supraphon - hi-res

Vše o kvalitě nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
parnass

supraphon - hi-res

Příspěvekod parnass » pon 15. dub 2019 11:38:40

Dnes jsem nakoupil zkusmo na supraphononline (progres 2 – třetí kniha džunglí) … a mám ze zvuku opravdu radost (na Dr ofline to ukazuje vesměs 13) oproti pár let staré verzi z cd nesrovnatelně lepší… // takže mě to povzbudilo a nakoupil jsem tam hned z jejich hi-res nabídky řadu dalších věcí, který jsem zatím neposlouchal// Budu rád, pokud se podělíte o zkušenosti z jejich katalogu.

Fidas

Re: supraphon - hi-res

Příspěvekod Fidas » pon 15. dub 2019 13:01:11

Asi se o zkušenost nebudu moci podělit. Před nějakou dobou byl na Tidalu veliký výběr starší české populární hudby. Tahle hudba zmizela a je pouze k mání na Supraphononline. Prostě si to stáhli. No a já jim nedám vydělat, za tu jejich hladovost. Ať si je nacpou kam chtějí.
Tidal - Antipodes EX, Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr NA, signálové kabely Sroll

PavelDosko

Příspěvekod PavelDosko » pon 15. dub 2019 13:35:18

dovolimsi odkaz na sousedni forum - https://www.hifiroom.cz/doporucene-nahr ... 17387.html
PMA PA4 Big Brother,premp SPaudio P1,DAC SPaudio D1,Aurum Cantus V8F,filtrace RiAudio PLF,Roth Orfeo,AR TripleC, MF TriVista,MED MI 1005,iFi iUSBPower, iPurifier 2 a Gemini, NUC Akasa - Daphile, 2x LPSU

parnass

Příspěvekod parnass » pon 15. dub 2019 14:13:57

Fidas píše:Asi se o zkušenost nebudu moci podělit. Před nějakou dobou byl na Tidalu veliký výběr starší české populární hudby. Tahle hudba zmizela a je pouze k mání na Supraphononline. Prostě si to stáhli. No a já jim nedám vydělat, za tu jejich hladovost. Ať si je nacpou kam chtějí.

No..pokud zkusím porovnat kvalitu zvuku (stejného alba) z tidalu a supraphonu (hi-res) což jsem udělal… a pokud navíc zvážím cenu hi-res u supraphonu – tak mi vychází celkem jednotznačně, že jim to velmi, velmi, velmi rád zaplatím. Oproti všem mým nákupům na hdtracks.com mám o dost lepší pocit z vydaných peněz. // a ještě poznámka navíc – na tidalu nenajdeš napříkůlad nic od chesky records…čili…kvůli hladovosti davida cheskyho bys nemohl poslouchat nic z jejich produkce??? //

RedBaron

Příspěvekod RedBaron » pon 15. dub 2019 14:23:07

U Supraphonu mají velkou zásobu české tvorby, kterou nikdo jiný nemá, a to i na původních páscích, doslova poklady. Jistě, jsou i tací, co by firmu pro dobro všech na Tidalu nechali zkrachovat, ale Supraphon si spočítal pět a pět a vyšlo jim dohromady jen dva, tak to vzali z jiného konce :-)
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
iFi Nano LE > NAD 2600 > VMA-III

PavelDosko

Příspěvekod PavelDosko » pon 15. dub 2019 15:16:29

presne tak, co jsem nemel na cd z ceske muziky tak velice casto kupuju na Supraphonline, jejich pociny v HiRes jsou chvalyhodne
PMA PA4 Big Brother,premp SPaudio P1,DAC SPaudio D1,Aurum Cantus V8F,filtrace RiAudio PLF,Roth Orfeo,AR TripleC, MF TriVista,MED MI 1005,iFi iUSBPower, iPurifier 2 a Gemini, NUC Akasa - Daphile, 2x LPSU

jirie

Příspěvekod jirie » pon 15. dub 2019 15:24:21

Se Třetí knihou džunglí mám stejnou zkušenost :thumbup:
Čekám už více jak dva roky na doplnění alba Dialog s vesmírem o nahrávky z EP a SP, abych si to celé koupil také.
Navzdory slibům pana Malínského o loňském prosinci zatím ticho po pěšině.
Doufám, že se dočkám :cool:

Fidas

Příspěvekod Fidas » pon 15. dub 2019 18:00:43

parnass píše:
Fidas píše:Asi se o zkušenost nebudu moci podělit. Před nějakou dobou byl na Tidalu veliký výběr starší české populární hudby. Tahle hudba zmizela a je pouze k mání na Supraphononline. Prostě si to stáhli. No a já jim nedám vydělat, za tu jejich hladovost. Ať si je nacpou kam chtějí.

