PINK FLOYD

Odpovědět
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od fox »

Viš jak se pozná pravý highendista ? Neustále poslouchá Pink Ploydy a vybírá tu nejlepší nahrávku. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od kodlNAD »

Ano, kdyby to tak bylo, tak souhlasim. :thumbup: Tady me to pripada spis, kdo da nejvic chechtaku za floydy, tak je in. :???:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od lidumil »

Aparátky jak analogovými, tak digitálními mi prošla řada vinylů jak první press UK, tak licence DE, CZ, NL, CD standardní vydání, vydání ke 20? výročí, set Shine On, ale jednonačně nej podle mě hrají MFSL. Pro mě to není o tom, že zaplatím víc a o neustále srovnávám. Není umění koupit MFSL nebo Japan vinyl s OBI za cenu přes 100 $. To bych samozřejmě nedal. Postupně jsem k tomu došel poslechem a srovnáním vlastníma ušima, nejdřív ze zvědavosti, ale pro mě je to zcela jednoznačné a pokud mám možnost pro mě za rozumnou cenu jít do MFSL.... Nejsem tím pádem správnej highendista, ale vůbec mi to nevadí. :thumbdown:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od sekal »

Nevím, jak vinyly, ale CD z produkce MFSL mají subj. příliš zdůrazněnu basovou linii, což je pro mě nepřijatelné. Nejlepší jsou 1. vydání, jak už tady bylo řečeno, které jsou ovšem obtížně sehnatelné.. Co se týče Floydů, tak poměrně zdařilý je i poslední remaster (Guthrie), což je ovšem příznačná výjimka potvrzující pravidlo...
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od lidumil »

Nepřišlo mi to, vinyly rozhodně ne, asi taky záleží, na čem to hraješ. Vinyl mě krásně hladí, má jasně zvonivé výšky a v porovnání s prvním UK pressem je dynamičtější (poslouchal jsem naposled dnes ráno). Nedávno jsem UK 1.press prodal na Aukru.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Ve věku 66 let zemřel 25. června Mark Fisher. Autor podoby prvních koncertů The Wall od Pink Floyd, ale také mnoha jiných interpretů (Madonna, Roling Stones, Metallica nebo U2). Asi málokdo ví, že je také spolutvůrcem úvodního i zavěrečného ceremoniálu Olympiády v Londýně. Odešla velká osobnost světa populární hudby.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Tohle děvče má asi Pink Floyd hodně rádo :-)

http://www.youtube.com/watch?v=5Mjfq3NHLn4#t=2936
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

monte

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od monte »

V podstatě Pink Floyd už neexistují. Poslední deska rok 1994 ! Jednou jsem napsal, Pink Floyd bez Waterse nejsou Pink Floyd a skončí jako Genesis. :arrow:https://www.youtube.com/watch?feature=p ... 1yxNjU7u_8

Škoda i kdyby nahráli hovadinu, byla by trhák. Včera dokument o Jethro Tull, Ian Anderson po infarktu, chová kočky, jezdí na motorce, ale hlavně skládá a hraje, vždyť poslední CD je top.


Obrázek
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Vydání SACD a LP Amused to death opět posunuto.

Tentokráte na září :sad:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

30. června je ohlášeno vydání The division bell 20th anniversary sběratelský box. Obsahuje nové vydání na dvojitém vinylu remasterované Dougem Saxem z původních masterů včetně nezkrácených verzí všech skladeb. (původně totiž byly přizpůsobeny pro jediné LP). Pět dalších nosičů obsahují repliku červeného vydání 7" siglu Take it back, transparentní repliku 7" singlu High hopes, 12" modrou repliku High hopes, CD Remaster The division bell z roku 2011 a Bluray s HD audio a také nikdy předtím nevydanou verzi 5.1 Surrond s mixem Andyho Jacksona.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Malá ochutnávka obsahu :thumbup:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Po více jak dvaceti letech se ledy pohnuly:

http://kultura.idnes.cz/pink-floyd-vyda ... clanek-box
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Pokud bych měl dát na první recenzi na americkém webu A Fleeting Glimpse, tak bych si asi novou verzi TDB nikdy nekoupil.
Skutečnost je naštěstí poněkud odlišná. Nakonec to potvrzují další recenze a hlavně můj osobní poslech.
Takhle nějak bych si představoval remix ostatních alb Pink Floyd.
Všechno zní mnohem reálněji než na původním vydání. Nevím, zda je to způsobeno jen vyšším rozlišením. V případě, že ne pak je jasné, jak zásadně je důležitá práce s již zaznamenaným hudebním materiálem. Jak je možné dosáhnout působivějšího výsledku.
Jedinou praktickou vadou vydání je dostupnost pouze v luxusním kompletu. A tady bohužel musím souhlasit s prvním recenzentem, že odfláknuté pošetky působí dojmem, že byly zakoupeny u pouličního prodejce a ne v oficiálním obchodě :-(
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Rád bych upozornil případné zájemce o reedici knihy Mind over matter - Images of Pink Floyd na velikost formátu 21 x 15 x 2,2 cm!!!
Narozdíl od předešlých vydání (32,9 x 25,8 x 2,8 cm) je tam sice pár stránek navíc, ale zmenšením formátu je hodnota knihy naprosto degradována. Cena přitom zůstáva na stené výši. Klidně bych za ni dal o 10 EUR více, ale rád bych se kochal krásnými obrázky a ne čučel na snímečky jako z levného paperbacku do vlaku nebo letadla. Je vidět, že šetřílkové úřadují nejen u nás 3:-O
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Tak se konečně objevily termíny, obrázky a typy médií, na kterých vyjde "Nové album" Pink Floyd:

10. listopadu 2014

2LP cca 1000 Kč
Blu ray cca 850 Kč
CD+DVD cca 750 Kč
CD cca 500 Kč
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak na toto jsem hodně zvědavý, jen škoda, že nevyjde na SACD.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Mark Levinson »

Nemělo vyjít někdy v září 2014 album Roger Waters - Amused to Death na SACD?
Termín vydání se pořád nějak odsouvá.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Mělo, ale opět odsunuto na .......
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Teti »

Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Zatím nikdo nekomentoval, a tak přidávám další knihu o Pink Floyd v češtině:
Pink Floyd - Hugh Fielder - Odvrácená strana zdi.jpg
Přestože je stále těžší a těžší dostat se k dosud nepublikovaným fotografiím i v této knize jich pár je.
Docela dobře je popsáno i období, kdy už to mezi nimi vůbec nefungovalo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

20. října ve věku 60 let náhle zemřel Raphael Ravenscroft .
Raphael Ravenscroft.jpg
Zvláště se proslavil svým partem Baker street z alba City to city Geryho Raffertyho. Jeho kvality jej přivedly ke spolupráci na různých projektech spojených s Pink Floyd. Kromě účasti na posledním společném albu Pink Floyd The final cut polupracoval na koncertní šňůře Davida Gilmoura - About face a v témže roce zahrál saxofonové party na albu Rogera Waterse The Pros and Cons of Hitch Hiking.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Mark Levinson »

Jak psal Pajuna v jiném vlákně, tak včera hráli celý den v rádiu Beat Pink Floydy a večer v 18:00 hodin pouštěli celou novou desku The Endless River. Deska už je venku a zatím nikdo nenapsal jek se mu zamlouvá...
Včera mně to tak navnadilo, že jsem si tam právě dal A momentary lapse of reason.
Mark Levinson
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od paul »

-tak něco málo písnu-na vedlejším foru jsem psal,že se mě to moc nelíbí a je to dost nuda apod.Dnes jsem si to pustil 2x po sobě v klidu u lahvinky vínka-předtím během pondělí 3x.A hle-začalo mě to bavit,objevuji tam "staré" dobré postupy.Něco připomíná WYWH,něco The Wall atd.CD verze (normál) má 18 tracků-jen poslední song je zpívaný,zbytek jsou vše instrumentálky.Delux verze má 21 skladeb.Je to takové "etérické",dost prostoru je dáno Rickovi asi i jako pocta....na žebříčku hodnocení bych dal tak cca 6O procent.
-dost se na toto album rozcházíme s kámoši,je to fakt dost jiné,chce to čas a asi více poslechů. ;)
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od lidumil »

Já si to dnes stáhl, ale nic moc mi to neřeklo. Přijde mi to jako "odpad" z natáčení. Ale dám tomu čas při soustředěném poslechu a uvidím.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od aretax »

Mark Levinson píše:Jak psal Pajuna v jiném vlákně, tak včera hráli celý den v rádiu Beat Pink Floydy a večer v 18:00 hodin pouštěli celou novou desku The Endless River. Deska už je venku a zatím nikdo nenapsal jek se mu zamlouvá...
Včera mně to tak navnadilo, že jsem si tam právě dal A momentary lapse of reason.
Písal som o tom v téme: Co právě poslouchám na vinylu:

Kto čaká typický Pink Floyd, bude asi sklamaný. Z celej platne je cítiť dominanciu Gilmoura, hudba je podobná jeho sólovým nahrávkam, chýba na nej Watersov "rukopis" , povedal by som "pink floydovské" pritvrdenie. Ak si odmyslím, že sa jedná o Pink Floyd, hudba nie je zlá, aj keď je trochu na môj vkus monotónna, bez typických floydovských prechodov. Jednoducho na ňu treba mať náladu. Ako Pink Floyd je to slabšie. Kvalita nahrávky je dobrá.
Teraz, keď som si platne prehral viac ráz môžem povedať, že sa mi začala páčiť. Môj prvotný úsudok bol ovplyvnený práve tým, že som čakal Pink Floyd s vokálmi a strhujúcim dejom. Pri tejto nahrávke sa dej akoby pomaly odvíjal a hudba postupne nadobúda na dramatičnosti a vyvrcholí poslednou vokálnou skladbou. Miestami hudba pripomína ich staršie projekty, napr. prekrásny saxofón s Wish You Vere Here, mohutnosť The Wall, disharmonickú časť z Atom Heart Mother atď. Keď som celý album počúval a posudzoval ako celok, môžem povedať, že sa mi páči. Ale zopakujem, každý, kto bude čakať Pink Floyd zo 70-tych rokov bude veľmi sklamaný.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
DD

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od DD »

praveze Gilmourove solo platne su omnoho napaditejsie ako tato "antologia" co prave vydali... moj nazor :cool:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Mark Levinson »

paul píše:dost se na toto album rozcházíme s kámoši,je to fakt dost jiné,chce to čas a asi více poslechů. ;)
Paule díky,
Pink Floyd nikdy nebyl laciný popík, takže souhlasím s tím, že to chce více poslechů. Sám jsem to ještě neslyšel, tak nemohu soudit, ale nic moc si od toho neslibuju. Možná proto by to pro mne mohlo být příjemné překvapeni, ale spíš ne. Já ani moc nemusím Division Bell...
Mark Levinson
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od paul »

ML-Viktore,tady mě ani nepřipadá moc odkazů z DB,spíše takové plochy z WYWH apod. věci-před chvílí jsem si to pouštěl znovu a začíná mě to dost bavit.Je s podivem,že ze začátku to byl pro mě naprostý propadák a nyní se stydím pomalu za to,že jsem moji druhou NEJ kapelu takto "podcenil a sepsul".Myslím si,že David tam nenazpíval více věcí proto,aby to "nevyznělo" jako jeho další solo tvorba-chtěl to ponechat asi tak,jako když seděli a "jamovali" a hledali nápady na další věci.Je to samozřejmě jen můj osobní názor,každý to uslyšíme jinak.Já si od toho asi zbytečně sliboval další klasickou řadovku,ale ono to je trochu jinak... ;)
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od PavelN »

Poslechl jsem jednou a jsem rozčarován.
Už to že jsou to jen instrumentálky mě velmi zklamalo.
Celkově mi to připadá jako sebrané nápady z toho, co zbylo ze sólových projektů D. Gilmoura, něco z Wish You Were Here, Animals.
Já to vidím jako polotovar, kde chybí nosné myšlenky a TEXT Poly Samson. Je to směs instrumentálek a opakování starých nápadů a známých hudebních motivů.
Řemeslně je to super, ale přirovnal bych to spíše k albu R. Wrighta. Broken China, které mám rád jako sólový projekt.

Nemůže to být dvojče Division Bell. Kdyby to byl soundtrack k filmu jako třeba Flash Gordon od Queen, tak by to bylo pochopitelné.
Jsou v tom témata odcizení, meziplanetární prostor a komunikace. Trocha psychedelie s něčím neuchopitelným jako jsou bílá oblaka na modré obloze, které neznámo kam plynou a v nás je jen lítost, že si myslíme, že tam za horizontem je něco lepšího, než máme v našem okolí.

Zkusím poslechnout, ale pro mě to bude asi jen náladovka s několika opakujícími se motivy, které se vryjí do paměti. Tímto se omlouvám členům Pink Floyd a vzhledem k tomuto albu se hluboce skláním k albu Division Bell (hudba, texty, obrázky mluvících hlav, hádanka).
Poslechem Endless River vzdejme alespoň hold zesnulému R. Wrightovi.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Tinariwen »

Čiže da sa povedať že pocity posluchača sú ako ked obľúbený umelec verejne podporí neoblubeneho politika ? :crazy:
Taký pocit sklamania z toho čo urobil a prečo to urobil? :sad:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od lidumil »

Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od paul »

-celkem "trefná" recenze....na desku je opravdu hodně rozdílných pohledů....
http://www.novinky.cz/kultura/353875-re ... lodni.html
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Tinariwen »

Suhlasím s hned uvodnou vetou uvedenej recenzie -

"""Vyslechnout na jeden zátah The Endless River, poslední album Pink Floyd, vyžaduje trpělivost a lásku ke kapele."""


Pre mňa je to relaxačný album,pripomína mi inštrumentalne úlety gitaristu Petra Greena( ex-Fleetwood Mac) z jeho solovej tvorby.
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od martinowsky »

Zvukově, prostorem atd. je toto album velmi podařene. Je ovšem pravdou, že odsahem je hned jasne, že se jedna o PF ovšem s pocitem, že polovinu skladeb jsem již slyšel a znam je. Takže pro mě trochu, trochu větší nuda a moc šancí mu nedávám.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od lidumil »

:lol: :eek:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od lidumil »

:thumbup:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Odpovědět