Dire Straits

Odpovědět
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dire Straits

Příspěvek od Dasta »

U MoFi , alespoň co se týká LP,to bylo tak, že se práva poskytovala na určitý počet výlisku, reedice tudíž nikdy neproběhly.
Jediný titul, který byl vydán dvakrát byl "Breakfast In America"od Supertramp, prvně v roce 1982, podruhé 2018,ale to nebyla reedice,ale zcela nové vydání.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Dire Straits

Příspěvek od lidumil »

Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Bond 007 alias Monte

Re: Dire Straits

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Nechci nikomu kazit náladu, ale kupte si raději na Ebay originály na vinylu, pokud vlastníte gramo. Porovnával jsem s SACD a nějaký mini japan a je to hnus. Vždyť Mark Knopfler na remasteru nemá ani stejnou barvu hlasu ! Muzika je v jedné rovině, nuda.
78579781_2681961645196117_873645804554813440_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dire Straits

Příspěvek od Dasta »

Monte,
máš naprostou pravdu.Vlastním všechny řadové desky v původním anglickém vydání a žádná reedice, ať lp,cd a sacd se na ně nechytají.Ani japonské SHM vinyl repliky, ani náhodou.
Výjimku tvoří pouze "Brothers In Arms" od MoFi z roku2014, jak sacd, tak lp.To od sacd odskakuje ještě dále.Nevim, jak to docílili, ale je to tak.
MoFi vytáhla některé nuance, které nejsou na původním vydání tak zřetelné, působí to tak, že původní vydání je více rockovější,edice od MoFi je pojatá jako audiofilský skvost, hlavně LP.
Proto všichni tak čekáme na nová vydání od MoFi, ať lp ,tak hybridní sacd, ten zvuk, který, když bude obdobný jako "Brothers In Arms", bude to svátek pro všechny audiofily na světě.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Bond 007 alias Monte

Re: Dire Straits

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

třeba tady, takovým prodejcům věřím :arrow: https://www.ebay.de/itm/Vinyl-LP-DIRE-S ... SwgihdK4hR a můžete přihodit tuhle pecku :arrow: https://www.ebay.de/itm/Vinyl-LP-GUNS-N ... SwTUpdK4h3 těmto lidem věřím, je to určitě původní sbírka
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dire Straits

Příspěvek od Frogyman »

lidumil píše: 21 lis 2019 12:01 Už i LP jsou na Discogs k mání :crazy: :eek:
Tak to je skvělá zpráva, to by mohlo být v brzké době i u ostatních shopů.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Dire Straits

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dasta píše: 21 lis 2019 09:50 U MoFi , alespoň co se týká LP,to bylo tak, že se práva poskytovala na určitý počet výlisku, reedice tudíž nikdy neproběhly.
Jediný titul, který byl vydán dvakrát byl "Breakfast In America"od Supertramp, prvně v roce 1982, podruhé 2018,ale to nebyla reedice,ale zcela nové vydání.
To je pravda, ale ja mel na mysli repress, coz je neco jako “dotisk” ve svete literatury. Zkratka vylisovani dalsiho poctu kusu ve velmi kratkem casovem obdobi od prvni varky. Reedice je trochu neco jineho. Ale samozrejme nevim, jestli ma MoFi zrovna tato alba nejak zastropena poctem kusu, ktera smi nalisovat.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dire Straits

Příspěvek od Frogyman »

Tak mofi hlásí vše skladem a k odeslání.. :clap:
Tak už snad brzo... :smile:

Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dire Straits

Příspěvek od aretax »

Mám rád vydania od MoFi, ale pri Dire Straits naozaj nepociťujem potrebu ich kupovať. Mám originálne 1. anglické vydania, Love Over Gold mám 1. anglické vydanie, nemecké vydanie DMM, japonské vydanie a posledný remaster vydaný ako album, najlepšie mi hrá nemecké vydanie DMM, ale dobre hrajú všetky. Dokonca aj licenčné Supraphon. Asi najväčšie sklamanie je japonské vydanie Love Over Gold. Cinká, búcha, ale zážitok z posluchu žiaden. Je to jedna z mála kapiel, ktorá má dobre nahrané asi všetky vydania.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dire Straits

Příspěvek od Frogyman »

aretax
příští týden v úterý (26/11) jsem pracovně v Bratislavě. Pokud jsi neměl možnost mofi slyšet a zajímalo by tě to, mohu vzít Brothers in arms sebou a zastavit se buď brzo ráno při cestě tam, nebo kolem druhé, jak pojedu zpět.
V PO zavolám a domluvíme se, zda se podaří sladit čas. :-c
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Dire Straits

Příspěvek od jirie »

Mám v objednávce i jiné tituly, které vyjdou až během prosince, ale pokud termín prodeje MoFi by měl být na spadnutí, jsem rozhodnut objednávku rozdělit, tak aby D.S. odešly už dříve. Už se nemůžu dočkat :-ss :-ss :-ss
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Dire Straits

Příspěvek od jirie »

Několi postřehů nových majitelů SACD:

Dire Straits Love Over Gold
What a incredible way to go out! Love it over and over and over. Pure gold over and over. Soooo worth the wait. Sonically perfect.

Great album sounds better than ever
The SACD layer sounds fantastic. Worth the wait for this!

Excellent much awaited
It took a while, but what an outstanding remastered album. Highly recommended.

Big Improvement over regular cd
this music was a reference for HP of TAS. I had the album years ago and it was really good, but the remastered cd from Warner with SBM was just so so and could be thin and bright and not enough punch. this MFSL remaster is really fine and well worth getting. Now i need to get the others.

Like hearing it again for the first time
This has always been my favorite Dire Straits release and after nearly 40 years of listening to it, I know every note. Or I thought I did. This SACD dropped my jaw! It has never sounded so good. There is a level of detail, clarity and spaciousness that just isn't there on any previous CD version. The bass has incredible punch; the guitar sounds like Knopfler's amp is in the room with you. Thanks to Mobile Fidelity for making this old favorite seem almost new again.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Dire Straits

Příspěvek od lidumil »

Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Dire Straits

Příspěvek od jirie »

Pro ty, kteří zaváhali to bude pěkný adrenalin :???:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dire Straits

Příspěvek od Frogyman »

Doufám, že nebude.
Desek má být dost.
Postupně je již začínají naskladňovat i EU shopy.
Dnes např. nově Juno Records s dodáním 2/12 atd...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Dire Straits

Příspěvek od jirie »

Třebas brněnský Audiofriend nemá vůbec žádný termín prodeje :???:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Dire Straits

Příspěvek od lidumil »

zabiny007 píše: 25 lis 2019 19:31 Doufám, že nebude.
Desek má být dost.
Postupně je již začínají naskladňovat i EU shopy.
Dnes např. nově Juno Records s dodáním 2/12 atd...
Kromě Communique - tam píší že není skladem.
Music Records mi potvrdili objednávku před 10 dny a datum vydámní mají 29.11.2019, tak jsem zvědavý.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dire Straits

Příspěvek od Frogyman »

Jsem v kontaktu s Plzní (musicrecords), kde máme společnou objednávku asi na 30ks. Zatím to vypadá nadějně, předpoklad 29/11 a když to naskladňují postupně i ostatní, jsem optimista. A věřím v krásného jéžu :cool:
Tak uvidíme.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dire Straits

Příspěvek od Frogyman »

JJ, vidím skladem všechny tři tituly, na které mi přišlo avízo...
Výstřižek.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Dire Straits

Příspěvek od lidumil »

zabiny007 píše: 25 lis 2019 20:22 Jsem v kontaktu s Plzní (musicrecords), kde máme společnou objednávku asi na 30ks. Zatím to vypadá nadějně, předpoklad 29/11 a když to naskladňují postupně i ostatní, jsem optimista. A věřím v krásného jéžu :cool:
Tak uvidíme.
Taky doufám a celkem se už i těším. Jen ještě rozlousknout přenosku. :lol:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Dire Straits

Příspěvek od lidumil »

zabiny007 píše: 25 lis 2019 20:29 JJ, vidím skladem všechny tři tituly, na které mi přišlo avízo...
Výstřižek.JPG
Jj, ale Communique tam není.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Dire Straits

Příspěvek od Dieter Burmester »

lidumil píše: 25 lis 2019 20:41 Taky doufám a celkem se už i těším. Jen ještě rozlousknout přenosku. :lol:
Kladivem by to problem byt nemel 🤔
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Dire Straits

Příspěvek od jirie »

zabiny007 píše: 25 lis 2019 20:22 Jsem v kontaktu s Plzní (musicrecords), kde máme společnou objednávku asi na 30ks. Zatím to vypadá nadějně, předpoklad 29/11 a když to naskladňují postupně i ostatní, jsem optimista. A věřím v krásného jéžu :cool:
Tak uvidíme.
No... po dnešním telefonátu s Plzní bych se tedy velmi divil, kdyby byl termín 29.11. validní :sad:
Ledaže by to byl termín, kdy to snad z USA dorazí do Evropy.
U některých premiér evropských labelů byly někdy věci už skladem den před datem prodeje.
Můj pesimismus tedy zatím stále trvá :???:
Ten Jéža doufám snad vyjde :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Dire Straits

Příspěvek od Dieter Burmester »

