PINK FLOYD

Odpovědět
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od lidumil »

No taky mi to tak přijde, že to je fake podle ceny, ale podle popisu ??? Jinak od quicksilverlove jsem bral taky mockrát a vždy spokojenost. Jen jsme hodil odkazy, které mě zaujaly cenou. Dají se sehnat z Japonska i za jiné peníze.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od soundgarden »

soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od soundgarden »

Mettler: Can you discuss any of your future hi-res/5.1 (re)mixing plans? Have you and Roger discussed doing other albums from his solo canon, such as [1984’s] The Pros and Cons of Hitchhiking and [1987’s] Radio K.A.O.S., or other Floyd material like [1977’s] Animals?

Guthrie: I’m going to be starting a 5.1 mix of The Wall soon — the original studio album, that is. And we have discussed Animals. We haven’t talked about Pros and Cons or K.A.O.S., but you never know!

Mettler: Fingers crossed, then! Do you have a personal “dream” project or projects you’d love to sink your remixing teeth into, so to speak? When he and I were talking last year, Nick Mason told me he’d love to hear Meddle and [1968’s] A Saucerful of Secrets — and especially the song “Set the Controls for the Heart of the Sun” — get 5.1 mixes, as well as some of Pink Floyd’s earliest, Syd Barrett-era recordings.

Guthrie: In addition to The Wall, I want to do Animals and The Final Cut. The very early work that was recorded on 4-track would be tricky, obviously, because there is less discrete information available, but I agree with Nick: Meddle would be fun ... :thumbup:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Tak to mne překvapuje, že to vůbec neprošlo Brain Damage, které pravidelně sleduji.
Je tam spousta do budoucna nadějných informací :thumbup:
Jen se domnívám, že vše půjde velmi, velmi zvolna.
Podobně jako se táhlo vydání Amused...

Je už to pár let, co jsem četl připomínky ke stavu výchozího materiálu (masterů) The wall.
Údajně byly shledány poškozené.
No uvidíme.
Držím palce.
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od soundgarden »

Je na Škodu, že veľa veľkých Mamutích kapiel by si ľudia vo svete kúpilo vo formáte SACD, BLU-RAY- Audio 5.1, vinyl atď.... Veľa Fandov sa toho ani nedožije !!! Radosť by mali spraviť tým, ktorí na tej hudbe vyrástli !!! a vydavateľstva plačú, že nemajú čísla ... blázni !!!
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Mark Levinson píše:Ahoj Lidumile,
to bude tutově fake, už podle neuvěřitelné ceny. Zkus raději tohle:
http://www.ebay.com/itm/Pink-Floyd-The- ... 33a59cf401

Od tohoto pána jsem již mnohokrát nakupoval: quicksilverlove
Vždy vše jak píše, stav odpovídá popisu, pán je Japonec. Dokonce jsem od něj bral i tu Zeď, on když napíše, že je to Like New, tak je to opravdu v top stavu. Bohužel je teď kurz dolaru vyšší, takže ta cena je poměrně vysoká. Ale je to zvukově vynikající, dokonce jsem později váhal jestli to není stejně dobré jako verze MFSL (u které jsem stejně nakonec skončil).
Až dnes jsem si všimnul , že se mi neobjevil můj příspěvek z pátku. Je to asi telefonem.

Musím ML trošku opravit. Quicksilverlove byl jeden z mých prvních kontaktů na e-Bay. Jmenuje se Darius Firethorn a podle jména to nevypadá na Japonce :???:

Pokud jde o poslechové hodnocení The Wall na CD. Provedl jsem loni menší porovnání pěti vydání v rámci testování DAC CW: viewtopic.php?f=20&t=3596
S přísedícím jsme se v hodnocení téměř ve všem shodli. Co se týče aparátu ML, budil ve mně vždy posvátnou úctu, proto mne docela překvapilo, že docela váhal mezi Japoncem a MFSL. Podotýkám, že pětitest proběhl pouze na jedné sestavě u známého, který chtěl slyšet přínos DAC právě u sebe rozhodoval se rovněž o koupi MFSL. Nicméně pokud jde jen o srovnání Japan a MFSL trvám na tom, že totiž MFSL je u mne o koňskou délku lepší. Nerad to připouštím už jen pro to, že jsem do replik vrazil tolik i díky tehdejšímu kurzu dolaru i cenám.
Občas je na e-Bay nabízeno rané vydání EMI lisované v Japonsku určené pro Evropu, které bylo tehdy k mání v polovině 80. let. Bojím se to říct, ale podle mně se může směle zařadit hned za MFSL:
http://www.discogs.com/Pink-Floyd-The-W ... se/7231537

Spolu se stejným vydáním Meddle, TDSOTM a WYWH patří do kvarteta zvukově vysoce hodnocených verzí CD Pink Floyd.

http://www.discogs.com/Pink-Floyd-Meddl ... se/3080169

http://www.discogs.com/Pink-Floyd-The-D ... se/5012948

http://www.discogs.com/Pink-Floyd-Wish- ... se/2251086

Poslední a zásadní rada je: Nízká cena mini LP je vždy prvním varováním, že se jedná o fake. Pokud je tam ještě uvedena země původu Litva, Lotyšsko nebo Estonsko o RF ani nemluvě v kombinaci s možností "Buy it now" je to tutovka :thumbdown:
Samozřejmě, že se občas stane, že někdo nabízí originály za nízkou cenu, ale zpravidla se pak přihazuje.
Myslím si, že pokud zde někdo požádá o pomoc určitě se někdo najde a poradí.
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od soundgarden »

43 výročie skvelého albumu The Dark Side Of The Moon https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Dar ... f_the_Moon
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Dnes večer na ČT Art David Gilmour Live in Gdaňsk.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Není náhodou někdo z členů fóra majitelem některé podoby originálního programu The Wall z osmdesátých let?
The wall program 1 - kopie.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Interview Davida Gilmoura. Moderátor mi připadá takový..nooo...ehm...noo..zkrátka..takový ....divný a navíc je mu dost špatně rozumět.

https://youtu.be/5zt2CB54frw
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Jeden postřeh k vydané reedici Pink Floyd na vinylu.
Konkrétně The Piper At The Gates Of Dawn:

http://www.brain-damage.co.uk/albums/pi ... eview.html

Může někdo napsat také něco podobného???
patgodvinylpack.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Neporovnával někdo nově vydané vinyly?
Nejde mi ani tak o zvuk, jako o srovnání s prvním nebo nějakým raným kouskem. Podle toho co na YouTube předváděl Tlouštík to vypadá, že použitý papír obálek je velmi ošizený :mad:
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od MB »

Ja nemám odvahu ich kúpiť :mrgreen:
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od MB »

11.11.2016 vyjde nový box The Early Years 1965–1972

Obrázek

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Early_Years_1965–1972

obsahovat by mal 27 diskov

a tu je nové video https://www.youtube.com/watch?v=2DAdWcs ... e=youtu.be
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Ano, vím o tom už pár týdnů. Je to obsahově naprosto úžasná věc, ale podle mého názoru to měli raději rozdělit na tři menší boxy, protože ta cena je zničující. O nějaké české/slovenské podpoře si navíc můžeme nechat zdát, a to je u dokumentů docela podstatná věc.
Také by mě zajímalo kolik se toho u nás prodá.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od pajuna »

http://www.royalalberthall.com/tickets/ ... d-gilmour/

Vcera jsem v Brne diskutoval s kolegy z UK, kteri zvazuji jet za tyden na koncert Davida Gilmoura. Nasazene ceny jsou pro bezneho obcana vice nez krute, cca 300-350liber. Nicmene, kdy v zivote bude mozne tohle videt na takovem miste, ze?!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Frogyman »

pajuna píše:http://www.royalalberthall.com/tickets/ ... d-gilmour/

Vcera jsem v Brne diskutoval s kolegy z UK, kteri zvazuji jet za tyden na koncert Davida Gilmoura. Nasazene ceny jsou pro bezneho obcana vice nez krute, cca 300-350liber. Nicmene, kdy v zivote bude mozne tohle videt na takovem miste, ze?!
Tak to bych chtěl někdy zažít! A ani s tou cenou to nevypadá tak zle - koukal jsem, že jsou ještě volná dvě místa za 114liber, což není takový rozdíl oproti koncertům u nás. Jen ta cesta... A pro náročné je pak ještě volný privátní box pro 12 lidí vč. občerstvení, to vše za lidových 4.788liber... Že by společná výprava z HEF? :lol:

