Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od Dieter Burmester »

Když srovnám Abraxas od MFSL na 33rpm a Abraxas One Step od MFSL, tak si troufám tvrdit, že jen hluchý by rozdíl neslyšel. Pak je ale samozřejmě vždy ve vzduchu otázka, zda někomu ten rozdíl přijde ve prospěch 33rpm verze, nebo One Stepu :lol:
Dieter Burmester
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od valderon »

Z tohoto úhlu pohledu s tebou souhlasím, když jsem u Saše slyšel právě Abraxas, tak jsem málem dostal infarkt. A to i bez srovnání. :lol:
Otázka je, jestli vždy a všechno je tak povedený. Znamená to, že One step je prostě sázka na jistotu? A tak, jak jsem slyšel Abraxas, bude znít každé One step?
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od vitek »

Ano, každá deska one - step je povedená a zní fantasticky a dokonce od 005 nahoru, by měly být kvalitou ještě o chlup výše, protože použili jiný materiál na lisování LP. Akorát "malý" problém je u poslední dodávky (Bill Evans Trio - Portrait in Jazz), kde došlo u některých krabic k záměně jedné LP se Stevie Ray Vaughan, který vyšel před BET...
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od valderon »

Děkuji za vysvětlení :thumbup:
No teda, to si potom neumím představit "velký" problém! To jakože bych tam mohl najít Gotta a Zagorku..? :lol:
Docela hnus velebnosti, za ty peníze by si to mohli pohlídat. Si představ, že za 20 let někomu prodáš za brutální peníze toto nerozdelane album a on po otevření zjistí, že je tam "malý" problém :crazy:
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od vitek »

Proto je třeba to rozbalit.... Ale jinak je one - step od MFSL to nejlepší z nejlepších co se dá na LP slyšet. Čistá radost....
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od koudelka »

Jako chcete říct že tam může čekat překvápko? :eek:
IMG_9283.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
terahera

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od terahera »

No chtěl bych vidět tvůj výraz ve tváři,kdybys to rozbalil a tam Zagorka =))
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od vitek »

Myslím, že ne. Týkalo se to čísel cca o 1000 níž než máš. Posílají obratem náhradní LP. Ale navíc máš Vaughana one-step jako bonus....
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od Frogyman »

vitek
Proto jsi zjišťoval, jaká mám u sebe čísla? :smile:

Každopádně - myslím že Zagorka od MFSL by byla total ultra raritka. Ještě že nejsem doma, chvilku bych na box koukal a pak bych ten obal serval... :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od vitek »

zabiny007 píše:vitek
Proto jsi zjišťoval, jaká mám u sebe čísla? :smile:
To nebyl hlavní důvod.... kdyby se to blížilo těm pomíchaným sadám, tak bych tě varoval..., tak jsem nechtěl vyvolávat paniku. Mě spíš zajímalo jak to MFSL rozděluje. Já to kupuji v MD a teď mi přišlo nějaké moc velké číslo, ač jsem to měl v předobědnávce, kdy píšou že dodají nízké číslo. Není to důležité protože stejně čísla těch boxů neodpovídají pořadí lisování... Pro mne je důležité jak to hraje.
Já to taky ještě nerozbalil - nechávám si to jako "odměnu" ke zvláštním příležitostem - narození dalšího potomka, odchod do důchodu, vyhrání prvního pořadí ve sportce, hole in one a jiné radosti....
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od lidumil »

No tka abys to vůbec rozbalil :thumbup: :clap:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od Dieter Burmester »

Je potřeba kupovat boxy dva - jeden na poslech, druhy jako investici :thumbup: Nebo alespoň já to tak mám příště v plánu :lol:
Dieter Burmester
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od vitek »

lidumil píše:No tka abys to vůbec rozbalil :thumbup: :clap:
Mám ještě jednu zvláštní příležitost - natřít plot... tak snad se to letos podaří a i to rozbalení...
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od Frogyman »

Tak jsem se dnes pustil do praní a došlo i na Evanse... Překvapení v podobě Zagorky mne nečekalo, ale přesto překvapen jsem průhledností desky. V šeru vypadá jako černá, ale proti světlu - viz foto...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od PavelDosko »

asi pociali s tim, ze to pravy fanda vinylu ani nerozbali a bude to hyckat v obalu
neni placka, neni highend
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od koudelka »

:eek: :eek: :eek: já zatím hýčkám...
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od Dieter Burmester »

Cemu se divite? Pisou, ze to je prece super truper hmota, kde saze vymenili za jine barvivo. Btw, jak ti to hraje?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od Frogyman »

Zatím jsem se k poslechu nedostal, pořád peru nové přírůstky. Ale večer to prubnu.
SuperVinyl jsem měl v ruce už u vaderona, ale nezkoušel jsem jej dávat proti světlu, takže mne ta průhlednost docela překvapila.
Každopádně - u valderona jsme právě srovnávali od MFSL Miles Davis KOB - 2LP 45RPM, kdy já mám klasickou "asfaltovou" verzi a valderon měl štěstí na box ze série, kterou zkušebně dělali na Supervinyl (nebudu dodávat, že jsem to pro něj kupoval já a kdybych věděl co mu předávám, tak mu to nedám...) :ymdevil:
No - supervinyl byl jednoznačně tišší na pozadí, jako by měl jiný mastering. Ale pouštěli jsme jen krátce, bez slepého testu, takže jako majitel asfaltu musím věřit tomu, že to byla jen sugesce. Jinak bych totiž začal shánět verzi Supervinyl také...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od Frogyman »

