Genesis

Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010 14:58
Bydliště: London/GB

Genesis

Příspěvek od Robinson »

Genesis je britská art rocková superskupina založená v roce 1967. S více než 150 miliony prodaných desek se řadí mezi 30 nejprodávanějších skupin všech dob.

Skupina vznikla v roce 1967 ze školní skupiny The Garden Wall. Zakládajícími členy byli Peter Gabriel (zpěv, flétna, hoboj), Tony Banks (klávesy), Anthony Phillips (kytara), John Mayhew (bicí) a Mike Rutherford (kytara, basová kytara).

V roce 1970 Mayhewa ve skupině nahradil Phil Collins. V tomtéž roce odešel ze skupiny Phillips, kterého po půlročním hledání nového kytaristy nahradil Steve Hackett. Toto složení bývá označováno za „klasické“, a během období 1971 - 1975 vydala kapela klíčová alba Nursery Cryme, Foxtrot, Selling England By The Pound a koncepční dvojalbum The Lamb Lies Down On Broadway. Hudba tohoto období je charakteristická dlouhými instrumentálními sóly, složitou kompozicí a tendencí k experimentování. Během živých vystoupení si kapela získala osobitou tvář především díky převlekům, které Peter Gabriel používal.

Po turné v roce 1975 kapelu opouští zpěvák Peter Gabriel, jeho post zaujímá Phil Collins, který až do té doby zpíval pouze výjimečně (skladba For Absent Friends). Během živých vystoupení kapelu na bicí doprovázeli nejprve Bill Bruford (turné 1976) a od turné k albu Wind And Wuthering až po turné We Can't Dance pak bubeník Chester Thompson.
V roce 1978 behěm mixování živého dvojalba Seconds Out opustil kapelu kytarista Steve Hackett a vydal se na sólovou dráhu.

Hudební styl skupiny se z původního, tehdy navíc tak velmi oblíbeného art-rocku, navíc obohaceného o teatrální prvky Petera Gabriela při živém provedení povětšinou konceptuálních alb, tak typických pro vlnu britských progrockových kapel přelomu 60. a 70. let (např. Pink Floyd) v letech 1971-1974 začal postupně měnit v méně komplikovanou hudbu se stále silnějším komerčním potenciálem, až v roce 1978 Genesis uspěli se svým prvním a opravdovým hitem Follow You, Follow Me, jež učinil kapelu přístupnější i pro popové publikum.

Členem Genesis byl v roce 1976 epizodně i fenomenální bubeník Bill Bruford, spoluzakladatel Yes, poté působící v King Crimson, ale i v UK. Genesis dnes de facto drží jen Steve Hackett, jenž na svých koncertech zcela pravidelně přehrává klasické skladby Genesis, na kterých se ostatně sám podílel a jichž si pravověrní fanoušci i nejvíce cení.

klíčové alba

Trespass
Obrázek

Nursery Cryme
Obrázek

Foxtrot
Obrázek

Selling England by the pound
Obrázek

The lambs lies down on Brodway
Obrázek

http://www.allmusic.com/artist/genesis- ... iscography
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

No to to ale trvalo. Už jsem si myslel, že do toho nikdo nepůjde :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Genesis

Příspěvek od Mark Levinson »

Nooo Robinsone,
moc hezky jsi to napsal, dal jsi si s tím pěknou práci, klobouk dolů ^:)^
Já bych sice zásadní alba dolnil ještě o desku "A trick of the tail", ale to může být zaujatost ;).

Obrázek
Mark Levinson
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Genesis

Příspěvek od paul »

-jen bych zkusil lehce doplnit :smile:
V roce 1977 behěm mixování živého dvojalba Seconds Out opustil kapelu kytarista Steve Hackett a vydal se na sólovou dráhu a skupina nadále zůstala ve třech. Na živých vystoupení ji doprovázel kytarista Daryl Stuermer.

V roce 1996 vystoupil ze skupiny Phil Collins a nahradil jej zpěvák Ray Wilson. Od posledního evropského turné 1998 - v té době hrála skupina ve složení Ray Wilson, Tony Banks, Mike Rutherford, Nir Zidkyahu a Nick D'Virgilio - nebyla aktivní až do roku 2006.