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od lidumil »

Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Tento týden jsem mluvil s jedním člověkem, který byl na Gilmourovi v Vídni. Údajně čekal kvalitu, ale nakonec skutečnost jeho očekávání předčila.
Je docela možné, že to může být jeho poslední turné.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Tak jsem měl konečně příležitost vidět obálky reedic vinylů.
Jak jsem psal výše nejde mi o kvalitu vylisovaných LP, ale o věrnost původním předlohám.
Skutečná kvalita je velmi kolísavá.
Titulní strany prvních třech alb jsou udělány docela dobře. Zadní strany jsou poněkud zvláštně provedeny. Buď to byl záměr nebo pohodlnost grafiků. Při letmém pohledu vypadají jako slepené kolem tří stran, ale ve skutečnosti je to jen klam. Jakoby to jen hodili na scaner :evil:
Obal Ummagumma byl i na prvním vydání docela problém. Kontrast a protisvětlo byl tvrdým oříškem i pro takové profíky jako byl Storm. Reedice je jakž takž.
Atom heart mother je ovšem úplný zmetek. Lulubelle chybí stejně jako celé titulní straně jemné přechody barev a její tři kolegyně
na zadní mají modré okraje hřbetů a uší tam kde má být ostré černé rozhraní.
U Meddle oceňuji snahu alespoň napodobit texturu jako byla na originálu. Kvalita reprodukce na obálce je tak 2- .
Obscured by clouds je samozřejmě úmyslně rozostřeno . Nekvalita reprodukce se ovšem projeví na zadní straně obálky v kulatých výřezech, které jsou fakt hodně zrnité.
Byl jsem docela namlsaný předchozímí reedicemi The Wall, WYWH a TDSOTM.
Je to škoda. Když se podívám na Stormovy předlohy, které jsou k dispozici jako HQ printy, napadá mě jen jedno: Chtěli ušetřit, tak to jen obšlehli a raději zaplatili lidi, kteří se podíleli na remasteringu.
Pink Floyd Meddle print.jpg
Tak nezbývá než doufat, že novější alba se povedou lépe.
Pink Floyd Animals print.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Příští měsíc další tři kousky včetně Animals.
Pink Floyd - Animals.jpg
...no, alespoň, že je tam ta původní etiketa, ale reprodukce opět nevypadá uplně nejlíp :evil:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od PavelN »

Echoes - The Best of Pink Floyd remastered (2016)
právě poslouchám toto 2 CD, které má nový remaster.

Zatím jsem neporovnával s verzí 2001, ale je to šťavnaté, detailní a vzdušné. Není potřeba přemýšlet a pachtit se, po původu každého zvuku v pozadí, vše je naservírováno na zlatém podnose při zachování hlavních atributů atmosféry. Hraje to tak "samozřejmě" a přímočaře, že po všech těch remasterech (2001, 2007, 2011 a speciálních immersion edicích) už po poslechu tohoto kompletu s nejnovějším remasterem byl "smile from the weil" (onen úsměv zpoza závoje) plně vynesen na světlo. I ten chrchel na začátku Wish You We Here je tak konkrétní, že by podle jeho zvuku mohl doktor stanovit diagnosu :thumbup:
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

jirie píše:Příští měsíc další tři kousky včetně Animals.
Pink Floyd - Animals.jpg
...no, alespoň, že je tam ta původní etiketa, ale reprodukce opět nevypadá uplně nejlíp :evil:
Tak jsem dnes spatřil vinyl Animals a opět se nestačím divit co je možné prodat fanouškům i sběratelům.
Takhle vyšisovaný obal jsem ještě u žádné jiné reedice neviděl.

Ve srovnání s loňskými i letošním vydáním Petera Gabriela jsou to po výtvarné stránce šunty.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Původní podklady jsou k dispozici, proto mě zaráží nechuť nebo neochota využít je ke kvalitní reprodukci :evil: :evil: :evil:
Animals print signed by Storm Thorgerson.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od vitek »

jirie píše: Tak jsem dnes spatřil vinyl Animals a opět se nestačím divit co je možné prodat fanouškům i sběratelům.
A kde jsi spatřil Animals Jiříku? Mají vyjít až v prosinci, tedy aspoň za velkou louží...
Myslíš, že ten obal bude stejný ve všech distribucích?
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Animals vyšlo 18. 11.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od vitek »

jirie píše:Animals vyšlo 18. 11.
Vím že vyšlo, píšou to na svých stránkách, ale v kterém obchodě jsi to viděl? Chci si udělat radost....
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

V Nové Karolíně :cool:
Pokud si chceš udělat radost hudbou, asi budeš spokojen.
Od toho obalu reedice jsem čekal mnohem více.

Známý před měsícem prodal svůj excelentní UK first press za 48 liber.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od vitek »

jirie píše:V Nové Karolíně
Tak jsem se tam byl podívat a ten obal fakt vypadá divně i ten prodavač vypadal divně. Už tam nikdy nepůjdu...
Přišlo mi The Division Bell 2016, neboť ho na LP nemám, sice to nemám s čím porovnat, ale ten obal je dokonalý, krásný - radost pohledět. Je možné, že různé distribuce používají rozdílné předlohy?
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Ano, Division bell to je úplně jiné kafe. Mam to jako součást boxu, který vyšel spolu s HiRes m-ch verzí. Domnívám se že to bohužel s distribucí nesouvisí. Absolutně nechápu tu jejich "autocenzura" taktiku. Klidně bych dal za album 750.-Kč,ale tahle podoba je naplivání do ksichtu nejen všem opravdovým fanouškům, ale i samotnému Stormovi.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Podle včera zveřejněné informace 20. ledna vyjdou reedice vinylů The Final Cut a Momentary Lapse Of Reason.
Cena jednoho už není 18 ani 20 ani 30 , ale 50 EUR!!! :evil:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Cena nizka, to na lisovani v RTi a poradny obal nevypada :-?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Dieter Burmester píše:Cena nizka, to na lisovani v RTi a poradny obal nevypada :-?
Cena nízká :???:
To je je za jedno album ne za obě :cool:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od sekal »

Ne, cena je za obě alba. Doporučoval bych ověřit si informace předtím, než začneš nadávat.

https://www.amazon.de/Final-Cut-Vinyl-L ... nal+cut+lp
https://www.amazon.de/Momentary-Lapse-R ... +Reason+LP
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

sekal píše:Ne, cena je za obě alba. Doporučoval bych ověřit si informace předtím, než začneš nadávat.

https://www.amazon.de/Final-Cut-Vinyl-L ... nal+cut+lp
https://www.amazon.de/Momentary-Lapse-R ... +Reason+LP
Odkazy, které jsem otevíral z Brain Damage v době, kdy jsem přidával svůj příspěvek jasně ukazovaly cenu,
kterou jsem uvedl.
Zkoušel jsem je otevřít znovu i teď a ukazují jen přesměrování na web Amazon.de a úplně jinou cenu.
Takže zřejmě bylo něco od včerejška špatně a nenadával jsem zbytečně.

http://www.brain-damage.co.uk/index.php

Na Amazon UK jsou ceny normální a Frantíci je nezveřejnili vůbec :???:
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od vitek »

Tak od Ježíška jsem dostal lístek. Letenku jsem pořešil dneska. Už se moc těším...
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Dnes mimo jiné informace o připravované knize při příležitosti výstavy Their mortal remains:
http://www.brain-damage.co.uk/latest/ro ... s-and.html
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

V sobotu 01.04.2017 ve 20:00 vystoupí v Olomouci slovenský Pink Floyd revival "Pigs on the wing" se svým programem Dark side.
Odpovědět