Mimochodem - na zahraničních fórech se v diskuzích řeší teorie, že SuperVinyl je jen obchodní tah, jak znovu vydat 2LP box Abraxas a další již nesehnatelné tituly, u nichž garantovali omezenou sérii bez dalšího dotisku. A takto by se defacto jednalo zase o něco jiného. Tak nevím :-?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
ZJ
Příspěvky: 44
Registrován: 22 čer 2011 16:27

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od ZJ »

Nechci vás děsit,ale žádný supervinyl,co se týká složení materiálu neexistuje. Tuhost a houževnatost se ovlivňuje přidáním patřičných změkčovadel,dnes už bezftalátových a na kvalitu nahrávky nemají podstatný vliv
Pořád je to PVC a do desky na fotce,podle mne dali úmyslně méně černého pigmentu ( originál materiál,je lehce mléčně průhledný a následně se pigmenty dobarvuje na jakoukoli barvu ),aby se odlišili od konkurence.
Kvalita nahrávky závisí zcela jistě na masteringu a matrici
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od Frogyman »

Na fórech jsem se dočetl, že se jedná o technologii, kterou na začátku sedmdesátých vyvinulo JVC a MFSL nyní tuto technologii vlastní. Ale pokud někdo máte více info a zkušenosti, sem s nimi :cool:

Zde je oficiální info od MFSL

SuperVinyl
MoFi SuperVinyl is a new proprietary compound developed by NEOTECH and RTI to address two specific areas of improvement: noise floor reduction and enhanced groove definition. The vinyl composition features a new carbonless dye (hold the disc up to the light and see) and produces the world's quietest surfaces. This high-definition formula also allows for the creation of cleaner grooves that are indistinguishable from the original lacquer. Mobile Fidelity Sound Lab feels SuperVinyl provides the closest approximation of what we hear in the mastering lab.

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od Dieter Burmester »

Kvalita nahravky ano, kvalita nosice nikoliv. A tady se bavime o kvalite nosice, kde SuperVinyl ma mit lepsi vlastnosti v nekolika ohledech, jak je ostatne popsano na strankach MoFi.
Dieter Burmester
ZJ
Příspěvky: 44
Registrován: 22 čer 2011 16:27

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od ZJ »

Ale oni to tam v podstatě píšou

SuperVinyl
MoFi SuperVinyl je nová proprietární směs mobile-fidelity-supervinyl.htmlvyvinutá společností NEOTECH a RTI, která se zaměřuje na dvě specifické oblasti zlepšení: snížení hlukové podlahy a lepší definici drážek. Vinylová kompozice obsahuje nové bezbarvé barvivo (drží disk až ke světlu a vidí) a produkuje nejtišší povrchy na světě. Tento vzorec s vysokým rozlišením také umožňuje vytvoření čistších drážek, které jsou nerozeznatelné od původního laku. Mobile Fidelity Sound Lab cítí, že SuperVinyl poskytuje nejbližší přiblížení toho, co slyšíme v mistrovské laboratoři.

https://www.monoandstereo.com/2019/06/m ... vinyl.html

https://www.mofi.com/Articles.asp?ID=254

bezbarvé barvivo - málo pigmentu,popř. pigment s nižším obsahem sazí

snížení hladiny hluku a lepší drážky ..??? - kvalita masteru,solo orig.otisk

když si vemu,že velmi dobrý PVC granulát vhodný pro lisování stojí cca 2€/kg a výrobní režie na 1 kg je další 2€,tak mám za 100kč pět 180g LP.Jedna deska za dvacku ( samozřejmě bez polepu,obalu,pouze cena mat )
A když mi potom od Analogue Production nebo MoFi přijde škráblé album za 2-3t,tak mne při těchto kalkulacích berou čerti

Nevím jak moc znáte technologii výroby,ale konkrétně RTI je technologický skanzen

ale jinak samozřejmě chápu,každá deska by měla mít svůj originální otisk,proto ty pekelné ceny..:-)

MoFi Ultradisc One-Step
Nový Ultradisc One-Step (UD1S) společnosti Mobile Fidelity Sound Lab namísto využití standardního třístupňového lakovacího procesu používá pouze jeden krok, který obchází dva procesy generační ztráty. Zatímco třístupňové zpracování je navrženo pro optimální výtěžek a efektivitu, UD1S je vytvořen pro maximální kvalitu zvuku. Stejně jako společnost Mobile Fidelity byla v osmdesátých letech minulého století průkopníkem Ultra High-Quality Record (UHQR) s technologií JVC, UD1S opět představuje další nejmodernější postup v procesu výroby záznamů. Inženýři MFSL začínají s originálními páskami a pečlivě řezají sadu laků. Tyto laky se používají k vytvoření velmi křehké, nedotčené UD1S stamper tzv. "Konvertovat". Jemné "konvertity" jsou pak formovány do skutečných záznamových razítek, produkci finálního produktu, který vás doslova a obrazně přibližuje hudbě. Přeskakováním dodatečných kroků tažení dalšího pozitivního a dalšího negativu, provedeného ve třístupňovém procesu používaném ve standardních výlisech, produkuje UD1S finální LP s nejnižší možnou hlukovou podlahou. Odstranění dalších dvou kroků generační ztráty v procesu pokovování odhaluje obrovské množství extra hudebních detailů a dynamiky, které jsou jinak ztraceny v důsledku standardního kopírovacího procesu. Výlučná povaha těchto velmi omezených výlisků zaručuje, že každé lisování UD1S slouží jako neposkvrněná replika laku získaného přímo z originálního pásku. Každý možný aspekt výroby vinylu je optimalizován tak, aby produkoval nejkvalitnější dosavadní album. Přeskakováním dodatečných kroků tažení dalšího pozitivního a dalšího negativu, provedeného ve třístupňovém procesu používaném ve standardních výlisech, produkuje UD1S finální LP s nejnižší možnou hlukovou podlahou. Odstranění dalších dvou kroků generační ztráty v procesu pokovování odhaluje obrovské množství extra hudebních detailů a dynamiky, které jsou jinak ztraceny v důsledku standardního kopírovacího procesu. Výlučná povaha těchto velmi omezených výlisků zaručuje, že každé lisování UD1S slouží jako neposkvrněná replika laku získaného přímo z originálního pásku. Každý možný aspekt výroby vinylu je optimalizován tak, aby produkoval nejkvalitnější dosavadní album. Přeskakováním dodatečných kroků tažení dalšího pozitivního a dalšího negativu, provedeného ve třístupňovém procesu používaném ve standardních výlisech, produkuje UD1S finální LP s nejnižší možnou hlukovou podlahou. Odstranění dalších dvou kroků generační ztráty v procesu pokovování odhaluje obrovské množství extra hudebních detailů a dynamiky, které jsou jinak ztraceny v důsledku standardního kopírovacího procesu. Výlučná povaha těchto velmi omezených výlisků zaručuje, že každé lisování UD1S slouží jako neposkvrněná replika laku získaného přímo z originálního pásku. Každý možný aspekt výroby vinylu je optimalizován tak, aby produkoval nejkvalitnější dosavadní album. UD1S vyrábí finální LP s nejnižší možnou hlukovou podlahou. Odstranění dalších dvou kroků generační ztráty v procesu pokovování odhaluje obrovské množství extra hudebních detailů a dynamiky, které jsou jinak ztraceny v důsledku standardního kopírovacího procesu. Výlučná povaha těchto velmi omezených výlisků zaručuje, že každé lisování UD1S slouží jako neposkvrněná replika laku získaného přímo z originálního pásku. Každý možný aspekt výroby vinylu je optimalizován tak, aby produkoval nejkvalitnější dosavadní album. UD1S vyrábí finální LP s nejnižší možnou hlukovou podlahou. Odstranění dalších dvou kroků generační ztráty v procesu pokovování odhaluje obrovské množství extra hudebních detailů a dynamiky, které jsou jinak ztraceny v důsledku standardního kopírovacího procesu. Výlučná povaha těchto velmi omezených výlisků zaručuje, že každé lisování UD1S slouží jako neposkvrněná replika laku získaného přímo z originálního pásku. Každý možný aspekt výroby vinylu je optimalizován tak, aby produkoval nejkvalitnější dosavadní album. Výlučná povaha těchto velmi omezených výlisků zaručuje, že každé lisování UD1S slouží jako neposkvrněná replika laku získaného přímo z originálního pásku. Každý možný aspekt výroby vinylu je optimalizován tak, aby produkoval nejkvalitnější dosavadní album. Výlučná povaha těchto velmi omezených výlisků zaručuje, že každé lisování UD1S slouží jako neposkvrněná replika laku získaného přímo z originálního pásku. Každý možný aspekt výroby vinylu je optimalizován tak, aby produkoval nejkvalitnější dosavadní album.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Miles Smiles MFSL 2LP 45RPM

Příspěvek od Frogyman »

Koukám, že opakování je matka moudrosti... :lol:

Osobně nemám a neznám lepší vinyl, než MoFi Ultradisc One-Step ABRAXAS, takže za mne se tento postup vyplatí. Jsem zvědav na Evanse, dnes se k poslechu bohužel nedostanu...

Zajímavé je pozorovat, jak zpočátku byli v mofi opatrní s nákladem. Abraxas vyšel jen jako 2500 ks, nyní chystaný Dylan už bude 9000ks.
Mimochodem - v mofi je všech 7 dosavadních titulů, včetně čerstvého Evanse již vyprodáno. Koupit lze jen u obchodníků a spekulantů. Třeba dnes v nabídce na discogs 4 ks Abraxas od 1150 do 1400 EURO... To je brutus...
Výstřižek.PNG
Výstřižek.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět