VISACÍ ZÁMEK aneb PUNK´S NOT DEAD Vy Volové !!

Odpovědět
Uživatelský avatar
DinosaurJr
Příspěvky: 56
Registrován: 13 dub 2012 21:31

VISACÍ ZÁMEK aneb PUNK´S NOT DEAD Vy Volové !!

Příspěvek od DinosaurJr »

Asi by tu neměla chybět jedna z předních punkových českých kapel, která vydala 1.punkový singl v Československu na vinylu:

Posloucháte Větrník
A) Hymna šibeničních bratří VZ/Ch. Morgernstern
B) Podvedení kameloti VZ/VZ
VZ
ROCKFEST ´88
vydáno ve spolupráci s ČÚV SSM
Supraphon rok vydání 1988
Počet výlisků 6.000 ks
Cena 12,-

To SP jsem si tehdy koupil (jako hodně malej špunt), protože to byla výborná kapela a byla to lepší nahrávka než na kolující kazetě.
Dneska už se z toho pomalu stává kus pro sběratele...
PUNK´S NOT DEAD Vy Volové !!
Téměř "každý" "čtvrtek" "novou" LP ♪♫♪
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: VISACÍ ZÁMEK aneb PUNK´S NOT DEAD Vy Volové !!

Příspěvek od dvader »

Jo a památný koncert na Žofíně...

Jejich nová deska je ale taky super, včera jsem si jí z vinylu konečně pustil na těch nových bednách!
A poslouchat album „Anarchie a totál chaos“ na sestavě v ceně přes sto tísíc, to je teprve PUNK!!! :lol: :lol:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: VISACÍ ZÁMEK aneb PUNK´S NOT DEAD Vy Volové !!

Příspěvek od terahera »

By ses divil,ale punk se poslouchá i na mnohem dražších sestavách :lol:
Punk´s not dead :ymdevil:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: VISACÍ ZÁMEK aneb PUNK´S NOT DEAD Vy Volové !!

Příspěvek od Frogyman »

Přesně tak :angel: :ymdevil:
Nevím, kdy naposled jsem si tyto desky pustil, odhaduji tak 25 let, možná ještě víc... No - docela mne překvapilo, že to má i nějaký stereo prostor, takže poslouchat se to dá. Jen po dvou skladbách jsem to z přesného a přísného Oracle musel dát na Garrard, ten je k visáčům milosrdnější :lol:
IMG_20200518_105602_resized_20200518_114355967.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: VISACÍ ZÁMEK aneb PUNK´S NOT DEAD Vy Volové !!

Příspěvek od svartenatt »

Visací zámek na HEF je docela obskurní.
Jde o životní styl a vymlácení škeble na koncertech.
Ale vidět nějakého audiofila u visáčů při dobré kávě je zajímavá představa.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: VISACÍ ZÁMEK aneb PUNK´S NOT DEAD Vy Volové !!

Příspěvek od Frogyman »

svartenatt
Nevím jestli ty posloucháš od mateřské školky až doposud pořád to stejný, ale já si v období cca mezi cca 15-25 lety prošel vývojem od Acalony a Krabičky cigaret, přes Vitacit, Citron, Accept, Scorpions, Judast, Twistr Sisters s krátkým zastavením u Debustrol, Torr až k Visáčům, Garáži, HNF, Orlíku a pak přeskok k The Cure, U2, Lucie, Helmutova stříkačka atd atd... A pak zlom, vojna a po ní cesta zpět k Ascaloně a brněnskému tramp songu, u kterého jsem brzo po otevření hranic pochopil, že nejeden můj oblíbený kytarový riff má základ v jazzových standardech a propad jsem nadobro swingu, jazzu a následně i blues. No a během tohoto desetiletého putování jsem pořád kupoval desky a pořizoval nahrávky, takže mám svoji cestu docela slušně archivovanou a jednou za čas do těchto zaprášených šuplíků sáhnu a poslechnu. Ale je to spíše o vzpomínce a "pro pobavení", než o nějakém vážném poslechu či poslechovém zážitku. Každopádně jedno je jisté - jakmile něco z těchto desek založím na gramofon, zaručeně po chvilce vyběhnout děti s dotazem, co že to je... Zrovna dnes moje 16letá dcera nechápala, že krom stánků na levnou krásu existuje i ten u Džona Debila... :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: VISACÍ ZÁMEK aneb PUNK´S NOT DEAD Vy Volové !!

Příspěvek od svartenatt »

Určitě jsem jinde než kdysi a mám to stejně. Staré nahrávky ze starých dob mám rád.
Jen jsem se pozastavil na tím, že jde o kapelu, které jde o výraz a názory než o zvukovou kvalitu.
Možná si mylně myslím, že audiofil poslouchá jen audiofilní nahrávky.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: VISACÍ ZÁMEK aneb PUNK´S NOT DEAD Vy Volové !!

Příspěvek od Frogyman »

Ano, nejspíš jsou tací, kteří poslouchají jen dokonalé nahrávky, ale těch je podle mne málo. Alespoň v mém okolí většina členů dává přednost muzice a obsahu před technickou dokonalostí. Pokud bych šel jen po dokonalém zvuku, musel bych tak odhadem 70% sbírky vyházet. A to neudělám :angel:
Stejně tak nemám a ani nikdy mít nebudu dokonale "rovně" hrající sestavu, protože jsem si již několikrát na návštěvách uvědomil, že by velká část mých oblíbených desek byla neposlouchatelná...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: VISACÍ ZÁMEK aneb PUNK´S NOT DEAD Vy Volové !!

Příspěvek od PítrsPraha »

Tohle škatulkování je přece blbost. Kdo je audiofil, kdo hifista a kdo jen milovník hudby, který chce mít doma co nejlepší ten "svůj" zvuk? Kde jsou přesné hranice a kdo je určuje?
Já si bezesrandy sem tam pustím své první CD, které jsem si koupil - The best of Alphaville. Na Visáče jsem se něco naskákal, hlavně na neorigo na zábavách různě po vesnicích.... Zvukovou kvalitu u takové muziky moc neřeším, protože podstatné jsou prostě vzpomínky, duch té doby. Ne primárně zvukový zážitek. Ale i tak jsem rád, že si takovou muziku můžu pustit na dobře hrající sestavě. I blbě nahraná muzika zní o vesmír líp než na hifi z Alzy.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Odpovědět