Mike Oldfield

Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Mike Oldfield

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Obrázek

Dovoluji si zde představit, mého nejoblíbenějšího multiinstrumentalistu-kytaristu, který mě doprovází svou vyjímečně propracovanou hudbou již více než 20 let.
Sám ovládá desítky nástrojů. Mnohá alba vznikala tak, že sám Mike oldfield nahrával pečlivě všechny nástroje sám, které pak míchal jako celek. Na některých albech jako například Amarok- mé nejoblíbenější a zároveň nejsložitější !!!, je jich i kolem 100 nástrojů. Mnohých alb se prodalo bezmála několik miliónů.

Některá alba znám zcela nazpamět´ ale přesto objevuji v jeho nahrávkách stále něco nového. Některé alba mě naopak nezaujali vůbec, ty s popovým základem.

Zde podrobnější info s wiki :

Mike Oldfield (* 15. května 1953, Reading), vlastním jménem Michael Gordon Oldfield, je britský multiinstrumentalista, skladatel a zpěvák. V jeho skladbách se snoubí styly rocku, New Age, etno, world music a klasické hudby. Mezi jeho nejznámější díla patří debutové album Tubular Bells a píseň „Moonlight Shadow“ z roku 1983.


Obsah [skrýt]
1 Historie
1.1 Raná kariéra
1.2 1973 – 1991: období s vydavatelstvím Virgin
1.3 1991 – 2003: období s vydavatelstvím Warner
1.4 Od 2004: současnost
2 Soukromý život
3 Diskografie
4 Turné a koncerty
5 Kytary
6 Související články
7 Literatura
8 Reference
9 Externí odkazy

Historie : Rodiči Mika Oldfielda byli Maureen a Raymond Oldfieldovi, zdravotní sestra a doktor. Jeho starší sourozenci, sestra Sally a bratr Terry, jsou úspěšní hudebníci, kteří již vydali několik sólových alb a kteří se podíleli na některých albech svého mladšího bratra. Mike Oldfield navštěvoval nyní již zaniklou školu Presentation College v Readingu.

Raná kariéra : Oldfieldova hudební kariéra začala poměrně brzo v teenagerovském věku. Hrával na akustickou kytaru v místních folkových klubech. Jeho repertoár tvořily dvě patnáctimutové instrumentální skladby, které byly předchůdkyněmi jeho dlouhých kompozic ze 70. let. V tomto věku se stal členem „beatové skupiny“, která hrála hudbu ve stylu The Shadows. V roce 1967 Mike se svou sestrou Sally založili folkové duo The Sallyangie a po vystupování v místních klubech podepsali smlouvu s Transatlantic Records. Jejich jediné album, Children of the Sun, bylo vydáno v roce 1968. Krátce poté se skupina rozpadla. Mike ale zformoval se svým bratrem Terrym další duo jménem Barefoot, které se klonilo k rockové hudbě a které také brzy zaniklo.

V roce 1970 se Mike Oldfield stal členem skupiny The Whole Band zpěváka Kevina Ayerse, kde hrál na baskytaru. V této kapele také působil klávesista a hudební skladatel David Bedford, který se s Oldfieldem rychle spřátelil a který jej podporoval v tvorbě rané verze Tubular Bells. Bedford také později upravil a dirigoval orchestrální verze Tubular Bells a Hergest Ridge, prvních dvou Oldfieldových alb. Oldfield nahrál s Ayersem a jeho kapelou dvě alba, Whatevershebringswesing a Shooting at the Moon.

Zatímco Oldfield nahrál demo verzi Tubular Bells, pokusil se přesvědčit někoho v hudebním průmyslu, aby jeho projekt podpořil. Všechny oslovené společnosti ho však odmítly s tím, že jeho hudba je neprodatelná. Nicméně v roce 1972 se Oldfield setkal s mladým Richardem Bransonem, který právě zakládal nové hudební vydavatelství Virgin Records. Po přehrání dema producentům Tomu Newmanovi a Simonu Heyworthovi začal Oldfield na podzim 1972 nahrávat definitivní verzi alba Tubular Bells.

1973 – 1991: období s vydavatelstvím Virgin : Debutové album Tubular Bells se stalo Oldfieldovým nejslavnějším dílem. Tato instrumentální kompozice byla nahrána na přelomu let 1972 a 1973 a vydána 25. května 1973 jako první album nového Bransonova vydavatelství Virgin Records. Album zcela zbořilo klasické hudební schéma, sám Oldfield na něm hraje na více jak 20 odlišných nastrojů pomocí vícestopého nahrávacího zařízení v Bransonově studiu The Manor. V Tubular Bells se také střídá mnoho hudebních stylů a žánrů. Album se rychle dostalo do britského žebříčku Top 10 v prodejnosti hudebních alb a strávilo tam celkem 278 týdnů.[1] V Británii se ho prodalo 2575000 kusů a tak se dostalo na 28. místo v žebříčku nejlépe prodávaných alb ve Spojeném království. V USA se Tubular Bells dostalo pozornosti především díky filmu Vymítač ďábla (anglicky The Exorcist) z téhož roku, ve kterém byla použita hudba z části tohoto alba. Na podzim 1974 pak následovalo druhé Oldfieldovo album Hergest Ridge, které se na první místo britské Top 10 dostalo na tři týdny a pak bylo sesazeno Tubular Bells. Ačkoliv bylo Hergest Ridge vydáno více jak rok po Tubular Bells, vrcholu v Top 10 dosáhlo jako první. Kromě Vymítače ďábla bylo Tubular Bells společně s další Oldfieldovou hudbou z následujících alb použito roku 1979 v dokumentárním filmu The Space Movie od Virginu, který oslavoval 10. výročí prvního přistání lidí na Měsíci.

