NEREZ - skupina :-)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od Frogyman »

Chtěl jsem něco napsat k mé oblíbené skupině NEREZ, ale našel jsem jen zmínku v "poslouchám", jinak nic. Pokud tedy nepočítám diskuze k nerezovým deskám. A to mi přijde škoda, vím, že nejsem ze zdejšího osazenstva jediný, kdo má jejich hudbu rád. :lol:
Tak to napravuji, zakládám vlákno a píši hned první radostnou zprávu:

:thumbup: Začátkem června má vyjít v reedici na LP 180g Masopust :thumbup:

Obrázek

Bohužel jsem nikde nenašel informace, zda se jedná o ojedinělý výstřel, nebo zda vyjde vše atd. Nemáte někdo více info?

Nikde totiž nic nepíší, jen v v Bontonlandu je u desky tento text:

Reedice kultovního alba z roku 1986
Bylo by určitě mnohem radostnější připomínat červnové šedesátiny Zuzany Navarové bez smutné doušky „nedožité“. Osud bohužel rozhodl jinak, ale nádhera písníček, které po ní zůstaly, je trvalá. Přesvědčuje o tom i tohle nové vydání debutového alba kapely Nerez. Tam se Navarová, společně s kolegy Zdeňkem Vřešťálem, Vítkem Sázavským, Vladimírem Vytiskou a hosty, poprvé představili na dlouhohrajícím vinylu. Silné autorsko-interpretační sdružení bylo úspěšné na folkových festivalech typu Porty, ale žánrová omezení jasně překračovalo. Nikoli snad jen využitím Zuzanou z Kuby importovaných rytmů, ale celkovou čerstvostí a jedinečností na (nejen) tehdejší scéně. Aktuální CD a LP reedici se dostalo remasteringu z původních pásů. Vinyl je vylisován v „heavy“ gramáži 180g. Obal byl rekonstruován tak, aby se graficky a barevně maximálně přiblížil neexistujícím výrobním podkladům a nenalezenému titulnímu obrazu. Oproti původnímu vydání je tu komplet všech písňových textů. Vnitřní sáček a booklet obsahují též fotografie a vzpomínky. Největším zážitkem je však muzika samotná: melodickými nápady a chytrými texty stále současná, třemi jedinečnými sólovými hlasy a společně dokonale „lepícími“ vokály trvale okouzlující.

Tracklist:

Tisíc dnů mezi námi 4:35
Samba v dešti 3:15
Javor 3:22
Kolovrátek 4:04
Pozdě na večeři 3:27
Masopust 3:10
Deštíček 1:52
Kočky 4:21
Hlava v krupobití 4:17
Písmenka 2:44
Do posledního dechu 4:07
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od Overgrounder »

Tak tohle mě sakra zajímá, protože Masopust svou zvukovou nekvalitou poměrně zásadně degraduje jinak nádherné album. A pokud by měly být vydány aspoň jejich tři hlavní desky se stejným přístupem, skákal bych takhle vysoko :clap:
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od PavelDosko »

Masopust zvukovou nekvalitou ? Mam ho na CD, DR alba 12 a zvuk vyborny
neni placka, neni highend
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od koudelka »

Dobrá zpráva :thumbup: snad to výliskem dopadne lépe než v případě Marsyas, který se údajně už 3x vrájil zpět výrobci (info od prodavačky z Bontonu)
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od Overgrounder »

PavelDosko píše:Masopust zvukovou nekvalitou ? Mam ho na CD, DR alba 12 a zvuk vyborny
Tak já nevím, ale zatím všechna vydání, LP, flac ze Supraphonline i to CD zvukově dost pod dekou, co jsem měl možnost slyšet. DR není všechno, jak víme. Ale dost možná jsi měl štěstí na nějaké jiné vydání.
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
AQ - Martin
Příspěvky: 37
Registrován: 06 bře 2013 08:36

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od AQ - Martin »

Mám doma první souborné vydání tří řadovek tuším z roku 96 a musím říct, že Masopust je z nich nejhorší, buď blbý mikrofony nebo nástroje, já jsem jako hobby kytarista právě na kytary dost háklivý:-). Srovnání kytar např. s živákem Stará láska nerez a vy z Besedy to jasně ukáže. Ten zvuk Masopustu je podobně divný jako dvojky Etc.
Ale uvidíme, vinyl si asi pořídím, nedávno jsem po dlouhém čekání dones domů i zmíněný vinyl Marsyas a hraje to pěkně, s lepší přenoskou by jistě hrálo líp-kytary jsou tam na mé ucho velice hezké, lepší práce zvukařů, zřejmě i technika...
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od PavelDosko »

mam puvodni cd od Pantonu
neni placka, neni highend
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od efičák »

:thumbup: Skvělé vlákno Sašo.

Tak opravdu to není o kovu podtrhujícím vyznění nahrávek ?

První setkání bylo šokantní, kdy jakási paní tvrdila písní v rádiu, že na ní nezůstane ani kůže - jestli chceš. Obrazně to je obtížné, jako když se stahuje králík? Nebo ta čínská výstava zakonzervovaných těl vězňů?
Na komfortní stanici Hvězda to bylo moc expresivní.

První magnetofonová kazeta skupiny a další desky, spousta hudby s přesahem žánrů, jen hudba a svoboda.

V dobách popřevratových, byla práce na prvním místě a tak příležitost na návštěvu koncertu byl až po odchodu paní Navarové do nové skupiny Tres.
To už byla jiná hudba s jazykem jež byl mojí bariérou k textovým sdělením. Koncert byl krásný, zvuk famfárový, hra virtuozní až taneční ale CD se mi nelíbilo, jak jinak, kvůli tomu pánovi, co mačká čudlíky na pultu za sklem.

Nerez byla výjimečná konstelace osobností a já bych vyzdvihnul nenápadnou a pro mne zásadní kvalitu Vladimíra Vytiska, kontrabasisty jehož hra mě nutila k výběru beden , co nejvíce podporující čtení jeho pojetí hry. :thumbup:

Před Nerezem byl pro mě folk jen ty písně k ohni. Ano na kytaru se to hraje dobře "jen kopni do tý bedny" ...
Více mě baví opravdu trampské pojetí jako tady :

https://www.youtube.com/watch?v=ygLzxrpBJeE
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od PavelDosko »

jo jo, kdo ma rad Zuzanu takrka samotnou, necht si poslechne jeji album Caribe (1992)
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od Frogyman »

Objednával jsem teď MASOPUST, který má koncem týdne vyjít a překvapila mne tato deska - 2LP, vydání 2018. CD z r. 205 mám, ale vydání LP v reedici LP mi uniklo. Tak přihazuji a dávám info všem příznivcům ZN. :thumbup:

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od Overgrounder »

Super, díky!
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od Frogyman »

Máte někdo naposlouchanou desku ZLOM? Ideálně s LP, ale klidně i CD/hi-res...


Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od PavelDosko »

uprimne ?
prebasovane, zahuhlane (CD), DR 7
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od Frogyman »

OK, díky! Háži teď něco do košíku na musicrecords, tak váhám zda do sbírky doplnit, nebo zda se bez ní obejdu stejně, jako jsem se obešel bez většiny desek "NEŘEŽ". Pustil jsem zkusmo na spotify a to mne nepřesvědčilo, proto se ptám...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od marks »

Mám to na lp a za mě dobrý , jak muzika tak zvukově . Možná je to diky Lucii Šoralové až moc pestré ( zpívá slovensky pak romsky atd.) ale líbí se mě to .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od HonzaE »

Mam na CD.
PavelDosko píše: 28 zář 2020 17:01 uprimne ?
prebasovane, zahuhlane (CD), DR 7
Nemyslim, ze je to zvukove zas takovy prusvih.

Hudebne to neni spatne, ale Nerez se Zuzanou to neni.
Pro me je znat co je nerezovske a co od Soralove. To bude ta pestrost co pise marks.

Ale letosni koncert Neřež byl pro me opravdu zazitek.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od HonzaE »

zabiny007 píše: 03 čer 2019 22:43 Objednával jsem teď MASOPUST, který má koncem týdne vyjít a překvapila mne tato deska - 2LP, vydání 2018. CD z r. 205 mám, ale vydání LP v reedici LP mi uniklo. Tak přihazuji a dávám info všem příznivcům ZN. :thumbup:

Obrázek
Taky me nedavno prekvapilo vydani na 2LP.
Jak to hraje?
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od Frogyman »

Je to kompilace sesbíraná během 20let, mající hodnotu v obsahu a je nepostradatelnou součástí sbírky každého milovníka a obdivovatele Zuzany Navarové a původních NEREZ. Pro hledače dokonalých nahrávek to není...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od PavelDosko »

jo, takova vzpominka, hraje tu pomerne casto
neni placka, neni highend
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od Jiri »

Na Supraphononline jsem nedávno kupoval 2 hires alba (Masopust, Na vařený nudli) a proti zvuku CD flacu jasný posun.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jan1k

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od Jan1k »

marks píše: 28 zář 2020 18:53 Mám to na lp a za mě dobrý , jak muzika tak zvukově . Možná je to diky Lucii Šoralové až moc pestré ( zpívá slovensky pak romsky atd.) ale líbí se mě to .
Lucia Soralova je otrasna osobnost a hrozna spevacka. Hraje sa na etericku bytost... Hrozne ked niekto robi zo seba nieco co nie je...
Ani naaahodou sa ani nepriblizi Zuzane...
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od PGH »

Skupina Nerez byla.jen s Zuzanou Navarovou.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: NEREZ - skupina :-)

Příspěvek od Frogyman »

S tím nelze nesouhlasit. Proto pak vystupovali vždy jako Neřež. Až doteď, kdy se s novou deskou prezentují opět jako Nerez & Lucia...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět