PINK FLOYD

Odpovědět
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od MB »

31 spokojnych zakazníkov nehovorí nič o počte predaja tohto vydania WYWH od PF, mna by zaujímali predaje, iba ak je to číslo vysoké, tak sa bude niekto obtažovat s vydaním iných albumov v tomto formáte.

BTW v rokoch 1990-92 som bubnoval v "punkovej" stredoškolskej kapele (teda snažil som sa aspon udržat rytmus) a myslim, ze demacov sme predali určite viac a ohlasy boli výborne no a spokojne groupies ehmmmm fanynky boli ako bonus....teda nestazovali sa. Hovorí to niečo o fenomenálnom úspechu vydania nášho demáča? Škoda, že na rozdiel od lachima už nemám ani kópiu na kazete...

PS: Inak tam som ho objednával, dodali to do druhého dna, ale samozrejme to bolo v ramci USA.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 95
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od TOM »

A mimochodem,dostal už někdo SACD Wish You Were Here z audia3 ? Výjmečně jsem si to objednal u nich, před sedmi týdny,nabizeli
to tehdy za necelých 12 stovek a pořád nic.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Na poště a celnici jsou teď tuny zásilek. Ani bych se nedivil, kdyby ti to dodali až po Vánocích. Přednost mají jen EMS, OB a jiné expresní zásilky.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od MB »

Tak sa mi to doma začina hromadit.

1xMC od EMI
1xLP MasterSound od Sony/CBS
1xLP 1. japan press Sony/CBS
1xSACD od Acoustic Sound/EMI
1x Immersion Box od EMI

Chyba mi už iba to zlaté CD a kašlem na to...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od MB »

‘The Wall’ ‘Immersion’ 7-disc edition includes a DVD featuring a film clip from the 1980 tour and a ‘Behind The Wall’ documentary, plus, for the first time, CDs of excerpts from Roger Waters’ original demos and work-in-progress versions of songs on the final album. Additionally, among these previously unheard versions are David Gilmour’s original demos of ‘Comfortably Numb’ and ‘Run Like Hell’. The Immersion set also includes The Wall Live, compiled from the 1980-1981 original tour.

Both The Wall Immersion box set and Experience edition includes a rare recording of 'Another Brick In The Wall Part 1'. A highlight for fans, this demo showcases the evolution of the final track. Additionally, 'The Doctor' explores the origins of the landmark track 'Comfortably Numb', giving further insight into Pink Floyd's early demo recordings.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od MB »

Neviem ci ste si to všimli a zaujima Vas to, ale DSOTM Immersion Box je ciastocne vyrobeny v Polsku (CD a DVD) a čiastočne v Nemecku (BD), bohužial šála je z činy, čo fakt nechápem...

Disky u WYWH Immersion boxu su všetky nemecké
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Už je mám konečně oba doma \:D/
Nikdy jsem si nepořídil jakýkoli nosič tak komplikovanou cestou a neangažoval jsem tolik členů nejen tohoto fóra.
Jak jsem psal už před časem. Problém spočíval v naprosto debilním způsobu uchycení jednotlivých disků na dně krabice.
Nechci už nikoho unavovat popisem jednotlivých zoufalých epizod.
Chtěl bych jen tímto poděkovat Pajunovi , který mi jednak proklepl ten liberecký box a pak mi doporučil Jara alias zakka68, který přestože má v avataru něco jiného, se ukázal být nejen velkým fandou PF, ale hlavně nezištným pomocníkem a úžasným zprostředkovatelem této mezinárodní transakce, na které se podílela skoro půlka východního Slovenska.
Doufám, že budu mít někdy přiležitost jim alespoň částečně oplatit svůj dluh.

DÍKY VÁM VŠEM :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Tak a je tu malá ochutnávka.
Už příští měsíc totiž vychází třetí Immersion box.
Doufám jen, že konečně vyřeší ty "flying discs" ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Zajímavý rozhovor se Stormem Thorgersonem:

http://www.guitarworld.com/pink_floyd_eye_of_the_storm
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od pajuna »

jirie píše:Už je mám konečně oba doma \:D/
Nikdy jsem si nepořídil jakýkoli nosič tak komplikovanou cestou a neangažoval jsem tolik členů nejen tohoto fóra.
Jak jsem psal už před časem. Problém spočíval v naprosto debilním způsobu uchycení jednotlivých disků na dně krabice.
Nechci už nikoho unavovat popisem jednotlivých zoufalých epizod.
Chtěl bych jen tímto poděkovat Pajunovi , který mi jednak proklepl ten liberecký box a pak mi doporučil Jara alias zakka68, který přestože má v avataru něco jiného, se ukázal být nejen velkým fandou PF, ale hlavně nezištným pomocníkem a úžasným zprostředkovatelem této mezinárodní transakce, na které se podílela skoro půlka východního Slovenska.
Doufám, že budu mít někdy přiležitost jim alespoň částečně oplatit svůj dluh.

DÍKY VÁM VŠEM :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Dulezite je, ze vse dopadlo dobre a mas to po cem jsi touzil ve slusne kvalite :thumbup: . Je to ale drina v dnesni dobe, ze? Nechapu, jak nekdo mohl takovyto design ulozeni vytvorit :thumbdown:
A Jarda i Jaro nemaji problem vypomoci :smile:
Casem bys mohl kratce popsat, jaky disk se ti libi, co je na cem zajimave apod.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od monte »

Cena 3199,- kdo počká, ten se dočká http://www.curepink.cz/produkt/pink-flo ... 8/?CatID=0: objednáno :thumbup:
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od MB »

MB píše:Tak sa mi to doma začina hromadit.

1xMC od EMI
1xLP MasterSound od Sony/CBS
1xLP 1. japan press Sony/CBS
1xSACD od Acoustic Sound/EMI
1x Immersion Box od EMI

Chyba mi už iba to zlaté CD a kašlem na to...
Nikdy nehovor nikdy, nahodou sa mi za peknu cenu pritrafilo krasne japonske vydanie z 1983 , ide o CBS CK 33453,
Po vypočutí tohto CD na sluchátka mi vobec nie je jasný význam remastru 2011....zhánam aj nadalej to zlaté CD od CBS, ale neverím, ze z mojho CDP vyžmýkam viac....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
pink
Příspěvky: 230
Registrován: 11 led 2011 23:10
Bydliště: Brno

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od pink »

MB píše:
MB píše:Tak sa mi to doma začina hromadit.

1xMC od EMI
1xLP MasterSound od Sony/CBS
1xLP 1. japan press Sony/CBS
1xSACD od Acoustic Sound/EMI
1x Immersion Box od EMI

Chyba mi už iba to zlaté CD a kašlem na to...
Nikdy nehovor nikdy, nahodou sa mi za peknu cenu pritrafilo krasne japonske vydanie z 1983 , ide o CBS CK 33453,
Po vypočutí tohto CD na sluchátka mi vobec nie je jasný význam remastru 2011....zhánam aj nadalej to zlaté CD od CBS, ale neverím, ze z mojho CDP vyžmýkam viac....
Když nebude na chleba tak ti ho prodám... ;)
Audionet, Primare, Dynaudio, Kimber Kable, Crystal Cable, Isotek
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

http://www.audio3.cz/goods.asp?gid=1733383

Otázka je zda to skutečně dodají :?:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od zappa »

Monte.Jak to hraje? :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od monte »

Ve čtvrtek objednáno a v pondělí dodáno. :thumbup: Balení nepoškozené, vše originál zabaleno. U Curepinku se snažili a dárek mini hrnek Beatles, Beatles ??? No nevadí, aspoň něco :lol: .

První rozbaluji The Wall, moje nejvíc oblíbené a mám ho i původní vydání Harvest a remastered mfsl . Zvuku nemohu nic vytknout, ale taky hraji na lampě a rozdíl je. Zvukař, který prováděl remaster byl jednička, asi má hudební sluch :clap: . Vše se velmi dobře poslouchá a díky lampě má nádech vinylu. Nic není přebuzené, žádná ostrost na výškách, vše perfektně vyvážené. Basy, dračí dech :thumbup: .
Obaly, knížka, celkově, velmi pěkné, jsem spokojen a hodně. Další CD teprve příjdou na řadu a zvuk může být u každého CD jinný. Nikdo nemůže na zvuk nadávat, pak jen na své hifi. Dávám za pět (*) (*) (*) (*) (*)

Jen okrajem, po vydání jsem jedno CD měl ve Flacu, nedá se vůbec srovnávat :thumbdown:, taky možná podvod. Ať je vše jak chce, originál je vždy lepší.
VinylCollector
Příspěvky: 42
Registrován: 25 bře 2011 18:08
Bydliště: ZLÍN

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od VinylCollector »

Vlastiku ten boxik vypada moc moc pekne, taky o nem uvažuju, ale až časem. Ted musim zařidit život znova od začatku a snad i s malou poslechovkou a odari se mi zase koníčkum na plno venovat.... Co se stalo s forem pro skalní hifisty ??
Sberatel Muziky LP, CD,MC,DVD a tak trošku muzikolog začátečník

Gramo Sony PSLX 300 USB,Repro Pioneer S-H510V,DVD Player Pioneer DV- 610AV,zes. Pioneer A - 209 R,Cívkový Magnetofon AKAI GX-630D,Tape Deck:Technics RSBX 701,CD Player Technics SL-PG 590
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

V jednom z rozhovorů k novému SACD vydání WYWH byla řeč i o další reedicích. Jedna z prvních měla být The Wall. Avšak při předběžném testu kvality masterů, které se používají, bylo bohužel zjištěno, že se jich spousta značně poškodila. Nastalo to vlivem použití syntetického materiálu namísto přírodního u použitého "lepidla" které drží magnetické medium na pásce. Zdá se to být dost průser, kterého se obává nejen James Guthrie.
Jako malá náplast je oznámení, že se momentálně pracuje na Bluray The Wall - movie. Na dotaz, jak to vypadá s Live at Pompei odpovídá, že již o tom několikrát diskutoval s Adrianem Mabenem, ale problém je v právech na film, které nevlastní ani členové Pink Floyd, zakže jejich vliv na znovuvydání není takový jaký obvykle bývá. Všichni se ale domnívají, že se k tématu v budoucnu určitě vrátí ;)
bertram

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od bertram »

Ono to s PINK FLOYD je všelijako.Ono aj negatívna reklama je reklama. Je velmi vela vydani albumou Pink Floyd , ale velmi
malo kvalitných. Možno to čo spomína jirie, bude len predzvesťou velmi dobrého vydania SACD -THE WALL.Bodaj by to tak bolo.
Ale cena bude asi adekvátna problémom ,ktoré sprevádzali vytvoreniu a vydaniu tohto albumu na SACD 5.1.Aj tak sa robí biznis.
Ja osobne by som bol rád keby ten album na SACD vyšiel a cena?....uvidíme.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

V pondělí byl snad definitivně potvrzen obsah Immersion boxu The Wall. Co je asi nejdůležitější, že jsou konečně všechna CD v jednotlivých obalech aby nedošlo k jejich poškození při cestě k zákazníkovi. :clap:
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od MB »

THE WALL Immersion, Experience, a Vinyl edice
THE WALL, geniální dílo PINK FLOYD, živoucí legendy, která si za svoje působení získala označení jedné z nejslavnějších a nejlepších skupin všech dob, vychází dnes, 27. Února 2012, v dlouho očekávaných Experience, Immersion a Vinyl edicích s remasterovaných zvukem a spoustou bonusů a zakončuje tak triádu nejůspěšnějších alb této skupiny, které byly do této megareedice zahrnuty.


THE WALL Immersion edice, zabalená ve vysoce kvalitní 11,5 palcové krabici tedy obsahuje:

DISKY 1 & 2 – CD 1 & 2: The Wall (též v Experience edici):
Originální dvojalbum digitálně remasterované Jamesem Guthriem v roce 2011.

DISKY 3 & 4 – CD 3 & 4: Is There Anybody Out There - The Wall Live 1980 - 1981:
Živé koncertní provedení The Wall digitálně remasterované Jamesem Guthriem a Joelem Plantem v roce 2011.*
Oproti studiové nahrávce tato obsahuje navíc skladby What Shall We Do Now a The Last Few Bricks, které byly hrány pouze živě.

*Tento remaster podle prvních poslechů skutečně výrazně přidal na kvalitě záznamu a původní nahrávku, která se zdála plochá a bez života, tak výrazně obohatil a oživil. Nová verze nabízí větší čistotu a dynamiku.

DISK 5 – CD 5, Audio: The Wall Work In Progress Part 1, 1979 (cca 71 min.) (vše dosud nevydáno):

Program 1, výběr z originálních demonahrávek Rogera Waterse*
Prelude (Vera Lynn)
Another Brick In The Wall, Part 2
Mother
Young Lust
Another Brick In The Wall, Part 2
Empty Spaces
Mother
Backs To The Wall
Don’t Leave Me Now
Goodbye Blue Sky
Don’t Leave Me Now
Another Brick In The Wall, Part 3
Goodbye Cruel World
Hey You
Is There Anybody Out There?
Vera
Bring The Boys Back Home
The Show Must Go On
Waiting For The Worms
Run Like Hell
The Trial
Outside The Wall

* V tomto programu nejsou celá jednotlivá dema, ale pouze jejich úryvky a tak tento blok má pouhých 18 minut. Roger Waters evidentně chtěl ven pustit pouze to, o čem si myslel, že má nějakou hodnotu. Originální demosnímky také nebyly kdovíjak koherentní a dát je k dispozici v celé délce by asi bylo spíše trápení posluchačů, i když někteří fanoušci jsou trochu zklamaní.

Program 2, demonahrávky Rogera Waterse a demonahrávky kapely (celý tento program je k dispozici na CD 3 Experience edice jako Program 1)
Prelude (Vera Lynn) (originální demonahrávka Rogera Waterse)
Another Brick In The Wall, Part 1 (demonahrávka kapely)
Thin Ice (demonahrávka kapely)
Goodbye Blue Sky (demonahrávka kapely)
Teacher, Teacher - demonahrávka kapely
Another Brick In The Wall, Part 2 (demonahrávka kapely)
Empty Spaces (demonahrávka kapely)
Young Lust (demonahrávka kapely)
Mother (demonahrávka kapely)
Don’t Leave Me Now (demonahrávka kapely)
Sexual Revolution (demonahrávka kapely)
Another Brick In The Wall, Part 3 (demonahrávka kapely)
Goodbye Cruel World (demonahrávka kapely)

Program 3, demonahrávky kapely (celý tento program je k dispozici na CD 3 Experience edice jako Program 2)
In The Flesh? (demonahrávka kapely)
The Thin Ice (demonahrávka kapely)
Another Brick In The Wall, Part 1 (demonahrávka kapely)
The Happiest Days Of Our Lives (demonahrávka kapely)
Another Brick In The Wall, Part 2 (demonahrávka kapely)
Mother (demonahrávka kapely)

DISK 6 – CD 6, Audio: The Wall Work In Progress Part 2, 1979 (cca 58 min.) (vše dosud nevydáno):

Program 1, demonahrávky Rogera Waterse a demonahrávky kapely*
Is There Anybody Out There? (originální demonahrávka Rogera Waterse)
Vera (originální demonahrávka Rogera Waterse)
Bring The Boys Back Home (demonahrávka kapely)
Hey You (demonahrávka kapely)
The Doctor (Comfortably Numb) (demonahrávka kapely)
In The Flesh (demonahrávka kapely)
Run Like Hell (demonahrávka kapely)
Waiting For The Worms - demonahrávka kapely
The Trial (demonahrávka kapely)
The Show Must Go On (demonahrávka kapely)
Outside The Wall (demonahrávka kapely)
The Thin Ice Reprise (demonahrávka kapely)

Program 2, demonahrávky kapely
Outside The Wall (demonahrávka kapely)
It's Never Too Late (demonahrávka kapely)
The Doctor (Comfortably Numb) (demonahrávka kapely)

Program 3, demonahrávky kapely (celý tento a následující program jsou k dispozici na CD 3 Experience edice jako Program 3)
One Of My Turns (demonahrávka kapely)
Don't Leave Me Now (demonahrávka kapely)
Empty Spaces (demonahrávka kapely)
Backs To The Wall (demonahrávka kapely)
Another Brick In The Wall, Part 3 (demonahrávka kapely)
Goodbye Cruel World (demonahrávka kapely)

Program 4, originální demonahrávky Davida Gilmoura
Comfortably Numb (originální demonahrávka Davida Gilmoura)
Run Like Hell (originální demonahrávka Davida Gilmoura)

DISK 7 – DVD 1, Audiovizuální:
The Happiest Days Of Our Lives - Pink Floyd The Wall Live at Earls Court 1980 (1'24") (stereo ve vysokém rozlišení zvuku 48 kHz/16-bit) (dosud nevydáno)*
Another Brick In The Wall Part 2 promo video (3'20") (restaurováno v r. 2011) (stereo ve vysokém rozlišení zvuku 48 kHz/16-bit) (na konci oproti předchozím verzím přidáno 10s)
Behind The Wall - dokument (50'27") (stereo ve vysokém rozlišení zvuku 48 kHz/16-bit)
Interview s Geraldem Scarfem pro Getty Images z r. 1982 (17'21") (stereo ve vysokém rozlišení zvuku 48 kHz/16-bit) (dosud těžko sehnatelná rarita)

* Ano, toto je skutečně úryvek z dlouho poptávaného záznamu z originální show The Wall Live, celý záznam však pravděpodobně bude vydán samostatně. Screenshoty z této ukázky, zobrazující skvělou kvalitu záznamu jsou k vidění zde (skoro dole).

K tomu všemu dostete:
44 stránkový booklet o rozměrech 27cm x 27cm, jehož design včetně všech textů vytvořil Storm Thorgerson
Exkluzívní knížku fotografií editovanou fotografkou Jill Furmanovsky a mj. se zde nachází i foto z aktuálního Rogerova turné
Exkluzívní umělecký tisk od Geralda Scarfa
plakát s texty ručně psanými Geraldem Scarfem
4 x sběratelské karty s motivy týkajícími se The Wall
Repliku lístku z turné The Wall z Dortmundu 1981 (nejpropracovanější design s vyřezanými cihlami a motivy The Wall) a repliku backstage pasu (povolení ke vztupu do zákulisí z turné The Wall)
Šálu s motivem The Wall navrženou Stormem Thorgersonem
3 x černé kuličky s motivem The Wall (ve váčku)
9 x tácky s jednotlivými písmeny jména kapely


The Wall Vinylová edice 2011 obsahuje:
2x 180g LP se studiovou nahrávkou The Wall digitálně remasterovanou Jamesem Guthriem v roce 2011.
Možnost stažení The Wall ve formátu mp3 v kvalitě 320 kb/s
Plakát s texty ručně psanými Geraldem Scarfem
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Konečně se mi podařilo alespoň častečně slyšet novou verzi WYWH z SACD. Pro porovnání jsem si s sebou vzal i Mastersound gold CD. Jak už jsem dříve psal, zdá se mi, že gold je trošku posazena na výškách. Hned po prvních vteřinách poslechu SACD je jasně patrný větší prostor a naprostá čistota zvuku. Dá se to snad porovnat s remixy Genesis. Těžko uvěřit, že je to nahrávka z roku 1975 !!!! Přechod Shine on..... k Welcome to the Machine je úžasný. Objevuje se tam spouta nových detailů a zvukových efektů. Naprosto fenomenální dílo. Nelituji ani jedné koruny vydané za tohle médium. Věřím, že 5.1 bude zase v jiné dimenzi, ale to není moje cesta.

Rád bych si na tomhle místě veřejně opravil své mínění o repro B&W. Naposledy jsem je slyšel na témže místě, ale v jiné poslechovce. Byl to nej model 8OOD se staršími obrovitými monobloky Rotel. Zvuk byl sice kolosální, ale nějak se málo vykresil prostor a lokalizace nástrojů. Nevím, kde se tehdy stala chyba, ale velice negativně to ovlivnilo mé nazírání na značku. Tentokrát byly menší Nautilus 802D připojeny k novější a hlavně výrazně levnější kombinaci Rotel RC-1580 a RB-1582 kabely AudioQuest. Přehrávalo se na "obyčejném" kombajnu DENON do 38 tisíc. Napájení zlepšoval kondicionér FURMAN IT-REFERENCE 16E i. Celá sestava hrála neskutečně :thumbup: :thumbup: :thumbup: Jak se samotný majitel studia pochlubil, pracoval na zvuku celého kompletu více než rok. Hráli jsme na úrovni ani ne 10 h, ale Nautilusy se tvářily, že je to celkem vůbec neobtěžuje.
Troufám si tvrdit, že dobře zahrát umí i levnější aparáty, jsou- li správně sladěny. Což svazek B&W a Rotel už léta potvrzuje. Svou roli hrála i dobře, a při tom nenápadně vyřešena akustika poměrně malé místnosti, takže padl i poslední předsudek, že Nautilus se hodí jen do velkých prostor. Celá akce mě nadchla. Jako třešničku na dortu jsem si ještě nechal pustit pár úryvků z remixu SACD Genesis Selling England .......a byl jsem v nebi. Škoda, že bylo tak málo času.

Kéžby Nick Davis chtěl totéž spáchat s alby YES.

P.S. Stále čekám v sekci Cambridge Audio na praktické zkušenosti se 751 BD.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od MB »

To zlate mi furt doma chyba :mrgreen:
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

25. června vychází dokument PINK FLOYD The story of Wish you were here na BD:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B007 ... B007KIZ6AO

Samozřejmě bez české podpory :thumbdown:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

V Českém Krumlově probíhá výstava, jejíž součástí je mimo jiné i dílo Gerarda Scarfa:

http://www.schieleartcentrum.cz/cs/vyst ... uality/70/
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Nemá někdo z Vás zkušenosti s těmito produkty???

http://heartofunderground.com/bussines/ ... l?limit=30
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Mark Levinson »

Bohužel....
Vidím to poprvé :oops:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Filip Kolinský
Příspěvky: 21
Registrován: 24 čer 2012 21:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Filip Kolinský »

Nabízejí zajímavé kousky. :thumbup: Já mám z http://www.themusic.com/ odkud mám pražské koncerty Gabriela a Genesis.
ŠVIHÁK LÁZEŇSKÝ
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Příští měsíc vychází jako replika v Japonsku soundtrack k filmu "Tonite Let's All Make Love In London"
Bude v provedení HQCD K2HD mastering!!!

Obsahuje dvě verze Interstellar Overdrive a málo známou skladbu Nick's Boogie :thumbup:
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od MB »

Roger Waters s The Wall bude znovu v Prahe (7.8.2013), tentokrát na Slavii, lístky pod podium už mám doma....
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Zatím nepotvrzená šeptanda tvrdí, že se údajně chystá vydání The Wall na DVD/Blu-ray, a to dokonce s komentářem Nicka Masona.
Dokonce by snad měl spatřit světlo světa nějaký "early" Immersion box.
Tak jsem zvědav, protože se toho pře Vánoci nějak moc chystá ~x(
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Tady jsou další tipy pod stromeček pro fandy Pink Floyd :

http://www.nava.cz/?p=edice_detail&id=111
http://www.amazon.co.uk/Pigs-Might-Fly- ... 782&sr=8-1

Má to přes 400 stran. Poměrně skoupé na fotografie.


Ta druhá má jen necelých 70, ale je za dvojnásobek ceny. Obsahuje kopie různých pamětních předmětů (vstupenky, programy, plakáty, letáčky, atd...). Některé reakce na její obsah jsou dosti rozporuplné.

http://knihy.cpress.cz/legenda-pink-floyd.html
http://www.amazon.co.uk/Treasures-Pink- ... 782&sr=8-3
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od MB »

Watersovo album Amused to Death vyjde na SACD a dvojitém LP
Analogue Productions*, kteří již vydali perfektní SACD Wish You Were Here, brzy vydají reedici Watersova alba Amused to Death jako SACD a dvojité LP. Amused to Death bylo poprvé na vinylu vydané v roce 1992 ve velmi limitované 2LP edici. Originální vinyly tak stojí stovky liber, pokud jsou vůbec k sehnání.
Reedice, jež bude vydána z originálních masterových pásek, bude řízena technikem Jamesem Guthriem, který dozoroval i originální vydání. datum vydání ještě není známo.

* Věrni svému jménu, Analogue Productions (AP) pracují výhradně s analogovými páskami. Všechna vydání támto labelem jsou masterována z originálních analogových pásek a také všechna nová vydání jdou na analogové pásky nahrávána. V AP jsou přesvědčení, že analogový zvuk je o mnoh kvalitnější - bohatší, teplejší a živější, než digitální.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Poslední aktualizace přináší přibližné datum vydání obou kousků:
http://store.acousticsounds.com/index.c ... d+To+Death
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od MB »

Do 15.10. je este čas , ale mal by som si konečne kupit SACD player...SACD WYWH som este nerozbalil...
Ale kupim asi aj to 2LP, dufam,ze nebude 45RPM.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Dieter Burmester »

MB píše:?..dufam,ze nebude 45RPM.
Procpak?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od MB »

Pretoze sa mi nechce na kuzme sundavat tanier kvoli zmene rychlosi otacania gramcu... Nie vsetko je tak ako by me chceli, riesenie chapem ale nebavi ma...
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Storm Thorgerson zemřel po dlouholeté nemoci odpoledne 18. 4. 2013
Zprávu o jeho smrti potvrdila jeho rodina1 matka Vanji, jeho syn Bill, jeho žena Barbie Antonis a její dvě děti Adam a Georgia. Storm Thorgerson již nějakou dobu trpěl rakovinou a v roce 2003 prodělal mrtvici ze které se pozoruhodně zotavil.

David Gilmour na svůj web osobní prohlášení ve kterém na Storma Thorgersona vzpomíná jako na stálou součást svého pracovního i osobního života a úžasného kamaráda2

Storm Elvin Thorgerson (nar. 28.2. 1944 v Anglii) je bývalý spolužák Rogera Waterse a jeho celoživotní přítel. Počátkem 60. let dokonce s několika členy kapely různě sdílel i bydlení.

Storm Thorgerson a jeho umělecká skupina Hipgnosis dala Pink Floyd jejich výraz. Storm a jeho spolupracovníci vytvořili pro Pink Floyd většinu obalů jejich desek, včetně obalu Dark Side Of The Moon, který byl vyhlášen nejlepším obalem všech dob.

Stormův psychedelický styl je jedinečný a nenapodobitelný. Kromě Pink Floyd se podílel i na mnoha dalších obalech skupin a umělců (AC/DC, The Cranberries, Led Zeppelin, Peter Gabriel, Audioslave, Brand X atd.).
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

3. května proběhne v La Cinémathèque française na Rue de Bercy v Paříži. První veřejná prezentace restaurovaného filmu Pink Floyd "Live at Pompei"

Režisér Adrian Maben :
He told us that the Pompeii footage "has been fully restored and remastered from the original negative" and is now in a high definition, 2K format. The sound has also been improved. Full of enthusiasm for the transfer, he noted that the colour is wonderful, and the depth of the picture was remarkable - as if it was a modern day recording.

Tak pevně věřím, že to brzy vyjde na BD :thumbup: :clap:
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od kodlNAD »

K Pompejim, vetsinu originalniho filmu nekdo ukrad, na to, co koukame, je jen zbytek a znovu natoceny material. Proto ty ruzne efektiky, PF jak jde na Vesuv, PF jak jde z Vesuvu atd...Zajimave je, ze na VHS jsem kupoval tri ruzne mutace. Pokazde jiny obal a jiny obsah, to jadro zustalo stejne, jen tam byly vlozeny ruzne bonusy, jako rozhovory ze studia, nejake zabery z zivaku atd...To k Pompejim. A ted k tem ruznym remastrum, to je to, co me na tomto foru pobavi nejvic. ;) Ve vetsine pripadu, kdyz vysel nejaky remastr od PF, at uz slo o jednotlive desky a nebo ruzne boxy, tak pomalu v kazdem bookletu a nebo v mediich byl velmi hlasite slyset Rick Wright a mluvil o tom, ze tato verze je ta zarucene nejlepsi, ze tam je slyset, to co nikdy neslysel, pak vysel dalsi remastr a bylo to tu nanovo. Furt dokola. Delal bych to same, panove, jde o prachy! Pozve se zvukar, pokud mozno zvucne jmeno, kdyz ma neco spolecneho s PF, tim lepe. Pak ty kecy, ze potili krev ve studiu nad poloznicenymi pasy, tu snahu preci musite zaplatit! ;) To si opravdu myslite, ze takovy zvukar presne vi, jak ma znit, aby to bylo to prave? Kecy, udela to, co je pro nej to nejlepsi, coz s puvodni ideou vetsinou nema nic spolecnyho a vy to spolknete i s navijakem, jen solte! Pro me je zarazejici, ze lidi, kteri maji takove kombajny doma, ze se nechaj se takhle zblbnout. Prvni edice na vinylech a pak prvni edice na cd, ty hrajou jak maji. Pokud chcete remastr, za kterym stoji nekdo z PF, poridte si vyber: A Collection of Great Dance Songs. Na teto desce delal D. Gilmour prave proto, ze se mu puvodni mix nelibil, takze vse ma novy mix a neco je nahrano uplne znova. Nechci nikoho urazet, jsou to vase prachy. ;)
Odpovědět