No..pokud zkusím porovnat kvalitu zvuku (stejného alba) z tidalu a supraphonu (hi-res) což jsem udělal… a pokud navíc zvážím cenu hi-res u supraphonu – tak mi vychází celkem jednotznačně, že jim to velmi, velmi, velmi rád zaplatím. Oproti všem mým nákupům na hdtracks.com mám o dost lepší pocit z vydaných peněz. // a ještě poznámka navíc – na tidalu nenajdeš napříkůlad nic od chesky records…čili…kvůli hladovosti davida cheskyho bys nemohl poslouchat nic z jejich produkce??? //

To máš sice pravdu, ale kdyby všichni takto jednali, mohu streamer použít jako těžítko. Platím za užívání této služby a část z těchto poplatků jde právě vydavatelstvím.
Tidal - Antipodes EX, Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr NA, signálové kabely Sroll

parnass

Příspěvekod parnass » pon 15. dub 2019 23:42:52

Fidas píše:
parnass píše:

To máš sice pravdu, ale kdyby všichni takto jednali, mohu streamer použít jako těžítko. Platím za užívání této služby a část z těchto poplatků jde právě vydavatelstvím.

jasně..máš v něčem pravdu..ale tidal ti nikdy nepřinese tu "nej" zvukovou verzi..asi to ani nikdo nečeká... takže kromě tidalu nemám problém i platit za nahrávky (konkretně u všeho co jsem koupil u supraphonu - mahagon/m.prokop/progres2/pražský výběr/laura a její/precedens/ ...tak nic nešlo pod 10db DR a všechno se dá poslouchat (s mírnou shovívavostí a s přihlédnutím k době a místu původní nahrávky)

Fidas

Příspěvekod Fidas » úte 16. dub 2019 0:11:27

parnass píše:
Fidas píše:
parnass píše:No..pokud zkusím porovnat kvalitu zvuku (stejného alba) z tidalu a supraphonu (hi-res) což jsem udělal… a pokud navíc zvážím cenu hi-res u supraphonu – tak mi vychází celkem jednotznačně, že jim to velmi, velmi, velmi rád zaplatím. Oproti všem mým nákupům na hdtracks.com mám o dost lepší pocit z vydaných peněz. // a ještě poznámka navíc – na tidalu nenajdeš napříkůlad nic od chesky records…čili…kvůli hladovosti davida cheskyho bys nemohl poslouchat nic z jejich produkce??? //

jasně..máš v něčem pravdu..ale tidal ti nikdy nepřinese tu "nej" zvukovou verzi..asi to ani nikdo nečeká... takže kromě tidalu nemám problém i platit za nahrávky (konkretně u všeho co jsem koupil u supraphonu - mahagon/m.prokop/progres2/pražský výběr/laura a její/precedens/ ...tak nic nešlo pod 10db DR a všechno se dá poslouchat (s mírnou shovívavostí a s přihlédnutím k době a místu původní nahrávky)

Ten Tidal je dost kvalitní, řekl bych na úrovni CD, ale chce to mít dobrou kabeláží pořešenou síť, slušný router a k tomu dobrý streamer- renderer. V tuto dobu používám Antipodes EX plus DAC Sroll. (Tidal skrze Roon) Porovnání s Nucem a s hudbou na USB disku dopadlo nad očekávání dobře. Teď budu převádět svou nepočetnou sbírku CD na SSD disk a porovnám znovu s Tidalem.
Jsem starý pán, 67 let a docela rád si poslechnu muziku, když jsem býval kluk a byl jsem natěšený, když se jí většina objevila na Tidalu. Bohužel dočasně.

parnass

Příspěvekod parnass » úte 16. dub 2019 10:30:33

Fidas píše:
parnass píše:
Fidas píše:To máš sice pravdu, ale kdyby všichni takto jednali, mohu streamer použít jako těžítko. Platím za užívání této služby a část z těchto poplatků jde právě vydavatelstvím.

Ten Tidal je dost kvalitní, řekl bych na úrovni CD, ale chce to mít dobrou kabeláží pořešenou síť, slušný router a k tomu dobrý streamer- renderer. V tuto dobu používám Antipodes EX plus DAC Sroll. (Tidal skrze Roon) Porovnání s Nucem a s hudbou na USB disku dopadlo nad očekávání dobře. Teď budu převádět svou nepočetnou sbírku CD na SSD disk a porovnám znovu s Tidalem.
Jsem starý pán, 67 let a docela rád si poslechnu muziku, když jsem býval kluk a byl jsem natěšený, když se jí většina objevila na Tidalu. Bohužel dočasně.

jasně... na tidalu je to se zvukovou kvalitou "jak co" ... a konkretně u české hudby - asi bych radil zkusit si prostě porovnat verzi tidal a verzi supraphon (hi res) třeba na jednom tracku a pak se rozhodnout jestli kupovat nebo to poslouchat z tidalu... v některých případech to bude možná nastejno, v jiných se prostě vyplatí nakoupit

Fidas

Příspěvekod Fidas » úte 16. dub 2019 10:56:13

Parnass: Určitě to zkusím, ve chvíli volna porovnat Tidal vs HiRes Supraphon vs rip z CD.
Antipodes mám několik dnů a ještě se musím naučit, jak dostat z compu stažené ze Supraphonu na disk Antipodu... :-)

Zpět na “Nosiče-nahrávky a jejich kvalita”