YES

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

YES

Příspěvek od fox »

Dnes jsem si po dlouhé době přehrál první čtyři alba mé oblíbené kapely a při tom jsem si prohlížel obrázky z obalu jejích LP. Protože jsem si při prohlížení jako vždy chrochtal blahem, chtěl bych aspoň o část svého blaha podělit s těmi, kteří o to májí zájem.

1. Yes
Obrázek

2. TIME AND A WORD
Obrázek
Obrázek

3.THE YES ALBUM
Obrázek
Obrázek

4.RELAYER
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: YES

Příspěvek od fox »

5. CLOSE TO THE EDGE
Obrázek

6. YESSONGS
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: YES

Příspěvek od fox »

6.TALES FROM TOPOGRAPHIC OCEANS
Obrázek

7. RELAYER
Obrázek

8. GOING FOR THE ONE
Obrázek
Obrázek

9.DRAMA
Obrázek
Obrázek

10. TORMATO
Obrázek
Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: YES

Příspěvek od fox »

Osmdesáta léta už byla nuda. Muzika nic moc. Obaly taky.
Obrázek

Ještě že to tak trochu zachránily výběrová alba.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Poslední vinyl se zase vrací tam, kde se začalo.
Obrázek
Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
pink
Příspěvky: 230
Registrován: 11 led 2011 23:10
Bydliště: Brno

Re: YES

Příspěvek od pink »

Opravdu nádherná sbírka :thumbup: :clap:. Chrochtání blahem je zcela oprávněné.
Audionet, Primare, Dynaudio, Kimber Kable, Crystal Cable, Isotek
monte

Re: YES

Příspěvek od monte »

Nejraději poslouchám jedničku a trojku, prostě takový přirozený výběr. Jenže YES není u mne favorit, každý má jiné chutě.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: YES

Příspěvek od Mark Levinson »

YES, ano ty mám hodně rád. Kromě klasiky, kterou tady nafotil Fox, poslouchám rád i tuhle desku. Není to sice názvem YES, ale je to YES! Podařilo se mi sehnat SHM-CD, není to sice vinyl, ale je to podstatný zvukový posun proti obyčejné CD verzi.
Zrovna to vkládám do stroje :thumbup:

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: YES

Příspěvek od fox »

Každý máme chutě trochu jiné. A to je snad správné.
Po takové sbírce Yes jsem prahl od svých patnáctí let. V té době to byl takřka nesplnitelný sen. Vždy mi něco chybělo. Potom začaly CDečka a vinyl šel stranou. Po jeho renesanci jsem se rozhodl Yes novu sesbírat.

Výzva pro ostatní: "Šup sem se svýma sbírkama !" Ať se pokochají taky ostatní.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: YES

Příspěvek od paul »

foxi - nádhera. :thumbup: Mám je také komplet,ale jen na cd-jsou moje NEJ kapela.
-doporučuji všem milovníkům Yes si sehnat knihu,o které se tady už psalo.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: YES

Příspěvek od fox »

Když čtu tuto knihu, vždy si jejich desky pouštím.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: YES

Příspěvek od jirie »

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: YES

Příspěvek od fox »

Teď už to jsou jenom krásně zabalené sračky. :cry: Ti pánové asi potřebuji peníze za každou cenu. :thumbdown:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: YES

Příspěvek od jirie »

Ještě to ani nevyšlo a už sračky?
Druhé Close to the edge přeci nikdo nečeká ;)
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: YES

Příspěvek od Mark Levinson »

Výzva pro ostatní: "Šup sem se svýma sbírkama !" Ať se pokochají taky ostatní.
Na výzvu Foxe sem dám něco ze své sbírky. Včera jsem dostal chuť si to pustit a dnes pokračuji, po dlouhé době jsem si pustil desku Union a jsem velmi mile překvapen. :thumbup:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: YES

Příspěvek od paul »

ML-Viktore-moc pěkné.Také to mám doma tak,mám je kompetní,ale nemám žádné MFSL :roll: .Mám hlavně věci od Rhina
-jsem už vlastníkem nové desky FLY FROM HERE.Je to trochu "popovější",ale Yes je má srdcovka,tak jsem si to koupil.
Obrázek
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: YES

Příspěvek od jirie »

Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 94
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: YES

Příspěvek od TOM »

Tak právě vyšla první SACD vlaštovka od YES
Obrázek

Fragile,je to japonec,to znamená dražší :thumbdown: ,cena cca 36 EUR,
jsem zvědavěj,jestli budou následovat další,nebo to skonči u jedné placky jako u Pinkfloydů.
http://www.sa-cd.net/showtitle/7345
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: YES

Příspěvek od jirie »

Obávám se , že to je DVD-A materiál, který vydalo Rhino před několika lety, předělaný na formát SACD. Hodně bych se divil, kdyby pokračovali s podobnými SACD dál.
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: YES

Příspěvek od paul »

-tak jak se Vám ty nový YES líbí?? ;)
-ani se místní milovníci Yes zatím moc neozvali...já tomu začínám přcházet na chuť.
monte

Re: YES

Příspěvek od monte »

YES, jsem u čtvrté skladby a myslím YES. Takový klídek, lážo plážo, už jim není dvacet. Dávám (*) (*) (*) (*), fanouše musí potěšit :thumbup:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: YES

Příspěvek od fox »

paul píše:-tak jak se Vám ty nový YES líbí?? ;)
-ani se místní milovníci Yes zatím moc neozvali...já tomu začínám přcházet na chuť.
Nechal jsem se Vámi ukecat. Protože je mám všechny, až na Talk, které vyšly na vinylu, koupil jsem i toto nové album. Snad nebudu moc zklamán.
Do teď jsem si myslel, že mám všechny vinyly od Yes, ale zjistil jsem, že mi asi jedno chybí. Rarita je ale za šílenou cenu. :crazy: http://cgi.ebay.com/YES-Talk-1994-ULTRA ... 3cb9b1cb21
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: YES

Příspěvek od fox »

Na vedlejším fóru upozorňuji na zkreslení nahrávky na konci LP posledního alba YES.
Všiml jsem si toho taky. Myslel jsem, že mám špatně seřízený gramofon, ale u ostatních LP to není.
Jak to hraje vám ?
Je zkreslení slyšet taky na CD ?
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... =36&t=7868
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: YES

Příspěvek od jirie »

Tak jsem konečně ukradl trošku času a přeskotačil Fly From Here.
Na první poslech pohodovka.
Jsou tam místa, která obzvláště krásně šperkuje svou nádhernou kytarou prof. Howe, jako za starých časů :clap:
Jak už jsem někomu dříve psal , pro mne nebyla otázka zda koupit, ale kdy a jakou verzi.
Samotný obal mě také hodně nabudil, proto se těším na box, který doufám Taliáni po dovolence dodají.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: YES

Příspěvek od Teti »

Oficialni video Fly from here: http://www.youtube.com/watch?v=3amuMwSiPtg
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: YES

Příspěvek od jirie »

Začátkem prosince vychází Live from Lyon. Na své si přijdou také vinylisté, neboť bude k mání jako "trojobal" :D

http://www.frontiers.it/album/4966/

http://www.frontiers.it/album/4960/
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: YES

Příspěvek od Teti »

jirie píše:Začátkem prosince vychází Live from Lyon. Na své si přijdou také vinylisté, neboť bude k mání jako "trojobal" :D

http://www.frontiers.it/album/4966/

http://www.frontiers.it/album/4960/
Tak uz se na to trepu. Doufam,ze to bude stat za to a nebude tam zase to silene zkresleni na konci desky. \m/
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: YES

Příspěvek od Teti »

Obrázek
Take se pochlubim. Mam doma tento Rusky pressing.
Je z nejakeho recyklovaneho papiru a i vnitrni obal je vyrobeny s baliciho papiru. Etiketa potiskla snad jehlickovou tiskarnou ci co.
Mam uz temer vsechny Yes vcetne singlu
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: YES

Příspěvek od jirie »

Koncem dubna vycházi speciální edice na BD Yessongs:


The film features their new line-up of Jon Anderson, Chris Squire, Steve Howe, Rick Wakeman and Alan White, and having fallen off the radar for nearly forty years and only being available previously in poor quality bootlegs, this official Blu-ray release has been scanned and restored by Pinewood Studios Post Production into a stunning High-Definition picture and 5.1 surround sound restoration to commemorate the 40th Anniversary of the live Yessongs concert. This limited edition collector s release also includes four new YESSONGS artwork cards specially created by Roger Dean for this release, and over one hour of new and unseen extras in HD. Featured tracks include: I've Seen All Good People, Clap, And You And I, Close to the Edge, Excerpts from 6 Wives of Henry VIII, Roundabout, Yours is No Disgrace and Excerpts from Starship Trooper EXTRAS Beginnings (1975) HD restoration of Steve Howe s guitar short, previously thought lost (12 mins) New 2012 HD documentary on Yessongs featuring Steve Howe, Roger Dean and Chris Squire (60 mins) New YESSONGS artwork cards specially created by Roger Dean for this commemorative edition Technical Details 1973 British Colour 84 Minutes Original restored mono track, plus newly created DTS HD MA 5.1 Remix.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: YES

Příspěvek od Teti »

Dik za info, kde se to da kupit :?:
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: YES

Příspěvek od jirie »

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: YES

Příspěvek od jirie »

V nejbližší době vyjde "opět" nej..... album YES (konečně na důstojném nosiči):

http://store.acousticsounds.com/d/87358 ... s=NL111412

Do Vánoc to asi nestihnou :mrgreen:
bertram

Re: YES

Příspěvek od bertram »

Albumi od Audio Fidelite kupuješ priamo s ich stránky , alebo cez niekoho v regione.V poslednéj dobe mi pár nových
albumov od nich ušlo , nakolko som ich kupoval od autorizovaného predajcu u nás.

Proste ich nemal a niektoré sú už momentálne vypredané.

Ako kupujete albumi od Audio Fidelity.
monte

Re: YES

Příspěvek od monte »

jirie píše:V nejbližší době vyjde "opět" nej..... album YES (konečně na důstojném nosiči):

http://store.acousticsounds.com/d/87358 ... s=NL111412

Do Vánoc to asi nestihnou :mrgreen:

Jaký má vlastně rozsah CD, ani subsonic není potřeba ??? :lol:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: YES

Příspěvek od jirie »

Není to sice nejlevnější , ale hřeje mě pocit, že raději podporuji Němce než Kalousovy vydřiduchy :lol:
http://www.jpc.de/s/AudioFidelity?searchtype=label
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 111
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: YES

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Dám sem můj seznam na Audio Fidelity. Ceny jsou o dost jiné než na jpc.de.
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: YES

Příspěvek od lidumil »

jiné = vyšší nebo nižší?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 111
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: YES

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Samozřejmě nižší, o víkendu to udělám.
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 94
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: YES

Příspěvek od TOM »

Právě vyšlo SACD Yes
Obrázek

http://www.sa-cd.net/showtitle/8332

U p.Dioka za slušnou cenu
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: YES

Příspěvek od jirie »

S YES to souvisí , a tak vzhledem k tomu, že zde není zatím stránka Rogera Deana, považoval jsem za vhodné upozornit fanoušky jeho umění na aktuální nabídku jednoho anglického prodejce na e-Bay.
Vypadá to, že Roger plánuje rozjet nový projekt, a tak shání peníze. Objevily se v aukci skutečné unikáty, které podle mě jsou publikovány asi poprvé. Jde především o pár raritních skic a také několik fantastických printů.
Nechci tvrdit, že by to někdo z Vás snad chtěl koupit, ale dávám to zde jen pro představu.
Takže jen k pokoukání :mrgreen:

http://www.ebay.com/sch/m.html?_odkw=&i ... &_from=R40
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: YES

Příspěvek od jirie »

Mám pocit, že zase začínám sbírat YES od začátku :-ss
~x(
Coming Soon SACD

Mastered for this SACD by Steve Hoffman
at Stephen Marsh Mastering
YESGoingForOneSACDmockup.preview.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět