise.
Po stránce zvukové kvality jesou to skutečné skvosty, ale pro ortotoxní vyznavače originální podoby zde může nastat určitý problém. Při pozornějším poslechu jsou totiž patrné jisté rozdíly, jedná se totiž o REMIX ne remaster!!! Proto je lépe porovnat a pak se rozhodnout.
Já to řešil způsobem sobě vlastním :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GENESIS - Selling England by the Pound

Příspěvek od Mark Levinson »

Kluci díky moc, jestli to dobře chápu, tak by mělo hrát nejlépe zvukově toto:http://www.bontonland.cz/genesis-sellin ... ound-sacd/

A to jak CD, tak i SACD vrstva?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: GENESIS - Selling England by the Pound

Příspěvek od winelover »

Já jsem měl tohle CD v několika vydáních a nejvíc se mi líbilo to, které psal jirie. Takže japan z roku 1999 a v mém případě první vydání. To jsem si taky nechal. win
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: GENESIS - Selling England by the Pound

Příspěvek od winelover »

Nevím Viktore, jestli je znáš, ale někdy se inspiruju na těchto stránkách:
http://rateyourmusic.com/release/album/ ... the_pound/
Je tam většina vydání od jednotlivých alb i s hodnocením.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GENESIS - Selling England by the Pound

Příspěvek od Mark Levinson »

Díky moc všem za rady, Winelovere tu stránku znám a prohlédnul jsem ji, ale přece jen osobní zkušenosti jsou k nezaplacení ;).
Údajně nejlepší zvukovou variantou Genesis je poslední vydání CD/SACD disků, toto mi potvrdilo několik lidí SZ nebo emailem naposledy včera Steve. Vyšlo to ve dvou verzích, evropská v plastových krabičkách nebo japonská jako mini LP, zvukově údajně totožné a rozdíl je jen v obalu. Nikdo jiný nemá tuto zkušenost?

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: GENESIS - Selling England by the Pound

Příspěvek od jirie »

Viktore, už jsem to kdysi dávno prezentoval dokonce i obrazem. Ty repliky s posledmím remixem jsou pro výtvarné stránce vynikající. Hlavně tituly Foxtrot a Nursery cryme jsou srovnatelné snad jen s originál vydáním na vinylu. Bohužel zrovna "Tvůj" (rozuměj Selling England) kousek se mi zdál nějak vybledlý v porovnáním s vydáním z roku 1999.

Jinak se Stevem jsem se na tohle téma bavil a nakonec si také koupil SACD a myslím si , že je docela spokojen.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GENESIS - Selling England by the Pound

Příspěvek od Mark Levinson »

jirie píše:Viktore, už jsem to kdysi dávno prezentoval dokonce i obrazem. Ty repliky s posledmím remixem jsou pro výtvarné stránce vynikající. Hlavně tituly Foxtrot a Nursery cryme jsou srovnatelné snad jen s originál vydáním na vinylu. Bohužel zrovna "Tvůj" (rozuměj Selling England) kousek se mi zdál nějak vybledlý v porovnáním s vydáním z roku 1999.

Jinak se Stevem jsem se na tohle téma bavil a nakonec si také koupil SACD a myslím si , že je docela spokojen.
Díky moc za názor, už je mi jasné, že vyzkouším tedy to vydání s SACD, se Stevem jsem to probíral emailem a došli jsme ke stejnému názoru. Ta fotka je z netu, to není můj kus. Možná, že je to nějaké pirátské vydání nebo jen nepovedená fotka, nevím. Prosím Tě, mohl by jsi sem dát fotku svého vydání, jen jak by věrně měly vypadat barvy toho obalu.
Díky moc a díky všem, kteří přispěli svými zkušenostmi.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: GENESIS - Selling England by the Pound

Příspěvek od jirie »

Viktore. Zřejmě jsi mě špatně pochopil. Nemluvím o tom konkrétním kousku , který je na obrázku, ale o celé edici vypadají tak všechny.
Posílám odkaz na vedlejší forum, kde jsem to již zveřejnil. Bohužel kvalita fotek je špatná, přesto je na ní jasně vidět, že barvy jsou na každé z nich jiné. Vinyl jde do zelena, remix je na tom nejhůře, ten je vybledlý a staré kousky Japan 1999 vychází asi nejlépe.

http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... &start=100
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GENESIS - Selling England by the Pound

Příspěvek od Mark Levinson »

Aha, už jsem v obraze. To se bavíme především o grafice, ale jak je to se zvukem? Pro mne je podstatnější přece jen zvuk, to mne v tomto vlákně zajímá nejvíce i když pěkný obal mini Lp mám taky rád ;).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GENESIS - Selling England by the Pound

Příspěvek od Mark Levinson »

Koupil jsem nakonec tu SACD verzi a už i poslechnul a musím říct, že oproti poslední evropské verzi je to jasně lepší. Bohužel jsem neměl možnost porovnat s prvním japonským vydáním z roku 1999, jak píše Winelover.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS - Selling England by the Pound

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

winelover píše:Já jsem měl tohle CD v několika vydáních a nejvíc se mi líbilo to, které psal jirie. Takže japan z roku 1999 a v mém případě první vydání. To jsem si taky nechal. win

Musím se taky pochlubit, vlastním tuto verzi cd VJCP-68095 S 99 ROKU a pro mé ušiska zatím to nej, ale cena taky :sad:
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GENESIS - Selling England by the Pound

Příspěvek od Mark Levinson »

Měl jsem to štěstí, že jsem mohl porovnat i tu vychvalovanou verzi desky Selling England by the Pound, japonské vydání CD z roku 1999 VJCP-68095. Musím konstatovat, že to je hodně, opravdu hodně, dobré vydání. Proti evropskému vydání CD je to úplně někde jinde, ale ve srovnání s evropskou verzí SACD jsou zvukové rozdíly nepatrné, respektive jen drobné. Řekl bych to takhle, kdo má možnost hrát SACD, tak bych volil i tu evropskou verzi SACD, ale kdo může hrát jen CD, tak bude hodně spokojen s japonkým vydáním VJCP-68095.
Je tu ještě jedna možnost a to japonské vydání SACD, bohužel nemám k porovnání Selling England........, ale mám k porovnání desku Foxtrot a to jak evropské, tak i japonské SACD a tady je slyšet, že Japonci jsou zase dál. Není to sice propastný rozdíl, který se asi nevyrovná cenovému rozdílu za jaký se dá dneska japonské SACD sehnat, ale slyšet to je. Dá se tedy předpokládat, že i japonské SACD Selling England..... bude také ještě o něco lepší. A k tomu jako bonus ten krásný obal mini LP, který umí jen Japonci.
A aby toho nebylo málo, tak ještě vychází 24.4.2013 Genesis opět v Japonsku na SHM-CD mini LP!
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: GENESIS - Selling England by the Pound

Příspěvek od jirie »

A aby toho nebylo málo tak 29. května vychází dalších 5 :lol:
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: GENESIS - Selling England by the Pound

Příspěvek od soundgarden »

Geniálny album , najlepší od Genesis , mám túto verziu a zatiaľ najlepšia : http://www.cdjapan.co.jp/product/VJCP-98018 (*) (*) (*) (*) (*)
Odpovědět