V roce 2007 se kapela vydala na turné Turn It On Again ve složení Phil Colins, Mike Ruthenford, Tony Banks. Jednou ze zastávek na této velkolepé koncertní šňůře byla i Praha, kde Genesis vystoupili 20. června.

Hudební styl skupiny se z původně progresivního rocku s teatrálními koncertními show Petera Gabriela v 70. letech postupně přeměnil v komerční popovou hudbu, která si ale svůj progresivní původ v náznacích udržela i nadále.
Zejména v 80. letech patřila tato skupina k největším koncertním atrakcím vůbec, vedle mamutích turné té doby jako byly koncerty Madonny, U2, Pink Floyd, Dire Straits či Stinga.

Velmi úspěšné bylo album Invisible Touch, z něhož pochází hned šest velmi úspěšných singlů. Video k singlu 'Land of Confusion' získalo ostatně cenu pro nejlepší hudební videoklip roku 1987. Genesis v něm parodují nejen státníky celého světa, ale i sami sebe.

Nepřeberné množství velmi kvalitních alb mají i jednotliví bývalí i současní členové Genesis Phil Collins, Peter Gabriel, Steve Hackett či Rutherfordovi Mike&the Mechanics, kde vedle sebe působili Paul Young ze skupiny Sad Café, Paul Carrack (mj. Ace, Squeeze, Bryan Ferry Band, Roger Waters, Nick Lowe) a Peter Van Hook z holandské art rockové legendy Focus a též producent koncem 80.let zázračné písničkářky Tanity Tikaram.
Členem Genesis byl epizodně v roce 1976 i fenomenální bubeník Bill Bruford, nejprve známý z Yes, poté z King Crimson či UK.
Další bývalý člen Genesis, Steve Hackett, který spolupracoval s Johnem Wettonem (Asia, UK, Roxy Music) i Paulem Carrackem, vytvořil v roce 1986 s kytaristou Yes a Asia Stevem Howem další superskupinu pod názvem GTR, kde hrál na basu Phil Spalding (Toyah, Mike Oldfield).
-a ještě jeden zajímavý odkaz,pro ty,kdo ještě třeba neznají
http://vaklaf.vkl.sweb.cz/Odkaz_gen.htm
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

Pavle, díky za ten výborný odkaz.
Kdysi dávno jsem to pročítal.
Snad to bylo v nějakém vlákně na Lopuchu, protože tyhle nicky tam diskutují dodnes.
Bohužel už ne o GENESIS :sad:
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Genesis

Příspěvek od paul »

Jiříku-ještě tedy přihodím pár odkazů,kdyby je někdo neznal.
http://yes.wz.cz/discogr/rec.htm
http://crimson.wz.cz/
http://www.pinkfloyd.cz/pinkfloyd/index ... b=preklady
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

Díky, první a poslední znám z Lopuchu ;)

Na oplátku:

http://www.genesis-news.com/

http://www.landofgenesis.fr/index.html

Tohle s tím také částečně souvisí:

http://www.paulwhitehead.com/
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010 14:58
Bydliště: London/GB

Re: Genesis

Příspěvek od Robinson »

Ahoj!
No Genesis je základ artrocku to tady musíme mít. :thumbup:

To ML: Trick of .. je dobrý já asi radši Wind & Wuthering,
kde ještě hraje Hackett-potom už to šlo do komerce,ale jak říkáš může to být zaujatost. :smile:

Obrázek
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

V těchto dnech má vyjít u Repertoire records reedice prvního alba Genesis: From Genesis to revelation.
Pro mně je zvláštní, že ač to Amazon nabízí, na stránkách Repertoire není v katalogu ani zmínka :crazy:
Uživatelský avatar
Filip Kolinský
Příspěvky: 21
Registrován: 24 čer 2012 21:49

Re: Genesis

Příspěvek od Filip Kolinský »

Opojen hity In Too Deep a Land Of Confusion jsem šel „proti času“a začal se zajímat, na jakém základu tyto hity vznikly. Uchvácen nástupem CD jsem koupil na konci roku 88, nebo začátku 89 (už nepamatuju) Seconds Out za 8 stovek a začalo další shánění. Díky emigraci části rodiny do USA jsem si nechal poslat CD Invisible Touch, a s přibývajícím časem jsem si obstaral téměř všechna CD, co se dala sehnat. A jak se říká, že jablko nepadá daleko od stromu, nemohl jsem vynechat CD Gabriela a Collinse. A časem návdavkem něco od Bankse a Hacketta. Jen počiny Rutheforda ještě jaksi nejsou… Kompletní CD nahradily 3 Boxy SACD a jeden box vinylů. K tomu i nějaké VHS a DVD. BD není (zatím).
Gabrielovská éra jednoznačně vévodí všem albům, ale úbytek z pětiválce (nebo úbytek mozků) na tři se musel podepsat na výkonu kapely. Silná osmdesátá léta zavedly skupinu do oblasti popu (ale kdo se mu nevyhnul). I přes tento fakt, dle mého názoru, se dá najít řada kvalitních kousků, které by se při plné síle (pěti) zřejmě v historii kapely neztratily.
Oproti jiným seskupením jsou hlavní pilíře ve velmi dobrém vztahu, což lze doložit řadou vzájemných spoluprací. Např. společné vystoupení na podporu Gabrielova projektu WOMAD v roce 1982, nebo Collinsovo bubnování na Gabrielovo třetím albu, nebo na oplátku Gabrielův vokál na Collinsovo hitu Take Me Home.
Až na Gabriela byli všichni přítomni při uvedení do Rock and Rollové síně slávy http://www.youtube.com/watch?v=BBc6sUa2 ... re=related. Nebo při setkání v rámci udělení ceny pro jejich manažera, kde byl i Gabriel, ale chyběl Hackett.
V každém případě vyprodukovala tato báječná skupina výtečné muzikanty, kteří nás obdařili výtečnou muzikou nejenom v kruhu Genesis. :clap:
ŠVIHÁK LÁZEŇSKÝ
Uživatelský avatar
Filip Kolinský
Příspěvky: 21
Registrován: 24 čer 2012 21:49

Re: Genesis

Příspěvek od Filip Kolinský »

V plánu je vydání Boxu 1976-1982 na vinylu. :thumbup:
Viz: http://www.genesis-news.com/news-Genesi ... -n293.html
ŠVIHÁK LÁZEŇSKÝ
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

Škoda, že dělají takové obstrukce s vydáním Live in Rome, když už to jednou točili na HD, proč to rovnou nedali na BD.
Uživatelský avatar
Filip Kolinský
Příspěvky: 21
Registrován: 24 čer 2012 21:49

Re: Genesis

Příspěvek od Filip Kolinský »

jirie píše:Škoda, že dělají takové obstrukce s vydáním Live in Rome, když už to jednou točili na HD, proč to rovnou nedali na BD.
Škoda určitě. V HD mají natočen i koncert z Düsseldorfu, což by mohla být malinká změna.
genesis hd.jpg
Vinylový box 76-82 by měl vyjít v listopadu. Cena cca. 120 liber... :crazy:
Podobně stál i box 70-75. Přibližně stejnou dobu by měl být k dispozici nový Seconds Out. (http://www.genesis-news.com )
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ŠVIHÁK LÁZEŇSKÝ
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

Tak zrovna si pochutnávám na "novince" Steva Hacketta:
Genesis Revisited II K2 HD mastering HQ CD

DISC 1:

1. The Chamber of 32 Doors (6:00)

Nad Sylvan: Vocals
Steve Hackett: Guitars
Dick Driver: Double bass
Roger King: Keyboards
Gary O'Toole: Drums
Christine Townsend: Violin, Viola
Rachel Ford: Cello
John Hackett: Flute

2.Horizons (1:41)

Steve Hackett: Guitars

3.Supper's Ready (23:35)

Mikael Akerfeldt: Vocals (i + iv)
Simon Collins: Vocals (ii + vi)
Conrad Keely: Vocals (iii)
Steve Hackett: Guitars, Vocals (v)
Francis Dunnery: Vocals (vii)
Lee Pomeroy: Bass
Roger King: Keyboards
Jeremy Stacy: Drums
Dave Kerzner: additional Keyboards & programming

4.The Lamia (7:47)

Nik Kershaw: Vocals
Steve Rothery: Guitars
Steve Hackett: Guitars
Lee Pomeroy: Bass
Roger King: Keyboards
Gary O'Toole: Drums
John Hackett: Flute

5.Dancing With The Moonlit Knight (8:10)

Francis Dunnery: Vocals
Steve Hackett: Guitars
Lee Pomeroy: Bass
Roger King: Keyboards
Jeremy Stacey: Drums
John Hackett: Flute
Rob Townsend: Soprano Sax, Whistle

6. Fly On A Windshield (2:54)

Gary O'Toole: Vocals, Drums
Steve Hackett: Guitars
Roger King: Keyboards

7. Broadway Melody of 1974 (2:23)

Gary O'Toole: Vocals, Drums
Steve Hackett: Guitars
Lee Pomeroy: Bass
Roger King: Keyboards
Lee Pomeroy: Bass

8. The Musical Box (10:57)

Nad Sylvan: Vocals
Steve Hackett: Guitars
Lee Pomeroy: Bass
Roger King: Keyboards
Gary O'Toole: Drums
Rob Townsend: Soprano Sax

9. Can-Utility And The Coastliners (5:50)

Steven Wilson: Vocals
Steve Hackett: Guitars
Nick Beggs: Bass
Roger King: Keyboards
Gary O'Toole: Drums
Christine Townsend: Violin
Rob Townsend: Whistle

10. Please Don't Touch (4:03)

PleaseSteve Hackett: Guitars
Dick Driver: Double Bass
Roger King: Keyboards
Gary O'Toole: Drums
John Hackett: Flute


DISC 2:

1. Blood On The Rooftops (6:56)

Gary O'Toole: Vocals, Drums
Steve Hackett: Guitars
Dick Driver: Double Bass
Phil Mulford: Bass
Roger King: Keyboards
Rachel Ford: Cello
Christine Townsend: Violin
Rob Townsend: Soprano Sax

2. The Return Of The Giant Hogweed (8:46)

Neal Morse: Vocals
Steve Hackett: Guitars
Roine Stolt: Guitars
Lee Pomeroy: Bass
Roger King: Keyboards
Gary O'Toole: Drums
John Hackett: Flute

3. Entangled (6:35)

Jakko Jakszyk: Vocals
Steve Hackett: Guitars
Roger King: Keyboards
Amanda Lehmann: Harmony Vocals

4. Eleventh Earl Of Mar (7:51)

Nad Sylvan: Vocals
Steve Hackett: Guitars
Nick Beggs: Bass
Roger King: Keyboards
Gary O'Toole: Drums

5. Ripples (8:14)

Amanda Lehmann: Vocals
Steve Hackett: Guitars
Phil Mulford: Bass
Roger King: Keyboards
Gary O'Toole: Drums

6. Unquiet Slumbers For The Sleepers (2:12)

Steve Hackett: Guitars
Roger King: Keyboards
Gary O'Toole: Drums

7.... In That Quiet Earth (4:47)

Steve Hackett: Guitars
Nick Beggs: Bass
Roger King: Keyboards
Gary O'Toole: Drums
Rob Townsend: Soprano Sax

8. Afterglow (4:09)

John Wetton: Vocals
Steve Hackett: Guitars
Phil Mulford: Bass
Roger King: Keyboards
Gary O'Toole: Drums
Amanda Lehmann: Harmony Vocals

9. A Tower Struck Down (4:45)

Steve Hackett: Guitars
Dick Driver: Double Bass
Roger King: Keyboards
Rachel Ford: Cello
John Hackett: Flute
Christine Townsend: Violins

10. Camino Royale (6:19)

Steve Hackett: Guitars, Vocals
Attila Egerhazi (Djabe): Guitar
Roger King: Keyboards
Nick Magnus: Keyboards; Atmospheres
Gary O'Toole: Drums
Szilard Banai (Djabe): Drums
Tamas Barabas (Djabe): Bass
Zoltan Kovacs (Djabe): Piano
Ferenc Kovacs (Djabe): Trumpet

11. Shadow Of The Hierophant (10:45)

Amanda Lehmann: Vocals
Steve Hackett: Guitars
Steven Wilson: Guitar
Nick Beggs: Bass
Roger King: Keyboards
Gary O'Toole: Drums
Rob Townsend: Soprano Sax, Flute

Stručně řečeno je to nářez. Každé z CD má kolem osmdesáti minut. Provedení mini LP je skvostné. Supper's ready je kolosální. Provedení Lamia je rovněž úžasné.
S tímhle ansámblem bych jej klidně uvítal i v našich mrzkých končinách, kterým se nějak nešťasně léta vyhýbá :sad:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Genesis

Příspěvek od winelover »

Tohle dílo mám již nějakou dobu v hires a v podstatě můžu souhlasit s předchozím hodnocením. Akorát, když to má člověk naposlouchané, tak si musí trochu zvykat na jiné provedení. Tam, kde něco zná a čeká to tam, se to neobjeví a naopak. Ale jinak 4 až 4.5 z 5. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

BOX455_1.jpg
Příští měsíc vychází v Japonsku prvních pět alb GENESIS na SHM-CD v provedení mini LP. Neodvažuji se ani odhadovat jaký by mohl být zvukový přínos nového nosiče, ale jedna věc by mě hodně lákala. A to je ten nádherný box s motivem alba Foxtrot. Box Nursery cryme mě tak nějak "cenově míjel", ale tenhle by snad mohl být finančně přijatelnější :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Genesis

Příspěvek od lidumil »

Preorder - http://www.ebay.de/itm/Genesis-JAPAN-5- ... 3380d98d77
Jen nevím, jestli Tě cena nebude "zase míjet"
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

Ale jen si pořádně přečti listing.
Je to i s SHM-CD a ty já nemusím.
Počkám na samotný box bez CD a pak to bude cca za 90 USD :mrgreen:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Genesis

Příspěvek od lidumil »

Vím, že je to se SHM-CD, ale za samotný box 90$ ..... :eek: to bych se teda kroutil :sick:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010 14:58
Bydliště: London/GB

Re: Genesis

Příspěvek od Robinson »

Tady jsem si dovolil nějaké stránky přímo z Japonska asi někteří znají..

http://www.cdjapan.co.jp/search3.html?q ... rder=score


Právě znám člověka, co na to dlouho čekal. Jak na smilováníí boží pak se teda "nasral", měsíc zpět koupil teda ty japonce z roku 99 a pak mu napsala paní Jamamoto : Good day,my teď plánujeme udělat nově Genesis na shm-cd NEMÁTE ZÁJEM ? No asi Murphyho zákony fungují :D
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Genesis

Příspěvek od zappa »

Problém je,že nevíme co to je za verzi,originál,Steve Wilsonův remix či něco jiného?Pokud to bude Wlisonův remix,děkuji nechci,snad jedno do sbírky jako curiositu/raritu. ;)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

lidumil píše:Vím, že je to se SHM-CD, ale za samotný box 90$ ..... :eek: to bych se teda kroutil :sick:
Tyhle boxy nikdy nebyla žádná láce a pro alba Genesis už vůbec. Poslední box prvního vydání se prodal za 450 USD a box s motivem Nursery Cryme patřil jednomu sběrateli z brněnska a ten ho nakonec vydražil za hezkých 380 :mrgreen:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

zappa píše:Problém je,že nevíme co to je za verzi,originál,Steve Wilsonův remix či něco jiného?Pokud to bude Wlisonův remix,děkuji nechci,snad jedno do sbírky jako curiositu/raritu. ;)
O tom, že by Wilson remixoval nebo remasteroval cokoliv od Genesis nevím. Máš nějaké konkrétní informace?
I poslední vinyly, které letos vyšly jsou 2008 digital remaster. Nic novějšího než remix Nicka Davise bohužel neexistuje. Nechtěl bych být za brouka Pytlíka, ale je to jen šance, jak opět dostat z lidiček zase nějaký zlaťák.
To, co vyšlo před pár lety na hybridech tak to zřejmě vyjde na SHM-CD ;)
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

Zatím nikdo nekomentoval poslední reedici vinylů Genesis. Asi by mě to nechalo chladným, protože jsem je měl na LP ve vydání z roku 2009. Dostal mě však titulek v recenzích, které vydání ohlašovaly: Heavyweight (180gm) vinyl in gatefold cover art faithfully reproduced from its original source.
Nechtěl jsem se do "výměny " vrhat bezhlavě, a tak jsem se snažil nejprve zjistit, co se skrývá za tím lákavým sloganem. To jsem ještě netušil, jak si to všechno užiju. Na e-Bay jsem jako první vlaštovku zachytil jednoho prodejce z Izraele, který měl jako jediný velmi kvalitní fotky aktuálních LP z nové edice. Na první pohled se obaly skutečně lišily, ale světlo, které přicházelo na jeho fotkách z levé strany se na hřbetech obalů odráželo zpět do objektivu, a tak vznikl dojem, že jsou hřbety bílé. Když jsem se později začal pídit po novém vydání u mnoha našich prodejců musel jsem při telefonátech působit dojmem skutečného magora, když jsem se jim snažil vysvětlit, že sice číslo z katalogu je správně, ale nová vydání mají bílý hřbet x_x Paradoxně mi nejvíce pomohl jeden anglický gentleman, který ochotně své LP nafotil ze tří stran a bylo po pochybnostech. Pak už stačila jedna návštěva Bontonlandu a už jsem mohl konstatovat, že nové obálky jsou výrazně lepší po stránce barevné tonality i celkového ořezu. Viděl jsem sice "jen" Foxtrot a Nursery cryme, ale to mě přesvědčilo dostatečně.
Titulek ohlašující novou edici měl pravdu tak asi z pouhé poloviny. O nějaké původní předloze nemůže být ani řeč :evil:
S největší pravděpodobností udělali pouhý scan nějakého raného vydání, který se stal asi jedinou reálnou možností, jak dosáhnout optimálního výsledku. Otázka, kde jsou, pokud ještě vůbec existují, originály olejů Paula Whiteheada, tak zůstáva stále nejasná :???:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

Mimochodem, co na to říkáte?
Není rozkošný?
:thumbup:
A Trick Of The Tail - promo box.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

Milovníky Genesis a HiRes formátu určitě potěší tato zpráva :thumbup:

Genesis albums to be released on Pure Audio Blu-ray
Pure Audio High resolution Blu-rays of all albums
In 2007 and 2008, all Genesis albums were released on Hybrid-SACD in High Resolution 5.1 Surround and Stereo Sound, including a bonus-DVD which contained visual bonus material plus the album in DOlby Digital 5.1 and dts Surround sound. In North America, no SACDs were released, but CD/DVD sets. You can find more information about that here.
Some of the titles are becoming unavailable (or, in case of The Lamb Lies Down On Broadway, have not been available separately in High Resolution Surround Sound). In 2014, Universal will rerelease all Genesis albums on the Pure Audio Blu-ray format. Each Blu-ray will contain the music only, there are no visual extras.
Pure Audio Blu-ray vs. SACD - what's the difference?
Selling England By The Pound Pure Audio Blu-rayFrom the technical point of view, the Pure Audio Blu-ray is a normal Blu-ray, so it can be played on all Blu-ray players. Nevertheless, it can be played as a CD, which means you do not have to use your television to enjoy the disc or browse through menues before you can start the music. The music comes in lossless audio formats called DTS HD Master Audio and Dolby True HD with a maximum of 24bit/192kHz sampling rate with up to 6 channels (5.1). In contrast to the SACD and DVD-Audio formats, also 7.1 would be possible (in theory, the Genesis albums were mixed in 5.1 anyway). So, in comparison to the SACD, the Pure Audio Blu-ray allows higher resolution, which will nevertheless not produce an audible increase in quality, since the Genesis SACD masters are already top level. A big advantage of the new format is the higher capacity of the discs.
It can be assumed that The Lamb Lies Down On Broadway and the double Live-albums will be released on one disc. Whether or not the slideshow will be included on The Lamb Lies Down On Broadway (which would be possible from the technical point of view) is unclear at the moment, but this issue has been addressed by us already.
In a nutshell: The new format is a chance to enjoy the high resolution versions of all albums, yet it won't reveal more than the SACD/CD-sets. In fact, there won't be any visual content. So it's mainly a way to make the albums available again in 5.1 Surround.
The first release will be Selling England by The Pound in January. We will provide a list with release dates for all the albums and further news about that topic soon.
Genesis. Selling England by the pound BD.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Genesis

Příspěvek od fox »

Vždyť už to vyšlo na SACD i v 5.1. Má cenu to ještě kupovat na BR ? Nemyslím, že by se to nějak moc zvukově posunulo. Je to spíš další útok na peněženky sběratelů.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Genesis

Příspěvek od RSC »

fox píše:Vždyť už to vyšlo na SACD i v 5.1. Má cenu to ještě kupovat na BR ? Nemyslím, že by se to nějak moc zvukově posunulo. Je to spíš další útok na peněženky sběratelů.
Také si myslím, že již to bude jen o kousíček, jejich nahrávky jsou kvalitativně výborné....
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Genesis

Příspěvek od kodlNAD »

mam tu lepsi foto. :thumbup:
57527_10152311218719760_4012943844911490486_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Genesis

Příspěvek od soundgarden »

Nick Davis a Tony Cousins odviedli výbornú prácu v roku 2007 po SACD + DVD : http://www.ebay.com/sch/sis.html?_nkw=G ... 1118831819 je tu náhrada v podobe mini LP SHM-CD : http://www.cdjapan.co.jp/person/81998 zvuk : (*) (*) (*) (*) (*)
je to radosť počúvať :thumbup:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

soundgarden píše:Nick Davis a Tony Cousins odviedli výbornú prácu v roku 2007 po SACD + DVD : http://www.ebay.com/sch/sis.html?_nkw=G ... 1118831819 je tu náhrada v podobe mini LP SHM-CD : http://www.cdjapan.co.jp/person/81998 zvuk : (*) (*) (*) (*) (*)
je to radosť počúvať :thumbup:
Tak nějak nevím. Ta poslední edice ještě není analyzována, ale vydání z roku 2007 jsem z počátku také nadšeně přivítal, ale dnes už vím své:

http://dr.loudness-war.info/album/view/751

http://dr.loudness-war.info/album/view/4299
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

Je to úžasné jaký byl Peter Gabriel vizionář ve své skladbě Battle of Epping forest. Asi ta byly problémy už tehdy před lety:
http://www.novinky.cz/koktejl/354599-vy ... huany.html
raskod
Příspěvky: 129
Registrován: 10 kvě 2014 17:05

Re: Genesis

Příspěvek od raskod »

Nemá niekto skúsenosť s týmito japoncami ?
http://www.cdjapan.co.jp/feature/genesi ... 918_minilp
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Genesis

Příspěvek od lidumil »

Mám obyčejné SHM-CD a hraje to mým uším moc pěkně, takže platinum edice bude nejspíš minimálně stejně dobrá.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

V říjnu vychází luxusní vydání Steva Hacketta Premonitions -The Charisma Recordings. Mám sice obavy z "remasteru" ale provedení včetně nového obalu od Rogera Deana je velmi působivé.

http://www.amazon.de/Premonitions-Steve ... Recordings
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Genesis

Příspěvek od soundgarden »

pre fandov Genesis a ich sólove projekty : http://worldofgenesis.com/index.html
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Genesis

Příspěvek od soundgarden »

Genesis a ich členov sólové projekty ale aj o remaster 2007 SACD ... http://www.genesis-news.com/c-Genesis-1 ... -s300.html , http://www.genesis-news.com/c-Genesis-1 ... 7-s91.html
super stránka
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

Genesis to pro mne není jen hudba:
https://www.hypergallery.com/nursery-cr ... a9fad8c24b
Tohle by asi nerozdýchal ani Ježíšek :mrgreen:
Odpovědět