Eric Clapton

Odpovědět
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Eric Clapton

Příspěvek od soundgarden »

Eric Patrick Clapton, https://www.youtube.com/watch?v=d5ekRUGsAis


(* 30. marec 1945), prezývaný ako Slowhand (Pomalá ruka), je jeden z najúspešneších anglických rockových gitaristov, spevákov a skladateľov 20. a 21. storočia. Je držiteľ ceny Grammy Award,[ a dosiahol aj to, že bol trikrát uvedený do Rokenrolovej siene slávy (nielen ako osobnosť, ale aj ako člen skupín The Yardbirds a Cream).

Často ho hudobná kritika aj verejnosť označuje za jedného z najlepších gitaristov. V rebríčku 100 najlepších gitaristov všetkých čias časopisu Rolling Stone sa umiestnil na štvrtom mieste a v zozname 100 najväčších umelcov všetkých čias má 54. pozíciu.

Aj keď sa Claptonov hudobný štýl sa v priebehu jeho kariéry menil, všeobecne ho považujú za jedného z predstaviteľov interpreta bluesovej hudby. Považujú ho za inovátora v štýle hry na gitare, vrátane blues-rocku (so skupinami John Mayall & the Bluesbreakers a The Yardbirds) či psychedelického rock (so skupinou Cream). Clapton dosiahol úspechy v hudobných rebríčkoch aj v žánroch, ktoré pochádzajú z Delta blues (blues z delty rieky Mississippi) (album Me and Mr. Johnson z roku 2004), či popmusic (skladba "Change the World") alebo aj reggae (s coververziou skladby "I Shot the Sheriff" od Boba Marleyho z roku 1974). Slávna je aj skladba "Layla", ktorú nahral so skupinou Derek and the Dominos, či balada "Tears in Heaven" z roku 1992.
2205498_eric%20clapton.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Eric Clapton

Příspěvek od Tinariwen »

Moje najobľúbenejšie koncertne albumy sú

E.C.- Was Here (*) (*) (*) (*) (*) (*) (*) (*) (*) (*)
a
Just One Night (*) (*) (*) (*) (*) (*) (*) (*) (*)

:thumbup:

Mam od neho rad predovšetkým koncertne albumy.
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Eric Clapton

Příspěvek od Zdeny »

To je i moje krevní skupina.
Moje nej je Unplugged a From the craddle. Vynikající je Riding with the King, Reptile, a zejména Me and Mr. Johnson :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Mezi moje nejméně nej patří Pilgrim. Blbě nahrané a značně nesourodé. :???:
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Eric Clapton

Příspěvek od Mark Levinson »

Jak píše Zdeny,
Unplugged mám hodně rád a Pilgrim vůbec nemusím.
A jako Tinariwen mám rád Was Here, to je opravdu zdařilá věc.
Taky mám nostalgické vzpomínky na desku Journeyman a když nedávno vyšla na SACD u Audio Fidelity, tak jsem neváhal a zakoupil ji. Tato deska není moc dobře hodnocená, ale já ji mám rád a mile mne překvapila kvalita zvuku SACD.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Eric Clapton

Příspěvek od pajuna »

Just One Night - mam 2CD od MFSL - je to uzasne (*) (*) (*) (*) (*)

Dalsi oblibene kousky - Unplugged a Reptile.

On je to pan mistr :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Eric Clapton

Příspěvek od soundgarden »

Eric Clapton : Just One Night [SHM-CD] - UICY-25061/2 Polydor http://www.cdjapan.co.jp/product/UICY-25061 výborný koncert a zvuk, odporúčam :thumbup:
Credits:
Art Direction – David Stewart (8)
Artwork – Design Study
Bass Guitar – Dave Markee
Design [Cover] – David Stewart (8)
Drums – Henry Spinetti
Engineer – Jon Astley
Guitar – Albert Lee
Guitar – Eric Clapton
Illustration – Ken Konno
Keyboards – Albert Lee, Chris Stainton
Mixed By – Jon Astley, Phil Chapman
Photography By – Dave Brown (28), Koichiro Hiki
Producer – Jon Astley
Remastered By [digitally] – Joseph M. Palmaccio
Vocals – Eric Clapton
Recorded 'Live' at the Budokan Theatre,Tokyo,December 1979.
http://dr.loudness-war.info/album/view/78663
http://dr.loudness-war.info/album/view/78659
UICY-25061.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Eric Clapton

Příspěvek od Frogyman »

Mám ho rád, těšil jsem se na koncert, ale ta cena. :thumbdown: Zajímavá místa od 5tis (pod střechu nechodím), to minimálně krát 2 :crazy:
Tak to asi oželím a raději nakoupím desky.

Jinak od dnešních 10.00 v prodeji, vstupenek zatím dost...
https://www.ticketportal.cz/event/ERIC- ... 147479943

Výstřižek.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Eric Clapton

Příspěvek od lachim »

zabiny
vzhledem k předpokládané kvalitě ozvučení O2 bych takovou ránu za lístek nedal.
je to skutečně sakra drahý "zajíc v pytli".
obdivuji odvahu všech kupujících!
"Fuoco nel fuoco šlo" v 02 ještě "přežít"
"Layla" .... to bude jiné "pomazlení"
:-)
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Eric Clapton

Příspěvek od Zdeny »

Dd koncertu Rush v O2 Aréně už tam nevkročím, ani kdyby tam hrál sám Ježíš Kristus a zadarmo. Natož na E.C. za 10.000Kč :-) (Manželka ho taky může).
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Eric Clapton

Příspěvek od lidumil »

TVL se po*rali? NJN Live Nations ...
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Eric Clapton

Příspěvek od Frogyman »

Dle očekávání květnový koncert odložen...

Legendární kytarista a zpěvák Eric Clapton v květnu do Prahy nepřijede. Kvůli pandemii se celé evropské turné přesunuje na rok 2021. Koncert v Praze má být 23. května 2021.

https://www.novinky.cz/kultura/clanek/c ... t-40317891

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Eric Clapton

Příspěvek od Frogyman »

Tak lockdown nám přinesl novou Claptonovu akustik desku, která by měla údajně navázat na úspěšnou nahrávku "MTV Unplugged" z roku 1992. Tak to jsem zvědav. Vyjít na na všech možných nosičích od vinylu, přes CD, DVD až po Ultra HD Blu-ray ve 4K...
Vychází 11/12/2021, předobjednávky a info na jpc...
https://www.jpc.de/jpcng/poprock/detail ... m/10716690

Obrázek

Tracklisting
1 Nobody Knows You When You’re Down And Out
2 Golden Ring
3 Black Magic Woman
4 Man of the World
5 Kerry
6 After Midnight
7 Bell Bottom Blues
8 Key to the Highway
9 River of Tears

1 Rock Me Baby
2 Believe in Life
3 Going Down Slow
4 Layla
5 Tears in Heaven
6 Long Distance Call
7 Bad Boy
8 Got My Mojo Working
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Eric Clapton

Příspěvek od Zdeny »

Moc děkuji za info. Ale novýho tam toho moc není. K doplnění EC diskografie to však musím koupit :-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Eric Clapton

Příspěvek od Janik »

Ak budete niekto z okolia BA objednavat mozeme vytvorit spolocnu objednavku. Postovne mozno vyjde lacnejsie...

@zabiny007 diky za info!
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Eric Clapton

Příspěvek od Frogyman »

Společná objednávka neklapne. Je jen jeden ks na zákazníka. A jejich systém si to pamatuje, takže nejde objednat v jedné varce a v další přidat... ověřeno praxi u jiných limitek...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Eric Clapton

Příspěvek od Frogyman »

Já osobně počkám, až to bude u Bakelitaka...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Eric Clapton

Příspěvek od Janik »

zabiny007 píše: 21 zář 2021 18:35 Já osobně počkám, až to bude u Bakelitaka...
OK to som nevedel. Ďakujem.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Eric Clapton

Příspěvek od jirie »

Díky za tip!
Odpovědět