Stejně jako Tubular Bells je Hergest Ridge instrumentální kus složený ze dvou částí, který tentokrát evokuje scény z oblíbené Oldfieldovy krajiny Herefordshire. Hergest Ridge pak v roce 1975 následovala alba The Orchestral Tubular Bells (orchestrální verze upravená Davidem Bedfordem) a jedno z první alb world music, Ommadawn. O tři roky později Oldfield vydal své další dílo, Incantations, na kterém zní vokály Sally Oldfieldové, Maddy Priorové a dívčího sboru z londýnské Queen's College.

V roce 1975 obdržel Oldfield cenu Grammy za nejlepší instrumentální kompozici (Tubular Bells – Theme from The Exorcist). Roku 1979 nahrál znělku „Blue Peter“ pro dětskou televizní show vysílanou na BBC. Byla používána 10 let.

Během natáčení alba Incantations absolvoval Oldfield kontroverzní terapii na posílení osobní sebedůvěry známou jako Exegis.[2] Jejím výsledkem zřejmě bylo první Oldfieldovo turné v roce 1979, na kterém spolu s mnoha dalšími přizvanými hudebníky propagoval své nejnovější album. Dokladem toho je první (a dosud také poslední) Oldfieldovo živé album Exposed vydané téhož roku.

Na začátku 80. let se Oldfield začal přiklánět k „středněproudé“, mainstreamové pop music. Začalo to alby Platinum a QE2 s kratšími instrumentálními skladbami. Brzy poté začal psát písničky, ve kterých zpívali různí interpreti a které jsou charakteristické Oldfieldovými kytarovými sóly. Nejznámější z nich je „Moonlight Shadow“, hit z roku 1983 s Maggie Reillyovou jakožto zpěvačkou. Tato píseň byla převzata i mnoha jinými hudebníky, včetně Aselin Debisonové (kanadské folkové zpěvačky) nebo DJ Mystic (elektronická hudba/techno).

O rok později Oldfield napsal hudbu k filmu Rolanda Joffého Vražedná pole (anglicky The Killing Fields), ke kterému vydal také stejnojmenný soundtrack. K Islands, vlastnímu albu z roku 1987, natočil Oldfield videoalbum, které zahrnuje videoklipy k většině skladeb na albu. Islands pokračovalo ve stylu, který u Oldfieldových alb začal již v roce 1982, totiž jednu stranu LP desky zabírá instrumentální kompozice, druhou pak několik rockových či popových písní. Z tohoto alba pochází také hitové písničky „Islands“ (zpěv Bonnie Tylerová) a „Magic Touch“ (zpěv Jim Price nebo, na americké verzi alba, Max Bacon).

Album Earth Moving bylo vydáno v červenci 1989 a bylo prvním (a také posledním) Oldfieldovým albem, kde obě strany LP desky zabíraly rockové či popové písně bez jakékoliv instrumentální skladby. Několik písniček z Earth Moving bylo vydáno jako singly. V této době se také zvyšovalo napětí mezi Oldfieldem a jeho vydavatelem Virgin Records. To totiž údajně odmítlo vydat instrumentální album zamýšlené jako Tubular Bells 2. Oldfieldovou rebelující odpovědí byl Amarok, hodinu trvající dílo zahrnující mnoho velmi rychle se střídajících témat, nepředvídatelnými hluky a skrytou zprávou v morseovce, ve které přímo urážel Richarda Bransona. Ačkoliv je Amarok mnohými fanoušky považován za Oldfieldovo vrcholné dílo, žádného komerčního úspěchu nedosáhl. Rozloučením s Virginem se stalo následující album Heaven's Open, ve kterém Oldfield pokračoval ve skrytých výpadech proti Bransonovi. Zajímavostí tohoto alba je také skutečnost, že veškeré hlavní vokály nazpíval Oldfield sám, což se v jeho díle stalo poprvé a naposled.

1991 – 2003: období s vydavatelstvím Warner : Prvním albem, které Oldfield nahrál a vydal u nového vydavatelství, ke kterému přešel, bylo Tubular Bells II, od původního Tubular Bells odlišná instrumentální kompozice, ale zároveň z původních „zvonů“ vycházející. TB II mělo živou premiéru na hradě ve skotském Edinburghu. Po tomto titulu Oldfield pokračoval ve skládání hudby v nových hudebních stylech. Roku 1994 vydal The Songs of Distant Earth, album ve stylu New Age koncipované jako „soundtrack“ ke stejnojmenné knize A. C. Clarka (česky Zpěv vzdálené Země). Téhož roku byl po Oldfieldovi pojmenován asteroid 5656 Oldfield.[3]

Oldfield dále pokračoval v nových hudebních stylech, když nahrál Voyager, album ovlivněné keltskou hudbou. V roce 1998 vydal třetí „zvony“ – Tubular Bells III, tentokrát ve stylu taneční hudby ze španělské Ibizy, kam se přestěhoval. Toto album bylo stále inspirováno tématy původních Tubular Bells, ale odlišovalo se absencí projektu dvou částí kompozice.

Během roku 1999 vydal Oldfield dvě alba. První, Guitars, je čistě instrumentální album nahrané pouze za pomocí kytar (včetně „bicích“ nástrojů). Druhé album nese název The Millennium Bell a sestává z mnoha zcela rozdílných stylů hudby, které mají reprezentovat rozdílné historické epochy uplynulých 2000 let. Část alba byla živě představena během koncertu v Berlíně, který se konal během silvestrovských oslav roku 1999.

Dalším Oldfieldovým projektem se stalo MusicVR, které kombinovalo hudbu s počítačovou hrou na bázi virtuální reality. Jeho částí bylo také album Tr3s Lunas, které se prodávalo jako dvojCD. Na prvním disku bylo hudební album, na druhém pak počítačová hra.

V roce 2003 vydal Oldfield album Tubular Bells 2003, zcela novou nahrávku původního Tubular Bells při 30. výročí jeho vydání. Verze 2003, ve které byly „opraveny chyby a nedokonalosti“ z původní nahrávky zaviněné nezkušeností a také technickými možnostmi tehdejších nahrávacích studií, byla vydána nejen na CD, ale i na DVD jako DVD-Audio.

Od 2004: současnost : V roce 2004 zprovoznil Oldfield svůj další virtuální projekt. Maestro v sobě zahrnovalo jak hudbu z Tubular Bells 2003, tak i několik dalších chill-outových skladeb. Hra je volně dostupná na Oldfieldových stránkách.

O rok později vydal Oldfield u Mercury Records dvojalbum Light + Shade. Dva disky hudby obsahují skladby kontrastující nálady, jeden hudbu relaxující („Light“), druhý více rozmrzelou a podrážděnou („Shade“). Disk „Light“ obsahuje také několik vybraných skladeb z alba ve formátu U-MYX, který umožňuje posluchačům vytvořit si vlastní remix.

Na konci roku 2006 se Oldfield zúčastnil německého turné Nokia Night of the Proms, na kterém vystupoval jako jeden z mnoha účastníků. Turné čítalo celkem 18 koncertů.

V květnu 2007 byla u Virgin Books vydána Oldfieldova autobiografie s názvem Changeling. V českém překladu vyšla tato kniha na podzim 2008 s názvem Z jiného světa.

Zatím poslední album, Music of the Spheres, vydal Oldfield v březnu 2008. Jedná se o jeho premiéru s klasickou hudbou a orchestrem (nelze počítat The Orchestral Tubular Bells, neboť to bylo pro orchestr upraveno Davidem Bedfordem).

Soukromý život : Mike Oldfield a jeho sourozenci byli vychováni v římskokatolické víře, což bylo náboženství jejich matky Maureen.[4] Na konci 70. let se Oldfield oženil s Dianou D'Aubignyovou, sestrou z programu Exegis. Toto manželství ale trvalo pouze několik týdnů.

Mike Oldfield má celkem sedm dětí. Tři děti se narodily na začátku 80. let Sally Cooperové (dcera Molly, synové Dougal a Luke), další dvě (narodily se na konci 80. let) má s Anitou Hegerlandovou (dcera Greta, syn Noah). Na začátku 21. století se Oldfield oženil s Fanny Vandekerckhoveovou, se kterou se seznámil během pobytu na Ibize. Jejich dva synové se jmenují Jake a Eugene.

Oldfield je motocyklový fanoušek, vlastní pět motorek.

V roce 1999 prodal Oldfield svou vilu na ostrově Ibiza hudebníkovi Noelu Gallagherovi za 2,5 milionů liber.

V roce 2007 se Oldfield přestěhoval z anglického Gloucestershiru do španělské Palmy de Mallorca, protože Británie silně omezila kouření na veřejnosti.[5] Mike Oldfield ale už dříve žil mimo Spojené království (např. v Los Angeles a na Ibize v 90. letech nebo ve Švýcarsku v polovině 80. let kvůli daním). V současnosti vlastní Oldfield ještě dům v Monaku. V roce 2009 se Oldfield rozhodl přestěhovat na Bahamy a dům na Mallorce prodat.[6]

Diskografie Mika Oldfielda :

Studiová alba [/b]Tubular Bells • Hergest Ridge • Ommadawn • Incantations • Platinum • QE2 • Five Miles Out • Crises • Discovery • Islands • Earth Moving • Amarok • Heaven's Open • Tubular Bells II • The Songs of Distant Earth • Voyager • Tubular Bells III • Guitars • The Millennium Bell • Tr3s Lunas • Tubular Bells 2003 • Light + Shade • Music of the Spheres • Man on the Rocks

Koncertní alba The Orchestral Tubular Bells • Exposed

Soundtrack The Killing Fields

Kompilace Boxed • Impressions • Mike Oldfield's Wonderland • Music Wonderland • Episodes • The Complete Mike Oldfield • Elements - The Best of Mike Oldfield • Elements: 1973 - 1991 • XXV: The Essential • The Best of Tubular Bells • Collection • The Complete Tubular Bells • The Platinum Collection • The Mike Oldfield Collection 1974 - 1983 • Icon • Two Sides: The Very Best of Mike Oldfield • Tubular Beats • Moonlight Shadow: The Collection

EP Take 4 • The Singles • The Mike Oldfield EP

Singly „Mike Oldfield's Single“ • „Don Alfonso“ • „In Dulci Jubilo“ • „Portsmouth“ • „The William Tell Overture“ • „Cuckoo Song“ • „Guilty“ • „Blue Peter“ • „Arrival“ • „Sheba“ • „Five Miles Out“ • „Family Man“ • „Mistake“ • „Moonlight Shadow“ • „Shadow on the Wall“ • „Crime of Passion“ • „To France“ • „Tricks of the Light“ • „Étude“ • „Pictures in the Dark“ • „Shine“ • „In High Places“ • „Islands“ • „The Time Has Come“ • „Flying Start“ • „Magic Touch“ • „Earth Moving“ • „Innocent“ • „(One Glance Is) Holy“ • „Heaven's Open“ • „Gimme Back“ • „Sentinel“ • „Tattoo“ • „The Bell“ • „Hibernaculum“ • „Let There Be Light“ • „Women of Ireland“ • „Man in the Rain“ • „Far Above the Clouds“ • „To Be Free - The Remixes“ • „Thou Art in Heaven - The Remixes“ • „Spheres“

Videozáznamy The Essential Mike Oldfield • The Wind Chimes • Tubular Bells II • Elements - The Best of Mike Oldfield • Tubular Bells III • The Art in Heaven Concert • Exposed • Live at Montreux 1981

Turné a koncerty : První turné uspořádal Oldfield až v roce 1979[7] (na tomto turné byl nahrán záznam, který byl později vydán jako živé album Exposed). Další série koncertů následovaly v první polovině 80. let (každý rok až do roku 1984 včetně). Následující turné již bylo menšího rozsahu a konalo se v roce 1993 při příležitosti vydání desky Tubular Bells II a 20. výročí alba Tubular Bells. Zatím poslední „klasické“ turné absolvoval Oldfield v roce 1999. Na přelomu let 2006 a 2007 se také účastnil koncertů Night of the Proms, kde byl pouze jedním z účastníků a jeho vystoupení tak trvalo přibližně 30 minut.

1979 – Tour of Europe (březen – květen)
1980 – In Concert (duben – květen, září)
1981 – European Adventure Tour (březen – duben, červen – červenec)
1982 – Five Miles Out World Tour (duben – květen, září – prosinec)
1983 – Crises Tour (květen – červen)
1984 – Discovery Tour (srpen – listopad)
1993 – Tubular Bells II 20th Anniversary Tour (březen – duben, září)
1999 – Live Then & Now (červen – červenec)
2006 – Nokia Night Of The Proms (prosinec)
2007 – Nokia Night Of The Proms (březen)
V Česku hrál Mike Oldfield jednou, stalo se tak 24. července 1999 v Praze v rámci turné Live Then & Now.[8]

Zajímavé koncerty mimo turné:

25. června 1973 – světová premiéra Tubular Bells, Londýn
22. července 1983 – koncert při příležitosti 10. výročí vydání Tubular Bells, Londýn
25. dubna 1986 – The Colombian Volcano Concert (charitativní koncert), Londýn
4. září 1992 – světová premiéra Tubular Bells II, Edinburgh
4. září 1998 – světová premiéra Tubular Bells III, Londýn
31. prosince 1999 – The Art in Heaven Concert (silvestrovský koncert při příležitosti nového milénia), Berlín
7. března 2008 – světová premiéra Music of the Spheres, Bilbao
27. července 2012 – vystoupení na úvodním ceremoniálu Letních olympijských her 2012, Londýn
Kytary[editovat | editovat zdroj]Mike Oldfield je multiinstrumentalista, i když on sám se označuje především za kytaristu.[9][10]

Během let používal Oldfield mnoho kytar, některé z nich jsou zmíněny níže:

růžový Fender Stratocaster – Oldfield jej používal od začátku 80. let do roku 2007, kdy ho prodal za 30000 liber
žlutý PRS Artist Custom 24 – je používán Oldfieldem od konce 80. let dodnes
světlý Fender Telecaster z roku 1966, výrobní číslo 180728 – jediná elektrická kytara použitá na Tubular Bells; před Oldfieldem ji vlastnil Marc Bolan; prodán ve prospěch charity SANE v roce 2007
různé kytary Gibson Les Paul a SG – Oldfield je ve větší míře používal v 70. a 80. letech
Mike Oldfield používá od začátku 90. let také kytarové syntezátory.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Mých 5 top alb :

1) Amarok - 1991
Obrázek

Oficiálně se jedná o jedinou skladbu, která má 60:02 min. nicméně i její jednotlivé části mají své názvy(na obalu je však nenajdete):

Amarok je dvanácté studiové album britského multiinstrumentalisty Mika Oldfielda. Bylo vydáno v létě 1990 (viz 1990 v hudbě) a v britském žebříčku prodejnosti hudebních alb se dostalo nejlépe na 49. místo.

Na albu Amarok se nachází jediná, hodinu dlouhá stejnojmenná, téměř zcela instrumentální skladba (na LP desce byla samozřejmě rozdělena na dvě přibližně stejně dlouhé části). Pro nahrání Amaroku použil Oldfield klasické „reálné“ nástroje (jak akustické, tak elektronické). Takže zatímco na jeho předchozím albu Earth Moving byly použity prakticky výhradně syntezátory, Amarok pouze s jejich minimálním přispění. Pro toto album jsou typické časté a rychlé změny rytmů, melodií i použitých nástrojů (včetně mnoha zcela nehudebních zvuků: čištění zubů apod.).

V době vydání Amaroku nebyly vztahy mezi Oldfieldem a vydavatelstvím Virgin Records (respektive jeho majitelem Richardem Bransonem) příliš dobré. Branson totiž Oldfielda tlačil do oblasti komerční hudby (viz popové album Earth Moving), což se britskému multiinstrumentalistovi nelíbilo. Ten proto „na truc“ vytvořil Amarok, dílo naprosto odlišné od Earth Moving, které evokuje Oldfieldovy začátky hudební kariéry (instrumentální alba Tubular Bells, Hergest Ridge, Ommadawn a Incantations). Že existovala mezi Oldfieldem a Bransonem jakási bariéra, potvrzuje i urážka Bransona přibližně ve 47. minutě alba, kdy poměrně nepostřehnutelně zazní v morseovce věta „Fuck off RB“.

Zde jednotlivé skladby :

Fast Riff Intro 0:00
Intro 2:32
Climax I - 12 Strings 5:46
Soft Bodhran 6:18
Rachmaninov I 7:20
Soft Bodhran 2 8:35
Rachmaninov II 9:29
Roses 9:56
Reprise I - Intro 10:42
Scot 12:45
Didlybom 13:16
Mad Bit 15:00
Run In 15:56
Hoover 16:11
Fast Riff 18:00
Lion 19:57
Fast Waltz 21:57
Stop 23:42
Mad Bit 2 24:33
Fast Waltz 2 24:46
Mandolin 25:06
Intermission 26:07
Boat 26:23
Intro Reprise 2 29:27
Big Roses 32:07
Green Green 33:13
Slow Waltz 34:24
Lion Reprise 36:04
Mandolin Reprise 37:05
TV am/Hoover/Scot 37:47
Fast Riff Reprise 39:50
Boat Reprise 42:22
12 Rep / Intro Waltz 43:32
Green Reprise 44:12
Africa I: Far Build 44:46
Africa I: Far Dip 48:00
Africa I: Pre Climax 48:46
Africa I: 12 Climax 49:32
Africa I: Climax I 50:24
Africa II: Bridge 51:00
Africa II: Riff 51:17
Africa II: Boats 51:34
Africa II: Bridge II 51:52
Africa II: Climax II 52:10
Africa III: Baker 54:22



2. Tubular Bells 2 - 1992

Obrázek

Tubular Bells II je čtrnácté studiové album britského multiinstrumentalisty Mika Oldfielda. Bylo vydáno v létě 1992 (viz 1992 v hudbě) a v britském žebříčku prodejnosti hudebních alb se vyšplhalo až na první příčku. Zároveň je to první Oldfieldovo album, které bylo vydáno společností Warner Music Group.

Druhé „Trubicové zvony“ zcela vychází z Oldfieldova debutového alba Tubular Bells z roku 1973. Deska Tubular Bells II má stejnou strukturu jako Tubular Bells, rozdíl je pouze v tom, že „dvojka“ je rozdělená do 14 na sebe navazujících stop. Témata z původních Zvonů Oldfield zcela překomponoval a nahrál je pomocí jiných nástrojů. Výsledkem je téměř úplně instrumentální album, které sice navazuje na původní desku, ale zároveň obsahuje zcela nový hudební materiál. Velmi podobný je například úvod obou alb, vyvrcholení první části (s představováním jednotlivých hudebních nástrojů) nebo konec desek s krátkými rozvernými melodiemi. Nicméně se nejedná o pouhé znovunahrání původního alba, jako se to stalo v případě Tubular Bells 2003.

Světová premiéra „Tubular Bells II“ se odehrála na hradě v Edinburghu v září 1992. Z toho koncertu později vyšel videozáznam (viz Tubular Bells II (video))

3. Ommadawn - 1975

Obrázek
Ommadawn je třetí studiové album britského multiinstrumentalisty Mika Oldfielda.

Ommadawn navazuje na předchozí Oldfieldova alba počtem a délkou skladeb. Opět se na albu nachází pouze dvě dlouhé, instrumentální (až na konec druhé části) kompozice. Styl hudby je ale od dřívějších desek odlišný. Oldfield na Ommadawn použil rozličné nástroje z celého světa, čímž vytvořil první komerčně úspěšné evropské album stylu world music. Ommadawn obsahuje hudbu ovlivněnou jak starými Kelty tak i např. africkými hudebníky.

Na některých vydáních LP i CD je závěr druhé části, písnička „On Horseback“, oddělen do samostatné stopy.

Album bylo ve Velké Británii úspěšné, v listopadu 1975 dosáhlo 4. místa v žebříčku prodejnosti hudebních alb.

4. Hergest Ridge - 1974

Obrázek

Hergest Ridge je druhé album britského multiinstrumentalisty a skladatele Mika Oldfielda vydané roku 1974. Stejně jako u svého debutu, i u Hergest Ridge nahrál Oldfield většinu nástrojů sám. S Tubular Bells je shodné i členění, kdy album tvoří dvě instrumentální kompozice (na LP desce zabírala každá skladba jednu stranu LP).

Podobně jako Tubular Bells, i Hergest Ridge upravil Oldfieldův přítel, skladatel David Bedford, do orchestrální podoby. Zatímco ale „orchestrální zvony“ povolil Oldfield vydat na samostatné desce, u The Orchestral Hergest Ridge tomu již tak nebylo. Přesto lze na internetu nalézt záznam z koncertu konaného 9. prosince 1974 (Oldfield se ho neúčastnil, na kytaru hraje Steve Hillage).

Zajímavostí také je, že původní verze Hergest Ridge vyšla pouze na první edici LP. Pro kompilaci Boxed totiž Oldfield obě skladby odlišně zmixoval a tato verze se mu údajně líbila víc než ta původní. Takže na pozdějších edicích LP a na všech CD se vyskytuje tento odlišný mix.

Hergest Ridge bylo v Británii úspěšné, v září 1974 dosáhlo prvního místa v žebříčku nejprodávanějších alb.

5.Incantations - 1978

Obrázek

Incantations je čtvrté studiové album britského multiinstrumentalisty Mika Oldfielda, vyšlo koncem roku 1978 (viz 1978 v hudbě). Zároveň se jedná o první Oldfieldovo dvojalbum (CD verze se ale oproti původní LP verzi vešla na jeden kompaktní disk).

Incantations tvoří čtyři rozsáhlé, převážně instrumentální kompozice, které se spíš než k rocku blíží ke klasické hudbě. Každá ze čtyř částí alba původně zabírala celou jednu stranu LP desky.

Ve druhé části Incantations je použita mírně upravená báseň Píseň o Hiawathovi od anglického básníka Henryho Longfellowa žijícího v 19. století. Slova čtvrté části Incantations pocházejí z Ódy na Cynthii ze hry Cynthia's Revels od renesančního dramatika a básníka Bena Jonsona.

Dvojalbum Incantations se v prosinci 1978 v Británii dostalo na 14. příčku v prodejnosti hudebních alb.

A takhle bych mohl pokračovat, ale o tom už je toto forum, každý má jiné chutě....
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Obrázek

Man on the Rocks je připravované dvacáté čtvrté studiové album britského hudebníka Mika Oldfielda. Bude vydáno v lednu 2014 ve vydavatelství Virgin EMI Records. Půjde o jeho první řadové album od roku 2008, kdy vyšlo klasické album Music of the Spheres. O produkci se spolu s Oldfieldem staral Stephen Lipson.

Jaké asi bude ???

Příští rok se chystám že si splním další hudební sen a navštívím koncert Mike Oldfielda v cizině, dodnes se biju do hlavy že jsem propásl koncert, který se konal před x lety v Praze....
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od kodlNAD »

pekna vizitka Oldfielda! :thumbup: Taky ho mam moc rad. Je to pan muzikant.
monte

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od monte »

Kontrolní otázka, která deska je nejlepší ? U mne The songs of distant earth , muzikální dokonalost (*) (*) (*) (*) (*)


Obrázek
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od paul »

-já mám rád spíše ty starší věci,jeho poslední tvorba mě moc neoslovila.
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od kodlNAD »

Podle meho je prave vrchol Amarok. TB2 je taky super, ale stary tema. To co bylo potom, je takove paberkovani, hledani. Tot muj nazor.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od Zdeny »

Na koncertě ve Fučíkárně jsem byl. Byl to životní zážitek. tehdy jsem si ale uvědomil krutou pravdu, že doma se takového zvuku nedá níkdy a za žádných okolností dosáhnout, ani se mu byť jen vzádleně přiblížit. I kdyby totiž člověk postavil megaparát, tak to vždy bude ochuzené o tu vizuální emoci, kdy člověk může navázat vizuální kontakt s interpretem. DVD je taky jen náhažka (navíc obvykle s prachmizerným zvukem).
Nicméně, Oldifled je typ muzikanta, který jde svojí vyšlapanou cestou a používá dost podobné klišé - opakuje se motiv z Tubular Bells I ve všech možných podobách, jen ho stačí objevit.
K tomu koncertu samotnému - viděl jsem dost živých vystoupení na to, abych mohl trochu hodnotit i zvukovou stránku věci. Když vezmu dva protiklady, tak nejhorší zvuk, co jsem kdy slyšel, byli letos ZZ Top v Pardubicích. to byla slvy jedna nekonečná tragedie. Na drhou stranu můžu s klidem dát právě Oldfileda, protže s takovým citem nazvučený koncert jsem opravdu ještě nikdy neslyšel. Navzodry mizerné akustice sálu byl zvuk jemny a "plnohodnotný", tedy frekvenčněš velmi vyrovnaný bez toho, aniž by čněly některé oblsati spektra, obvykle to tak bývá u středových partií, které potalčí vše ostatní (nabubřelé kytary, vytažený zpěv).
Oldfieldova muzika v sobě ukrývá oborvské kvantum různých detailů a právě je věcí zvukaře, aby dokázal tyto detaily ze zvukové pasty, která vznikne v podprůměrném sále, dostat ven. A tenkrát se to podařilo.
A měřítkem toho, že vše bylo v pořádku, byla husí kůže, když začal tlouct do trubek:-) Kovový hluboký zvonivý jiskrný zvuk a pak, basový buben, do kterého ona dáma (jméno už si nepamatuji) mlátila filcovou palicí. Tehdy jsem doznal,. že tohle doma prostě mít nejde.
Co se týká dioskografie, já osobně mám radši věci po TB II, další už mi přijdou hodně syntetické a zavání popem. Ale rád si pustím všechny, mám je všechny na CD.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od Mark Levinson »

Petře, pěkně napsáno, v tomhle pánovi mám mezery a budu si muset vice poslechnout.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Bunik
Příspěvky: 12
Registrován: 05 bře 2014 15:51

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od Bunik »

Ahoj lidi. Jsem velký fanda Oldfielda a jsem rád, že i zde se o něm mluví.

Nejprve asi budu muset zkazit Naimovi jeho plány na navštívení koncertu v cizině. Mike na posledním srazu v UK (přez skype) potvrdil, že koncertovat už nebude. Zdá se, že život na Bahamách se mu zalíbil a vůbec se mu od tama nechce.

Taky bych rád doplnil užitečné stránky tubular.net. Lze tam najít téměř vše o Mikovi. Tabulátory, texty, rozsáhlé seznamy vybavení, které ta léta pouzíval. Je toho opravdu požehnaně.

Pokud někdo používá facebook, poslední dobou se tam vyrojilo spousta stránek a skupin.

https://www.facebook.com/mikeoldfieldCZ - Snažím se zde aktualizovat nejdůležitější informace a překlady z oficiálních zdrojů.

https://www.facebook.com/groups/580016992051395/ - česká skupina, diskutovat a sdílet můžete cokoliv o Mikovi.

A teď pro "angličany":
https://www.facebook.com/groups/Mikeoldfieldpersonal/ - Tuto skupinu vede Caroline Monk, Mikova PR! Jsou zde vždy ty nejčerstvější informace o tom co je, bude a i možná bude... :) Stránka je jak už název napovídá trochu osobního charakteru, takže pro ty co na tyhle věci nemají nervy...

https://www.facebook.com/groups/MOORII/ - Lahůdková skupina pro všechny sběratele. Opravdu, tady se potkáte s bláznama co doma mají sklepy plné vydáních z celého světa a to pouze od Mika! Pokud chcete získat nebo prodat nějakou raritku, tohle je nejlepší místo. Víte, že ve Finsku se kdysi prodávala verze Incantations na červeném a modrém vynilu? Ta se teď na ebayi vyhoupne až na půl tisíce liber! Spekuluje se, že byla limitována 50 - 100 kusy.

Je ještě spousta jiných skupin zaměřené na záležitosti inspirované Mikem nebo rovnou fanouškovské předělávky, ale to už asi tolik lidí zajímat nebude.

Jinak očekávám každou chvílí pošťáka s 3CD boxem Man on the Rocks a dvoubarevným limitovaným vinylem lisovaným v CZ. :)

Sám mám doma pár raritních LP (CD mě tolik nezajímají). Nejvíc si asi vážím záznamu z Olympiády, kde se celému světu předvedl v hodně dobrém světle. A to aranžmá bylo taky skvostně provedeno. Jestli si dobře pamatuju, byl to snad jediný hudebník, kdo svoji hudbu upravil speciálně pro tento večer. Záznam je na dvoubarevném LP. Kdyby měl o něj někdo zájem, viděl jsem poslední dva kusy na ebayi po 200 librách. :D

Později snad můžu přidat i svůj názor na Man on the Rocks. Už dopředu můžu říct, že toto album není nic speciálního. Některé písničky jsou na první poslech až příliš "generické". Ovšem i přesto se album dobře poslouchá a je tam pár momentů, které dokazují, že Mike na to pořád má. Snad se pochlapí s připravovaným "prequelem" Tubular Bells z kterého jsou fanoušci nadšeni. Mělo by se pravděpodobně jednat o hudbu, která Mika pro tuto desku inspirovala. Je taky možné, že se autor rozhodne o folkové album Nevěřilibyste ale on je opravdy vynikající akustický kytarista. Myslím, že nejvíc to dokazuje skladba Taurus 3 z Crises a hlavně Amarok, kde válí až se ze strun kouří.

Tohli video je naprosto úžasné (odpustíme-li drobné chybičky). Jak to rozjede až z toho běhá mráz po zádech.
http://www.youtube.com/watch?v=ysiKsmRwfx0

A zde trocha improvizace na motivy Amaroku a Ommadawn.
http://www.youtube.com/watch?v=oWDrJDpV73M
Uživatelský avatar
Bunik
Příspěvky: 12
Registrován: 05 bře 2014 15:51

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od Bunik »

Jo a trocha historie k Tubular Bells. Album, které inspirovalo mnohé a rozjelo impérium jednoho z nejbohadších lidí na světě Richarda Bransona.
http://www.youtube.com/watch?v=djdf45E5URg
Mimochodem je to taky dítko imho jednoho z nejlepších zvukových techniků Toma Newmana. Jeho jméno najdete na mnoha nahrávkách Virginu.
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od dkc69 »

Je to i můj velký oblíbenec.Pro mne jsou nejvíce oblíbené tyto alba: Tubullar Bells II a III,Five Miles Out,Crises a Islands.Samozřejme mám všechny na LP i CD a chybí mi jen na LP Amarok.Občas si doma na DK pustím DVD Tubullar Bells 2+3- právě ten záznam z Edinburgu.Je to balzám na duši.
mám to co mám...a jsem za to rád
Uživatelský avatar
Bunik
Příspěvky: 12
Registrován: 05 bře 2014 15:51

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od Bunik »

Opravdu všechna LP? Máš The Songs of Distant Earth, Tubular Bells II i Best of Elements na LP? :D
Jinak Amarok se dá na ebayi sehnad bez probémů.
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od dkc69 »

Takže nemám všechna. Song of..... a The Best ani pořádně nevím,že vyšly na LP.Moc se v tom neorientuju,ale TB II mám,sice za dost peněz a poslanou z Anglie.
mám to co mám...a jsem za to rád
Uživatelský avatar
Bunik
Příspěvky: 12
Registrován: 05 bře 2014 15:51

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od Bunik »

jj TSODE a Elements byly vydány jen v Německu a to v hodně limitované nákladu. Nevím přesně, ale bude to kolem 500 - 1000.
TSODE se mi nedávno úplně náhodou podařilo sehnat ještě za "Nákupku". Za TB II jsem už taky zaplatil vysokohorskou přirážku, ale nebylo to zas tak hrozné.
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od dkc69 »

M.Oldfield
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mám to co mám...a jsem za to rád
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od jirie »

Uživatelský avatar
Bunik
Příspěvky: 12
Registrován: 05 bře 2014 15:51

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od Bunik »

Hezká sbírka!!!
Teď se chop šance a skup TSODE z e-baye! :)
Ve tvém zájmu to nepostnu na MO on Record skupinu. ;)

Jinak nemá někdo qadrafonní aparaturu? The Box Set je ve formátu SQ Quad!
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Bunik.

To je velká škoda že M.Oldfield nebu koncertovat, dostal jsem informaci od mého známého, které se bohužel nezakládaly na pravdě, škoda...ale budu stále čekat, je to jeden s mých největších oblíbenců, které bych chtěl na vlastní oči a uši zažít, protože hudba M.Olfielda mě již doprovází více než polovinu mého života.

Také děkuji za mnoho nových informací a skvělé odkazy :thumbup:

Bohužel musím souhlasit s komentářem na poslední album : Man on the Rocks , pro mě spíše sklamání a toto album zůstane v mé sbírce spíše do počtu, ale nepochybuji, že by neměl potencionál vytvořit album podobné z jeho ranného období, ale přece jenom Bahamy a život tam, jej v poslední době ovlivňuje jiným směrem než bych si přál.
Mě třeba oslovilo i jeho předposlední album, které mě velice překvapilo v tom, že vytvořil symfonické dílo a při tom zde zůstaly pevně zakotveny jeho typické prvky jeho dosavadní tvorby, at´už klasické kytary,elektrické kytary, zvonky a různé efekty, k tomuto albu se rád vracím a má pro mě taktéž velkou hodnotu.
Zde obal :
mike_mots.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od sekal »

S neg. hodnocením posledního Oldfieldova alba souhlasím. Podle mého názoru je to zatím to nejhorší, co složil. Jen doufám, že toto byla jen jeho (patrně i komerčně motivovaná) slabší chvíle a následné album bude již nést tradiční znaky kompoziční invence a propracovanosti tak, jak jsme na to u Oldfielda zvyklí..
Uživatelský avatar
Bunik
Příspěvky: 12
Registrován: 05 bře 2014 15:51

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od Bunik »

Mikovo studio (ne aktuální) :)

http://recordproduction.smugmug.com/Mus ... -mtCtpj6/A

Sakryš, ten difusor by se mi hodil a basové pasti.
Uživatelský avatar
Bunik
Příspěvky: 12
Registrován: 05 bře 2014 15:51

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od Bunik »

Tohle je opravdu zajímavé.
http://clyp.it/4hv4x2ps
Je to výňatek basy a kytary z multitraku skladby The Lake z alba Discovery, které teď Mike re-mixuje.
Ta basa se v původní písni skoro ztrácí. Takhle na syrovo krásně vyzní, jak si Mike s melodií pohrává.
Doufám, že se mu v ji novém mixu podaří vynést trošku do popředí.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od jirie »

Není zde někdo majitelem některého z nabízených downloads:

http://www.bowers-wilkins.co.uk/Society ... Bells.html

Je to sice mazec, ale pokud je to kvalitní proč ne.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od fox »

Tubular Bells mám pouze na SACD / stereo i multikanál /, můžu zapůjčit.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od jirie »

Hmmm. Díky. Po mých zkušenostech s kvalitou přehrávání SACD na mém univerzálu CA nemá pro mne smysl o Tvém SACD ani uvažovat :sick:
Právě verze od B&W mne zaujala vysokým DR. Poslední remixy jej mají také, ale už to údajně není ono.
No uvidím. Mám ještě vyhlédnuté první vydání Japan z roku 1983 :thumbup:
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Obrázek

Dnes je velký hudební svátek a musím se podělit se všemi příznivci Mika Oldfielda.

Právě před 2 dny vyšlo nové studiové album s názvem RETURN TO OMMADAWN.
Je to v pořadí 26 studiové album a jedná se o pokračování jeho třetí velmi úspěšné desky Ommadawn z roku 1975.

Album jsem si zakoupil na cd a taky stáhnul z HD tracks v Hi-res.

Co mohu říci po jeho prvním poslechu,
V posledních letech , kde jsem byl trochu zklamaný z jeho tvorby se nyní Mike PLNĚ VRÁTIL KE KOŘENŮM a vytvořil dle mého názoru studiové album, které právem bude patřit k tomu nejlepšímu co dosud udělal.

Jsem nadšen !!!

Dle mého MIKE OLDFIELD plně navázal na Tubullar Bells, Amarok, Ommadawn, které mám nejraději. Jistě to byla obrovská výzva navázat na tak dávné období a pouze ve dvou cca 22 minutových skladbách dokázal neotřele zakomponovat prvky z ranných alb, ale zároveň vytvořit celistvé dílo, které je jedinečné a nezaměnitelné !!!

Náhravka je vysoké kvality a moc se mě líbí, že se podařilo skloubit desítky přirozených nástrojů někdy provázaných novodobou elektronikou(v menším měřítku) zaslechl jsem také MELOTRON apod, kvalita zvuku je VYNIKAJÍCÍ ,VŠEM DOPORUČUJI....

Rok 2017 začíná SKVĚLE :)
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od Zdeny »

Tak to je dobrá zpráva, Man on the rock bylo nejslabščí, co kdy M.O. udělal a už jsem se zařekl, že nikdy víc... Takže - opět zkusím.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Zdeny: Je to skvělé album, věřím, že se bude líbit.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od soundgarden »

http://hudba.zoznam.sk/recenzie/13-02-2 ... nomobile=1
dobré ohlasy na album Return to Ommadawn
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od jirie »

Pozdě, ale přece je to doma.
https://www.discogs.com/Mike-Oldfield-R ... se/9679656
Dva v jednom. Navzdory tomu, co je uvedeno na obálce tam není DVD-A stopa, ale jen DVD-V se zvukem 24/48. Ani jsem se nenamáhal provnávat s CD, jen jsem si jednoduše sedl, pustil a nechal se unášet zpět do Ommadawn.
Úžasný pocit. Zvuk průzračný jako Herefordshirská bystřina. Zkrátka návrat ke kořenům jak hrom :thumbup:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od jirie »

Tak nějak mi to nedá a pověsím tu zajímavý odkaz:
http://www.audiodrom.net/cs/jak-to-vidi ... ute-trubky
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od fox »

Tubular Bells mám na SACD. Jdu si ho pustit. :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od lidumil »

jirie píše:Pozdě, ale přece je to doma.
https://www.discogs.com/Mike-Oldfield-R ... se/9679656
Dva v jednom. Navzdory tomu, co je uvedeno na obálce tam není DVD-A stopa, ale jen DVD-V se zvukem 24/48. Ani jsem se nenamáhal provnávat s CD, jen jsem si jednoduše sedl, pustil a nechal se unášet zpět do Ommadawn.
Úžasný pocit. Zvuk průzračný jako Herefordshirská bystřina. Zkrátka návrat ke kořenům jak hrom :thumbup:
Mám na vynilu a musím potvrdit, že je to tak - jedním slovem nádhera.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od Mark Levinson »

fox píše:Tubular Bells mám na SACD. Jdu si ho pustit. :thumbup:
Ahoj Ivoši,
to vyšlo i na SACD?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od jirie »

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od Mark Levinson »

Díky :thumbup:
Mark Levinson
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od soundgarden »

Mike Oldfield - Tubular Bells [SHM-SACD] UIGY-9629
http://dr.loudness-war.info/album/view/40538
http://www.sa-cd.net/showtitle/7498
https://www.allmusic.com/album/tubular- ... 0000191174
Super zvuk odporúčam mám :thumbup:
s-l1600 (2).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od fox »

jirie píše:Třikrát!
I na hybridu:
https://www.discogs.com/Mike-Oldfield-T ... se/9574991
Mám hybrid. Hraje skvěle. Včera jsem si ho opět pouštěl. Kam se hrabe Vámi opěvována nová deska. Já bych ji zařadil mezi nejprogresivnější nahrávky 70. let. :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Bond 007 alias Monte

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

taky dnes jednu, top deska
24958828_1626275390764753_4982964376094073489_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět