The Doors

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

The Doors

Příspěvek od Mark Levinson »

The Doors byla americká rocková skupina založená v roce 1965 v Los Angeles. Patřila k významným skupinám zejména šedesátých let minulého století. Zakládajícími členy The Doors byli: hráč na klávesové nástroje Ray Manzarek a zpěvák Jim Morrison, časem se ke kapele přidali kytarista Robby Krieger a bubeník John Densmore.

První album The Doors vyšlo v lednu roku 1967 pod prostým názvem The Doors. Obsahovalo i jednu z nejznámějších skladeb kapely „Light My Fire“. Po úspěchu alba bylo ještě na podzim téhož roku vydáno album Strange Days. Každý následující rok pak The Doors nahráli jedno album. Poslední, které bylo natočeno s Morrisonem, bylo L.A. Woman z roku 1971. Několik měsíců po jeho vydání Morrison zemřel. Zbylí tři členové pak dále koncertovali a vydávali alba i bez něj, po roce se však rozpadli.
(čerpáno z Wikipedie)
Mark Levinson
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: The Doors

Příspěvek od -NIN- »

Pro cédéčkáře doporučuji tenhle boxík všech šesti studiovek za necelou pětistovku. Věřím, že se zvukem nikdo problém mít nebude. Za mě je to :thumbup:

Obrázek
Ayon+MF+Tannoy
PGH
Příspěvky: 3179
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: The Doors

Příspěvek od PGH »

Zvuk je fakt výborný a dobré je že tam nejsou žádné bonusy a tak alba jsou tak jak původně vyšla.
Roman2

Re: The Doors

Příspěvek od Roman2 »

Taky ten box mám a kvalita zvuku je opravdu výborná. :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: The Doors

Příspěvek od Mark Levinson »

O tomto CD boxu jsem vůbec nevěděl, je fajn, že to vyšlo bez těch bonusových skladeb. To taky nemusím a raději mám album tak jak vyšlo původně.
Nedávno jsem pořídil skvělé album The Doors od Audio Fidelity na SACD a to Best Of, jsou tam snad všechny pecky, které od Doors musíte mít. Chybí mi snad jen skladba The End z prvního alba. A mohla tam být, protože deska má cca 45 minut, ale jinak je tam vše a je to skvěle remastrováno, zvukově výborné.
Snad to bude dobrý tip pro lidi co nemusí mít všechna alba, ale tohle je průřez tím nejlepším se skvělým zvukem i CD stopa je výborná.
2018-12-22 11.35.19.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: The Doors

Příspěvek od soundgarden »

"The End" was used in Francis Ford Coppola's 1979 film Apocalypse Now, both in the opening sequence and during the end. https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_End ... oors_song) zásadná skladba, nechápem ako ju mohli vynechať
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: The Doors

Příspěvek od soundgarden »

http://www.cdjapan.co.jp/product/WPCR-14174 práve hraje .... vďaka za tip :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: The Doors

Příspěvek od Frogyman »

Ahoj, nemáte někdo srovnání The Doors - The Doors, vydání MFSL (https://www.discogs.com/The-Doors-The-D ... ev=item-vc) vs. Acoustic Sound 200g 45RPM (https://www.discogs.com/The-Doors-The-D ... se/3737931) ? Chci jednu z nich pořídit a přemýšlím kterou.

+ ještě přemýšlím i o doplnění sbírky o mono verzi 180g od Electra (https://www.discogs.com/The-Doors-The-D ... se/2785880). Má smysl ji pořizovat?

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: The Doors

Příspěvek od Dasta »

Sašo,
nejlepší by bylo pořídit obě, jde však o to v jakém stavu je to vydání od MoFi, přece je to už doba, kdy to vyšlo.
Vydání od AP bude zvukově asi hodně dobré, musíš doufat, že byl použit původní master, snad ano, když je to Analog Production.
Píšu to proto, že před časem, ke 40. výročí byla všechna alba přemixována a rozložení nástrojů a někdy i umístění zpěváka je jiné než na původních deskách. Remixy hrají velice dobře, ale už je to krapet jinak, než bylo dříve.
Proto, kdybych se měl rozhodnout co koupit, volil bych verzi AP 45rpm, k tomu bych sehnal běžné vydání z let 67až 73, aby jsi měl porovnání.
Mono verzi lze též pořídit z doby vzniku, vždyť vlastně první vydání tohoto titulu vyšlo v monu(1967).
Já mám německé vydání z roku 73 a hraje velmi dobře.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: The Doors

Příspěvek od Frogyman »

Od AP vyšlo 6 studiových alb na 45RPM, dokonce i v boxu INFINITE, vše v r. 2013. Vyšlo to však jen v nákladu 2500ks a box je nesehnatelný. Mix na samostatných 45RPM by měl být identický, jako v boxu a na diskogs píší: "All remastered from the original sources by Doug Sax and The Doors original engineer Bruce Botnick." Vyšlo to zaráz i v boxu na SACD, který lze ješt pořád na JPC koupit (https://www.jpc.de/jpcng/poprock/detail ... um/3451413).
Netušíš, zda se v tomto případě jedná o remix s jiným umístěním, jak zmiňuješ?

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: The Doors

Příspěvek od vitek »

zabiny007 píše:Od AP vyšlo 6 studiových alb na 45RPM, dokonce i v boxu INFINITE, vše v r. 2013. Vyšlo to však jen v nákladu 2500ks a box je nesehnatelný.
Sašo v zámoří u mého dodavatele stále na skladě.... je jen otázka času, kdy to bude nedostupné...
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: The Doors

Příspěvek od Dasta »

Sašo,
Z desek co mám doma nelze nic zjistit, protože údaje jsou shodné jak z LP z roku73(Elektra 42012),tak remixovaného cd boxu z roku 2011(Rhino DMC 8122797626)
Zjistil jsem tedy od M.H.
3.9.2018 vydalo AP titul Doors " Doors" jako 200gr. dvoudeskový, 45 r.p.m.
EAN: 0753088400773.
Jedná se o reedicí z 30.6.1990. Jistota dodání 100%
Dále nabízí box(12lp), jistota dodání 60%
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: The Doors

Příspěvek od Frogyman »

Dasta
Doma mám z US L.A.W., kterou mám i od AP na 45RPM, tak zkusím porovnat, zda bude stejné rozložení kapely, podle toho by se to dalo identifikovat. A napíši MH, uvidíme, co mi nabídne.

Vítek
vím že se v US občas objevují "M", ale za ceny kolem 800-100 USD, což je mimo mne. Pokud by to měl prodejce za původních 400 USD, tak je to zajímavé. Jen bohužel po započtení dopravy, cla a DPH bychom se zase dostali na částku hodně přes 10tis, což za ně dávat nechci.
Nejspíš se spokojím jen s deskami LAW a Doors... Ale díky moc za info!
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: The Doors

Příspěvek od vitek »

Je to nové a za $400.00. Je pravda, že doprava a clo to trošku prodraží. Já mám Doors ještě z doby totality koupené u nás a stačí mi to. Má to takový dobový nádech....
Oldear

Re: The Doors

Příspěvek od Oldear »

zabiny007
Doors, mám jen dvě SACD a to výběr: https://www.discogs.com/The-Doors-The-B ... se/7201053 a pak řadovku z toho boxu : https://www.discogs.com/The-Doors-LA-Wo ... se/4787257

LA-Woman obsahuje mch, kde je to přemixováno jak píše Dasta a to mně příliš nesedí a dále vrstvu stereo v SACD a CD a to je původní mix a hraje to skvěle. Můj názor je, že to přemixování ( jiné postavení nástrojů na scéně ) dělali pro ten mch a je to vydání k 40. výročí. Takže na SACD pravděpodobně budou obě vrstvy ( původní stereo i přemixovaný mch ), ale na LP netuším a předpokládám, že tam bude ta "nová" verze ke 40. výročí, jak píše Dasta.

Něco k tomu najdeš tady: http://www.elusivedisc.com/The-Doors-In ... pdoors-45/

Tak hodně úspěchů.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: The Doors

Příspěvek od Frogyman »

Mám tyto tři kousky:
- LP US, rok nelze identifikovat, uveden jen 1971, ale to určitě nebude, kupoval jsem jako funglovku, už ale netuším kdy a kde...
- 2LP AP 45RPM
- DVD-A, verze Germany, rok 2000

Všechny mají identickou stopáž (u DVD-A hodnotím stereo stopu), jako původní vydání z r. 1971. Na rychloposlech (první a poslední skladba) jsem také žádné rozdíly nezaznamenal. Z toho usuzuji, že všechny desky od AP ve verzi 2LP/45RPM budou mít původní mix.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: The Doors

Příspěvek od sonofstars »

Dnes jsem navštívil hrob Jima Morrisona ^:)^
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: The Doors

Příspěvek od lidumil »

Pere Lachaise?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: The Doors

Příspěvek od sonofstars »

Jo jo, je to tam ale takové docela nehezké. Dříve to bylo, alespoň dle fotek na webu, mnohem pěnější místo.
Nicméně šel jsem Jima pozdravit a to se stalo včera v podvečer \m/
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: The Doors

Příspěvek od sonofstars »

E88CC76A-32EF-4301-B8F5-FE0B5920B426.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: The Doors

Příspěvek od lidumil »

No já tam by před skoro 7 lety a fakt to bylo hezčí.....
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Odpovědět