Presne tak. Lepsi pocitat s polovinou prosince, coz se pod kerik porad stihnout da.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dire Straits

Příspěvek od Frogyman »

A když nebude Jéža, bude Valentýn. I když tento "svátek" normálně ignoruji, v tomto případě bych udělal výjimku :angel:
Hlavně aby bylo...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Dire Straits

Příspěvek od valderon »

Někteří prodejci z EU prodávají už teď - BlackPearls nebo Peblerecords. Věřím, že to bude podle plánu a začátkem prosince budeme vyhlížet svoje dodávky :ymhug:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Dire Straits

Příspěvek od lidumil »

Tak už i "bakelit" má naskladněno.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Dire Straits

Příspěvek od jirie »

V Peblerecords už toho na SACD moc nezbylo :sad:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dire Straits

Příspěvek od Frogyman »

Který obchod bere přes NL distributora, tak čeká stejně jako plzeňáci. Kdo bral přes jiný kanál, může mít klidně naskladněno dřív a třeba i vyprodáno.
Aktuální info je, že každým dnem má zásilka přistát ve skladu v NL a následně se obratem rozesílá do jednotlivých obchodů. Pak nastane naše chvíle.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Dire Straits

Příspěvek od jirie »

Tak doufám, že nebude na Schipholu v pátek mlha :lol:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Dire Straits

Příspěvek od Dieter Burmester »

Treba to pojede lodi pres Rotterdam :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Dire Straits

Příspěvek od jirie »

Snad ne s Gretou :))
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Dire Straits

Příspěvek od jirie »

Takže SACD jsou už v Holandsku :clap:
Vinyly mají nějaké zpoždění. To nějak nechápu.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Dire Straits

Příspěvek od jupol »

Po nie veľmi dobrej skúsenosti a reklamáciou LP Dire Straits Brothers In Arms od MoFi mám už dosť veľkú nedôveru a strach z nákupu nových titulov... :crazy:
Naposledy upravil(a) jupol dne 28 lis 2019 13:12, celkem upraveno 1 x.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Dire Straits

Příspěvek od lidumil »

jirie píše: 28 lis 2019 12:54 Takže SACD jsou už v Holandsku :clap:
Vinyly mají nějaké zpoždění. To nějak nechápu.
Jsou vyráběný ekologicky tak jedou ekologickou cestou s Gretou - viz -
jirie píše: 27 lis 2019 21:28 Snad ne s Gretou :))
jsi to zakřikl
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Dire Straits

Příspěvek od Dieter Burmester »

jirie píše: 28 lis 2019 12:54 Vinyly mají nějaké zpoždění. To nějak nechápu.
Vinyly jedou s Gretou - její plachetnice zanechá menší stopu, žel její plavidlo je pomalejší :sad:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Dire Straits

Příspěvek od Dieter Burmester »

jupol píše: 28 lis 2019 13:11 Po nie veľmi dobrej skúsenosti a reklamáciou LP Dire Straits Brothers In Arms od MoFi mám už dosť veľkú nedôveru a strach z nákupu nových titulov... :crazy:
S takovým přístupem si už ale žádný nový titul do sbírky nepřidáš :shock:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Dire Straits

Příspěvek od jirie »

Nový termín je stanoven na 2. prosince :roll:
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Dire Straits

Příspěvek od jupol »

Dieter Burmester píše: 28 lis 2019 16:15
jupol píše: 28 lis 2019 13:11 Po nie veľmi dobrej skúsenosti a reklamáciou LP Dire Straits Brothers In Arms od MoFi mám už dosť veľkú nedôveru a strach z nákupu nových titulov... :crazy:
S takovým přístupem si už ale žádný nový titul do sbírky nepřidáš :shock:
...nie som si celkom istý, či by nebolo možno vhodné prejsť na SACD. Je to dosť blbé po každej 2. skladbe prehadzovať na druhú stranu LP pri 45 rpm. Už som objednal na skúšku pár titulov SACD od MoFi, tak uvidíme ako to dopadne...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dire Straits

Příspěvek od aretax »

zabiny007 píše: 22 lis 2019 07:03 aretax
příští týden v úterý (26/11) jsem pracovně v Bratislavě. Pokud jsi neměl možnost mofi slyšet a zajímalo by tě to, mohu vzít Brothers in arms sebou a zastavit se buď brzo ráno při cestě tam, nebo kolem druhé, jak pojedu zpět.
V PO zavolám a domluvíme se, zda se podaří sladit čas. :-c
To by som rád počul, ale teraz som bez gramofónu. Pôvodné ramienko som predal a čakám na nové. Možno bude na budúci týždeň. Ak ho budem mať dovtedy nainštalované, ozvem sa. Neviem totižešte, aké redukcie na uchytenie budem potrebovať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět