Sting

Odpovědět
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Sting

Příspěvek od pajuna »

STING
Obrázek

Biography
After disbanding the Police at the peak of their popularity in 1984, Sting quickly established himself as a viable solo artist, one obsessed with expanding the boundaries of pop music. Sting incorporated heavy elements of jazz, classical, and worldbeat into his music, writing lyrics that were literate and self-consciously meaningful, and he was never afraid to emphasize this fact in the press. For such unabashed ambition, he was equally loved and reviled, with supporters believing that he was at the forefront of literate, intelligent rock and his critics finding his entire body of work pompous. Either way, Sting remained one of pop's biggest superstars for the first ten years of his solo career, before his record sales began to slip.

Before the Police were officially disbanded, Sting began work on his first solo album late in 1984, rounding up a group of jazz musicians as a supporting band. Moving from bass to guitar, he recorded his solo debut, 1985's The Dream of the Blue Turtles, with Branford Marsalis, Kenny Kirkland, and Omar Hakim. The move wasn't entirely unexpected, since Sting had played with jazz and progressive rock bands in his youth, but the result was considerably more mature and diverse than any Police record. The album became a hit, with "If You Love Somebody Set Them Free," "Love Is the Seventh Wave," and "Fortress Around Your Heart" reaching the American Top Ten. Sting brought the band out on an extensive tour and filmed the proceedings for a 1986 documentary called Bring on the Night, which appeared alongside a live double album of the same name. That year, Sting participated in a half-hearted Police reunion that resulted in only one new song, a re-recorded version of "Don't Stand So Close to Me."

Following the aborted Police reunion, Sting began working on the ambitious Nothing Like the Sun, which was dedicated to his recently deceased mother. Proceeding from a jazz foundation, and again collaborating with Marsalis, Sting worked with a number of different musicians on the album, including Gil Evans and former Police guitarist Andy Summers. The album received generally positive reviews upon its release in late 1987, and it generated hit singles with "We'll Be Together" and "They Dance Alone." Following its release, Sting began actively campaigning for Amnesty International and environmentalism, establishing the Rainforest Foundation, which was designed to raise awareness about preserving the Brazilian rainforest. An abridged Spanish version of Nothing Like the Sun, Nada Como el Sol, was released in 1988.

Sting took several years to deliver the follow-up to Nothing Like the Sun, during which time he appeared in a failed Broadway revival of The Threepenny Opera in 1989. His father also died, which inspired 1991's The Soul Cages, a dense, dark, and complex album. Although the album peaked at number two and spawned the Top Ten hit "All This Time," the record was less successful than its predecessor. Two years later, he delivered Ten Summoner's Tales, a light, pop-oriented record that became a hit on the strength of two Top 20 singles, "If I Ever Lose My Faith in You" and "Fields of Gold." At the end of 1993, "All for Love," a song he recorded with Rod Stewart and Bryan Adams for The Three Musketeers, became a number one hit. The single confirmed that Sting's audience had shifted from new wave/college rock fans to adult contemporary, and the 1994 compilation Fields of Gold: The Best of Sting played to that new fan base.

Three years after Ten Summoner's Tales, Sting released Mercury Falling in the spring of 1996. Although the album debuted highly, it quickly fell down the charts, stalling at platinum sales and failing to generate a hit single. Although the album failed, Sting remained a popular concert attraction, a feat that confirmed his immense popularity regardless of his chart status. Released in 1999, Brand New Day turned his commercial fortunes around in a big way, though, eventually going triple-platinum and earning two Grammy Awards. Issued in 2003, Sacred Love also did well, and Sting spent several years with the reunited Police before returning to his solo game for 2009's If on a Winter's Night.... One year later, he hit the road alongside the Royal Philharmonic Concert Orchestra, who added their own symphonic arrangements to his material. Symphonicities, a companion CD, and Live in Berlin, released in conjunction with the world tour, arrived that same year.

Discography
http://www.allmusic.com/artist/sting-p5536/discography
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Sting

Příspěvek od pajuna »

Sting je pro me jeden z nejvetsich muzikantu poslednich 30let. Osobne mam velmi rad jeho veci s nadechem jazzu, napr. ve spojeni se saxikem B.Marsalise apod. Stale se casto vracim k Nothing Like The Sun a zejmena k Englishman in NY.
Obrázek
http://www.youtube.com/watch?v=d27gTrPPAyk

...a co vy?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Sting

Příspěvek od Peer »

Já žeru Moon Over Bourbon Street z ...all this time :thumbup:
A samozřejmě spoustu jiného... ;)
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Sting

Příspěvek od pajuna »

...a ja cely akusticky koncert All this time na DVD od doby co jsem ho dostal od syna :thumbup:
Obrázek
http://www.youtube.com/watch?v=GlJQdpOpAnc
Tak tady je presne ta skladba ze zmineneho DVD s Chris Botti...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Sting

Příspěvek od Mark Levinson »

Stinga mám taky rád, ale mohu jen ty jeho starší sólové desky. Ty novější desky se mi už tak moc nelíbí.
Mám nejraději tyto:

STING - The dream of blue turtles
Obrázek

STING - Nothing like the sun
Obrázek

STING - The soul cages
Obrázek

STING - Ten summoner's tales
Obrázek

Samozřejmě, taky žeru skladbu Englishman in NY nebo Moon Over Bourbon Street, ta je snad nejlepší, ale musím poopravit Peera. Tato skladba je z vynikající desky The dream of blue turtles.
Mark Levinson
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Sting

Příspěvek od Peer »

to ML:
já vím, odkud je ta skladba.
Napsal jsem pouze, že se mě líbí z desky ...all this time. ;)
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Sting

Příspěvek od paul »

Sting je také mým velkým oblíbencem,hlavně jeho starší tvorba.Dám sem také pár řádků.

Sting se narodil jako nejstarší ze čtyř dětí. Jeho otec byl mlékař a matka pracovala jako kadeřnice. Studoval angličtinu a hudbu na pedagogické fakultě Warwick University. Hrál na kontrabas s jazzovou kapelou. Nějaký čas pracoval také jako učitel. Zpíval s jazzrockovou skupinou Last Exit.

V roce 1977 založil s bubeníkem Stewartem Copelandem a kytaristou Andym Summersem punkové trio The Police. Skupina dosáhla největší slávy na začátku 80. let. V roce 1983 vydali desku Sychronicity, která vystoupila na první příčku v britské i americké hitparádě. V USA se stala osmkrát platinovou. V polovině 80. let se skupna rozpadla. V roce 1997 se skupina dala znovu dohromady a zahráli na 49. udílení cen GRAMMY. Sting v The Police působil jako skladatel, zpěvák a baskytarista. Svou sólovou kariéru Sting zahájil v roce 1985 vydáním desky The Dream of the blue Turtles. Ve svých písních kombinuje různé hudební styly a žánry (např. rock, pop, jazz atd.).

Poprvé stál před kamerou jako model v reklamě na žvýkačku Wrigley´s. Pro reklamu se nechal odbarvit na blond a u tohoto odstínu už zůstal. Ve filmu debutoval v roli hotelového pikolíka jménem Ace Face, který o víkendech prohání silné motorky, ve filmové verzi rockového muzikálu o soupeřících rockerských bandách z pol. 60 let QUADROPHENIA. Dramatickou rolí na sebe upozornil v černé komedii DĚTSKÉ PROJÍMADLO, kde hrál Martina Tylora, který se vetře do přízně jedné rodiny tím, že se tam začně starat o psychicky labilní dívku. Hrál ve sci-fi filmu DUNA. Po boku herečky Mereyl Streep hrál v psychologickém dramatu VÍC NEŽ DOST. V roce 1989 se představil v broadwayské inscenaci Brechtovy a Weillovy ŽEBRÁCKÉ OPERY jako král zlodějů Mackie Messer.

Stingovy skladby jsou velice často zařazovány do filmových soundtracků. Spolu s Trevorem Jonesem byl nominován na Zlatý Globus za titulní píseň z filmu MOCNÝ.

Stingovou první ženou byla herečka Frances Tomeltyová (1976-82) a od roku 1992 má za manželku herečku a producentku Trudii Stylerovou, s níž ma čtyři děti. Se svou ženou založil nadaci na záchranu deštných pralesů a věnuje se aktivně různým charitativním činnostem. Má čestné doktoráty na Northumbia University (1992) a na prestižní Berklee College of Music (1994).
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Sting

Příspěvek od Mark Levinson »

To Peer,
je mi jasné, že je Ti to jasné :lol:

To Paul,
díky :thumbup:
Mark Levinson
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Sting

Příspěvek od Peer »

A jak se vám líbí toto CD?
Obrázek
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Sting

Příspěvek od fox »

Já mám v hlavě tak trochu "přestingováno". Musím si od něj dát na několik let pokoj. :crazy: :smile:
Poslední album se mi moc nelíbí. :???:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
pink
Příspěvky: 230
Registrován: 11 led 2011 23:10
Bydliště: Brno

Re: Sting

Příspěvek od pink »

Dnes jsem si dal mimo jiné i první sólovku od Stinga. Je vynikající. Ujíždím hlavně na skladbě Consider Me Gone.
Obrázek
Audionet, Primare, Dynaudio, Kimber Kable, Crystal Cable, Isotek
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Sting

Příspěvek od pajuna »

Peer píše:A jak se vám líbí toto CD?
Obrázek
Mam i toto CD, je to takovy ulet jinam, do historie. Loutny vevodi a Stinguv hlas je trochu jiny, vlacnejsi. Musi na toto cd byt spravna nalada, ale urcite pro me neni spatne.
Jak se libi tobe?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Sting

Příspěvek od Peer »

Jo, líbí. ;)
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sting

Příspěvek od gabik »

Stinga moc neposloucham, neni to uplne neco co bych vyhledaval, nicmene vseobecne zname pisnicky se mi libi. Tak se stalo, ze jsem byl letos v lete v Grazu v Rakousku na jeho koncerte - Symphonicities. Bylo to super. 3x pridavek! Evidentne si to Sting uzival. Posledni pisnicka byla Message in a bottle solo, bez orchestru a kapely zahrany jenom na to jeho "ukulele". Dostalo me par pisnicek, ale nejvic asi Hung my head, kterou znam od Johnyho Cashe, pac udelal famozni cover verzi na svym albu a ja netusil, ze je to puvodne Sting. Rakusaci ukazali smysl pro humor, zvuk byl ok (bylo to open-air), ale dost potichu. Nekdo v davu splasil snad 1mx0,5m kartonovou krabici a tam napsal velkym pismem Louder, vyvolalo to vseobecny smich, ukazoval to asi dve pisnicky zvukarovi, ten nastesti poslechl. No a dneska jsem si kupil CD, "mrtvou" verzi a posloucha se to moc pekne. Kdo si Symphonicities obstara, tak je to dobra investice. Je pohodovy CD, vecer na relax, otevrit vinko....

P.S. Dneska to byla asi moje posledni navsteva prazskyho Bontonladnu. CD uz dlouho kupuju jenom na netu a dneska jsem se ujistil, ze to asi jinak ne(pu)jde, ale to je jina story.

Obrázek
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Sting

Příspěvek od pajuna »

Pekny prispevek!
Pred rokem byl Sting s timto projektem v Praze a pry to bylo velice dobre. Skoda, ja jsem se tam nedostal...Mohl by zase po case prijit s necim co je pro neho typicke, myslim hudebne :smile:...zatim jsem zjistil, ze prichazi se zajimavym vyberem ('Sting: The Best of 25 Years' - To Be Released October 17 (International)), ktery urcite bude vhodny pro lidi, kteri prilis jeho desek nemaji a chteji se vice seznamit s jeho tvorbou. Vyber skladeb vypada dobre.
http://www.sting.com/news/title/sting-t ... 11-us/news
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Sting

Příspěvek od paul »

Pajuna- no jo Jardo,ale co máme dělat my,co od něj vše máme a výběr je pro nás naprd? :lol:
-mohl by zase udělat něco tak povedeného,jak byly jeho první desky.Ten konec mě už moc nezaujal-ale je to samozřejmě věc subjektivní.
Odar

Re: Sting

Příspěvek od Odar »

Ja som tento rok absolvoval Stinga v Bratislave. Koncert dobry. Zabilo to ale ozvucenie. To je ale problem vzdy, ked sa hra v uzavretej hale.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Sting

Příspěvek od pajuna »

paul píše:Pajuna- no jo Jardo,ale co máme dělat my,co od něj vše máme a výběr je pro nás naprd? :lol:
-mohl by zase udělat něco tak povedeného,jak byly jeho první desky.Ten konec mě už moc nezaujal-ale je to samozřejmě věc subjektivní.
Pavle - My musime cekat az vyda neco noveho, doufejme ze podobneho jeho zakladum ;) . Vyhoda je, ze mame kdykoli po cem z jeho tvorby sahnout, a neni toho malo.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sting

Příspěvek od gabik »

Dik za info o tom vyberu. To by mohlo byt pro me. Uvidime, az to bude ofiko a budou se dat poslechnout ukazky napr. na amazonu.

Odar - skoda. V Grazu asi i tim, ze to bylo open-air, tak se zvukem nebyl problem, az teda na to, ze to bylo malo nahlas. Kdyz tleskali divaci a orchestr zacal hrat, tak nebyl slyset.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Odar

Re: Sting

Příspěvek od Odar »

Pri niektorych pesnickach ho ani nebolo pocut - co mi naozaj vadilo. Teraz ma kamos lame na Shade. Ist by som siel - ale rozmyslam, ci mi to stoji za to, pretoze to bude v tej istej hale, ako bol Sting. Moc neverim tomu, ze zvukovo to bude lepsie :roll: Viem, ze nemozem cakat, ze to bude hrat, ako v obyvacke. Ale ked pocujes len zhluk basov, rezucich vysok, vokal uplne zastreny v pozadi . . . :-ss zacinas sa pytat sam seba, za co si vlastne zaplatil ~x(
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Sting

Příspěvek od soundgarden »

Sting v roku 1991 vydal výbornú dosku The Soul Cages pre jeho fanúšikov asi najlepšiu :thumbup: http://www.cdjapan.co.jp/product/UICY-20448 doska je nahraná technológiou QSound je to 3D zvuk a je vážne priestorový najmä pri tracku: Island Of Souls a The Wild Wild Sea ... je to počuť :clap: doplním, že toto vydanie je kópiou z 1991 U.S. master (A&M). žiadny remaster !!! DR nie je veľmi vysoké , ale zvuk je Vynikajúci (*) (*) (*) (*) (*) odporúčam !!!
http://dr.loudness-war.info/album/view/73309
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Sting

Příspěvek od Mark Levinson »

Tahle deska je opravdu výborná a mám ji taky moc rád. Právě to byl pro mne impuls, abych si ji pustil. Mám ji již delší dobu na SHM-CD (vydání UICY-91242), ale kdybych měl říct nejoblíbenější desku, tak by to asi byla Nothing Like The Sun.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Sting

Příspěvek od pajuna »

Kdyz jsem si koupil prvni cdp, toto bylo prvni cd, ktere jsem si koupil. Tusim, ze ve Spalene. Je dobre, ale casteji poustim jine. Ten Qsound by me zajimal
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Sting

Příspěvek od Mark Levinson »

pajuna píše:Kdyz jsem si koupil prvni cdp, toto bylo prvni cd, ktere jsem si koupil. Tusim, ze ve Spalene. Je dobre, ale casteji poustim jine. Ten Qsound by me zajimal
Já myslím, že jeho nejlepší věci jsou Nothing Like The Sun a The Dream Of The Turtles. Alespoň pro mne, mám obě od MFSL a lépe jsem to ještě neslyšel.
Mark Levinson
DD

Re: Sting

Příspěvek od DD »

Mark Levinson píše: Já myslím, že jeho nejlepší věci jsou Nothing Like The Sun a The Dream Of The Turtles. Alespoň pro mne, mám obě od MFSL a lépe jsem to ještě neslyšel.

S tymto nazorom sa naprosto zhodujem.. Stingova tvorba tymito albami bola pre mna ukoncena (nasledne projekty su dokazom, ze zrejme definitivne) :cool:
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Sting

Příspěvek od soundgarden »

Dnes zohnať tak skvelý zvuk to je rarita , ale aj motyka niekedy vystrelí :clap: http://www.cdjapan.co.jp/product/UICY-20213 Sting má veľmi dobrý zvuk na svojich doskách, ale keď som pustil toto CD : ...Nothing Like The Sun [SHM-CD] UICY-20213 tak som ostal v nemom úžase :crazy: ( mám iba EU vydania :thumbdown: ) je to remaster Featuers 1998 master (U.S. A&M). ale ... http://dr.loudness-war.info/album/view/74655 všetko je vzdušné, teplé, priestorové plné detailov Veľký Bass , čisté hladké výšky, ... priestor :clap: po zvukovej stránke najlepší album od Stinga !!! (*) (*) (*) (*) (*)
Odpovědět