Kreator

Odpovědět
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Kreator

Příspěvek od slayers »

Toto téma budiš založeno jako pocta Anawakově sestavě :D a hlavně Kreator,kteří pro mě hlavně ze začátku jejich kariéry byli zásadní kapelou.Jejich novější alba si rád poslechnu ale to co se mnou udělalo Endless Pain a Pleasure to Kill už nesvedou.
Moc rád mám jejich odklon od klasiky a to Endorama nebo Outcast.
Kolem roku 1990 jsem byl na jejich koncertě v Praze ale mizerná akustika to totálně zabila.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Kreator

Příspěvek od anawak »

^:)^ ^:)^ diky diky....

Uz sa velmi velmi tesim na tohtorocny pocin PHANTOM ANTICHRIST

Obrázek

Bude to vraj NESLYCHANE DOBREEEE.....

Ja mam od KREATOR rad vsetko.
Perfektne rify, muzikalita, vynikajuce texty a v neposlednom rade hraju na moju oblubenu znacku gitar - JACKSON. Je to teda aj pocut. Oproti tym ostrejsim ESPckam.

No a samozrejme, ze maju lepsie aj horsie albumy a EXTREME AGGRESSION, ENDLESS PAIN a PLEASSURE TO KILL patria k tomu najlepsiemu metalu vobec, ale ani Enemy of God a ich posledny pocin Hordes of Chaos ma nenechal sediet na stolicke.
monte

Re: Kreator

Příspěvek od monte »

Tohle je na mne už dost tvrdé, připomínají LORDI z Finska. Co mám velmi rád, tak HIM :thumbup:

http://www.youtube.com/watch?v=1V4AscLidWg dobrá reklama :lol:
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Kreator

Příspěvek od Mamut »

Zkus od Kreator, poslechnout tu Endoramu :thumbup:
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
Roman2

Re: Kreator

Příspěvek od Roman2 »

Já na tom koncertu Kreator v roce 1990 byl taky a měl jsem to štěstí, že když jsem stál frontu na lístky, tak tam přišel člověk a prý potřebuje 6 lidí na výpomoc při dostavbě podia. Já a mých 5 stejně postižených kámošů jsme nafasovali kartičky z nápisem servis a mazali jsme makat. Odměnou poté bylo asi půl hodinové setkání s členy kapely, věnované LP Kreator-Pleasure To Kill od Mille Petrozy, samozřejmě podepsané všemi členy kapely a společný piknik,popíjení.
Taky jsme se dost nasmáli, i když nevím čemu, protože jsme jeden druhému vůbec nerozumněli.
Tuším, že předkapelu jim tam dělali Protector. \m/
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Kreator

Příspěvek od slayers »

Jo jo,to jsem se chtěl tady optat jaká to byla předkapela tenkrát,Protector se mě taky moc líbíli,škoda že už toho tuším tolik nevydali.
Roman2 to teda tiše závidím,tenkrát bych se asi pos.al kdyby mě tohle nabídli.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Kreator

Příspěvek od slayers »

Anawak 20. apríla má vyjít singl.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Kreator

Příspěvek od Naprach »

Když tady hrál Kreator v 1990, tak jsem byl ještě moc mladý na návštěvu koncertu a tenkrát na mě stejně byl příliš měkký, protože jsem ujížděl na Napalm Death a Extreme Noise Terror a spíš jsem akceptoval ten Protector, který jsem měl na nášivce přes celé ramena. Sakra, na to jsem si nevzpomněl teda let! :D Ke Kreatoru jsem se dostal až o něco později, kdy jsem docenil geniální dílo Extreme Aggression. Milleho výkřik: Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa je naprosto typický. Ještě se mi líbilo Coma of Souls ale pak to bylo pro mě divný, divný a s divným zvukem. Ovšem takové Enemy of God byl takový návrat, že u mě zase Kreator stoupnul v ceně. A když si poslechnu kytarový riff rozjíždějící titulní skladbu, tak jako kdybych zase slyšel tu energii z dob Extreme Aggression! A ta melodie, když hrají tam ty kila.... Super. :thumbup:
A mimochodem, ten tvar Milleho kytary se mi kdysi také líbil úplně ze všeho nejvíc!
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Kreator

Příspěvek od MB »

Ja som divný, ja mám rád od Kreator iba Renewal...
Neuspešne ho zhánam na CD, mám originál kazetu =))

Obrázek

No a ešte mám rád žívák z 2003 Live Kreation, ten mám na LP

Obrázek
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Kreator

Příspěvek od anawak »

To MB:

Pri mojej najblizsej ceste do germanie Ti Renewal na disku donesiem. Maju to tam za celkom slusne ceny (stare zasoby).
Tiez som ho nevedel u nas nikde zohnat. Ze vraj sa uz vypredal a dalsi sa nechysta.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Kreator

Příspěvek od MB »

Dnwes som bol v nemecku, povymetal som čo sa dalo, ale renewal nikde...ak na mna budes mysliet, budem rád, samozrejme sa vyrovnáme...
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Kreator

Příspěvek od Naprach »

Když já mám s Renewal problém, že v něm použili fragmenty z předchozích desek. Sice v jiných aranžích ale i tak je to divný. Ale hlavně mi na něm vadilo, že po megaúspěchu Metallicy s černým albem spousta dřívějších nářeznických thrash band začalo náhle zpomalovat a melodičtět a já jsem tu změnu nemohl překousnout a nevěřil jsem jim to. Ať se to týkalo Kreatoru, Testamentu, Xentrixu nebo mojí milované Massacry atd atd. :???:
Ale je to jen můj názor. ;)
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Kreator

Příspěvek od anawak »

Naprach

Tvoj dojem a pocit je podla mna absolutne spavny a vsetci v tom case akosi zmäkli. Chvala Bohu, ze sa z toho relativne rychlo spamätali. Okrem Metallica samozrejme, ti isli uplne inou co najkomercnejsou cestou.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Kreator

Příspěvek od anawak »

Tak a mame tu prvu ochutnavocku z noveho alba............ fajnotka

http://www.youtube.com/watch?v=-wX34_2ufHo
monte

Re: Kreator

Příspěvek od monte »

Muziku nebudu komentovat, každý má svoje. Spíš jen obaly,nevím, ale moc se mi nelíbí. Slova taky nebudou asi nic moc.. Kdo jich maluje a schvaluje jsou možná narušení lidé. Určitě takové hnusárny uvidí i děti a musí narušit jejich psychiku. Pak se nedivme co se děje za agresi už i na školách. :thumbdown:
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Kreator

Příspěvek od anawak »

Monte, pokial sa Ti nieco na KREATOR nepaci, tak naco to tu komentujes. Nikto ta neziada aby sa Ti to pacilo a nikto ta neziada aby si tomu rozumel (nemyslim tym teraz jazyk ako taky, ale to co sa tym chce povedat a z akych pohnutoch takato muzika a taketo texty vznikaju.) Mne sa tiez nepaci niektora hudba, ktoru pocuvas ty, ale nekritizujem to. Neviem ako to bude s textami v novom Kreatore , este som ich necital. Co vsak viem, je ze KREATOR vzdy bojoval proti nepravosti, nasiliu, korupcii, vrazdam, zabijaniu, vojnam, terorizmu, spinavej politike, biotechnologiam a podobnym svinstvam, ktore nicia tento svet. A upozornoval na svinstvo, ktore sa okolo deje.
treba si tie texty precitat a snazit sa im trochu porozumiet. A ze su sprevadzane hlasitym prejavom (pre mna mimochodom exceletnym na zaklade muzikality a ovladania hudobnych nastrojov) a "strasidelnymi" obrazkami, je tiez v poriadku, pretoze ten obrazok tiez nieco vyjadruje.

Edy od IRON MAIDEN tiez nepoatri medzi postavicky, ktore by si dal malemu decku nad postel, ale nepocul som Ta nikdy, ze by si to kritizoval.

Ale je mi jasne, ze co sa paci mne, tak to musis automaticky napadnut. Ved ta jesitnost nasa, ze......?
monte

Re: Kreator

Příspěvek od monte »

Ale je mi jasne, ze co sa paci mne, tak to musis automaticky napadnut. Ved ta jesitnost nasa, ze......?
Nikoho jsem nenapadl, jen obal. Iron má většinou smějícího kostlivce, ne vyrvané střeva s mnichem v pozadí. Nechci se vyjadřovat k tobě ani k jiným lidem.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Kreator

Příspěvek od anawak »

Ja to tu nebudem nejak rozpytvavat. Nema to zmysel. A vyjadrovat sa ku mne klidne mozes. Celkom by ma to zaujimalo.
Roman2

Re: Kreator

Příspěvek od Roman2 »

Monte, neber si to osobně, ale myslím, že co se týká těch obalů, tak se mýlíš. Určitě to nemalují psychicky narušení lidé a ani si nemyslím, že by to na dnešních dětěch zanechalo nějaké stopy. Stačí, když se podíváš v sobotu brzy ráno co jedou v televizi za pořady pro děti a nebudeš chápat. Zejména Japonská provenience je neuvěřitelná. A co se týká těch malířů, tak když se mrkneš na stránky světově známého a uznávaného malíře a plastika H.R.Gigera, tak to je morbidita, až do morku kosti a nemyslím si, že je tento umělec narušený. Mimochodem obal k albu Emerson, Lake And Palmer - Brain Salad Surgery je jeho dílo.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Kreator

Příspěvek od Mark Levinson »

Myslím, že obaly desek, které tzv. chtěly šokovat byly spousty. Nelze označovat tvůrce za narušené nebo jinak "divné", jen chtějí být originální. A pokud jde o děti, tak myslím, že v dnešní době vidí takové věci až rozum zůstává stát. Když si vzpomenu jak jsme chodili do kina na filmy od 15 nebo od 18 a tam bylo vidět obnažené rameno........

Obrázek
Mark Levinson
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Kreator

Příspěvek od slayers »

Smějící kostlivec e zcela normální věc :thumbup: .Těch po světě chodí a dětem nic nedělaj :mrgreen:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Kreator

Příspěvek od anawak »

Tak prave mi v stereu frci novy PHANTOM ANTICHRIST od KREATORu.
Neviem co povedat, nemam slov. Je to proste fantasticky album a neviem kde Petrozza na tie napady chodi ale tento album prekonava vsetky predosle. Aspon podla mna....
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Kreator

Příspěvek od Naprach »

Přiznám se, že mi to trochu uteklo, ale z toho co jsem v letu slyšel soudím na super věc. :thumbup: Přijde mi, že je zase o kousek lepší zvuk. Rozhodně se mi líbí to, co tam nahrál bubeník. Dává kapele nejen rychlost ale i moderní dynamiku, což je hrozně důležité, a rozhodně má pěkně rychlé nohy. A co se týká kytar, tak tam se mi zase líbí ty melodické dvojzvuky. A vůbec mi přijde, že je to celé nějaké melodičtější ale beru to jako přínos. Člověka to pak víc baví a vtáhne ho to do děje. :clap:

Je to k neuvěření, jak pořád funguje ten rychlý odlehčovaný prstoklad proložený rychlým trsem. Na to, že jsem je před pár lety skoro bral jako nezajímavé mrtvoly, tak tohle je překvapení letošního léta!
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Kreator

Příspěvek od anawak »

Zakupil som tento album na vsetkych nosicoch. na CD aj na LP limited edition 45 rmp 180 gramm a aj na LP Picture disc 45 rpm.

Zvukovo je to asi tak, ze na limited edition 180 gram j ezvuk jednoznacne najlepsi. V zavese za nim je CD, kde (neviem preco) je nejaka potlacena dynamika alebo co. Ale v porovnani s LP je to o dost horsie. No a nakoniec LP Picture Disc je uplna katastrofa. Je to sice pekne na pohlad ale zvuk priserny. Nehovoriac o tom, ze ta LP akosi huci. Ale to v podstate vsetky PICTURE DISC co mam doma.

Texty a hudba je samozremem excelentna, ale k tomu som sa uz vyjadroval.

Sam Mille Petrozza hovori, ze tento album je iny ako predosle. Ze na albumoch pred tym sa snazili upozornovat a ukazovat na svinstvo sveta a vzbudit v ludoch akusi reakciu a zamyslenie sa nad tym vsetkym.
Novy album je uz ale o aktivnom boji proti zlu na svete, korupcii, terorizmu, mamone a podobnych temach. A ze kazdy dalsi bude tvrdsi a tvrdsi.

Tiez sa zda, ze tvorba a smerovanie kapely sa jednou stranou vracia k ich skvelym prvotinam ( Endless Pain, Pleaure to kill, Extremme Agression), na druhej strane vsak textovo a melodicky rozvijaju svoje posledne albumy Hordes of Chaos a Enemy of God.
Chlapi su uz relativne stari ale neda sa povedat, ze by im dochadzal dych.
Tak im prajem NECH IM TO SLAPE...

Obrázek
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Kreator

Příspěvek od Mamut »

Máš tu zelenou edici? :smile:
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Kreator

Příspěvek od Kokin »

anawak píše:
V zavese za nim je CD, kde (neviem preco) je nejaka potlacena dynamika alebo co.
http://www.dr.loudness-war.info/details.php?id=21657

Myslím, že i na metal je to hodně málo. Škoda.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Kreator

Příspěvek od anawak »

Mamut píše:Máš tu zelenou edici? :smile:
Nevem celkom presne co mas na mylsi tou ZELENOU EDICIOU ale tie 180 gramm limited LPcka su zlte.
Picture disc su cierne s obrazkami.
Je aj nejaka zelena edition???
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Kreator

Příspěvek od anawak »

Kokin píše:
anawak píše:
V zavese za nim je CD, kde (neviem preco) je nejaka potlacena dynamika alebo co.
http://www.dr.loudness-war.info/details.php?id=21657

Myslím, že i na metal je to hodně málo. Škoda.
Je veru malo. Nuclear Blast robi tie nahravky podla nalady asi. Lebo niektore hraju super dobre a niektore super zle.

Ale co uz. Bussines je bussines. #-o
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Kreator

Příspěvek od Mamut »

JJ. barvičky pro sběratele, ta zelená byla v limited 100ks
http://translate.google.cz/translate?sl ... ml&act=url

Dál se prodávaly/jí:
červená ltd.200ks
krvavě červená ltd.250ks
průhledná ltd.250ks
červeno / černý vinyl ltd.500ks
hnědá ltd.300ks
žlutá: omezení neznámé
picture: omezení neznámé

Momentálně je v nabídce zase modrá ltd 300ks :smile:
http://www.nuclearblast.de/en/products/ ... vinyl.html
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Kreator

Příspěvek od Naprach »

Tak už týden mám doma tu poslední desku na originál CD a je to neskutečná bomba. Sice mám rozkopaný byt, takže se musím spokojit "jen" se sluchátky ale už se těším až to oroštuji přes bedny. Pro mě nejlepší deska od Coma of Souls. Tu jsem si mimochodem objednal také ale přišla mi nějaká brazilská reedice, která sice hraje ale obal je jak z barevné kopírky. :???:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: Kreator

Příspěvek od johny52 »

Kreator mám taky rád,a Monteho poznámka k obalu je směšná a připomíná mi kauzu amerických matek Mothers of prevention a jejich sdružení PMRC se kterými si "užíval" Frank Zappa.Problém agresivních dětí bude spíš v rodině a výchově než v obrázku nějakýho démona na jakýkoliv desce :ymdevil: Jinak metalový publikum je jedno z nejpřátelštějších jaký znám narozdíl od toho z venkovskýh tancovaček nebo fotbalových fans.
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Kreator

Příspěvek od Patmann »

johny52
...přesně jak říkáš :thumbup:
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Odpovědět